Ugrás a tartalomhoz


Seagate HDD meghibásodás


23 válasz érkezett a témában

#21 N0RB3RT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 28. 21:38 PM

Jó értem, de hogyan használjam a programot hogyha menet közben nem lehet csatlakoztatni a merevlemezt, és ha kikapcsolt állapotban kötömrá akkor nem hajlando bekapcsolni a számitógép ..:lol:..

#22 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 30. 10:43 AM

Amiket írtál azon már rég túl van.

Szóval ha kellenek az adatok meg kell fújnia a Kürtöt.

UI:
Bár nem nagyon értem hogy a RAM meghibásodása hogyan befolyásolja a HDD működését.

#23 drag0njoe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 30. 19:34 PM

Légy szíves ellenőrizd ezen az oldalon a HDD szériaszáma segítségével, hogy az érintett-e az ominózus firmware problémával.
A Seagate és Maxtor (ami ugyebár szintén Seagate) HDD-k firmware hiba miatt meghibásodhatnak. Az érintett HDD-k listáján van a 7200.11 széria is, a pontosabb meghatározásban a fenti linken található szériaszám ellenőrző tud segíteni.

Járt már nálam kb. tucat ilyen bedöglött darab, eddig 100%-ban sikerült a helyrehozni, adatvesztés nem volt. Tünetek: a HDD felpörög, és előfordul, hogy ~fél perc múlva leáll. A HDD hibája blokkolja a felismerését, ezért van olyan BIOS (alaplap), ami teljesen leblokkol és nem lép tovább, van amelynél egyszerűen nem ismeri fel a csatlakoztatott HDD-t. Ez abból adódik, hogy a számítógép egyfolytában "foglalt" jelzést kap a HDD-től.

A javítás folyamata kb. úgy zajlik, hogy az elektronikát speciális eszközökkel "szervízmódba" kapcsolom, a firmware hiba miatt sérült SA-t (szervízterület, a HDD plattén egy speciálisan elkülönített terület) alapállapotba hozom, majd normál módban elindítva a Seagate által kiadott új, javított firmware-t rátöltöm. Érdemes a fenti eszközzel ellenőrizni a másik HDD-d érintettségét is, mert a fenti hiba bekövetkezik, már csak ezzel a módszerrel lehet visszaállítani.

A Seagate egyébként garanciálisan javítja a problémát, ez minimum 1 hónapnyi időtartam, az adataid törlődhetnek, esetleg előfordulhat, hogy kicserélik másikra.

#24 matador

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 76 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 01. 05:47 AM

Részvétem! Western Digital ("fekete") se jobb,volt 320 GB-om,200GB anyaggal,szépen elszállt félévi használat után.Elektronikája kimúlt.Szervizes is megpróbált mindent.Kicserélték "kékre" WD Caviar Blue...A WD sem képes arra,hogy valami tartalék elektronikát adjon a szervizeknek,hogy annak segitségével talán adatokat menthetnének...
Seagate is megbizhatatlan,250 GB-om forrósodik...már lementettem az adatokat-a Samsungokkal/Hitachival semmi probléma évek óta.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó