Ugrás a tartalomhoz


Windows biztonság JOBB! vs. Linux vs. MacOSX


155 válasz érkezett a témában

#141 Ati82

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 13 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 28. 08:37 AM

Egyébként nekem is csak az számit, hogy nekem mit bizonyit a "biztonságos" szoftver..

#142 ivanuska

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 28. 09:49 AM

Dátum: Ati82;1525

Ez egyértelmû, és világos...
Nincs olyan biztonsági megoldás manapság, amit egy felhasználó, nemtudnak elrontani...
:D

És milyen jó ez így! Ebbõl élünk - mi - szakemberek! Most képzeld el, ha az abakusz (csoti, golyós számológép) lenne az általános! A hardverhiba legfeljebb az, ha 200 év után elöregszik egy golyó, a szoftverhiba, az egy paralaxis jellegû (elnézte :-] ), az informatikusok meg éhenhalnának. :D

#143 Ati82

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 13 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 28. 09:59 AM

:D
Na igen. De azért nemhiszem, hisz azért elkérik az pénzüket egy karbantartásért....

#144 honorshark

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 29. 08:36 AM

VakPali> Te egy rakás szánalom vagy. Személyeskedõ gyerekes kocka.

Többiek. Linux... TALÁN azért nagyobb a mutató MIVEL ott van bugtracking és publikus mindenki számára. Míg win-F.O.S. esetében korántsincs így. A win-F.O.S. tényleg nem biztonságos ezzel egyetértek a flamelõkkel. De nem arra lett kitalálva. Arra készült hogy sok gyps, szefos emberke pár kattintással elintézze a napi teendõket. Azért meg korántsem kéne ugrálni hogy tönkremegy hiszen valamibõl az infósoknak is meg kell élni.

win-F.O.S.: Most is ezt használom. (XP+SP2), VMWare-val fut egy linux mert a linuxos vinyóm kölcsönadtam. Õszintén? Nem lenne win-F.O.S.om ha futna minden game rendesen linuxon. Ez van. Hozzászoktam már.

Konklúzió? Az egész teszt hülyeség. Sosincs pártatlan vélemény, teszt. VISZONT...senki ne állítsa hogy a win-F.O.S. biztonságosabb....egyszerûen nézzétek az új vírusokat vagy bármit..szánalmasan hamar tönkretehetõ. Többek közt én is készítettem pár vírust és hát elég nagy károkat okoztam. Nem bánom. A sok flamelõ megérdemli.

Na mindegy most hogy kigépeltem magam... :D Mindössze Vakpali b*szta fel az agyam már elnézést..

ui.: Ez hogy nincs "w.i.n.f.o.s." szó pontok nélkül...LOL?! ... Mindegy :D

#145 JTHunter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 19. 17:59 PM

Nos, én végigolvastam az eddig leírtakat, érdekes "eszmecsere" lett belõle.

Én eddig csak windowst használtam, de már 3 hónapja linux-ot is használok (Debian).

Windows-ról annyi a véleményem:

-feljõdik --> mindegyik kiadás jobb volt az elõzõnél
-egyre könnyebben kezelhetõ
-egyre nagyobb gép kell neki
-egyre több a rá írt "rosszindulatú" program --> egyre több plusz védelmi szoftver kell hozzá, igazából a winXP+sp2+ nem nyújt elegendõ védelmet a "kártevõk ellen" (tapasztalat)

Linux (eddig):

-kissé bonyolultabb a driver beszerzése, és aztán a lefordítása
-erõs hálózati képességek
-tényleg (nagyon)ritkán kell újraindítani
-gyors
-alapvetõen szép is (kde)
-lehetne kicsit kompatibilisebb alapból a MS alá írt termékekkel
-nincs vírus/trójai/spyware/felugró ablak
-ingyenes
-sok hasznos program, ami az elõtt eszembe sem jutott volna,hogy hiányzik nekem


Nekem ez a véleményem a két oprendszerrõl (gyorsan, pár gondolatban).

Egyébként érdeklõdõ fajta vagyok, tervezem a Solaris 10 operációs rendszer kipróbálását is. Biztos jó "móka" lesz.

Tisztelettel:
JTHunter


ui.: mindenkinek ajánlom a "másik oldal" kipróbálását, az igazság odaát van.

#146 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 19. 18:40 PM

Dátum: JTHunter;2097

-nincs vírus/trójai/spyware/felugró ablak
Ha elterjed annyira, mint a Windows, akkor szerintem ott is lesz mindenféle áldás és akkor kiváncsi leszek, hogy milyen védelmi szoftver lesz rá ingyenes.
Bár a marketing (Windows: minimális számítógépes tudással is könnyen kezelhetõ, Linux: nehezen kezelhetõ, minimális számítógépes tudás nem elég hozzá) és a megszokások (ezt megszoktam, ez már bevált, ezt tudom kezelni) miatt nem hiszem, hogy ennél sokkal jobban elterjedne.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#147 JTHunter

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 19. 22:13 PM

Dátum: die nadel;2098

Ha elterjed annyira, mint a Windows, akkor szerintem ott is lesz mindenféle áldás és akkor kiváncsi leszek, hogy milyen védelmi szoftver lesz rá ingyenes.
Bár a marketing (Windows: minimális számítógépes tudással is könnyen kezelhetõ, Linux: nehezen kezelhetõ, minimális számítógépes tudás nem elég hozzá) és a megszokások (ezt megszoktam, ez már bevált, ezt tudom kezelni) miatt nem hiszem, hogy ennél sokkal jobban elterjedne.

Nos, én csak muszályból használom (egyetem), de megérte megismerni ezt
a világot is.Kicsit más, kicsit furcsa, de egyébként jó és már nem
szenvedek csõlátásban.

1. Biztonság szempontjából az xp sp2-vel voltak apróbb gondjaim(vírusok), linuxon még nem, de ez betudható annak is, hogy már több éve használok windowst.Majd idõvel mindenre fény derül. Egyiksem tökéletes, az biztos.

2. A linux sztem sem lesz jobban elterjedtebb, mit számít az 1-2%-os növekedés felhasználói között. Az arányok érdemben nem fognak változni egy évtizeden belül, az biztos.

3. Linux alól programot fejleszteni modjuk talán egyszerûbb, de a win oldalon is vannak egyszerûsítõ tényezõk (directx,dotNET...).

4. Az egyszerû, otthoni usereknek sztem a linux is jó lenne,mint oprendszer.
Benne van minden,ami csak kellhet: mp3 lejátszás,filmnézés lehetõsége,netes böngészõk,(a)msn,skype... stb.
Végül is egy ubuntut ,v. kubuntut gyerekjáték használni.
(mindkettõt próbáltam)

5. A linux ár/érték arányban jól el lett találva. :D Kár hogy sokan nem élnek ezzel a lehetõséggel. Bár a fene tudja...

Biztonságosok-e: nincs feltörhetetlen,fertõzhetetlen rendszer, eddig. (bár néha a látszat csal)

#148 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 27. 19:24 PM

A linux 1 dolog miatt nem tud terjedni desktop környezetben, nincs megfelelõ "tömeggyilok 3D 2007" játék , ha lenne döbbentes méretekben csökkenne a win-ek aránya a desktop környezteben.
Linux alá nagyon nagy kihívás vírust vagy spy progit írni ... túl nagy ahoz hogy tömeges jelenség legyen valaha..

#149 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 27. 19:26 PM

Nem tudom, hogy sok, azaz a legtöbb cégnél miért mérv adó a "tömeggyilok játék"....

#150 Thibczy

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 73 Hozzászólás:
  • HelyGyőr

Elküldve: 2007. November 27. 20:01 PM

Na én is a Windows pártiak táborát erõsítem. A Vistára szavazok.

#151 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 27. 20:05 PM

Én most a hódmezõvásárhelyi interspárnál vagyok rendszergazda, a szerver egy Debian4 64bit, a kliensek HP gyártmányú NC -k, a progi amit SPAR használ html alapú, 2005 -ben váltott a SPAR W3K-ról linuxra.
3 W3k marad a cégnél a központban Bicskén nem tudom miért, a cégek többsége kényszerûségbõl használ Win-t.
Bootor nem akarok vitázni veled , szerintem jó rendszer a win , úgy w2k -óta , csak szerintem drága. !!!

#152 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 17:09 PM

Röviden a véleményem:
Linux előnye hogy sokan fejlesztik, ami egyben a hátránya. Sok frankó programot kiegészítőt írnak rá, csak ezek jó része "hirtelen felindulásból" íródik, mert mondjuk adott feladatra nem volt eszköz, vagy csak nem tetszett a fejlesztőnek ami van. Ennek következtében öszedobott valaki valamit, esetleg be került egy disztribúcióba és el is terjed, DE nem foglalkoznak a fejlesztésével-javításával. Amivel rá is térnék a "sokan fejlesztik" átkára, vagyis nincs egyes részeinek supportja, így rengeteg lyuk, hiba van a disztribúciókban.
Microsoftnál viszont folyamatosan megy a hibajavítások fejlesztése, kiadása. Nem mondom hogy ettől biztonságosabb, de mindenesetre szerintem kicsit kevesebb benne a hiba mint Linux-okban.

A másik dolog amit még hozzá tennék, talán nem is annyira biztonság hanem a korszerűség. Bár a linuxokat folyamatosan fejlesztik nem igazán sikerült megújúlnia, mint a kicsipuha termékeinek.
Linuxos vonalon annó egy egyetemista srác írt egy alap kernelt ami azóta ki lett bővítve, kapott cuki kis grafikus felületet de struktúrájában lényegében változatlan.
A windózok esetén más a tészta, annó volt a DOS korszak egészen a Windows (bösz)ME-ig, evvel párhuzamosan márt megjelent a microsoft által felvásárolt NT 4.0 változata windózos köntösben. Majd jött a win 2k XP 2k3 amik lényegében NT alapokra lettek építve, és most sokak örömére itt van a Vista, ami rengeteg olyan újítást tartalmaz ami sokkal biztonságossabbá teszi a Vistát, mint korábbi társait. (Bár véleményem szerint nagyon korán lett kiadva és elég gyengusz így ebben a formában).
Kis néznivaló a Vistához.
http://www.microsoft...89-ece3e7ccbfc9


Szóval öszefoglalva:
Linux nemrosz mert bár sok lyuk ellenére kevés vírus van ami kifejezetten a linuxos rendszereket támadná, de nagyválalati környezetbe nem kifejezetten ajánlanám. Windóz bár folyamatosan javítják a legtöbb vírus rájuk íródik, de megfelelő SW-HW védelemmel ez kivédhető.

#153 papa

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 19:07 PM

Hi!

Már csak az nem érthető számomra, hogyha a Linux baromira nem biztonságos, akkor miért csücsül ez az oldal is linux szerveren :)

http://www.msw.hu

Amellett, aki követi a "dolgokat" az tudja, hogy egyes cégek könnyedén megtámogathatják (támogatják) az ilyen értékelések eredményeit a saját javukra... Amiben hiszek az a saját tapasztalataim, és azok azt mondják, hogy a Linux mint olyan egy kernel, ami elég biztonságos, a többi a disztibutoron múlik, tehát hozzánemértés azt mondani, hogy a Linux sebezhetőbb...
Amellett próbléma nélkül használok 5 éve egy rendszert, ami azelőtt Window$-al monjuk fél év volt.... (Amit legalább 6-7 szer frissítettem újabb kiadásra, anélkül hogy újratelepítettem volna, vagy fizettem volna érte)
Nem fogok eldobni egy jó dolgot, mert ilyen-olyan sebezhetőségekről írnak egy cikkben, míg egy másik cikkben az ellenkezőjét... (Főleg, hogy soha nem volt ezzel gondom) Amellett a sebezhetőségek mennyisége nem egyenlő a várható támadások mennyiségével....

Persze sok minden hiányzik a Linuxokból, ami nincs a Windowsban (pl hogy a többi cég is ráfejleszt softwaret, drivert, hardwert), de jópár dolgot tudok ami fordítva is igaz...

Mindenki döntsön belátása szerint, de sztem idiótaság elhinni mindent pláne vitázni rajta....

#154 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 20:00 PM

Ha szabad megtudni te melyik linuxott használod?



Dátum: papa

Hi!

Már csak az nem érthető számomra, hogyha a Linux baromira nem biztonságos, akkor miért csücsül ez az oldal is linux szerveren :)

http://www.msw.hu

Amellett, aki követi a "dolgokat" az tudja, hogy egyes cégek könnyedén megtámogathatják (támogatják) az ilyen értékelések eredményeit a saját javukra... Amiben hiszek az a saját tapasztalataim, és azok azt mondják, hogy a Linux mint olyan egy kernel, ami elég biztonságos, a többi a disztibutoron múlik, tehát hozzánemértés azt mondani, hogy a Linux sebezhetőbb...
Amellett próbléma nélkül használok 5 éve egy rendszert, ami azelőtt Window$-al monjuk fél év volt.... (Amit legalább 6-7 szer frissítettem újabb kiadásra, anélkül hogy újratelepítettem volna, vagy fizettem volna érte)
Nem fogok eldobni egy jó dolgot, mert ilyen-olyan sebezhetőségekről írnak egy cikkben, míg egy másik cikkben az ellenkezőjét... (Főleg, hogy soha nem volt ezzel gondom) Amellett a sebezhetőségek mennyisége nem egyenlő a várható támadások mennyiségével....

Persze sok minden hiányzik a Linuxokból, ami nincs a Windowsban (pl hogy a többi cég is ráfejleszt softwaret, drivert, hardwert), de jópár dolgot tudok ami fordítva is igaz...

Mindenki döntsön belátása szerint, de sztem idiótaság elhinni mindent pláne vitázni rajta....

Hutóczky József

#155 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 22:04 PM

Dátum: papa

Hi!

Már csak az nem érthető számomra, hogyha a Linux baromira nem biztonságos, akkor miért csücsül ez az oldal is linux szerveren :)

http://www.msw.hu

Jaj de jó, hogy ezt megint valaki észrevette............................................

#156 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 28. 10:31 AM

Csak egyszerűen kevesebb sz**t írnak rá így "biztonsáosabb" mint a windóz :)
Ha ez sokkal jobban elterjedne akkor lenne rá bőven vírus. :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó