Ugrás a tartalomhoz


Wifis Laptop és Asztali PC router nélkül


5 válasz érkezett a témában

#1 stalker71

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 15. 15:38 PM

Sziasztok!


Nagyon kérném a segítségeteket az alábbi helyzettel kapcsolatban. Hosszú lesz, mert nem akarok kihagyni semmit.

A probléma:
Wifi Usb hálózat-internet megosztás

Fő gép: asztali pc, adsl modemes internetkapcsolattal - rendszer: Windows 7 RC 7100 64 bit
(Asrock P4TWINS1600, 2x2gbyte Kingston DDR2 800Mhz, Intel E5200, ICH 10...)
Másik gép: Lenovo laptop wifi - rendszer: Windows Vista Home Premium 32 bit
Mindkettőn legális operációs rendszer van.
Alaphelyzet: router nincs. Viszont van egy D-Link G122 usb Wifi.

Nem vagyok kezdő a pc fronton, 386-os géppel kezdtem, de természetesen utána olvastam a témában, de még mindig "akadozok".
Leírom, hogyan csináltam a dolgokat.

Megjegyzés: IPv4 kapcsolatot használ mindkét gép!

Tehát:
Asztali gép:
ADSL kapcsolatnál internet megosztás engedélyezése. (itt mindig szól, hogy 192.168.137.1 lesz az IP cím.)
Ad-hoc hálózat létrehozása, Wep titkosítással.
Ezen a gépen a D-Link adapter tulajdonságainál beállítottam: 192.168.0.1. (255.255.255.0) Minden további fülön automatikus, illetve az alapértelmezettek bepipálva. (DNS, keresés LMHOSTS használatával...)
Hálózat mentése.

Laptop:

Van egy külön Lenovo program a hálózati kapcsolatok beállítására, elsősorban ezt használtam, de ha a Vista hálózatkezelőjében kavartam, akkor sem javult a helyzet!

Ad-hoc hálózati profil létrehozása.
SSID név megadása.
Beállításoknál:
192.168.0.2. (255.255.255.0)
Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1
Elsődleges DNS kiszolgáló: 192.168.0.1
Wins címek: 192.168.0.1
Automatikus metrika, keresés LMHOSTS használatával...

És a végeredmény:

Valamikor van kapcsolat, valamikor nincs, semmi logikát nem vélek felfedezni. Az asztali gépen néha nem ismeri fel a D-Link adaptert, ekkor kihúz-bedug, és újra minden. Valamikor van Helyi kapcsolat, de nincs Internet. Valamikor meg egyáltalán nincs, csak korlátozott kapcsolat. Rémisztő! Nem látom át, hogy miért. Ugyanez a helyzet, ha mindent automatikusra állítok mindkettő gépen. A legelején ezt használtam, és valami csoda folytán ekkor is sikerült kapcsolatot létrehozni. A Laptop így sikeresen frissült, services pack 2 is fent van, szóval valóban volt "igazi" működés is, de már nagyon bosszantó, hogy minden alkalommal, mikor a gépet bekapcsolom, újra kell kezdeni mindent. És a legszomorúbb, hogy az asztali gépen, ahol a nagyon dicsért, szerintem is kiváló Windows 7 van fent. Tudom, ez nem a végleges kiadás, de hát majdnem.

Játszottunk is hálózatban rajta így, szóval a "kellékek" jók és adottak, csak nem értem, miért ez a "válogatás", mitől ilyen esetleges a kapcsolat felépülése?
Erre szeretnék választ kapni, ha kérhetem.
Ha kell, akkor szájbarágósan, de tudom követni a dolgokat, ezt ígérem! A két gép között sima hálózati kábellel megy a hálózatos játék, ez is tuti! A Laptopon megy az ADSL, ha oda kötöm a modemet. Szóval csak egyet szeretnék: a két gépen mindenféle trükkök nélkül működjön a helyi hálózati játék és az internet, mint ahogyan már volt erre sikeres próbálkozásom, csak a lényeg, hogy ne kelljen minden alkalommal "könyörögnöm" ezért! Volt, hogy 50 perces ide-oda rohangálás, hajtépés, újraindítás, profil törlés, létrehozás...után ment a kapcsolat.
Az sem baj, ha abban tudtok segíteni, hogy van valamilyen jól bevált trükk, ami 2 perc után működik, csak ne kelljen már szétrohannom magam, hogy legyen hálózatom.
Tudom, vegyek egy routert, ezzel tisztában vagyok, bár a jelenlegi helyzetben most már attól is tartok.
Vagy esetleg megoldaná a problémát az asztali gépre egy Vista 64 bit?
Azért kell a 64 bites rendszer, mert 4 Gbyte memória van, és ugye ott a videókari, játszani meg nem csak a fiam szeret...:)


Köszönöm előre is a segítségeteket!



Elfelejtettem pár dolgot:

Akármilyen a kapcsolat (korlátozott, helyi) a laptop wifi antennája 60-85%-ban veszi a jelet! Mindig!
Tűzfalon nincs hálózati dologra utaló program, ami tiltva lenne!
És persze kipróbáltam az asztali gép által felajánlott lehetőséget, hogy a D-Link adapter címe 192.168.137.1, de ez sem segített. A Másik gépen ekkor vagy automatikus volt minden, vagy beírtam a D-Link ip-címét ahova kell.
Továbbá a Vistában tudom, hol kell keresni és törölni vagy összefésülni a hálózati helyeket, a Win 7-ben meg nem.
Hajaj.
Bocsánat, ez sem rövid.
Lelkesen és ujjongva várom válaszodat!
Ha nincs megoldás, marad játékra a hálózati kábel, egyelőre. A Vistát meg majd kéthetente frissítem az ADSL-ről. (pénzem nincs routerre... :D )

Üdv:

István

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 15. 16:10 PM

A leírtak alapján nem tudok másra gondolni, mint hogy az USB-s WiFi miatt nem jegyzi meg a beállításokat. :)

#3 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 16. 09:23 AM

Dátum: male

A leírtak alapján nem tudok másra gondolni, mint hogy az USB-s WiFi miatt nem jegyzi meg a beállításokat. :)

esetleg az internet szolgáltató mac cím szűrést is végez és ezért nincs net egy darabig. de lehet az is hogy a meghajtó program nincs fen a az usb-s adapternél én azért megnézném egy linuxos live cd-vel is hogy ott is ezt csinálja-e:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 16. 17:22 PM

Mivel az asztali gépe van csak az internethez csatlakoztatva, így a MAC-szűrés nem bántja az internet-megosztást.

#5 stalker71

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 16. 21:03 PM

Sziasztok!

Jó hírem van!
Nincs semmilyen szűrés.
A megoldás pedig (kapaszkodjatok!):

1. D-Link USB wifi kihúz, vár 10 mp-et, majd bedug...(hú, ez érdekes mondat volt...)
2. ADSL elindítva, megosztás megszüntetése
3. ADSL megszakít, ekkor megosztás engedélyezése, majd újra elindít.
4. D-Link adapterbeállításnál ellenőrizni a pontos IP-címet (192.168.0.1), mert néha a vége 137.1.
5. Profil betöltése, Csatlakozás.
6. Laptopon szintén ellenőrizni a vezeték-nélküli beállításokat, itt a DNS fülön átírni a 137.1 végű kapcsolatot 0.1-re! ( a többit a laptop sikeresen megjegyezte)
És lőn internet, helyi hálózat 62-86 %-os jelerősséggel. Minden meg, minden gyors.
Ez kábé minden egyes alkalommal 3 percet elvesz az életemből, de megérte! ( A D-Link cuccot ingyen kaptam :) )

Köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv:

István

#6 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 17. 14:07 PM

sziasztok

Asztali PC-t szeretnék összekapcsolni egy laptoppal, úgy hogy a laptop az asztali PC internetét használhassa... na most az a gond, hogy még a laptopot sem látom, kábellal van összekapcsolva, az asztali gépben egy integrált és egy másik hálózati kártya van... és nem tudom hogy miért nem érem el a laptopot, gondoltam arra hogy biosban kéne esetleg álítanom valamit?

-----------------------------------------------------

Megoldódott a probléma, tűzfal blokkolta -.-





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó