Ugrás a tartalomhoz


nVidia driver probléma


26 válasz érkezett a témában

#1 Spawn02

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 21. 20:51 PM

Hi!

Van egy NVidia Go 7400-as videókártyám és a következõ problémám lenne:

Rendszertelenül leáll az nvlddmkm.sys vezérlõ!

Az összes lehetséges drivert próbáltam már, és mindegyik elõhozza a problémát.
Állítólag ez driver probléma, de még nem találtam olyan drivert mely megoldotta volna a helyzetet.

Ha valakinek sikerült megoldania ezt a gondot kérem ossza meg velem a véleményét.

Thx

#2 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 22. 06:21 AM

Dátum: Spawn02;398

Hi!

Van egy NVidia Go 7400-as videókártyám és a következõ problémám lenne:

Rendszertelenül leáll az nvlddmkm.sys vezérlõ!

Az összes lehetséges drivert próbáltam már, és mindegyik elõhozza a problémát.
Állítólag ez driver probléma, de még nem találtam olyan drivert mely megoldotta volna a helyzetet.

Ha valakinek sikerült megoldania ezt a gondot kérem ossza meg velem a véleményét.

Thx

Hy, nekem Go 7300-s van, de azzal nem volt ilyen probléma. Csak drivert találtam hozzá nehezen. Esetleg nézz szét itt, hátha van olyan amit nem találtál meg:http://laptopvideo2go.com/.
Ha nem megy akkor nekem nincs ötletem... :(
by apy....

#3 Spawn02

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 22. 10:22 AM

Köszi apez, de már itt is megnéztem, ezekkel is csinálta.

Van egy-két ötletem, ezeket ellenörizgetem mostanában.
Nálam csak akkor jelentkezik a probléma, ha használom a beépített Atheros WLAN kártyát és netezek. Ha online játszok akkor nem jelentkezik a hiba, csak ha simán netezek vagy töltök. ( Furcsa... )
Most valahogy meg akarom változtatni a wlan és a vga IRQ-ját mert ugyanazon vannak és nehogy ez legyen a probléma. Erre keresgetek mostanában.
Végül lehet hogy a wlan cseszi el valahogy, mert arról olvastam hogy pl XP alatt folyamatosan bontja a netet FSC-s laptopokban.

#4 Csabay

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 23. 16:57 PM

Sziasztok!

Nekem is GeForce Go 7400 -as kártyám van egy Philips X54 típusú notebookban. Az lenne a problémám, hogy miután 3 hetet játszottam a Prince of Persia-val, egyszer csak elkezdett ugrani a grafika. Mintha akadna, de igaziból nem akad, csak kihagy egy két képkockát. Tomb Raider Anniversary-nál és sok más játéknál nem csinálja csak egy kettõnél van ez az ugribugri. Azóta már többször újrahúztam az Xp-t és Vistát (Vistánál nem ugrik, hanem akad), de továbbra is fennáll a probléma. Légyszi, aki tud segítsen! Köszi

#5 Spawn02

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 24. 07:01 AM

Hi!

Még ilyen ugrálással nem találkoztam. Nem tettél fel egy új drivert ami okozhatja? Próbálj egy másik drivert, hátha.

(Az én problémámat lehet hogy megoldotta: XTreme-G MobileForce VS 101.70

http://www.tweaksrus...=163&Itemid=41/

Játékkal még nem próbáltam, nem tudom, hogy hogyan teljesít!!!)

És próbáld ki, hogy a játék minden mentett állását betöltve is csinálja e a problémát. A POP-al volt olyan hiba nálam, amit csak egy késõbbi mentés betöltése, és onnan való újrajátszás oldott meg.

Vagy nem kapcsoltál be valami effektet amit nem bír a gép?
Melyik POP?

#6 Csabay

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 24. 09:24 AM

Köszönöm a hozzászólásodat!

Igen, próbáltam már az XTreme-G MobilForce driver is, sajnos nem segített. Igaziból már egy csomó drivert kipróbáltam... Arra is gondoltam, hogy lehet nem driverprobléma áll fenn, hiszen korábban mûködött a cucc rendesen, csak valamiért "elromlott". Csak azt nem értem, hogy pl. a Doom3 miért fut jól. Persze ez nem baj, csak kicsit ellentmondásos. Lehetségesnek tartod, hogy valami áramköri dolog a baj, pl. nem kap elég áramot a videókártya vagy ilyesmi.

A POP minden részével ezt csinálja, sõt a Knights of the Temple-vel is. Kiprobáltam egy csomó mentett pályán is. Jónéhányszor formatáltam is, de szintén nem segített. Egyszer azonban, a probléma fennállása után körülbelül másfél hónapra egyszer csak megjavult. De a gép kikapcsolása után megint fennállt. Arra gondoltam lehet valami a notebook belsejében mozdult el vagy ilyesmi...

#7 Spawn02

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 24. 17:27 PM

Ugylátszik, hogy tényleg nem driver problémád van. Még egy olyan ötletem lenne, hogy a Microsoft-tól töltsd le a legújabb DirectX-et és telepítsd fel.
Ha jól tudom, akkor a Doom3 OpenGL-es, a POP és a Knights of the Temple DirectX-es. Lehet, hogy a DirectX kutyulódott be.

Ha áramköri dolog lenne, akkor szerintem mindíg jelentkezne a dolog, nem csak egyes játékoknál, a Vista Aero felülete igencsak használja a VGA-t, már ott elszállna. Ha meg nem kap elég áramot, akkor más sem kap és mégnagyobb problémák jelentkeznének (fagyás, reset,...).
Próbáld ki, hogy aksiról is jelentkezik e a probléma.

Magától elmozdulni meg szerintem nem tud egy notiban semmi, de ez sincs kizárva. Nálam a VGA chip elég rendesen be van építve az alaplapba és szerintem nálad is ez a helyzet. Ha elmozdult valami akkor az a RAM meg a HDD, de ezek nem okoznának ilyen hibát. De ezt csak akkor tudod kizárni, ha megnézed, vagy megnézeted valakivel.

Esetleg nem lehet az, hogy energiatakarékos módban marad a VGA-kártya mikor játszól? Vagy valamiért lekapcsol. Ezt az Everest-tel meg tudod nézni, hogy éppen melyikben van.

Még valami. Lehet hogy túlmelegszik. Nyár van, meleg stb...
Próbáld meg valahogy egy kicsit hûvösebben tartani. Elég ha biztosított a noti alján a légmozgás. Mondjuk megemeled egy kicsit valami támasztékokkal.

#8 Csabay

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 24. 18:49 PM

Ha be van kapcsolva a videó energiatakarékossága, hogyan tudom kikapcsolni? Próbáltam ímár directx10-el is, de nem segített. A gondom játék közben alakult ki hirtelen, egyszer csak elkezdett kihagyni képkockákat. Lehet megnézetem valahol. Köszönöm az értelmes hozzászólásaidat, nagyon rendes Tõled!

#9 Spawn02

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 24. 19:13 PM

XP-ben nem tudom, hogy hol lehet kikapcsolni, de Vistán igen.
A tálcán, a jobb oldalon a kis elem ikonra kattintasz a ballal és elõjön egy menü:
1. Kiegyensúlyozott - A gép maga kapcsolgatja az eszközök teljesítményét
Nem szoktam ebbe kapcsolni, mert nálam, amikor néztem folyamatosan kapcsolgatta a procit le-fel.
2. Energiatakarékos - Ez leveszi a laptop teljesítményét 50%-ra.
3. Teljesítménycentrikus - Mindent bele.

Még a Win+X gomblenyomásra is elõjön egy ablak ott pedig az Akkumulátor állapot résznél a választólistában állíthatod be.

Ha fullon megy a kártya akkor:
GPU: 450Mhz / RAM: 400Mhz
en kell mennie.

#10 Csabay

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 09. 08:29 AM

Szia! Még meg szeretném megkérdezni, hogy melyik drivert használod Vistához? Kiprobáltam a Win+X kombinációt, de nem láttam a videókártya GPU órajelét. Köszönöm válaszodat!

#11 Spawn02

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 09. 16:00 PM

Hi!
Az órajelet pl. az Everest-tel nézd meg, én is azzal szoktam. Van neki kis OSD menüszerûsége ami mindíg kint lehet az asztalon és a legfontosabb jellemzõket mutatja.
A driver pedig a legújabb: 158.24 ForceWare

#12 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 11. 11:07 AM

Helo!
Segítsetek, légyszi!
Van egy Inno3D Geforce 7300 GT-s karim. Nem tudok képet csiholni a TV-re. Legfissebb driver van fenn. Mindenféle csatlakozóval próbálkoztam már, semmi. A beállításoknál nem tudom átállítani a többmegjelenítõs módba.
Mi lehet a gebasz?
Ja és Vista van a gépen.
Köszönöm

#13 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 11. 11:11 AM

Azt hiszem a DVI-re kell csatlakoztatni a monitort, és akkor menni fog.

#14 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 11. 11:41 AM

Dátum: Bootor;923

Azt hiszem a DVI-re kell csatlakoztatni a monitort, és akkor menni fog.


Helo!
Nem megy, az nvidia vezérlõpultjában se tudok átváltani többmegjelenítõs módra.

#15 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 29. 17:50 PM

Dátum: rozoli;922

Helo!
Segítsetek, légyszi!
Van egy Inno3D Geforce 7300 GT-s karim. Vista van a gépen.
Köszönöm


Helo!
Az idézett vidkarin van egy pót tápellátás. Kérdésem, hogy csatlakoztatni kell külön a tápot ,vagy nem kötelezõ? Tulajdonképpen miért van ez a csati rajta?
Kösz

#16 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 29. 18:30 PM

Igen, kell.

#17 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 30. 09:17 AM

A külön tápcsati azért szükséges, mert az alaplapi aljzat (AGP, PCIe) sok esetben nem képes megfelelõ energiát nyújtani. Ha pl. nem dugod rá a + tápellátást nálam az nVIDIA kártya a windowsban rögtön kiírja, hogy nem megfelelõ az energia ellátása, ezért csak kisteljesítménnyel üzemel.
Szóval ezért szükséges.

#18 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 30. 11:18 AM

Én nem dugtam rá kezdetben, és nem írt ki semmilyen hiba üzit, vagy figyelmeztetést.
Viszont most rádugtam, és indulásnál láthatóbban gyorsabb lett a betöltés.
A driver probléma sehogy sem kerül javításra, nem tudok többmegjelenítõs módba lépni. Ezt csak azért írtam, hátha valaki megint elolvassa, és volna ötlete.
Kösz.

#19 HRS

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 22. 14:26 PM

Hello
Az a helyzet hogy van egy Inno3d Nvidia 6600 videokártyám és amikor az xp felrakom a videokártyát nem tudom lekezelni semmilyen driverrel , mindig tiszta csík lesz a kép és kikapcsol a monitor és müködés képtelenné válik.
Tudnátok segíteni!
Elõre is köszi

#20 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 22. 15:33 PM

Táp-ot arra nem kell külön rádugni? Vagy nagyobb Hz-en megy a monitor?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó