Ugrás a tartalomhoz


Windows 8


142 válasz érkezett a témában

#81 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. November 02. 12:48 PM

Idézet

bootsect /nt60 all
Ezzel a paranccsal vissza tudod állítani a Windows 7 rendszertöltőjét, a VHD fájlt pedig letörölheted. A bootsect programot a Windows 7 DVD-n található boot mappából tudod elindítani.

vagy

Futtatás -> msconfig -> Rendszerindítás fül és távolítsd el a Windows 8-at

vagy

Bár nem próbáltam, de ha csak a VHD fájlt törlöd le, akkor automatikusan el kell(ene) tűnnie a Windows 8-nak a boot menüből.

Ha valami rosszul sülne el, akkor a Windows 7 DVD-ről bootolva helyre tudod állítani a boot rekordot:

#82 nubie

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. November 02. 17:08 PM

Köszönöm Male! kép

#83 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. November 08. 18:26 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: jagdtigger - Dátum: 2011. September 28. 21:38 PM

Még jó hogy nem, ha meg mégis arra vetemednek hogy kötelezővé teszik akkor használom w7-et ameddig csak lehet, utána meg linux ha esetleg addig nem térnek észre...


pár linux disztróban is van ilyen szinkronizálós cucc pl Ubuntu esetén az Ubuntu One Mandrivánál meg a Live sync igaz ezt nem nyomja az ember arcába és használni se kötelező. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#84 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. November 23. 10:59 AM

"Az újraindítások számának csökkentéséhez kétségtelenül az a legjobb, hogy – bár a frissítések települni fognak – csak akkor lesz újraindítva a gép, amikor biztonsági frissítés érkezik a rendszerhez és mivel havonta csak egyszer adnak ki biztonsági frissítéseket, elegendő lesz havonta egy újraindítás is. (Kivéve, ha egy kritikus sebezhetőségre adott javítást a szokásostól eltérően adnak ki.)"

Hát, mindenhol ezt írják, de Windows XP óta így van, amióta bevezette az MS a havi egyszeri, minden hónap 2. keddi patch napot. Minden hónap 2. keddjén kell újraindítani a Windowsokat, már évek óta... (6 éve már biztosan)

Továbbá: egy egyszerű policy beállítással tiltható az AUTOMATIKUS újraindítás XP-től kezdve.

Szóval nem értem mi ez a szenzáció hajhászás Win8 esetében. A metro GUI meg moslék.

#85 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. November 23. 11:02 AM

Igazából semmi. Ami itt fontos, hogy ha nem kritikus besorolású frissítés érkezik, akkor települ, de nem akarja mindenáron újraindítani a gépet.

#86 jagdtigger

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 38 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. November 26. 21:54 PM

Na felhajítottam az új notimra és addig egész jó amíg nem kell használni az új startmenüt. Túlságosan is tabletre lett optimalizálva a 8-as. Ami nem is gond amíg nem egy asztali gép vagy egy noti a delikvens... Nézzük a jó oldalát, egy évig nem kell törnöm a fejem hogy hogyan oldjam meg azt hogy hogyan játszak linux alatt :D .

#87 kunbohemsrac

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. January 13. 09:07 AM

Hát gyerekek, ez a Windows 8 messze nem egy nagy szám. Az asztala ugyanolyan, mint a Vistáé és a Windows hété, és a sok más ablak, amikből ráadásul a file-ok nem nyithatók meg, teljesen használhatatlanná teszi. Ide-oda pörgetni az egeret, hogy a C-be jussunk, és ezt is megint teljesen máshogy kell kikapcsolni... Hát egyet mondok, a Microsoft a lehető legnagyobb öngólt rúgja magának, ha 2014-ben megszünteti az XP támogatását és nem sokkal később a Windows 7-ét is.

#88 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. January 17. 18:50 PM

2014 után Xp ?? Ez egy rossz vicc ugye ?
Mik is lesznek egy 2014 átlagos "számítógép" tulajdonságai?
Érintőképernyő már alap, SSD 6-8 GB ram, esetleg hangvezérlés ?

Egyre valószínűbb hogy az "okotselefon" és a "számítógép" összeolvad, valószínűsíthetően a kézzel vezérelt vagyis érintőpaneles tableteké a jövö. "Hagyományos pc"-re a win8 nem túl jó, Te tablet pc-re kiváló.
2016-ban pedig nyugodtan mehet a sűlyesztőbe a Vista és hetes is.

#89 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. January 17. 20:07 PM

Én a helyedben nem írnám le a PC-t. Sok ember ismerek, aki régi P4-es gépet üzemeltet 512MB rammal. Ezek az emberek csak interneteznek és tényleg csak használati eszközként tekintenek a gépükre. Egy ilyen gépre még egy Windows 7 is sok. Ezek az emberek nem fiatalok és nem akarnak és nem is fognak tablet pc-t vagy "atomerőművet" venni. Sőt, olyanról is tudok aki P3-as géppel rohangál a neten! És többen vannak mint gondolnád!
Nekem is valószínűleg a jelenlegi gépem lesz 2014-ben. A felhőt meg egyszerűen nem óhajtom használni. Szeretem ha a dolgaim a gépemen vannak.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#90 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. January 18. 16:32 PM

Szvsz két különböző dologról beszéltek: eddig is voltak technikai innovációk, mégsem ölték ki egyik napról a másikra a régebbi megoldásokat.

gthomek meglátása szerintem is helyes: habár az IT ipar az utóbbi sok évben elég kevés, felhasználói oldalon is érezhető változást tudott felmutatni, jó esetben a fejlesztések "viszonylag ritkán" szólnak a klasszikus megoldásokról. Az érintőképernyő és egyéb alternatív beviteli módszerek (hangvezérlés, esetleg kinect) jelentősen meg tudják változtatni a géphez fűződő viszonyunkat. Az, hogy milyen háttér- és operatív tár van a gépben, ebben a megközelítésben másodlagos. (Egyébként a számítási kapacitás is fontos, mostanában ugyebár itt is egy erős "frontvonal" van, ennek fontos eleme az APU.)

#91 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. February 27. 09:37 AM

Két nap múlva jön a béta / consumer preview :)

#92 jagdtigger

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 38 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 01. 16:13 PM

Kint van kép :
http://windows.micro...S/windows-8/iso

Ha valaki Virtualboxra akarja telepíteni akkor ajánlott IDE vezérlőt használni a SATA helyett, valamiért nem "szereti" és nem hajlandó települni rá kép .

#93 Jaksee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 03. 02:21 AM

Valaki legyen szíves segíteni, mert agyvérzést kapok lassan! A windows 8-nál nem működik a flash player! Próbáltam a legújabb verziót, 11 rc-t a chrome-mal, a firefox-szal, majd az ie 10-el is! Aztán utána olvastam, és próbálkoztam a 11 beta-val ie 10-nél mert elvileg az úgy jó, azt itt olvastam a windows 8 programok alatti fórumtémánál! De egyik sem vált be! Amikor megnyitnék egy youtube vidit, akkor zöld a vidi helye, hang van, de kép ugye nincs! Egyedül a firefox-szal sikerült régebbi vidiket lejátszani, de amint hd felbontású vidit játszanék le, már megint zöld a vidi helye! A videókártyám egy ati radeon hd 5470-es, ehhez az ati oldaláról szedtem le a windows 8-al kompatibilis 8.3... rc drivert! Meg fel van telepítve a legújabb divx is! directx-et nem raktam fel, nem hinném, hogy annak ehhez lenne közbe, ja, és engedélyezve van minden böngészőben a divx web player, mint bövítmény. esetleg ez lehet baj? a választ előre is köszönöm! sziasztok

#94 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 03. 09:31 AM

Próbáld meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást flashben.

#95 Jaksee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 03. 09:40 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: male - Dátum: 2012. March 03. 09:31 AM

Próbáld meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást flashben.
Bocsi, de hol kell kikapcsolni, mert se firefoxban nem adja ki azt a kis ablakot, sem ie-ben, ahol ezt ki lehet kapcsolni! Vágom, hogy mire gondolsz, csak azt nem, hogy hogy lehet előhozni!?

#96 Jaksee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 03. 09:47 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jaksee - Dátum: 2012. March 03. 09:40 AM

Bocsi, de hol kell kikapcsolni, mert se firefoxban nem adja ki azt a kis ablakot, sem ie-ben, ahol ezt ki lehet kapcsolni! Vágom, hogy mire gondolsz, csak azt nem, hogy hogy lehet előhozni!?
Oksi, rájöttem, a videón settings, és ott! Nagyon szépen köszönöm a választ, úgy tűnik ezzel működik a dolog! Kacifántos ez a windows 8! Köszönöm, örök hála!

#97 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 03. 11:09 AM

Ez inkább a flash és a videó driver problémája, mint a Windows 8-é. Ha bármi hasonlót tapasztalsz, akkor a hardveres gyorsítás kikapcsolása általában megoldja a problémát :)

#98 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 04. 11:24 AM

Hali, nekem az lenne a kérdésem, hogy esetleg a people app-ban nem tudnék egy kapcsolat állapota szerinti elrendezésre váltani?

#99 Jaksee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. March 04. 19:27 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: male - Dátum: 2012. March 03. 11:09 AM

Ez inkább a flash és a videó driver problémája, mint a Windows 8-é. Ha bármi hasonlót tapasztalsz, akkor a hardveres gyorsítás kikapcsolása általában megoldja a problémát kép
Igen, igazad van, a flash volt a hibás! És még egyszer köszi a segítséget mindenkinek, jó ez az oldal! :)

#100 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. April 06. 13:30 PM

Sziasztok!
Felraktam én is a CP-t.
Kezdésnek két hiba:
ATI HD4850-es karim van. A Catalist control center nem indul el. Az összes többi driverem hibátlanul teszi a dolgát, csak a legfontosabb nem. Nem tud valaki valahol esetlegesen béta drivert? Nem nagyon találtam.
A másik hiba a játékoknál (COD), a punkbuster nem működik az oprendszerrel egyenlőre.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó