Ugrás a tartalomhoz


SATA-driver telepítés


7 válasz érkezett a témában

#1 Jani42

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 01. 14:08 PM

Sziasztok!
ASUS P5KC alaplapot használok Windows 7 64bit oprendszerrel. Ha valaki elmagyarázná, hogyan kell SATA-ra átállítani a rendszert, vagy SATA drivert telepíteni azt nagyon megköszönném! Csak lehetőleg egy kezdőnek is érthető módon. Elvileg minden drivert frissítettem amit csak lehetett, mégis IDE-nek látja a HDD-t.

#2 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 01. 15:00 PM

Dátum: Jani42

Sziasztok!
ASUS P5KC alaplapot használok Windows 7 64bit oprendszerrel. Ha valaki elmagyarázná, hogyan kell SATA-ra átállítani a rendszert, vagy SATA drivert telepíteni azt nagyon megköszönném! Csak lehetőleg egy kezdőnek is érthető módon. Elvileg minden drivert frissítettem amit csak lehetett, mégis IDE-nek látja a HDD-t.
Szóval először bemész a BIOS-ba (F9, vagy del gombot nyomogatva lehet belépni) utána megkeresed a SATA configuration (vagy hasonló) beállítást, és itt az IDE-ről az AHCI-ba teszed. Ezekután elmented a beállításokat, és a Windows telepítő már automatikusan felismeri és telepíti a rendszert. Mellékelek, hogy mit kell keresned:
kép
Sok sikert!
kép

#3 Jani42

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 01. 15:32 PM

Köszi! De az Advanced SystemCare Prof. továbbra is IDE-nek írja!

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 03. 17:30 PM

Dátum: Jani42

Köszi! De az Advanced SystemCare Prof. továbbra is IDE-nek írja!

A bios beállításoknál neked ahci kell a sata merevlemezek esetén tomyboy2 hozzászólásában lévő képen eléggé egyértelmű hogy mit kell beállítani. a lehető leg egyszerűbben mutatta meg neked. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 varasberti

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 07:31 AM

Sziasztok !
Nekem is volna egy hasonló kérdésem. Van egy K9n neo fv2 lapom kezeli a sata 2-őt ,a vincseszter samsung 320gb sata 2-es ha a biosban átálitom AHCI-ba és ujrainditom a gépet, akkor a windows 7 32 bit csak odáig töltődik be ,hogy a négy szines golyó szórakozik egyméssal . Majd megakad ,ujraindul a gép és ki- irja ,hogy a windows nem tud betöltődni.
Vagy ezt csak teljes ujratelepités előtt lehet csinálni !
Segitsetek már !!!

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 08:02 AM

@varasberti: Itt már kitárgyaltuk a témát: http://www.msw.hu/fo...?p=11092#p11092

#7 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 26. 11:14 AM

Sziasztok,
Az érdekelne, hogy megoldható valahogy az, hogy az AHCI drivert, pendrivrol telepítsem, egyszerűen felmásolni próbáltam, úgy nem észlelte, floppy meghajtót nem tudok rákötni, mivel az új alaplapokban már a régi szalag kábelnek nincs hely. Az Xp-be pedig nem szeretnék belenyúlni nLite és egyéb hasonló programokkal.

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 26. 11:33 AM

Dátum: pat08

Sziasztok,
Az érdekelne, hogy megoldható valahogy az, hogy az AHCI drivert, pendrivrol telepítsem, egyszerűen felmásolni próbáltam, úgy nem észlelte, floppy meghajtót nem tudok rákötni, mivel az új alaplapokban már a régi szalag kábelnek nincs hely. Az Xp-be pedig nem szeretnék belenyúlni nLite és egyéb hasonló programokkal.

sysprep a barátod minden windowsban van:D valamelyik fórumban már linkeltem hogyan kell használni nem linkelem be még egyszer.:) ugyan azt tudja mint az n-lite sőt még többet is. mert sysprepel berakhatod a telepítőbe a mediaplayer 11-et is xp esetén. :) vagy néz szét a techneten.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó