Ugrás a tartalomhoz


Virtuális környezet


4 válasz érkezett a témában

#1 akarmi aron

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 10. 22:44 PM

Sziasztok!

Tudom,hogy most folyik a szavazás éppen erről, de tudnátok abban segíteni a válaszaitokkal, hogy melyikkel érdemes elsőnek kezdeni és hogy ki melyiket használja és miért éppen azt?
Beállításokat vagy mire érdemes figyelni tippeket külön megköszönném!!!

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 10. 23:08 PM

Szia!

Első nekifutásra az ingyenes VirtualBox-ot tudom javasolni, elég komoly, számos dolgot be lehet állítani, hogy milyen legyen a virtuális hardver. Engem a Virtual PC nem győzött meg, de a VMware is igen jó, csak sajnos az fizetős, de nem véletlenül. Volt tapasztalatom mindegyikkel, nekem a VMware tetszett a legjobban. Van még a Parallels és a Xen is, mint virtuális gépek, de azokhoz nem volt szerencsém.

Használatuk rendkívül egyszerű, telepíted, majd létrehozol egy virtuális hardvert benne. Megadod, hogy milyen OS-t akarsz rajta futtatni (XP, Vista=Win7), és úgy ajánl egy konfigurációt, de ezt módosíthatod.
Pl. XP-hez: 512MB RAM, 15GB HDD
Vista/Win7: 1GB RAM, 25GB HDD
Be lehet állítani, hogy a merevlemez hogyan foglalja le a méretét. Egyből a pl. 25GB-ot, vagy fokozatosan nőjjön a mérete, vagy 2GB darabokban, vagy dinamikus, ameddig a fizikai HDD engedi max. Tehát gyakorlatilag 2 filet kapsz: a virtuális gép konfigját, és a merevlemez fájlt.
Majd megadod, hogy a DVD olvasó pl. a D: meghajtó legyen, vagy egy ISO-t csatolsz.

A telepítés végén ajánlott a virtuális eszközöket telepíteni, de ezt ajánlani is szokta.
Addig az egérkurzort a Ctrl+Alt (VMware), Jobb Ctrl (VBox), vagy Ctrl+Alt+Balnyíl (VPC) kombinációval vehető vissza.

Javaslom, hogy pl. Youtube-on nézz meg pár tutorialt, ha teljesen új neked ez a dolog.

#3 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 11. 08:28 AM

Dátum: Bootor

Szia!

Első nekifutásra az ingyenes VirtualBox-ot tudom javasolni, elég komoly, számos dolgot be lehet állítani, hogy milyen legyen a virtuális hardver. Engem a Virtual PC nem győzött meg, de a VMware is igen jó, csak sajnos az fizetős, de nem véletlenül. Volt tapasztalatom mindegyikkel, nekem a VMware tetszett a legjobban. Van még a Parallels és a Xen is, mint virtuális gépek, de azokhoz nem volt szerencsém.

Használatuk rendkívül egyszerű, telepíted, majd létrehozol egy virtuális hardvert benne. Megadod, hogy milyen OS-t akarsz rajta futtatni (XP, Vista=Win7), és úgy ajánl egy konfigurációt, de ezt módosíthatod.
Pl. XP-hez: 512MB RAM, 15GB HDD
Vista/Win7: 1GB RAM, 25GB HDD
Be lehet állítani, hogy a merevlemez hogyan foglalja le a méretét. Egyből a pl. 25GB-ot, vagy fokozatosan nőjjön a mérete, vagy 2GB darabokban, vagy dinamikus, ameddig a fizikai HDD engedi max. Tehát gyakorlatilag 2 filet kapsz: a virtuális gép konfigját, és a merevlemez fájlt.
Majd megadod, hogy a DVD olvasó pl. a D: meghajtó legyen, vagy egy ISO-t csatolsz.

A telepítés végén ajánlott a virtuális eszközöket telepíteni, de ezt ajánlani is szokta.
Addig az egérkurzort a Ctrl+Alt (VMware), Jobb Ctrl (VBox), vagy Ctrl+Alt+Balnyíl (VPC) kombinációval vehető vissza.

Javaslom, hogy pl. Youtube-on nézz meg pár tutorialt, ha teljesen új neked ez a dolog.

ha vboxba felrakod a guest addons nevű cuccot akkor elérheted a valós hw-ket is. a xen az meg szerintem kezdőknek elégé nagy fa lesz. :) a wmwarenak van ingyenes változata ha jól rémlik akkor a vmware server is ingyenes lett fizetni az esx-ért kell. :) esetleg windowsnál van a hyper-v linuxnál meg van egy kvm(kernel virtual machine) a vbox azért is jó mert az támogatja a vt-t is.

Xenről magyarul itt is találsz infokat:
http://www.google.co...arch?hl=hu&q=XE ... rt=20&sa=N

Van még a Boshnak is egy virtuális gépe meg van egy qemu nevezetű is csak azzal a baj hogy windowson nem stabil.
http://dlc.sun.com/v...oxdownload.html letöltése itt. :)
http://fullcircle.hu.../issue25_hu.pdf
a fenti pdf-ben van egy részletes telepítési és beállítási útmutató Vboxhoz.
a vbox működik már free bsd-n is már mint lehet hoszt rendszer free bsd is akár. Elvileg a Virtual Pc is tud vt-t mondjuk elég régen néztem Virtual Pc-t. :) Egyébként meg nagyon igazad van a fentiekben már mint amiket leírtál. :)

A Xen az egy erősen paravirtualizációs cucc és nem az a klik klik next next finish cucc. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#4 akarmi aron

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 12. 20:23 PM

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Már csak egy KMS server image-t kell levadásznom, sajna csak torrenten látom az eddigi tárhelyekről törölték és utána hozzálátok a telepítéshez.

#5 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 12. 20:40 PM

Dátum: akarmi aron

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Már csak egy KMS server image-t kell levadásznom, sajna csak torrenten látom az eddigi tárhelyekről törölték és utána hozzálátok a telepítéshez.

a kms az mihez is kellene neked?:)

na gyorsan meg is néztem mi is. ejnye bejnye. .)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó