Ugrás a tartalomhoz


Operációs rendszerek


25 válasz érkezett a témában

#1 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 15:19 PM

Hát csak azért hogy mindig megvedd az újat ez az üzlet lényege
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#2 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 15:38 PM

hát a Canonical is hülye hogy fél évenként ad ki új ubuntut. :wink: hm a windows 8 mr akkor elavult lesz mire megjelenik azért vicc illetve gáz az hogy nem képesek megoldani a több asztal támogatását meg hogy nem méretezhetőek át a terminál ablakok meg átlátszóságot se tudnak berakni az aero meg ezek mind csak olcsó demok osx linux többet tud ezen a téren nem hogy 3 vagy 6év múlva. megint az lesz fogják a windows 2008 sp2-es kódbázisát és csinálnak hozzá egy felületet. tényleg nagy inováció.xd amíg nem lesz rendszermag színtű virtualizáció meg tűzfal addig csak egy olcsó és gagyi rendszer lesz mondjuk most is az . a hyper v meg vicc kategória. nem véletlen az hogy nagyon komoly cégeknél nem windows van az applikációs servereken.

Viktorio: ez a lényeg. :) a linkelt cikken meg majdnem estem le a röhögéstől..a felület erősen kde4-re hajaz. anyi dicséret max meg az hogy jót másolnak. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#3 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 19:06 PM

Victorio: Erre én is gondoltam. De! minden terméknek van egy életciklusa (a bevezetéstől a csúcsponton át egészen a hanyatlásig). Na most a terméket akkor kell bevezetni, amikor már az előző hanyatlik. A Vista-t akkor vezették be, amikor az XP csúcsponton volt (sajnos kompatibilitás, meg urban legendek miatt nem vették a Vista-t). A Windows 7 viszont az XP hanyatlásakor vezették be, így jobban is fogy.

Black Bird: Az Ubuntu-nál megint más van, mert ha jól vettem észre, akkor ott nincsenek sp csomagok, hanem verzióváltás van (pl x.04 -->x.10-->1x.04-->1x.10-->stb) szóval ott elfogadott. Több asztalt azért nem csinálnak, mert a legtöbb ember (mint én is) csak 1 asztalt használ. Ha kell több akkor az NVidia, vagy az Ati driver segítségével megoldható. Windows-ban nem terminál, hanem command (parancssor) van, és annak átlátszóságát is értelmetlennek látom, mert dolgozni akarok rajta, nem a hátteret nézni (legalább is az én szememben). "aero meg ezek mind csak olcsó demok" és mennyire igazad van (egyébként tényleg ez van leírva) linkek az Aeroról: http://winportal.net...light=aero+demo http://winportal.net...&highlight=aero Hyper v-ről nem tudok nyilatkozni, mivel nincs szerverem :wink:, de vannak olyan cégek akik Microsoft Servert használnak. De azért a linux szervereket is szép számban lehet látni.

Lehet hogy egy kicsit MS elfogultságnak hangzott amit leírtam, de valahol meg kellett cáfolnom. De még mielőtt bárki bármit mondana, elmondom, hogy már többször kipróbáltam az Ubuntu-t (Windows alól telepíthető változatát) és egész kellemes használni, de én inkább játszok vele, és nem parancsokat irogatni, hanem gyorsan feltelepíteni és játszani szeretnék. A Windows-on, az Office 07 és az Everesten kívül mind ingyenes, vagy GPL licencel ellátott programokat használok. A Windows-ból amit hiányolok az a Compiz fusion.
kép

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 19:44 PM

nekem leginkább az a bajom a windowsal hogy a csicsára gyúrnak mert van amiben a windows a jobb hanem az a gond hogy a nagyon über effektekhez erős vas kell míg ez bármely linux disztrón 3-ad annyin kihozod ezeket linuxnál is van parancssor többféle is.. nem ez a gond nekem volt olyan hogy windows megfeküdt és még parancssorból se sikerült pedog a hivatalos technetes leírás szerint csináltam . az office 2007 az nem ingyenes ha winre compiz szerűség kell használd a winflip nevű ingyenes programot. a legnagyobb gond az az hogy a vistaban meg a win7ben ott vannak ezek a lehetőségek is .net+wpf. igen sok windows server is van az még arra mondom hogy jól sikerült 2003-at még használtam is. csak ezeket példaként írtam fel ha már nagyon a csicsára hajtanak egyébként meg a hozzászólásodal egyet tudok érteni. pl a másik a rehl meg a sled na ott leginkább stabilitásra gyúrnak meg fizetős ha meg ingyenes kell akkor fedora centos open suse mandriva van a mandriva server vonala is az fizetős ha jól tudom. :wink: egyébkén ubuntunál úgy van hogy server vonalon 5 az asztalin meg 3év támogatást vagy fizetős support.
az upgrade ubuntunál úgy van hogy 8.04->10.04re közvetlenül lehet frissíteni mivel az a hosszú támogatású verziók.
csak az a baj hogy a windows parancssor elég fapados. jó mondjuk sysinternálos cuccokal megtunningolva már elég jó.:)

winflip letöltési hely: http://winflip.stylekings.de/
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 21:36 PM

Ez való igaz, hogy több erőforrásra van szüksége a Windows-nak, mint bármely Linuxnak. Az Office 2007 tudom, hogy nem ingyenes, de a felsorolt programokon kívül mind az (nem raktam fel pl. nero, power dvd, nod32, stb...). Parancssora valóban keveset tud, de a legtöbb dolgot grafikus módon lehet beállítani, míg a Linuxnál többet kell használni a parancssort. A stabilitásról annyit, hogy ha nem rakunk fel mindenféle programot, akkor a Windows is lehet atomstabil. A Windows-nál kék halál (súlyosabb esetben piros halál) van, addig a Linuxnál (pontosan Unix rendszereknél, mert az OSX is érintett) kernel pánikkal áll le. Windows-nál: stop adat rákeres, probléma megoldva, OSX-nél: pánik ablak előjön, hibaszám nuku, így nem tudjuk meg, hogy mi a hiba. Linuxnál nem tudom. A Winflip ugyanaz, mint a Vista-7 alatt a flip3d.
kép

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 21:57 PM

Dátum: tomyboy2

Ez való igaz, hogy több erőforrásra van szüksége a Windows-nak, mint bármely Linuxnak. Az Office 2007 tudom, hogy nem ingyenes, de a felsorolt programokon kívül mind az (nem raktam fel pl. nero, power dvd, nod32, stb...). Parancssora valóban keveset tud, de a legtöbb dolgot grafikus módon lehet beállítani, míg a Linuxnál többet kell használni a parancssort. A stabilitásról annyit, hogy ha nem rakunk fel mindenféle programot, akkor a Windows is lehet atomstabil. A Windows-nál kék halál (súlyosabb esetben piros halál) van, addig a Linuxnál (pontosan Unix rendszereknél, mert az OSX is érintett) kernel pánikkal áll le. Windows-nál: stop adat rákeres, probléma megoldva, OSX-nél: pánik ablak előjön, hibaszám nuku, így nem tudjuk meg, hogy mi a hiba. Linuxnál nem tudom. A Winflip ugyanaz, mint a Vista-7 alatt a flip3d.

linuxnál meg úgy működik hogy átváltasz egy másik terminálra és megnézed hogy mi a gond:) vagy a var/log/messagesben megnézük mi a gond ha patkol a kernel akkor coredumpot nézegetve rájöhertünk hogy mitől csúszott meg egyébként linuxnál nem minden parancssoros ám. :wink: jó ha rendesen karbantartjuk akkor nem fekszik ki a win:) nekem volt olyan windowsnál 4-5 éves uptimeok is voltak egyszer fel volt rakva és csak frissítgettve volt. :) power dvd meg van linuxra is már mint ubuntu storeban meglehet venni 40euroért ubuntuhoz csomagolva.:) neronak is van előre csomagolt változata rpm deb meg sima bines formában .nerorcbe szériált bemásoljuk és csá és már is teljes értéküként működik:) vagy másik serveről be sshzol rá:) azért van asmikor elég régi linuxos révén elküldeném kapálni a fejlesztőket.xd ha nem telepítünk orba szájba akkor win is működik rendesen. :) ha elszáll az x vagygyagya a graf driver akkor szöveges üzemódban lehet használni a javítgatásik volt olyan hogy az egyik kernel frissítés miat ubuntu nem akart elindúlni mert nem találta a rendszer particiót.:) egyébként linuxnál van a fenti aranyköpés ahány disztró annyi féle képen fogsz szopni.:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 22:36 PM

A Nero, meg a Power dvd csak példaképként volt megemlítve. Aki linuxos, az már alapból úgy gondolkodik, hogy szabad és ingyenes szoftvereket fog használni, azaz Linuxra Open Office-t, Gimp,-et, és egyéb ingyenes nyílt forrású programokat fog feltenni. Linuxosként seria számokkal szórakozni csúnya dolog. Egyébként egyszer úgy lett vírusos az XP-m, hogy csak bemásoltam egy sorozatszámot, tehát még külön fájlt sem indítottam el (sorozatszám bemásolása és elfogadtatása után még a mai napig nem tudom, hogy hogyan került rá a vírus). Windows-nál is előfordul, hogy egy frissítés után csütörtököt mond a Windows, sőt olyan is volt, hogy egy frissítés miatt a legális Windows-t kalóz példánynak minősítette. Ha átmegyek valakihez, vagy más asztalát nézegetem, akkor a következő program ikonok valamelyikét mindig látni szoktam (akár egyszerre is):
- Nero
- Power DVD
- Everest (ez tényleg jó, magyar ember fejlesztette még Aida32 néven)
- Photoshop
- ACDsee
- Nod32
kép

#8 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 22:39 PM

Ami gond a linuxxal:
- mobiltelefonok kezelése, frissítése nem megoldott, Nokia , SE , LG, Samsung hogy csak a nagyobbakat említsem, nem használhatók linux alatt, max háttértárként.
nem is beszélve a címjegyzék és a mobil telefonkönyvének szinkronizálásáról.
- PDA-k inkább hagyjuk, persze nem várhatjuk az M$-től hogy készítsen drájvert az ellenségnek :wink:
- játékok , hát igen a wine meg a "cross****" dolgok, oké van ami elindul, de a "legmenőbb" játékok szinte kivétel nélkül "Windows Live"-al mennek, és ezt nem eszi még a wine, én személy szerint azért maradtam win alatt mert a WoW nem frissíthető linux alól.

Mellékesek:
linux alól nem tudunk firmware-t frissíteni, sem bios-t , és ha kell akkor muszáj win-nek is a gépen lennie.
webkamerák, itt is van ami megy van ami nem, ha épp olyat vettünk ami nem akkor szintén kell a win.

#9 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 22:45 PM

tomyboy2 ! :wink:

Neked csak grafikus ismerőseid vannak ? Vagy milliomosok? Ott a Photoshop szinte minden asztalon? Még alsóhangon is 200000, vagy netalántán illegális verziót használnának ????? Hmm ????
DVD nézésre (bár nem emlékszem utoljára mikor néztem dvd-t) VLC-t használok :) Ha a Pc-n nézel dvd-t és nincs 32 colos monitorod 7.1 -es hangrendszerrel, akkor nem veszel észre jelentős különbséget egy origi dvd és egy rippelt xvid/divx változat között :)

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 23:00 PM

Dátum: gthomek

Ami gond a linuxxal:
- mobiltelefonok kezelése, frissítése nem megoldott, Nokia , SE , LG, Samsung hogy csak a nagyobbakat említsem, nem használhatók linux alatt, max háttértárként.
nem is beszélve a címjegyzék és a mobil telefonkönyvének szinkronizálásáról.
- PDA-k inkább hagyjuk, persze nem várhatjuk az M$-től hogy készítsen drájvert az ellenségnek :wink:
- játékok , hát igen a wine meg a "cross****" dolgok, oké van ami elindul, de a "legmenőbb" játékok szinte kivétel nélkül "Windows Live"-al mennek, és ezt nem eszi még a wine, én személy szerint azért maradtam win alatt mert a WoW nem frissíthető linux alól.

Mellékesek:
linux alól nem tudunk firmware-t frissíteni, sem bios-t , és ha kell akkor muszáj win-nek is a gépen lennie.
webkamerák, itt is van ami megy van ami nem, ha épp olyat vettünk ami nem akkor szintén kell a win.

Nokia SE Motorola telókhoz meg van linuxos cucc is pdakhoz multisynk msnre meg van 100féle kliens bios frissítése lehetséges linux alól mert van hozzá cucc a windowhoz a driverrt a hw gyártok írnak meghajtót és nem az ms. wowot frissíteni meg frissítés letölt és winevel telepit a windows live messenger ezer éve megy winevel. :) tömérdek kereskedelmi játék van linuxra az id és az epicet nem vesszük bele még így is elég sok van. :) a legtöb webkamera működdik de van amihez van meghajtó de fordítani kell.award bioshoz és ami bioshoz linux alá van visszafejtő cucc is:) az outlook expres mentéseitbeállításokat evolution csontra megeszi.:) mondjuk wownál lehetnek komplikációk. egyébként telok win alat is háttértárnak látszanak. de linuxhoz írhatsz is drájvert ha akarsz;) egyébként van igazság amiket írsz. :) a müködik nem működik az leginkább rendszermag szintű dolog. :) csak nehogy elszúrják az msék a win nyolcat. vistatól kezdve kezd jól működni a windows. :) mondjuk windowst ezután is fogok használni.:) monbdjuk hagondvan winel akkor msdn technet ms scripcentert böngészem. :) biost meg a flashbiosal lehet flashelni:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 23:03 PM

Dátum: gthomek

tomyboy2 ! :wink:

Neked csak grafikus ismerőseid vannak ? Vagy milliomosok? Ott a Photoshop szinte minden asztalon? Még alsóhangon is 200000, vagy netalántán illegális verziót használnának ????? Hmm ????
DVD nézésre (bár nem emlékszem utoljára mikor néztem dvd-t) VLC-t használok :) Ha a Pc-n nézel dvd-t és nincs 32 colos monitorod 7.1 -es hangrendszerrel, akkor nem veszel észre jelentős különbséget egy origi dvd és egy rippelt xvid/divx változat között :)

vlc az tényleg jó csak ne lenne olyan hulladék linux alól. osx port meg jellenleg szünetel.xd mondjuk van olyan distro ahol a vlc is nagyon jó. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#12 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 23:23 PM

Dátum: gthomek

tomyboy2 ! :wink:

Neked csak grafikus ismerőseid vannak ? Vagy milliomosok? Ott a Photoshop szinte minden asztalon? Még alsóhangon is 200000, vagy netalántán illegális verziót használnának ????? Hmm ????
DVD nézésre (bár nem emlékszem utoljára mikor néztem dvd-t) VLC-t használok :) Ha a Pc-n nézel dvd-t és nincs 32 colos monitorod 7.1 -es hangrendszerrel, akkor nem veszel észre jelentős különbséget egy origi dvd és egy rippelt xvid/divx változat között :)
Áh dehogy gazdagok, csak gondolják, hogy híres + fizetős = jó program. Ha bemész ebbe: http://itcafe.hu/tem...opja/friss.html és hasonló fórumokban, akkor láthatsz, hogy jócskán vannak fizetős programok (lehet hogy megvette, de azért vannak fenntartásaim). A Photoshop egy kicsit túlzás volt, de azért már láttam jó pár helyen. A Nod32-t viszont jóval több helyen látom. DVD nézésére vagy a dvd lejátszómat használom, vagy a gépemen a Windows Media Center-t, egyébként portable-ban megvan a MPC is.
kép

#13 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 02. 23:31 PM

Na akkor lássuk :wink:

"Nokia SE Motorola telókhoz meg van linuxos cucc is pdakhoz multisynk msnre meg van 100féle kliens"
aha épp ma próbáltam openSuSe 11.1 x64 alatt, Nokia N95 8GB, SE C905, Samsung Corby. Látja a telókat mint háttértár, de sem a névjegyzéket, sem pedig a naptárat nem tudtam elérni mivel :-> "device not ready" . Win alól mindez 4-5 perc.

"bios frissítése lehetséges linux alól mert van hozzá cucc a windowhoz a driverrt a hw gyártok írnak meghajtót és nem az ms"
kérlek linkeld ide az Asus vagy a Gigabyte linuxos bios-frissítő programját, a drivert PDA-hoz (active sync) az ms gyártja.

"wowot frissíteni meg frissítés letölt és winevel telepit a windows live messenger ezer éve megy winevel"
aha 3.3-as patch valóban elindult 34%-nál írta hogy "wow.exe not found please reinstall game" pedig a wine-al lett telepítve, szó sem volt a msn-live-ról, a "Games for Windows" -ról volt szó. Pl: GTA4 vagy Sacred2

"a legtöb webkamera működdik de van amihez van meghajtó de fordítani kell"
heh ?? ki fog azzal tökölni hogy forrásból fordítson drájvert otthon ????? 2010-ben ??? Persze ha van forrás ... mert ha van akkor már drájver is van és nem kell fordítani ....

Szóval szerintem jelen pillanatba a linux a kisirodák megfelelő választása, ott 100%-ban beválik, és addig működik amíg valamelyik zseni titkárnőnek a barátnője nem meséli el, hogy mennyivel egyszerűbb egy körlevelet, vagy emilt makróval megformázni, bár ennek a valószínűsége igencsak csekély. :)
Szóval linux a munkahelyre, m$ otthonra!!!

#14 Engelhardt

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 38 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 03. 02:58 AM

Ejj ha! :) Hamar elkezdtétek a témát! :) Honnan vették hogy 8 lesz egyáltalán a név? Jaaaa TIPP :)
Erre még bőven várni kell, de a 7 is bőven megteszi sőőőt... :wink:

(Ha egyáltalán lesz következő Windows :) )

#15 szaan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 03. 07:03 AM

http://www.terminal....ticle_id=117858

#16 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 03. 09:58 AM

Bár ez sokat mondó:

http://www.rankings....u/rankings/oper ... stems.html

82% XP ... meglepődtem kicsit, bár tudom hogy a cégek nem igen váltottak xp-ről semmire, és azon is hogy több a MAC felhasználó mint a linuxos.

http://www.rankings....b-browsers.html

ez is tanulságos, itt lenne az ideje hogy a webfejlesztők felejtsék már el az ms böngészőnek csúfolt hulladékát, és kezdjenek komolyan fejleszteni Firefoxra.

#17 Mobi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 03. 10:18 AM

Héé, srácok, elolvasta valaki a topic címét??? Csak mert már egy teljes oldalnál tart és ezidáig még egy szó sem esett a Windows8-ról! Helyette volt "Éljen az Unbutu, fúj Windows", "Megvédem a Windowst", "Hajrá Firefox, fúj Explorer".
Én Windowst használok. Azt fogok a jövőben is, akárhány hittérítő is akar meggyőzni arról hogy a Linux jobb. Nem tagadom hogy az, de én kipróbáltam és nekem nem jött be. Kinek a pap kinek a papné. Úgyhogy kérnék mindenkit hogy ragaszkodjon a témához. Vagy nevezzük át a topicot Windowsgyalázónak és akkor legalább tudom hogy mire számíthatok ha betérek ide.

Az egész úgy OFF ahogy van!

#18 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 03. 10:44 AM

Dátum: gthomek

Na akkor lássuk :wink:

"Nokia SE Motorola telókhoz meg van linuxos cucc is pdakhoz multisynk msnre meg van 100féle kliens"
aha épp ma próbáltam openSuSe 11.1 x64 alatt, Nokia N95 8GB, SE C905, Samsung Corby. Látja a telókat mint háttértár, de sem a névjegyzéket, sem pedig a naptárat nem tudtam elérni mivel :-> "device not ready" . Win alól mindez 4-5 perc.

"bios frissítése lehetséges linux alól mert van hozzá cucc a windowhoz a driverrt a hw gyártok írnak meghajtót és nem az ms"
kérlek linkeld ide az Asus vagy a Gigabyte linuxos bios-frissítő programját, a drivert PDA-hoz (active sync) az ms gyártja.

"wowot frissíteni meg frissítés letölt és winevel telepit a windows live messenger ezer éve megy winevel"
aha 3.3-as patch valóban elindult 34%-nál írta hogy "wow.exe not found please reinstall game" pedig a wine-al lett telepítve, szó sem volt a msn-live-ról, a "Games for Windows" -ról volt szó. Pl: GTA4 vagy Sacred2

"a legtöb webkamera működdik de van amihez van meghajtó de fordítani kell"
heh ?? ki fog azzal tökölni hogy forrásból fordítson drájvert otthon ????? 2010-ben ??? Persze ha van forrás ... mert ha van akkor már drájver is van és nem kell fordítani ....

Szóval szerintem jelen pillanatba a linux a kisirodák megfelelő választása, ott 100%-ban beválik, és addig működik amíg valamelyik zseni titkárnőnek a barátnője nem meséli el, hogy mennyivel egyszerűbb egy körlevelet, vagy emilt makróval megformázni, bár ennek a valószínűsége igencsak csekély. :)
Szóval linux a munkahelyre, m$ otthonra!!!
biosfrissítő cucc
http://packages.ubun...karmic/flashrom
ezzel az asus meg a gigabyte biosat is megeszi az asusnak meg a gigabyte nem csinál frissítő cuccot linuxhoz mert a fenti cucc univerzális.:)
Motorolához a Moto 4Lin használatos telót ugy kezelheted ahogy win alatt is + telepíteni is tudsz telóra. :)

Nokiára pl ott van a gnoki projekt.
SE-re meg találtam ezt
http://forum.se-port...php?f=12&t=7436

amihez fordítgatni kell meghajtót az elég ritka már már mint webkamera esetén. egyébként a gpac csomagot kell felrakni ha webkamera nem menne. :)
ami elég win specifikus azt nem erőltetem linux alatt.:)
körlevelet open officeal is tudsz csinálni.
Maya(rel) meg Soft Image van linuxra is. :)
Titkárnő meg kap sledet. vagy Ubuntut vagy valami felhasználó barátabb linuxot.:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#19 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 03. 12:05 PM

Dátum: Mobi

Héé, srácok, elolvasta valaki a topic címét??? Csak mert már egy teljes oldalnál tart és ezidáig még egy szó sem esett a Windows8-ról! Helyette volt "Éljen az Unbutu, fúj Windows", "Megvédem a Windowst", "Hajrá Firefox, fúj Explorer".
Én Windowst használok. Azt fogok a jövőben is, akárhány hittérítő is akar meggyőzni arról hogy a Linux jobb. Nem tagadom hogy az, de én kipróbáltam és nekem nem jött be. Kinek a pap kinek a papné. Úgyhogy kérnék mindenkit hogy ragaszkodjon a témához. Vagy nevezzük át a topicot Windowsgyalázónak és akkor legalább tudom hogy mire számíthatok ha betérek ide.

Az egész úgy OFF ahogy van!

ha nem vetted volna észre azt kifogásoltuk leginkább hogy windowsban nem nagyon van technológiai előrelépés xphez persze nagy ugrás a lényeg az az hogy a különböző technológiákat összehasonítottuk egymással hogy az egyikben az adott dolgot hogyan oldották meg ubuntut meg csak példaként írtam a fejlesztési és kiadási módszerük miatt. képzeld én is használok windowst ott ahol az a legjobb megoldás. Mitől is windows gyülölő topic ez. Tényleg nagy innováció az hogy hogy win7be beraktak egy nfs klienst meg hogy 17 éve nem javított hibák vannak a windowsban. azt hogy te mit használsz az nem érdekel senkit meg azt se hogy én vagy a többiek mit használnak.. igen tudjuk hogy mi a címe a topicnak hogy valami miben jobb miben rosszabb azt össze hasonlítások alapján csinálják. ha részletesen elolvastad volna akkor írtam is hogy ettől függetlenül használnék windowst. az ie8 meg tényleg egy hulladék ez van azért az egy vicc hogy az m$ a hibát követően csak x hónap múlva add ki frissítést a nagyon kritikus hibákra is. te meg egy elvakult windows fanatikus vagy. majd akkor fikázd az osxet linuxot ..etc ha lövésed van róla addig szerintem jobb ha csendbe maradsz. :wink: egyébként tomyboy2 írta hogy minek kell 3évenként kiadni az új windowst legelső hozzászólás én meg írtam rá hogy nagyon jó lenne ha nem a csicsára gyúrnak. azért az is röhely hogy ha win server bedöglik hivatalos ms supportól is azt kapod hogy telepítsd újra. azért nekem rálátásom van windowsnál a server vonalra is így tudom hogy milyen szívások lehetnek ott is. én meg az ilyen windowsos hitéritők miatt nem fogok windowst céges környezetben használni cég alapítás esetén. :) látom elgurult a gyógyszered keresd meg és vedd be.

http://hup.hu/cikkek...00119/ubuntu-t_ ... renderfarm

ha már az zubuntuval van a bajod. hm rá menne a gatyád is ha windowst akarnál ilyenhez használni na meg az egyéb windowsos hülyeségekről nem is beszélve. akkor ezek szerint az avatar rendezői is hülyék meg a wetanál(rehl) is meg az összes filmkészítő cég hogy linuxot használnak filmkészítéshez meg osxet asztali gép gyanánt. a maya készítői is tök hülyék hogy a legfrissebb kiadások először osxen és linuxon érhető el hm ez jelent valamit. a windows mindig is harmadrendű cég lesz. a film ipar meg nem egy kicsi terület. :) csak megsúgom a linux célja nem a minden asztalon elv követése. na ilyen habzó szájú windowsosokkal nem vitatkozok. az azért elég érdekes hogy a microsoft berezelt a linux terjedésétől és az igazi versenytársának nem az applet hanem a linuxot tartja hm hm tényeleg nagyon szar lehet ez a linux. :) meg egyre több cég kezd linuxra is fejleszteni. a fenti témával csak a tapasztalataimat írtam le és semmi hittérítés nem volt benne.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#20 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 03. 12:20 PM

Dátum: gthomek

Bár ez sokat mondó:

http://www.rankings....u/rankings/oper ... stems.html

82% XP ... meglepődtem kicsit, bár tudom hogy a cégek nem igen váltottak xp-ről semmire, és azon is hogy több a MAC felhasználó mint a linuxos.

http://www.rankings....b-browsers.html

ez is tanulságos, itt lenne az ideje hogy a webfejlesztők felejtsék már el az ms böngészőnek csúfolt hulladékát, és kezdjenek komolyan fejleszteni Firefoxra.

azért egy cégnél több 1000 gépet hw szempontból lecserélni nem kis idő mondjuk a windows upgrade az mehet risel is előre beállított házirenddel is akár. :wink: nem firefoxra kell fejleszteni hanem a szabványokat kell betartani. ilyen egyszerű. :)
jó kevesebb a linuxos de azért növekedik az is. na meg a másik az az hogy a dolgozóknak újra kell tanulniuk a dolgokat mivel az xp és a win7ben máshol vannak a dolgok meg a menü felépítése is más.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó