Ugrás a tartalomhoz


Internet Explorer 8


128 válasz érkezett a témában

#81 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 20. 07:55 AM

Én csak azt nem értem, hogy miért kell az IEvel szenvedni, mikor az alternatív böngészők ezerszer jobbak, és még választék is van belőlük, de a ti dolgotok.

#82 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 20. 08:18 AM

@Hugo: milyen oldalakat látogatsz? Mennyi fül van nyita? Flash, Silverlight, Java és egyéb böngészőbe épülő pluginek vannak telepítve?

#83 Hugo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 20. 13:31 PM

Dátum: male

@Hugo: milyen oldalakat látogatsz? Mennyi fül van nyita? Flash, Silverlight, Java és egyéb böngészőbe épülő pluginek vannak telepítve?


Hello! Az nagyon tág fogalom hogy milyen oldalakat látogatok, mert ha gondom van a gyerekkel akkor a babaoldalakat keresem fel, ha valami letöltést keresek akkor a torrentoldalamat, amikor a munkámhoz használom akkor az elektronikai oldalakat, webáruházakat. Flash player, shockwave player és java mindig van telepítve rá, mást nem szoktam. De a jelenleg használt firefoxra is csak ezeket szoktam meg még egy wmp plugint.

#84 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 20. 15:16 PM

A böngésző hírtelen leállását általában pluginok szoktak okozni. Adobe Readert is szoktál felrakni, mert ez is okozhat 1-2 problémát. Amit fel szoktam rakni:
-Flash
-Silverlight
-PDF XChange PDF Wiewer (egyik legjobb pdf nézegető, kevés helyet foglal és gyors)
- Windows Media Player plugin (csak Firefox-on van)
Javát sosem rakom fel, mert sosem látogatok olyan oldalakat, ahol kell...
kép

#85 Hugo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 20. 16:43 PM

Köszi tomyboy2, ezzel most mondtál valamit. Adobe Readert minden esetben raktam a gépre, ez lehet egy közös pont, persze feltéve hogy ez okozza. Mindenesetre ezt most azonnal kipróbálom.

#86 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 20. 17:11 PM

Dátum: Hugo

Köszi tomyboy2, ezzel most mondtál valamit. Adobe Readert minden esetben raktam a gépre, ez lehet egy közös pont, persze feltéve hogy ez okozza. Mindenesetre ezt most azonnal kipróbálom.
Ha kicseréled, akkor a fent említett programra cseréld ki mert:
-Kisebb és gyorsabb mint az Adobe Reader
-Ugyanúgy beépül az intézőbe (előnézet) és a böngészőkbe
-És létezik 64 bites változata, így 64 bites böngészővel is használhatod. :)
kép

#87 Hugo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 20. 17:31 PM

Dátum: tomyboy2

Dátum: Hugo

Köszi tomyboy2, ezzel most mondtál valamit. Adobe Readert minden esetben raktam a gépre, ez lehet egy közös pont, persze feltéve hogy ez okozza. Mindenesetre ezt most azonnal kipróbálom.
Ha kicseréled, akkor a fent említett programra cseréld ki mert:
-Kisebb és gyorsabb mint az Adobe Reader
-Ugyanúgy beépül az intézőbe (előnézet) és a böngészőkbe
-És létezik 64 bites változata, így 64 bites böngészővel is használhatod. :)

Természetesen arra cseréltem,hiszen máséppen nem lenne értelme a próbának. Már használom is ezerrel és ha nem lesz hiba akkor évek problémája oldódott meg. Egyenlőre nagyon klassz.

#88 Hugo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 21. 10:56 AM

Nini ez tegnap óta megy!! Köszönöm tomyboy2!

#89 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 21. 20:42 PM

Dátum: Hugo

Nini ez tegnap óta megy!! Köszönöm tomyboy2!
Szívesen máskor is. :!: :D
kép

#90 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 21. 11:16 AM

Olyan kérdésem lenne - elsősorban Hozzád, Bootor, Te biztos tudnál nekem segíteni ilyesmiben -, hogy van ez a kedvencek oszlop vagy mi, amit ki lehet tenni bal oldalra ugyebár (ilyen előzmények meg ilyenek vannak benne). Nnamost a múltkor már írta, hogy lehet pinnelni meg ilyenek, akkor rányomtam, de utána már rögzítve maradt. Most megint abban az állapotában vagy egyébként, amikor még nincs rögzítve. De a lényeg amúgy, hogy mindezt a bal oldalon teszi lehetővé, ami számomra elfogadhatatlan :lol: Meg tudnám szokni, hogy nyitva van, de csakis a jobb oldalon tudom ezt így elképzelni - noha tudom, hogy talán egy kicsit bezavarhatna a gördítősávhoz, de ritkán használom azt közvetlenül (keresővel, navigáló gombokkal és egérscroll-lal szoktam ugrálni az oldalakon belül). Nem néztem máshol utána a dolognak, de ha valaki, akkor Te biztosan tudod, hogy ez kivitelezhető-e, vagy sem. Természetesen mások véleményére is nyitott vagyok - már, ha még használ itt valaki IE8-at rajtunk kívül :lol:
kép
i like the sparkle in your eyes!

#91 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 21. 11:32 AM

Szia,
hát még sose gondoltam rá, hogy jobbra tegyem, de jó kérdés azért.

#92 Veriga

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 19. 07:56 AM

A Microsoft megerősítette azokat a híreket, melyek szerint az Internet Explorer egy kritikus veszélyességű, eddig javítatlan sebezhetőséget rejt. A biztonsági rés már bizonyított is. :wink:

http://biztonsagport...u/bizonyitottan ... ibaja.html

#93 BlaX

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 19. 12:32 PM

http://secunia.com/a...ories/product/2 ... stics_2010

#94 BlaX

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 27. 05:14 AM

pár napja kijött a frissítés 8 db biztonsági résre és köztük a legnagyobbra is...
http://wepawet.isecl...2230d0f&type=js
http://buhera.blog.h...nos_az_ie_0_day
http://hup.hu/cikkek...t=Google+Reader

#95 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 27. 08:47 AM

Senki ne használja a mikrófos okádék "böngészőjét" a 9.0-ig !!

"Nincs egy hete, hogy a Microsoft rendkívüli biztonsági frissítést adott ki az Internet Explorer egy kritikus sérülékenysége okán, és máris újabb kockázattól hangos a média. Egy biztonsági szakember a jövőheti Black Hat konferencián tervezi részletezni, miként lehet hozzáférni a gépen tárolt adatokhoz.
Előzetesen annyit tudni, hogy a hiba a Windows és IE jelenleg összes támogatott verzióját érinti, beleértve a Windows 7 és IE8 párost is. Az előadást február 3-án tartó Luis Alvarez Medina a Core Security Technologies biztonsági cég szakembere. Medina előzetes közzététele alapján egy olyan sérülékenységről van szó, amely már 2008 óta ismert, és a Microsoft két esetben is igyekezett patchelni.

Medina előadása arról fog szólni, hogy mindez nem sikerült, és valószínűleg némileg csiszolt módszerrel, de továbbra is ki lehet használni ugyanazt a jelenséget. A némileg komplexnek nevezhető támadás nem a kódban található egy szimpla hibára épít, mint például puffertúlcsordulás, vagy az adattípusok rossz kezelése, hanem az Internet Explorer biztonsági politikájának sérülése. A probléma megelőzéséhez javasolt a szoftvert a legmagasabb biztonsági szintre beállítani, hogy megakadályozza a szkriptek futtatását, és védett módban futtassuk, ha lehetséges (Vistától kezdődően).

A 2008-ban felfedezett támadási lehetőség abban rejlett, hogy amennyiben a támadónak sikerült meghatároznia azt az elérési utat, amelyen az általa kreált HTML-oldalt az áldozat gépe átmenetileg tárolja, akkor egyszerűen ráveheti az IE-t arra, hogy onnan töltse be újra. Ekkor továbbra is az Internet Zónában marad a weboldal biztonsági szintje, ugyanakkor mivel az oldal forrása immár a lokális gép, ezért a szkriptek innen már bármilyen felhasználói fájlt elérhetnek, és beolvashatnak. Ennek megvalósításához meg kell szerezni a bejelentkezett felhasználói nevet is, amire szintén van módszer. További részletek a Core honlapján olvashatóak."

#96 BlaX

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 29. 18:13 PM

a 9 és a 199 is ilyen lesz :) mert windozon fut xD
a kernel maga eleve nem alkalmas biztonságra.
innentől kezdve semmi értelme igazából az egésznek.
az igért kernel se készült el a 7 alá ahogy sok minden más.
egy olyan cégnél ahol a bevételre és egyebekre gyúrnak ne is lepődjünk meg ha ez mindig így lesz ...
kapsz egy "szep" aerot a semmire :)
kb olyan ez mint ha suzukid lenne merci kasznival :D
bár a merci azért túlzás xD

#97 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 29. 21:07 PM

Nem értem, mi a bajotok egyébként. Mintha a FF-ban nem javítanának egyszerre 650 hibát... Chrome-ból havonta 18 verziót adnak ki. Szerintem nincs egy éves a böngésző, aztán már a 4.0-t csiszolgatják egy ideje. Nem voltak hosszú pályafutásuak az előző verziók - vajon miért? Miért Internet Explorer 9 lesz, addigra FF 36 és Chrome 92. Egyébként meg az egész arról szól, hogy ezek a biztonsági hibák a kezdetektől fogva léteznek (többnyire - kivéve az utólagos újítások esetén), ám mégis csak idővel jönnek rá ezekre. Ha mindegyik hibára fény derülne azonnal, 1 javítócsomaggal sebezhetetlenné válna az összes böngésző. Szóval a hekkerek a bénák, mert nem találják meg 1 hét alatt mind a 750-et :) Arról ne is beszéljünk, hogy aki csak böngészőket gyárt, mennyivel könnyebb helyzetben van, mint aki mást is - persze, több emberrel ők is lehetnének ugyanolyan helyzetben, dehát az pénzbe kerül ugyebár. A másik része a dolognak, hogy rengeteg hiba az újítással kerül az éterbe. Ha nem tennének kísérleteket újításokra, nyilván valóan kevesebb sebezhető felület lenne. De akkor meg a hatékonyság nem nőne. Elégedetlenkedek itt, mintha egy forintot is fizetettek volna érte... Tisztelet a kivételnek.
Egyébként nem olvastam el az előző hozzászólásokat, csak megláttam 2 sort, aztán leírtam a véleményem azokról :) Bocs, ha teljesen másra ment ki a dolog részetekről, de unom már, hogy mindenki jobban ért a programozó munkájához.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#98 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 29. 21:12 PM

1 a lényeg. Lehet akármilyen 100%-os kém és vírusirtód, ha mindenhova felmegy az ember, akkor előbb utóbb veszélybe kerülnek az adatok.
kép

#99 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 29. 22:02 PM

Ezt már csak azért sem cáfolom meg, mert elég sokszor magának a felhasználónak kell eldöntenie, hogy mit kezd a biztonsági szoftver riasztásával. Szóval hiába mondja meg a szoftver a frankót, ha az ember rossz lehetőséget választ - dehát ez ilyen :)
kép
i like the sparkle in your eyes!

#100 BlaX

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 30. 19:20 PM

http://buhera.blog.h...10/01/27/a_legu ... s_kedveert





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó