Ugrás a tartalomhoz


Vista telepítés


23 válasz érkezett a témában

#1 McKane

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 15. 16:12 PM

Hello Mindenkinek!

Lehet hogy már valaki kérdezett ilyen dolgot, de nem találtam meg.. Vagy csak figyelmetlen voltam..
Szóval , a kérdésem az lenne hogy a Windows Vista-t hogyan lehet feltelepíteni hálózaton keresztül? Azért kellene így megoldani,mert a célgépben nincs optikai meghajtó.. Hallottam már valami Norton Ghost-os dologról, de lövésem sincsen róla hogy hogyan kell használni.. Szóval, ha megkérhetnélek Titeket, akár szájbarágósan is, légyszíves írjátok le a hálózatos telepítést.. Jah, egyébként amelyik gépről telepíteni szeretnék az is Windows Vistát futtat.. Ha ez számít valamit. Mindkét Vista legális, remélem ezt mondanom sem kell.. :D
A válaszokat köszönöm szépen előre is!

Üdv.: McKane

#2 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 15. 16:27 PM

Esetleg meg lehet próbálni, hogy arra a gépre amelyikre telepíteni akarod, felmásolod egy mappába a telepítő dvd tartalmát, az esetlegesen létező rejtett fájlokkal együtt. És ebből a mappából kezded el telepíteni futó windows alól.
XP-re XP-t már sikerült meg csinálnom. Régebbi ver windows-ra vistát még nem próbáltam. Elvileg mennie kéne a dolognak.

#3 Klarissza007

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 20. 10:35 AM

Nagy gondom van tisztelt forumozok!
Ma telepitettem friss 64bite vista ultimate-et, és mint minden reinstalnál fogtam és lementettem a fontos dolgokat (dokumentumok, családi fotok, levelezés, stb...)a második vinyomra. A rendszer vinyon találhato két particiot formáztam, és nekiálltam vista telepitésnek, a vista szépen fel is ment, de amikor megláttam a vinyoimat, majdnem szétzuztam a gépet.... A vista feltelepült a C particiora ahogy megadtam, a második D particiot viszont elnevezte F:-nek, és ahova az adataimat mentettem megkapta a D nevet minden adat elveszett rola és ezen a külön vinyon létrehozott egy bootsectort a rendszer :W Valaki tudna választ adni ez miért történhetett meg velem, és az elveszett adatokat hogyan tudnám viszanyerni, mert nem vagyok hajlando beletörödni hogy több éves levelezésem, meg minden odaveszett :cry:(

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 20. 11:20 AM

A hiba okára nem tudok mit mondani, szerintem te néztél el valamit telepítésnél :cry: Az adatok visszanyeréséhez a GetDataBack-et (Fizetős) és Recuva-t (Ingyenes) ajánlom.

#5 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 20. 12:10 PM

Nem tudom, hogy jól értelmezem-e de van 1 lehetőség, amivel már találkoztam. Gondolom minden meghajtó NTFS-re van formázva. Na már most a jogosultságokkal kell egy kicsit játszadozni. Bemész arra a meghajtóra, ahol a képeid és a levelezésed volt benne. jobb egér gombbal rákattintasz a könyvtárra, (vagy a meghajtóra), és kiválasztod a biztonság fület. Na már most, ott lehet egy hosszú nevű felhasználó, aki mellett egy emberke és egy kérdőjel van. Na azt töröld ki. A következő lépésben követik el a legtöbben a hibát, mivel itt sokan a saját felhasználó nevüket adják meg, aminek az lesz a következménye, hogy a következő telepítésnél megint "eltűnnek" az adatok. A helyes megoldás az, ha a hitelesített felhasználót adod hozzá, mivel amikor a telepítésnél elkészítjük a felhasználó nevünket, akkor az már hitelesítve lesz, így mindig elérhető lesz az adat. Természetesen a hitelesített felhasználónak adj minden jogot, hisz csak így fogja tudni olvasni, írni. Mint ahogy már említettem, már engemet is áthívtak, hogy eltűntek a képek, amit már évek óta gyűjtögettek. Először én is Recuvát használtam, de semmi eredménye volt. Aztán kíváncsiságból megnéztem a jogosultságokat, és ahogy fent leírtam úgy el kezdtem babrálni, aminek az lett az eredménye, hogy a mappában lévő fájlok mind elérhetőek lettek.

De kipróbálhatod a male leírását is, DE figyelj! Addig míg lemented róla az adatokat, addig ARRA a lemezre ne írj, mert kevesebb lesz a lehetőség arra, hogy vissza szerezd az adatokat. erre az időszakra használj pendrive-t, vagy külső hdd-t, valamint portable változatot használd (ami szintén külső lemezen van rajta), és amikor lemented az adatokat, akkor lehetőleg megint csak a külső lemezre mentsd.

Sok sikert kívánok! Valamint a jogosultságkezeléshez beteszek egy képet.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: jogosultság.png

kép

#6 Klarissza007

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 20. 12:23 PM

Köszönöm a válaszokat!
Mindenképpen kipróbálom.
Thx.:Klarissza

#7 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 23. 10:16 AM

Dátum: McKane

Hello Mindenkinek!

Lehet hogy már valaki kérdezett ilyen dolgot, de nem találtam meg.. Vagy csak figyelmetlen voltam..
Szóval , a kérdésem az lenne hogy a Windows Vista-t hogyan lehet feltelepíteni hálózaton keresztül? Azért kellene így megoldani,mert a célgépben nincs optikai meghajtó.. Hallottam már valami Norton Ghost-os dologról, de lövésem sincsen róla hogy hogyan kell használni.. Szóval, ha megkérhetnélek Titeket, akár szájbarágósan is, légyszíves írjátok le a hálózatos telepítést.. Jah, egyébként amelyik gépről telepíteni szeretnék az is Windows Vistát futtat.. Ha ez számít valamit. Mindkét Vista legális, remélem ezt mondanom sem kell.. :cry:
A válaszokat köszönöm szépen előre is!

Üdv.: McKane


dvdtool.exe+ vista telepítő +kell egy 4gigás pendrive :?: és akkor hálózatról se kell telepíteni. :)

http://technet2.microsoft.com/WindowsVi ... x?mfr=true
http://www.winsupersite.com/showcase/wi ... deploy.asp
http://4sysops.com/archives/deploy-wind ... ent-tools/

hírtelenjében ezt találtam:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#8 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 23. 11:19 AM

Dátum: Black Bird

dvdtool.exe+ vista telepítő +kell egy 4gigás pendrive :cry: és akkor hálózatról se kell telepíteni. :?:

http://technet2.microsoft.com/WindowsVi ... x?mfr=true
http://www.winsupersite.com/showcase/wi ... deploy.asp
http://4sysops.com/archives/deploy-wind ... ent-tools/

hírtelenjében ezt találtam:)
Na ja, ha van kb 50-100 gép, akkor igen sokáig tartana, míg mindegyik gépbe bedugjuk a pendrive-t, és onnan rakjuk fel. A hálózati sokkal gyorsabb.
kép

#9 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 23. 14:45 PM

Idézet

Na ja, ha van kb 50-100 gép, akkor igen sokáig tartana, míg mindegyik gépbe bedugjuk a pendrive-t, és onnan rakjuk fel. A hálózati sokkal gyorsabb.

de nem írta hogy hány gépre kell :cry: mert ha csak egy gépre kell akkor meg felesleges hálóról telepíteni mondjuk céges környezetben még megértem hogy hálózatról telepítünk:D akkor meg ott van a ris meg a tftp+pxe. :?:
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#10 frafa

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 08. 17:40 PM

Előre telepített laptoppal vett (legális) Vistáról hogy tudok biztonsági másolatot csinálni, amiről egy vinyóformázás után újra tudom rakni a gépet?

Most OK a gép, de nincs telepítő lemez hozzá! Akitől vettem első telepítéskor nem csinált recovery disk-et!

HP 6715S

#11 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 08. 18:01 PM

Tölts le egyet a netről és telepítésnél ugyanúgy használhatod a serialodat az aktiváláshoz.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#12 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 08. 18:01 PM

Nem vagyok benne biztos, de szerintem ha letöltesz netről egy Vista-t, akkor a kulcssal be fogod tudni aktiválni (persze, ha a megfelelő verziót telepíted).

#13 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 08. 18:06 PM

Biztos lehetsz benne. :)
Az a lényeg, hogy a megfelelő verziót telepítse. Az eredeti Vista Ultimate telepítőlemez (rendelkezem ilyennel, úgyhogy tudom) tartalmazza az összes verziót és a serial megadásával automatikusan kiválasztódik és települ a megfelelő verzió.
Csak az a fontos, hogy ne valami ilyen-olyan edition-t töltsön le.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#14 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 08. 20:07 PM

Előre telepített Windows-nál, ha nem adnak lemezt (ami helytelennek tartom), akkor van egy rejtett partíció, amiről vissza tudod állítani a Windows-t.
kép

#15 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 09. 17:41 PM

Sziasztok. Jól olvastam, hogy megszűni a Windows Vista támogatása?
Akkor minek adták ki, ha alig futott szegény. Én Windows Vista-t hsználok, de nekem, jobban bejön, mint a 7.
Lehet maradi vagyok. :D Valaki használ még Vistat?

#16 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 09. 17:46 PM

Mi bajod a 7-essel?
Tulajdonképpen az egy felturbózott Vista. Az egész 7-es a Vista kerneljére épül, szinte csak finomítva lett (azért nem egészen, de mégis) és a rendszerigénye is kisebb.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#17 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 09. 17:53 PM

Túl van dramatizálva. A gyorsindítás is hiányzik belőle.

#18 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 09. 18:04 PM

Dátum: Roy777

Sziasztok. Jól olvastam, hogy megszűni a Windows Vista támogatása?
Akkor minek adták ki, ha alig futott szegény. Én Windows Vista-t hsználok, de nekem, jobban bejön, mint a 7.
Lehet maradi vagyok. :D Valaki használ még Vistat?
A Vista-nak csak a RTM támogatása szűnt meg, az SP1, illetve az SP2 támogatása még él.
kép

#19 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 09. 18:25 PM

Dátum: Roy777

A gyors indítás is hiányzik belőle.
?????
Már miért hiányozna?
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#20 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 09. 18:37 PM

Én nem találkoztam még vele. Rögzíteni lehet dolgokat a tálcára, de az nem olyan. Be lehet tenni, gyors indítást, de az első újraindítás és eltünik onnan.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó