Ugrás a tartalomhoz


Internet Explorer 8


128 válasz érkezett a témában

#101 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 30. 23:02 PM

Dátum: LoRenZo

Nem értem, mi a bajotok egyébként. Mintha a FF-ban nem javítanának egyszerre 650 hibát... Chrome-ból havonta 18 verziót adnak ki. Szerintem nincs egy éves a böngésző, aztán már a 4.0-t csiszolgatják egy ideje. Nem voltak hosszú pályafutásuak az előző verziók - vajon miért? Miért Internet Explorer 9 lesz, addigra FF 36 és Chrome 92. Egyébként meg az egész arról szól, hogy ezek a biztonsági hibák a kezdetektől fogva léteznek (többnyire - kivéve az utólagos újítások esetén), ám mégis csak idővel jönnek rá ezekre. Ha mindegyik hibára fény derülne azonnal, 1 javítócsomaggal sebezhetetlenné válna az összes böngésző. Szóval a hekkerek a bénák, mert nem találják meg 1 hét alatt mind a 750-et :D Arról ne is beszéljünk, hogy aki csak böngészőket gyárt, mennyivel könnyebb helyzetben van, mint aki mást is - persze, több emberrel ők is lehetnének ugyanolyan helyzetben, dehát az pénzbe kerül ugyebár. A másik része a dolognak, hogy rengeteg hiba az újítással kerül az éterbe. Ha nem tennének kísérleteket újításokra, nyilván valóan kevesebb sebezhető felület lenne. De akkor meg a hatékonyság nem nőne. Elégedetlenkedek itt, mintha egy forintot is fizetettek volna érte... Tisztelet a kivételnek.
Egyébként nem olvastam el az előző hozzászólásokat, csak megláttam 2 sort, aztán leírtam a véleményem azokról :D Bocs, ha teljesen másra ment ki a dolog részetekről, de unom már, hogy mindenki jobban ért a programozó munkájához.

chromeból már 5.0 van:) ha napi változatot használunk. itt a lényeg az hogy a firefox és a chrome forráskódja elérhető az ie8-é meg nem. firefoxhoz és chromehoz is vannak exploitok de nem nagyon verik nagy dobra. a külömbség annyi hogy legalább is én sokkal mélyebben is beleástam magamat a témába így tudom ha valaki ökörségeket ír. azért vannak firefoxhoz is eléggé durva exploitok. :) nem szeretnék kisregényt írni hogy ez elvileg meg gyakorlatilag hogy működik mert akkor 2db kisregényt kellene írnom. :) a poén az az hogy ezek a hibák már a régiekben is benne voltak csak az ie8ban jöttek elő megint ez pl linuxnál is előfordul nevezetesen a híres open ssl bug amit az egyik debian fejlesztő követett el.xd csak arra megy ki hogy sokan ezt figyelmen kivül hagyják mert a windows az isten minden más hulladék kategória. de szerintem ezt a hozzászólásom is törölve lesz. a hackerek nem bénák az hogy nem teszik közzé az nem jellenti azt is hogy nem is tudnak róla. :D ha kicsit több defcont meg blackhatet olvasnál nem írnál hülyeséget. :)

http://backtrack-linux.org/
ha már nagyon sebezhetőséget akarsz keresni:) a lényeget pedig jól látod. egyébként nem személyeskedésnek szántam csak néhány feltevésedet fejtettem ki bővebben. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#102 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 30. 23:48 PM

Én igazából csak arra akartam utalni, hogy mindegy, ki melyiket választja, ostobaság csak a böngésző által nyújtott magasabb biztosági védelemre támaszkodni. Közben láttam, hogy kijött az 5-ös Chrome, nyomon követem (elsősorban a changelogot szoktam nézegetni), mert bevallom, tetszik. Nem volt hosszú életű a 4-es verzió sem... Kipróbáltam, nekem egyáltalán nem tűnt sokkal kevesebbnek az erőforrás igénye (valamelyik 4-es DEV-et néztem még annó). Az egyetlen ok, amiért mégsem használom az az, hogy még nincs hozzá olyan védelem, ami IE-hez (FF-hez is és Operához, és ezek alternatíváihoz is persze) van. Amint rendelkezésre fog állni, váltani fogok. (Hiányzik persze néhány GUI-s beállítási lehetőség, de paracssoral végül is összehozható - ez persze elsősorban a kezdőknek hátrányos, bár lehet, hogy azokat meg nem is érdeklik ezek a beállítások.) Addig meg elvagyok a jelenlegi felállásal is. Egyébként az IE9 kapcsán említett hardveres támogatásra azért kíváncsi vagyok. Biztosan ki fogom próbálni. Hibák meg mindig is lesznek mindegyikben, ezzel gondolom mindenki tisztában van.
Most nem tudom pontosan, ha jól veszem ki a szövegkörnyezetből, akkor nem csak nekem válaszoltál, részemről kösz a véleményed.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#103 BlaX

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 10. 21:41 PM

http://buhera.blog.h...10/02/04/hivata ... roblemarol

#104 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 00:14 AM

Miért van az, hogy a firefox, jobban, és több lapot meg tud nyitni, mint az ie8? Mit tudnék csinálni az ie8-al, hogy mindent rendesen nyisson meg? Bővítmények telepítve vannak. Valamint, az nem jelent gondot, hogy két böngésző megy a gépen? a firefox, és a ie8?

Roy777

#105 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 01:03 AM

IE8-cal mostanában én is hadilábon állok, sokszor szerintem indokolatlanul beáll az egész, aztán pár másodperc múlva magához tér. A gyorsaságával szerintem nem igazán lehet mit tenni, ez ilyen. Két böngésző nem baj :)

#106 Valentino21

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 01:09 AM

Dátum: male

IE8-cal mostanában én is hadilábon állok, sokszor szerintem indokolatlanul beáll az egész, aztán pár másodperc múlva magához tér. A gyorsaságával szerintem nem igazán lehet mit tenni, ez ilyen. Két böngésző nem baj :)


hmm.. azthittem csak nálam vannak ilyen pillanatnyi fagyások.. nemis olyan rég kezdődött., de nemtudom mi okozhatja, szerinted ?

#107 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 01:32 AM

Érdekes, nekem is mostanában kezdődtek.. Úgy látszik valamelyik frissítés nem jó neki. De lehet Flash, Java vagy egyéb plugin is rossz.

#108 Valentino21

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 02:28 AM

Lehetséges.. remélem majd korrigálják mert ez így elég zavaró tud lenni.. firefoxozni meg nem szeretnék :)

#109 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 11:56 AM

Firefoxozni, én se szeretek, mindig is internet explorert használtam. De most fel kellett tennem, mert sok oldalt, hibásan nyit meg.
Pedig minden frissítést letoltök a Microsofttol.
Miért nem szeretitek a Firefoxot? Igaz én se szeretem :)

#110 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 12:38 PM

Dátum: Roy777

Miért nem szeretitek a Firefoxot? Igaz én se szeretem :)
Sokan azért, mert memória zabáló. Aztán a sebességre is panaszkodnak. Operát meg kevesen használnak, de eléggé zsúfolt, meg olyan funkciókat tud, amit soha az életbe nem használnák (pl. egér gesztus), meg unszimpatikus is, mert annó fizetős volt. A chrome meg kémked, az első eula-ba bele volt írva, majd gyorsan kitörölték. Úgy gondolták, hogy amit nem látunk az nincs is. Szerintem most is kémked. Ezenkívül még van több böngésző is, csak azokat nem igen reklámozzák, ezért kevesen is használják. Ha a Firefox kiegészítőit, és néhány Firefox okosságot át lehetne rakni az Internet Explorer-be, akkor azt használnám (pl. ctrl+c-ctrl+v nélkül át lehet vonszolni a betűket, magyar szótár).
kép

#111 Valentino21

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 13:13 PM

Szerintem megszokás kérdése, mióta az eszemet tudom a windows alapértelmezett böngészőjét használom, elsem tudnám képzelni a netezést firefoxal xD egyszer feltelepitettem, hogy kipróbáljam, nálam 10 perc után kiérdemelt egy uninstallt. Nemértem minek erölködik a firefox már évek óta, a böngészőpiac több mint 70%-át a Internet Explorer uralja, és ez egyre csak növekszik.

#112 Valentino21

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 13:17 PM

Ezt olvastátok már ?

Egy kis infó az Internet Explorer 9-ről

http://pcworld.hu/me...9-20091118.html

#113 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 13:24 PM

Én tegnap tettem fel a firefox-ot, de le kellett szednem, mert nekem borzasztó.
Lehet hogy jó, de én az Explorerhez vagyok szokva. Erre a 9 re kíváncsi leszek. :)

#114 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 13:28 PM

Dátum: Valentino21

Szerintem megszokás kérdése, mióta az eszemet tudom a windows alapértelmezett böngészőjét használom, elsem tudnám képzelni a netezést firefoxal xD egyszer feltelepitettem, hogy kipróbáljam, nálam 10 perc után kiérdemelt egy uninstallt. Nemértem minek erölködik a firefox már évek óta, a böngészőpiac több mint 70%-át a Internet Explorer uralja, és ez egyre csak növekszik.
Ebben teljes mértékbe egyet értek, hogy megszokás kérdése, hogy ki mit használ. Ha jobban megnézed, akkor valóban az IE uralja a helyzetet, de azért a FF-nak sikerült a legtöbb felhasználót elérnie. Már FF 1.0-tól használom, és azóta már sokat változott a helyzet. Amiket hiányolok az IE-ből:
- Magyar nyelvi szótár (helyesírás szótár)
- Időjárás előrejelzés (forcecast fox)
- Szövegek egyszerű átvonszolása (azaz kijelölsz egy mondatot, és már át is húzhatod oda, ahova akarod)
- Youtube letöltő (filmek/klippek letöltése)

A Microsoft ott rontja el, hogy már elárulja, hogy mik lesznek benne a böngésző következő változásai. Ha csendben maradnának, akkor mindig ők lennének az elsők, akik kifejlesztenek 1-2 dolgot. Pl. A Microsoft bejelentette, hogy az IE9-ben lesz hardveres gyorsítás, erre egy másik böngészőkészítők (pontosan nem tudom melyik), már megcsinálták az új technológia béta változatát, így mire a MS elkészíti az IE9-et, addigra már nem lesz innovatív.
kép

#115 Valentino21

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. February 21. 13:44 PM

Kiváncsiságból felraktam a google chrome webböngészőt, tetszetős, jópofa xD online gyorsitótár, nemnagyon kell utána takaritani, gyoraságával sincs baj, 1 ablakmegnyitásával 9MB-ot használ, weboldalak megjelenitését is szépen gyorsan hajtja végre.. Inkább erre váltanék hogyha az IE csődöt mondana valamilyen oknál fogva.

#116 erdeklodo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. March 07. 07:19 AM

Szervusztok!

Windows XP SP3 op.rendszerem van. Jelenleg az Internet Explorer 8-as verzióját használom böngészésre. A közelmúltban azt vettem észre, hogy tanusítvány hibát jelez a gépem a https://www.magyarorszag.hu oldal megnyitásakor.
Megjegyzem, hogy néhány hete látogattam utoljára a magyarország.hu weboldalt, de semmi probléma nem volt.
A hibajelenségekről készült képernyőképek:
Ha a címsorból nyitom meg, ez látszik:
http://www.cig.canon...kXLHFqImwkN.jpg
Ha linkről nyitom meg, ez látszik:
http://www.cig.canon...kXLHFqImwkN.jpg
A böngésző Eszközök>Internetbeállítások>Tartalom>Tanusítványok helyén a saját tanusítványom így néz ki:
http://www.cig.canon...kXLHFqImwkN.jpg
Ugyanezen a címen a http://www.magyarorszag.hu weblap tanusítványa így néz ki:
http://www.cig.canon...kXLHFqImwkN.jpg

Megjegyzem, hogy a Firefox böngésző alatt semmi gond a tanusítványokkal.

Hogyan lehetne az IE8 alatt rendbe tenni a dolgot?
Hol találhatók a *.cer tanusítvány fájlok a merevlemezen?
Melyik tanusítványtárolóban kell tárolni a saját tanusítványomat és a weblap tanusítványát?
Üdvözlettel: erdeklodo

#117 nubie

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. June 30. 23:41 PM

Hello
Mi lehet a baja az Exploreremnek? Nem ezt a böngészőt használom mindennap, de egy kicsit idegesítő, hogy nem jó. Semmit nem csináltam vele, legalábbis nem akarattal, ha csináltam is valamit. Vmi ötlet?

kép

És ezt kb 3-4 másodpercenként töltögeti be újra.

#118 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 01. 03:16 AM

Hát lehet hogy vírusos vagy valamilyen más kártékony program fertőzte meg a rendszeredet, első lépésnek valamilyen komolyabb vírusirtó plusz tűzfal felrakása és ellenőrizni vele a gépet (Kaspersky) utána újratelepíteni magát a böngészőt és esetleg megoldódik a probléma.
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#119 nubie

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 01. 09:29 AM

Microsoft Security Essentials-el már lellenőriztem a gépet, talált is párat, de nem oldódott meg. Most lefuttatok egy Spybot Search and Destroyt.. hátha..

#120 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 01. 10:16 AM

Erre jutott, néhányat talált, párat kijavított, párat nem, de nem oldódott meg a probléma.

kép





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó