Ugrás a tartalomhoz


Windows beállítások


312 válasz érkezett a témában

#241 rien

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 15. 20:52 PM

Háát... Eredetiség alatt a boltból vásároltat érted? vagy csak hogy ne valami tákolt legyen :(

#242 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 15. 21:03 PM

Elsősorban, hogy ne tákolt legyen, hanem eredeti DVD-ről legyen telepítve, mindenféle módosítgatás nélkül.

#243 rien

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 20:25 PM

Bootor!
Megfogadtam a tanácsod és felraktam a vista sp1 et. Az első újraindításig minden ok volt aztán amikor újraindult akkor az újjlenyomatolvasó driverét rossznak találta. (valami .dll) Egyébként minden jó méég a videokártyát is felismerte 358 mb rammal(az xp max 128 at tudott :D ) Ha van valami ötleted hogy miért csak az a driver rossz akkor pls segíts!! :D
Nem nagy gondd de azért jó lenne :(
A drivert itt találod:
http://www-307.ibm.c...c/support/site. ... MIGR-67845

#244 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 20:35 PM

Windows Update-tel kerestess drivert!

#245 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 17. 17:11 PM

Dátum: rien

Oks kipróbálom hátha bejön. Lehet ezen jót fogtok röhögni de a vista sp1 az csak egy frissítés vagy egy rendes windows amit bootoltatni kell? :D mert háát nem vagyok egy nagy szaki a témában(gondolom látszik :( )
Köszi a gyors válaszokat :D
A Windows Vista SP1 az egy op.rendszer ahogy Bootor is írta.
Viszont maga a Service Pack 1 egy frissítés (bár nem egy hagyományos, hanem elég nagy) és úgy is települ, nem kell bootolható lemezről telepíteni.
Ez maga a Service Pack 1:
kép
Erre elég a duplakatt és már települ is mint egy hagyományos program. Vagy Windows Update-n keresztűl is lehet telepíteni és akkor csak a szükséges fájlok települnek.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#246 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 07. 13:26 PM

Frissen telepítettem a winXP-t majd rá az sp3-at + a többi frissítést. Egy felhasználó van a gépen.
A problémám az, hogy a gép bekapcsolásakor megjelenik a bejelentkező ablak, azon pedig választható az az egy szem felhasználó. Frissítések előtt ilyet nem csinált.

Van-e valamilyen lehetőség arra, hogy ez az egy szem felhasználó autómatikusan bejelentkezzen, és ne keljen minden egyes bekapcsoláskor kattintgatni.

#247 tewaldtthomasso

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 07. 14:28 PM

Meg lehet változtatni. Kapcsold ki a vendégfiókot, a net.Framework frissitése szokott csinálni hasonlókat.

#248 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 07. 15:13 PM

Köcce a választ. Most épp virus ell. folyik a gépen. Utána megcsinálom.
Nekem is a .net volt egyébbként a gyanus. Csak azt nem tudtam hogy állítsam vissza.

#249 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 07. 16:15 PM

No, megnéztem. Nem a vendéget kellett ki kapcsolni, mert az ki volt. Hanem a .net létrehozott egy ASP.NET fiókot. Ezt eltávolítottam, és megszünt a jelenség :(

Mégegyszer köcce

#250 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 10. 20:29 PM

Hellotok!!! azt szeretném megkérdezni, hogy azt hol lehet beállítani hogy az egyik USb portom 2.0 a másik pedig 1.0 ként müködjon (a nyomtatom miat szükségem lenne az 1.0 ra)....mert nics kedvem mindig a Biosba vissza állítani......köszi a segítséget elöre is

#251 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 10. 20:43 PM

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. A gépemben 8 usb csatlakozó található, amely mind 2.0-ás, és a Windows is felismerte, hogy 2.0-ak. A probléma az, hogy van néhány eszközöm, ami tudja a 2.0-át, de mégis 1.1-es sebességen megy. Pontosan a nyomtató, és a Bluetooth dongle. Onnan tudom, hogy ez az 2 eszköz 2.0-át tudja, hogy az Everest-ben megnéztem. És ezek voltak odaírva:
Támogatott USB verzió:2.00
Jelenlegi sebesség: Full (USB 1.1)

Mit kell csinálni ahhoz, hogy ne csak támogassák a 2.0-át, hanem azon is menjenek? Amúgy még rá van csatlakoztatva egy webkamera, meg egy infravörös port, amely csak USB 1.1-et támogatja. De azonban a pendrive-k 2.0-ban kommunikál a géppel.
kép

#252 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 11. 10:00 AM

Sziasztok!

@gunit88: Nem kell visszaállítani, az USB kompatibilis visszafelé is.

@tomyboy2: Azok az eszközök, amik nem USB 2-n működnek, azok általában nem is támogatják.. De ha minőségi cuccokról van szó, akkor esetleg driver + chipset driver hátha segít :(

#253 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 11. 10:52 AM

Dátum: male

@gunit88: Nem kell visszaállítani, az USB kompatibilis visszafelé is.

Ezt most nemértem....ha beteszek egy 2.0 as USB kulcsot..akkor annak 2.0 assan kellene müködni az 1.0 porton?? vagy hogyan van??

#254 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 11. 14:54 PM

Dátum: gunit88

Ezt most nemértem....ha beteszek egy 2.0 as USB kulcsot..akkor annak 2.0 assan kellene müködni az 1.0 porton?? vagy hogyan van??
Ez azt jelenti, hogy nem baj, ha eltérnek a verziószámok, attól még különféle állítgatások nélkül is működnie kellene, természetesen az alacsonyabb verzión.

#255 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 11. 18:55 PM

az igaz...müködni müködnek..csak amikor beteszem a 2.0 USb kulcsomat..akkot alul kiírja hogy rz a meghajto dolgozhat gyorsabban is hát átkapcsolja.....ezt csak a bios ba lehet atállítani vagy a Windowsba is lehet??

#256 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 12. 14:58 PM

Dátum: gunit88

az igaz...müködni müködnek..csak amikor beteszem a 2.0 USb kulcsomat..akkot alul kiírja hogy rz a meghajto dolgozhat gyorsabban is hát átkapcsolja.....ezt csak a bios ba lehet atállítani vagy a Windowsba is lehet??
Őszintén szólva nem értem a problémád.. Feljebb írtad, hogy USB 2.0-ás portjaid vannak (mind az?) és vissza szeretnél állítani párat (egyet?). Most meg azt mondod, hogy az 2.0-ás eszközökre azt írja a gép, hogy gyorsabb adatátvitelre is képes lenne. Akkor most BIOS-ban visszaállítottad az összeset a régebbire? Ha így tettél, akkor szvsz fölösleges.

Amúgy a konkrét kérdése még nem tudom a választ..

#257 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 12. 20:51 PM

Bocsi hogy értetlenkedek :roll: akkor most megprobalom elmagyarázni hogy mit is akarok valojában....NA szóval még réggeben indítottam egy olyann témát aminek a címe: Nyomtató gondok.....ami tömören arrol szolt hogy vettem egy uj multifunkciós nyomtatót és nem tudtam rajta scannelni, mert mindig valami hibát irt ki. Ezt a problémá ugy oldottam meg hogy a Biosba az USB 2.0 portot kikapcsoltam (enabled--->disabled) így tehát a 2 USB portom 1.0 lett...így már sikerült megoldalom a scannelést és most már minden rendben müködik....CSAK...ha csatlakoztatok egy gyors USB KUlcsot (2.0-sat) akkor az nekem csak lassan fog müködni....amikor csatlakoztatom az USB met akkor alul kiírja hogy ez a meghajto müködhet gyorsabban is ha "átkapcsolja"....az én kérdesem pedig az lenne hogy nem e lehet azt megoldani (azon kívül hogy a biosba vissza álítani) hogy az egyik usb port az maradjon meg 1.0 snak..(hogy tudjak scannelni)..és a másik pedig 2.0 ás ként mükdjön.. remélem hogy most már erthetöbb :) köszi a segítséget!!!!

#258 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 13. 16:22 PM

Milyen márkájú is típusú az a készülél?

#259 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 13. 17:35 PM

A nyomtatóm Canon MP 140 ....az nem baj hogy tul hoszu a kábel ?? Mert az enyém az 3 méteres.

#260 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 13. 18:25 PM

Próbáld meg ezt:
http://drivers.softp....com/get/PRINTE ... -105.shtml
Driver 2k, XP, Vista rendszerhez. Lehet hogy ez a megoldás a problémádra. Amúgy én HP multi nyomtatót használok, és azzal nincs semmi probléma.
kép





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó