Ugrás a tartalomhoz


Rendszer lassulás


11 válasz érkezett a témában

#1 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 07. 14:33 PM

Hali

Olyan problémám lenne hogy olyan szinten belassult a gépem hogy szétvet néha az ideg mire egy progi bejön. Nem olyan túl régen futattam a gépen egy Ccleaner-t és nagyjából azóta azt csinálja hogy pl egy ISO file-t akarok kicsomagolni ami 5 gigás és egy fél óráig tart(régebben megvolt max 15 perc alatt). Meg most például éppen az Operation Flashpoint 2-őt telepítem és fél órája megy a telepítő és a felénél jár. Lövésem sincs mi a fene lelte a gépet. Lehet a Ccleaner töltölt valami fontos dolgot? Ha valaki tud megoldást a problémára légyszi írjon.

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 07. 14:37 PM

Nem sokat tudtunk meg.. Milyen oprendszerről van szó? Mikor volt utoljára újratelepítve? Driverek mikor voltak frissítve? WUP bekapcsolva? Processzor, memória kihasználtság nagyobb lett-e? Milyen vírusírtó és egyéb memória-rezidens programok vannak felrakva?

#3 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 07. 14:43 PM

Én is nem rég tettem fel ezt a játékot, és a telepítés vége elég sokáig eltartott, amíg a visual studio-t vagy mit frissítette (csak fél pillantást vetettem rá, mert más dolgom volt) ...
Nekem is volt ilyen hírtelen belassulásom, amit a HDD túlterhelése okozott. Monitorozod valamivel az állapotát? Ha nem, akkor keress erre minél előbb egy programot (javaslom a Harddisk Sentinelt), és nézd meg, mint mond rá. Egyébként nekem a rendszervinyómnál volt ez, 25MB/s helyett 5MB/s-re lassult a másolás, miután lefagyott egy online víruskereső futtatása közben a gépem. Utána újraparticiónáltam, mert lecseréltem, és ezt beállítottam adattárolónak, és visszaállt normálisra a működése. (Ez az a HDD, amiről az egyik topic-ba már töltöttem fel képeket.)
Szóval szerintem a probléma forrását a HDD körül kell keresned.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#4 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 07. 17:53 PM

Nah akkor: Vistám van. Tavaly decemberben vettem a laptopom és azóta nem volt újrarakva. Nem vagyok annyira képben a dolgokkal úgyhogy nemtudom mi az a WUP :) A vírusírtóm egy avg. A héten be is telt a merevlemez mert nagyon sok játékot szoktam felrakni rá. És már töredezettségmentesítés is nagyon rég volt. Esetleg az segíthet valamit? Csak azért kérdeztem mert általában fokozatosan lassul a gép ez meg olyan hirtelen volt.

#5 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 07. 18:15 PM

Dátum: tomboy013

Nah akkor: Vistám van. Tavaly decemberben vettem a laptopom és azóta nem volt újrarakva. Nem vagyok annyira képben a dolgokkal úgyhogy nemtudom mi az a WUP :) A vírusírtóm egy avg. A héten be is telt a merevlemez mert nagyon sok játékot szoktam felrakni rá. És már töredezettségmentesítés is nagyon rég volt. Esetleg az segíthet valamit? Csak azért kérdeztem mert általában fokozatosan lassul a gép ez meg olyan hirtelen volt.
Hóhó miazhogy, nagyon is! de először töröld le a fölösleges dolgokat, ezután a Windows lemezkarbantartójával még töröld le az ideiglenes fájlokat, és amit még úgy tartasz, hogy fölösleges (Windows telepítési fájljait nem szoktam törölni, így te se tedd...). Ha sikerült néhány szabad helyet nyerned (Windows szerint a hdd 15%-a de ha rám hallgatsz, akkor 20% szabad helyet csinálsz, de a legjobb, ha több mint 50%-a szabad, de a 20% mindenképp meglegyen), akkor töredezettségmentesíted (de nem a Windows-ét használod, hanem ide felmész:http://www.mydefrag.com/, és letöltöd, majd feltelepíted (a MyDefrag script interpreter és a Standard scripts legyen bejelölve, a többi nem kell), elindítod, és nyomsz egy Optimize Weekly-t. Azonkívül, hogy töredezettségmentesíti, még optimalizálja a fájlokat is, hogy minél előbb el lehessen érni az adatokat. Ha minden jól ment és gyorsan működik, akkor töröld le a CCleanert, és inkább használj Advanced System Care-t.
kép

#6 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 07. 18:35 PM

Nah már lepusztítottam az adatok felét a vinyoról, úgyhogy kipróbálom amit mondtál és meglátjuk beválik-e.

#7 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 10:08 AM

Dátum: tomyboy2

Dátum: tomboy013

Nah akkor: Vistám van. Tavaly decemberben vettem a laptopom és azóta nem volt újrarakva. Nem vagyok annyira képben a dolgokkal úgyhogy nemtudom mi az a WUP :) A vírusírtóm egy avg. A héten be is telt a merevlemez mert nagyon sok játékot szoktam felrakni rá. És már töredezettségmentesítés is nagyon rég volt. Esetleg az segíthet valamit? Csak azért kérdeztem mert általában fokozatosan lassul a gép ez meg olyan hirtelen volt.
Hóhó miazhogy, nagyon is! de először töröld le a fölösleges dolgokat, ezután a Windows lemezkarbantartójával még töröld le az ideiglenes fájlokat, és amit még úgy tartasz, hogy fölösleges (Windows telepítési fájljait nem szoktam törölni, így te se tedd...). Ha sikerült néhány szabad helyet nyerned (Windows szerint a hdd 15%-a de ha rám hallgatsz, akkor 20% szabad helyet csinálsz, de a legjobb, ha több mint 50%-a szabad, de a 20% mindenképp meglegyen), akkor töredezettségmentesíted (de nem a Windows-ét használod, hanem ide felmész:http://www.mydefrag.com/, és letöltöd, majd feltelepíted (a MyDefrag script interpreter és a Standard scripts legyen bejelölve, a többi nem kell), elindítod, és nyomsz egy Optimize Weekly-t. Azonkívül, hogy töredezettségmentesíti, még optimalizálja a fájlokat is, hogy minél előbb el lehessen érni az adatokat. Ha minden jól ment és gyorsan működik, akkor töröld le a CCleanert, és inkább használj Advanced System Care-t.

annyit megjegyeznék még hogy ami fölösleges szolgáltatás tehát nem kell annak a letilása de ezzel nagyon óvatósan. :D
egyébként meg egy nagy +1 neked. :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 10:12 AM

Dátum: LoRenZo

Én is nem rég tettem fel ezt a játékot, és a telepítés vége elég sokáig eltartott, amíg a visual studio-t vagy mit frissítette (csak fél pillantást vetettem rá, mert más dolgom volt) ...
Nekem is volt ilyen hírtelen belassulásom, amit a HDD túlterhelése okozott. Monitorozod valamivel az állapotát? Ha nem, akkor keress erre minél előbb egy programot (javaslom a Harddisk Sentinelt), és nézd meg, mint mond rá. Egyébként nekem a rendszervinyómnál volt ez, 25MB/s helyett 5MB/s-re lassult a másolás, miután lefagyott egy online víruskereső futtatása közben a gépem. Utána újraparticiónáltam, mert lecseréltem, és ezt beállítottam adattárolónak, és visszaállt normálisra a működése. (Ez az a HDD, amiről az egyik topic-ba már töltöttem fel képeket.)
Szóval szerintem a probléma forrását a HDD körül kell keresned.

én is a hdd körül nézelődnék elsősorban. .:) már mint lassulás esetén mert mint tudjuk a rendszer sebbeségében a hdd a szűk keresztmetszet. :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 13:23 PM

őőőőő....izé.
Véletlenül nem pipáltad be a cc-ben a haladó részben prefech, meg egyéb adatok töltését? Az okozhat komoly lassulást mivel ilyenkor újra nekiáll a prefetch dolgozni, és rendesen megterhelheti a vinyót.

#10 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 14:57 PM

Dimitryj:
vagy 2 hete szórakoztam a ccleanerrel szóval nem igazán emlékszem már mit pipáltam be és mit nem. De sajnos nem is figyeltem oda mert nem gondoltam hogy baj lehet ilyen programokból. Nem néztem utána ezeknek a dolgoknak csak láttam hogy jót írnak róla és már töltöttem is le. pedig általában figyelmesebb vagyok ismeretlen dolgokkal szemben de most nem figyeltem oda.
tomyboy2:
Megcsináltam amit mondtál és gyorsabb lett a rendszer sokkal :) eltartott vagy 8-9 óráig még megcsinálta de megérte. Kössz a segítséget! Most már rendszeresen töredezettség mentesítek ezzel a progival.

#11 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 15:05 PM

Elvileg magától megoldja a win a háttérben a töredezettség mentesítést. :)

#12 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 21:14 PM

Dátum: Dimitryj

Elvileg magától megoldja a win a háttérben a töredezettség mentesítést. :)

ha megadod neki hogy mikor végezze el a töredezettség mentesítést. akkor megoldja magától is. :D a lényeg hogy feladat ütemzőbe berakod az lényegtelen hogy kézzel vagy scriptel csinálod-e. :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó