Ugrás a tartalomhoz


Seagate HDD meghibásodás


23 válasz érkezett a témában

#1 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 08:41 AM

Hali.

Ma reggel újrainditottam a gépet és, hogy ne legyen olyan unalmas a keddi reggelem nem töltött be a windows, nahmondom fasza:) Egyből HDD-re gyanakodtam, gépház oldala le, 2 merevlemez van bedugva az alaplaba az egyik egy 600GB-os ami a win fut, és van egy adat tároló ami 500GB-os, mindkettő háromötös Seagate. Kihúzogattam a kábeleket meg vissza de semmi, ugyan úgy megáll a bekapcsolási folyamat ahol az f12 megnyomásával lehet lemezt bootolni meg a biost lehet megnyitni. Megcseréltem a kábeleket, semmi. A lényeg az hogy minden féle variációt kipróbáltam és az eredmény az, hogy az 500GB-os merevlemez okozta a galibát. Hogyha kivan húzva és csak az 600-as van bedugva simán betudom kapcsolni a gépet. Hogyha bekapcsolt windows közben dugom be az 500-ast akkor megáll mindinen mintha filmközben megnyomnék egy pause gombot és nincs tovább, kézzel kell kinyomni a gépet. A merevlemez nemérdekel, veszek másikat, hanem az a kb 450GB adat ami rajta van az ha a föld az éggel összeér akkor is kell. 2 évig használtam, rajta van mindenem kell,kell,kell, nem veszithetem el mert nélkülözhetetlenek és pótolhatatlanok. Amikor bevolt kapcsolva a gép és úgy próbálkoztam életre kelteni, bedugtam a merevlemezbe a power kábelt és elkezdett picit zizegni mert bekapcsolt, de ez normális, szóval nem teljesen halott a dolog, a befagyás mindig akkor következik amikor az adatkábelt dugom be. Van egy USB-s csatlakozóm egy régebbi usb-s merevlemezből amit szétszedtem és a csatlakozót kiszedtem belőle, megpróbáltam azzalis hátha. Amikor bedugom a konektort akkor megint elkezd zizegni és bekapcsol a led lámpa is, de nem villog hanem folyamtosan ég, de ha az USB-t bedugom a gépbe nem történik semmi. Nem látja se a windows intéző sem a tc, és van a win-nek egy beépitett merevlemezkezelője de az sem látja. Nekem nincs ötletem , hogy mit kéne csinálni mert még nem történt velem hasonló dolog de nem győzőm hangsúlyozni, hogy mennyire fontosak azok az adatok amik a lemezen vannak. Szóval ha valakinek van tanácsa ezzel kapcsoltatban az örömmel fogadom!

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 09:21 AM

Helló!

Jól értem, hogy már a BIOS-nál megakad a BOOT folyamat? Ez nem túl jó hír. Igazából én sem voltam még ilyen helyzetben (szerencsére), úgyhogy nem igazán tudok segíteni :lol:

#3 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 11:12 AM

Igen, ott akad meg a folyamat. Semmilyen módon nem lehet visszanyerni a benne lévő adatot ? Szerintem ez elfogadhatatlan egy Seagate terméktől, hogy 2 év használat után tönkremegy és az ember elveszti a dolgait. Soha többet nem adok pénzt ezért a termékért, váltok Western Digital-ra.

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 12:12 PM

Melyik szériából volt való ez a vinyó?

#5 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 12:34 PM

barracuda 7200.11

messziről kerüld:)

#6 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 12:52 PM

Letöltöttem egy Seagate Manager nevű programot hivatalos oldalról hátha tud valamit kezdeni vele de ez sem látja a merevlemezt usb-ről. Pedig müködik a program mert a másikat látja.

#7 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 13:04 PM

Hy!

Nekem is van ebből a szeriából. Van egy IDE-s 250GBos és egy SATA II szintén 250GB. IDE-s közel 3 éves, SATAII-s 2 éves. Sose volt velük baj. Ezeken kivül van még a gépben egy 200GB-os Samsung SATAII és egy WD 250GB. Ezek közül a legjobb a Samsung. Sokkal jobb az elérési ideje mint a Seagatenek vagy a WD-nek. És persze fele annyira melegszik. WD van, hogy felmegy 42fokra, pedig van nekik szellőzés mert egy 12cm-es légkavaró van a ház lejében ami pont a winyókra fujja a levegőt. Szerintem a tiédben megadta magát az elektronika. Annyit tudnál tenni, hogy keresel egy olyan winyót mint a tied, aminek az elektronikálya még jó, de épp a lemezek hibásak. Ha szerencséd van akkor ha kicseréled az elektronikát letudod menteni az adataidat. Persze ez sem 100%os megoldás, de hallotam már róla hogy pár embernek sikerült.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#8 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 13:12 PM

Van mégegy Seagate vinyóm, de az USB-s és 1 terrás. Szériaszámot nem tudom mert műanyag boritás van rajta. Ha kihámozom és kicserélem az elektronikát müködni fog?

#9 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 17:15 PM

Azonos méretüvel kéne kisérltezni. Egy 1TB-os winyót és nem szednék szét. Szerintem nemis müködne vele.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#10 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 18:31 PM

Nem is tudtam leszedni a burkolatot, csavar nincs rajta, próbáltam széthúzni, fesziteni, de nemnagyon mert nem akartam eltörni. Végül nem sikerült. Valamit kikell találni mert kellenek az adatok, ráadásul ha áramot kap bekapcsol, felpörög és még melegszik is, szóval müködnie kell valahogy!

#11 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 18:40 PM

Nagyon melegszik vagy csak olyan üzemi hőfok? És merre melegszik a hdd? Az elektronikai része melegszik? Egy ismerősőm is járt igy, hogy bekapcsolta a gépet és már nemvolt jó a hdd. Övét megnéztem és egy nagy fekete chip forrósodott rajta. Ennyi elég is volt. Többet nemindult el. Esetleg keress rajta forrasztási hibát, bár ez szerintem kizárt.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#12 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 19:51 PM

Nem vészesen melegszik, nem forró hanem olyan erősen langyos, ha oldalára fektetem velem szemben az elektronikával ami a bal oldalán van akkor ebből a szögből a jobb fele melegszik. Éedekességképp amit még nem irtam le, hogy az újrainditás elött még használtam a hdd-t, megnyitottam egy filmet is róla, tehát semmi bajanem volt és akkor inditottam újra a gépet és onnantól halott. Mi történhetett ? ezt nem értem..

#13 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 20. 21:01 PM

Igy nehéz bármit is mondani, hogy mi történhetett vele. Gondolom már minden féle képpen kiprobáltad igaz?

Akkor gondolom ugyis, hogy csak ez volt bedugva és a jó kihuzva. Ha nem akkor probáld meg igy is, hogy a BIOS látja e. Esetleg másik kábel, másik SATA port, másik tápkábel.

Ha igysem akkor mást már nemtudok. Esetleg egy havernál kiprobálni.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#14 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 21. 01:38 AM

Már minden lehetőséget kipróbáltam, eredménytelenül. Egyik ismerősöm is azt mondta próbáljam meg egy másik alaplapon, egy másik gépen. Ha azzal sem vagyok előrébb akkor beviszem egy boltba, van itt nem messze egy ilyen kis szerviz féleség, nagybetűkkel van ki írva hogy PC, LAPTOP REPAIR, hátha tudnak segiteni. Csak nemtudom.. nemszivesen hagynám ott, elég sok rajta a személyes, magán jellegű adat!

#15 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 21. 06:47 AM

Nem akarok vészmadárkodni, de sokszor az ilyen üzletek sem csinálnak mást, mint amit te otthon.

#16 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 21. 21:46 PM

Ha tényleg kell az adat a meghalt vinyódról akkor a megoldás a KÜRT !!!

íme az árlista:

Fontos információk:

* Az adatmentések átlagára 220.000,- Ft, az árat a hiba súlyossága határozza meg. Várható adatmentési árak: 150.000,-Ft-tól 400.000,-Ft-ig.
* Különösen bonyolult feladatoknál az ár a fent leírtaknál magasabb is lehet, ez az esetek körülbelül 5%-ában fordul elő.
* Minnél súlyosabb a probléma, szakembereinknek annál több időt és/vagy eszközt kell használniuk a mentés folyamán, ez határozza meg a mentés árát.
* A nagy kapacitású tárolók mentési folyamata a másolási idők nagymértékű növekedése miatt hosszabb ideig tarthat.
* Az adatmentés ára nem függ az adattároló kapacitásától vagy a mentendő adatmennyiségtől.

Standard adatmentéskor:

*
Az eszköz beérkezésekor gyors, ingyenes állapotfelmérést végzünk, ami alapján 25 percen belül árajánlatot készítünk (ár és határidő).
* Ez a szolgáltatásunk csak munkaidőben érhető el.

Adathordozó bevizsgálásnál:

* Az adathordozó bevizsgálás eredményeként előálló szakvéleményből a következő információkat tudhatják meg ügyfeleink:
- Milyen állapotban volt a vizsgálatra érkezett eszköz?
- Milyen hibajelenség okozta az adatvesztést?
- Lehetséges-e az adatmentés a KÜRT technológiájával?
- Ha igen, akkor milyen várható eredményességgel?
- Milyen határidőkkel és milyen áron vállaljuk az adatmentést?
* Adathordozó bevizsgálás után: Ügyfeleink a kapott szakvélemény alapján eldönthetik, hogy megrendelik-e az adatmentést.


Szóval ideje felvenni egy kis személyi kölcsönt, vagy elővenni a nyaralásra spórolt pénzt.

#17 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 21. 22:55 PM

150-400 ezer forint, lol : ))

#18 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 21. 23:33 PM

Olvasgattam picit az oldalukon, ügyesnek tünnek, eltört, elázott, elégett hdd-ket is megtudnak csinálni. Az adatmentés merevlemezről 25 ezer forinttól indul felfelé, gondolom a csillagos égig. Engem az érdekelne, hogy szerintetek ilyenkor mennyire turkálnak a visszaállitott adatok közt ? Meg azt irják az oldalukon, hogy a visszaálitott adatot kiírják dvd-re vagy cd-re, namármost nekem kb 450giga adatom veszett oda és ha megtudják csinálni akkor 100 db dvd-n kapnám vissza az adatállományomat?:lol:

#19 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 22. 08:33 AM

Már kérheted BlueRay-re is :lol:

a 450-es vinyódon lévő összes adat helyreállítása a tapasztalataim szerint olyan 200000 körül lesz.

Már a FBI-nak is állítottak helyre elégett vinyót, szóval maximális a megbízhatóságuk és a diszkréció, nem valószínű hogy turkálni fognak az adataid közt.

#20 belagezabela

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 28. 16:53 PM

1. próbáld ki másik alaplapban
2. elszált a vinyó és vagy az alaplap
3. memória megadhatta magát
4. bios hülyült meg
5. táp szállt el és csak minimális feszültséget ad le
6. alaplapi tápkondik szálltak el
7. vmelyik kártya akaszt be
8. vagy minden egyszerre de ez a legkevésbé valószínű

Ne kürtözz ha csak nem tört el vagy nem tűzkáros a vinyó.
Ha sima adathiba akkor ezt a progit keresd meg nekem többször segített FORMATÁLÁS után is
GetDataback for NTFS.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó