Ugrás a tartalomhoz


Windows beállítások


312 válasz érkezett a témában

#21 Jonaleth

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 07. 10:33 AM

Üdv megint! Jelenleg az a problémám, hogy haveromtól kaptam kölcsön 2 giga memóriát egy hónapra (ez még nem baj), és így van 3 giga a gépemben (2x512 + 2x1024 dualban). A bajom az, hogy hiába állítom be a virtuális memóriát maximum 400 megára, a feladatkezelõben a lapozófájl méreténél sokkal többet használ. Ebben a pillanatban 0,8 gigát (megy egy játék, net, dc, msn). Pedig elégnek kellene lenni a 3 giga ramnak.
Hogy lehet ezt a dolgot normálisan beállítani? Indításkor felismeri a rendszer az összes memóriát.

#22 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 07. 10:47 AM

Biztos, hogy beállítottad? Mert nem elég beírni a számot, hogy te mennyit akarsz max, hanem utána arra a "beállítás" gombra is rá kell nyomni, és azután csak az "Ok"-ra ;)

#23 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 07. 11:47 AM

Bocs, hogy belekottyintok !
Ennyi memóriánál teljesen felesleges létrehozni pagefile-t. Le kell tiltani.
Dolgozzon csak RAM-ból !

#24 Jonaleth

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 07. 12:35 PM

Eddig elvileg mindig beállítottam, mert újraindítás után megjegyezte.
Most pedig teljesen ki is kapcsolam, de ennek ellenére továbbra is használ lapozófájlt. Ez nekem gyanús, de nemtom mit csináljak. Keresek vírust, de nem hiszem, hogy az lenne a baj.

#25 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 07. 13:04 PM

Nem valószínû a vírus.
Látogasd meg ezt a lapot: http://support.micro...om/kb/308417/hu

#26 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 07. 13:06 PM

Akárhogy kapcsolja az ember a lapozófájl méretét (XP, Vista), mindig lesz valamennyi sajnos.

#27 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 07. 14:21 PM

Talán megoldás lehet, ha az összes partición a kezdeti és a max méretet nullára állítjuk, vagy egy kis registry-buhera...
Hajrá Raikönen!!!

#28 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 11. 12:11 PM

Nekem az volna a kérdésem,hogy nemrég két programom(Everest,Ashampoo Win Optimizer) ikonja mellett megjelent a biztosági központ jellegzetes ikonja.Nem tudom mire vélni ezt.Hogyan tudom eltüntetni,és miért van ott az az ikon?Eléggé idegesit...Köszi.:)
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#29 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 11. 13:22 PM

ha a sárga pajzsra gondolsz, akkor most tölti le a frissítéseket.. ha a pirosra, akkor klikkelj rá és megtudod mi van :)

#30 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 11. 17:18 PM

Bocsi,akkor vmit félreérthettél...Nem a tálcán levõ sárga,v. piros ikonra gondolok.:)Hanem az asztalon lévõ parancsikonon(rajta)van a jellegzetes(négyszinü) pajzs alakú kis ikon...Itt megnézheted:http://img352.images...felvtel1fs5.png Ezt nem tudom mit jelet,és hogy lehet eltüntetni...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#31 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 11. 18:10 PM

az azt jelenti, hogy rendszergazdai módban kell futtatni.. :)

#32 DamonBounce

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 25. 14:31 PM

Hali!

Ez a lapozófajl kikapcsolas 2 giga memóriánál is jo? És miért jo ha memoriabol dolgozik? Azert kerdezem mert nem ertek ennyire hozza, de erdekel ;)

#33 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 25. 18:21 PM

Kikapcsolhatod, de úgyis fog egy minimális pagefile lenni. RAMból azért jobb dolgozni, mert nagyságrendekkel gyorsabb, mint a HDD.

#34 DamonBounce

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 26. 12:03 PM

Még egy olyan érdekelne, hogy hol lhet beállítani, hogy melyik progikat indítsa el amikor feláll a rendszer? Nem találom. Pl. a tûzfalkezelõ meg ilyesmi nem indul magától ezért kéne :/

Na mostmár viszont leírom a másik problémám is, két kijelzõm van, egy monitor és egy tv, és jól van szétosztva, de néha amikor feldoja hogy valamilyen üzenetet nemc sikerült megjelenítenie, azt a tv-n dobja fel csak és nem tudom elolvasni meg kezelni, mi a gond?

elõre is köszi mindkettöre ;)

#35 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 26. 19:09 PM

Az indítópultban (alapból).

De a tûzfaladnak, és antivírus progidnak saját beállításánál is lehet egy ilyen opció. Másrlszt nézd meg itt: msconfig és ott Automatikus indítás fül

#36 DamonBounce

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 08:36 AM

Ez nem olyan telepítõs. az a vista tûzfal kezelõ ;)

többet már nem kérdezek de az mitõl lehet, hogy minden indításnál az elsõ dolga, hogy az asztal leállt-ujraindít aztán jó?

#37 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 12:14 PM

Nem tudom, én nem használok Vista-t sztem még nincs kész. Amikor XP megjelent, én elsõ perctõl azóta folyamatosan XP-t használok, és soha semmi gondom nem volt vele. Nálam stabilan és megbízhatóan mûködött. Viszont a Vista az egy rémálom XP-hez képest. Nekem megvan eredetiben a Vista (tehát, nem netrõl letöltött kalóz változat stb.), és hát 3 esélyt is adtam neki tiszta gépen, de egyszer sem gyõzött meg. A legrosszabb az volt, hogy saját magával sem kompatibilis a Vista.. értem ezalatt, hogy explorer.exe leáll, újraindul, msfeedsync, és Windows naptár.. Ez pedig egy teljesen új tiszta rendszeren, amire még semmi más nem lett telepítve csakis a Vista. Akkor MSO 2007 telepítése közben 2x is csontra fagyott (ilyet utoljára win98-nál láttam...), majd amikor sikerült feltelepülnie a MSO-nak, az vagy 1 óra volt, mert kb 70%-nál egy három negyed órát áll, semmit se téve (0% cpu), majd tovább megy. XP alatt a MSO2007 VMware-ben secperc alatt feltelpült.
Szóval a Vista-n ha segít valami az az SP1 lesz, remélem.

#38 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 15:10 PM

Hát nem tudom...Nekem mióta kijött a magyar változat a Vistából,az van a gépen.Semmi bajom nincs(és nem is volt)vele.Amiket te leirtál azokkal a jelenségekkel nem találkoztam.A telepitése se gond fél óra alatt feltelepül(legalábbis nekem).Nem isteniteni akarom a Vistát ,de nekem nagyon bejött.Dehát izlések és pofonok...Na és persze gépek...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#39 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 15:28 PM

Ja, nekem is tetszene... viszont ugyanezen a HW gépen (Abit IS7 alaplap, 1GB dual ddr ram, 2,8GHz P4 HT) a Windows XP immár 3 éve ment stabilan, mindenféle probléma nélkül. És ez az ami zokon esett... Pl. van ez felhasználó élmény cucc, és itt jelez nekem vista (most is, de már csak Virtual gépen van fent), hogy megoldás van, "illesztõprogram", ráklikkelek, és írja válasszak nyelvet, persze magyar nincs közte, oké ez nem baj. Ott az angol, hát a "lap nem megjeleníthetõ", oké, akkor Német, hát az se jó. Kipróbáltam már a kínait is, de az eredmény ugyanaz. Borzasztó.

#40 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 16:41 PM

Nos a felhasználói élményhez én alapból nem csatlakoztam,pedig nekem is feltette a kérdést.....Igy hát engem ezzel nem zaklat.Az illesztõprogikkal pedig az a helyzet,hogy én nem a Windows-zal kerestetem meg ha kell vmi,hanem ha tudom az adott eszköz,v hardver nevét(mindent)akkor megkeresem azt a saját honlapján.Az a biztos.Volt rá eset,hogy rossz illesztõprogit rakott fel 1-2 cuccomhoz.Inkább megkeresem manuálisan.Na dehát az ilyen "gyermekbetegségeken" az XP is átesett anno.....
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó