Ugrás a tartalomhoz


Első eredmények: XP vs Vista vs 7


23 válasz érkezett a témában

#1 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 19. 01:15 AM

Nekiálltam tesztelni 5 rendszert ugyanazon vason:
1: XP SP3
2: Vista x86 SP2
3: Vista x64 SP2
4: W7 x86 MSDN ENG
5: W7 x64 MSDN ENG

Eredmények:

3DMARK06 3D Performace
1: 13513 pts
2: 13136 pts
3: 12996 pts
4: 12914 pts
5: 12921 pts

Boot Time:

1: 67 mp
2: 71 mp
3: 76 mp
4: 68 mp
5: 63 mp

Far Cry2 1600x1200 minden fullon 16x élsimítás

1: 12 fps
2: 22 fps
3: 24 fps
4: 22 fps
5: 17 fps

Hát nem vagyok elragadtatva a 7-es eredményeitől ....

#2 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 19. 04:14 AM

Ez nem is olyan rossz eredmény!

1. A 3DMark eredményeire nem igen szoktam támaszkodni, de a 10000 fölötti eredmény nem is olyan rossz.
2. A Boot idő vetekszik az XP-vel, tehát a Vista-hoz képest igen is nagy dolog, ha azt nézzük, hogy a Windows 7 több mindet betölt, mint az XP.
3. Eléggé kicsik az fps értékek, de az XP-nél legkisebb az érték.

Nem tudom, hogy friss telepítésnél nézted meg, vagy már vártál egy kis időt, de ha frissen telepítetted, akkor várj 1 hetet, és utána újból teszteld le.
kép

#3 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 19. 14:56 PM

Egyébként milyen vasról van szó?

#4 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 19. 16:00 PM

Dátum: male

Egyébként milyen vasról van szó?
Engem is érdekelne a masina :roll:

#5 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 19. 17:45 PM

mondtam én hogy egy kalap sz.r a win7-is XP forevör dehát ezt teszt nélkül is mindenkinek világos volt eddig is de köszi az infót :roll: és a tényeket
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 19. 17:55 PM

Dátum: Viktorio

mondtam én hogy egy kalap sz.r a win7-is XP forevör dehát ezt teszt nélkül is mindenkinek világos volt eddig is de köszi az infót :roll: és a tényeket
XP már régesrégen "elavult", egyetlen szerencséje, hogy a Microsoft elszarta az időt a Vista fejlesztésével és azután sem lett túl jó. Az XP valahol ma is jó és sokáig az is lesz, de nem szabad elfelejteni, hogy a szolgáltatásai még a Vista közelében sincsenek, más kérdés, hogy külső programokkal ez a hátrány bizonyos mértékig leküzdhető..

#7 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 19. 18:12 PM

Dátum: Viktorio

mondtam én hogy egy kalap sz.r a win7-is XP forevör dehát ezt teszt nélkül is mindenkinek világos volt eddig is de köszi az infót :roll: és a tényeket
Ugye emlékszel, amikor megjelent az XP? Akkor is sokan mondták, hogy sz@r az XP, Win98 forevör, dehát ha ma megnézzük, hogy hol használnak 98-at, akkor ugyanez a sors várja az XP-t. A Windows 7 ugyan nem fényévekkel, de sokkal jobb lett, ráadásul még nagy körben meg sem jelent a végleges 7-es.
kép

#8 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 08:07 AM

Dátum: Viktorio

mondtam én hogy egy kalap sz.r a win7-is XP forevör dehát ezt teszt nélkül is mindenkinek világos volt eddig is de köszi az infót :D és a tényeket

Mondjuk én messziről lesz@rom a játékokat,és az FPS-eit..
Kinöttem már abból,hogy játszadozzak,meg hogy arra verjem,milyen felbontásban tudok játszani fullon..
Ha már a XP annyira forever meg minden,mondja már meg valaki,mitől van az, hogy telepités után 1 hónappal szinte használhatatlan, belassult sz@r lesz...meg sorolhatnám....
Amikor XP-m volt (jó rég)többet szivtam vele mint most a Vistával, és Win 7-tel együttvéve....
A lényeg:akinek az XP kell, az használja örömére,és ne okoskodjon és röhögtesse ki magát,hogy az XP jobb a Win7-nél...
Mert csinált valaki néhány nem hivatalos tesztet...
De egyébként is...
:lol: :lol: :lol:
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#9 veryfery

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 51 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 08:53 AM

Ez teljes mértékben így van devil kolléga! Én az RC után még visszatettem egy rövid "próbára" az XP-t és majdnem sírni tudtam volna a 7RC-hez képest annyira siralmas. Ha csak az erőforrásgazdálkodást nézzük, a 7 sokkal de sokkal jobban bánik vele de, csak akkor ha megvan a 7-hez való Ajánlott konfig, ha kicsi a gép akkor az XP sokkal erősebb mivel jóval kevesebbel beéri. Sajátgépem egy T7250 processzoros masina, de kipróbáltam régi P3 gépemen is 768MB kíséretében amin elmegy ugyan a 7 de az XP jóval fürgébb. Egyébként a grafikus tesztekre verőknek üzenem, hogy az XP-hez már közel 10 éve fejlesztik a drájvereket a 7-hez meg még csak alig kezdték el.
Üzennék az aktíválással küszködőknek is, hogy retail verzióikat sikeresen véglegesíthetik telefonos rendszeren keresztül! Számküldés kikapcs! Én itthon 4 gépet rendeztem már le ugyanazzal a Home premium kulccsal, majd frissítés szintén kikapcs! További szép napot sőt, jó 7-et! :lol:

#10 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 08:56 AM

Ez azért van, mert nem értesz az XP-hez :P nekem 2 éve fut egy 64 bites, az összes problémám a külső gyártótól származó szoftverekkel volt, amit az idők folyamán előbb-utóbb orvosoltak a fejlesztőik. Egyébként miért is nincs 64 bites XP a tesztben? Mintha valami szellem OS lenne, úgy csinálnak az emberek, komolyan mondom :P A másik pedig, hogy másoknak a hagyományos (32 bites) XP-t szoktam sajátkezüleg bekonfigurálni, nem mondhatnám, hogy komoly panaszokkal fordultak volna hozzám. Követtek el szarvashibák - de ez már mind a felhasználó oldalára írható dolgok.
XP forevör vagy sem, nem kell azonnal rácuppanni minden újdonságra, csak azért, mert kidobnak valami csicsás okosságot. Ettől a régi dolgok nem lesznek még rosszabbak. Fogadok, hogy 2 hetente toltátok fel a különböző buildeket, és vártátok, hogy a Messiás képe megjelenjen a "fullos felbontásban" :lol: Egyébként meg emelem a kalapom az MS előtt, Vista után szép produkciót hoztak össze.

Túl kéne lépni már ezen az óvodás korszakon, hogy ha valaki leszólja azt, ami Neked, akkor majd Te helyreteszed. Szavakkal úgysem győződ meg. Ha bárkinek baja van az XP-vel vagy a Win7-tel, az azért van, mert nem ért a lovakhoz, inkább gyakoroljon még egy kicsit ezen a téren, ha képes egy életképes rendszert összehozni akármiből, akkor már tud valamit. Én nem azt mondom, hogy Vistából nem lehet, nna de milyen áron...? (pl. hardver) Egyébként mi az az életbevágóan fontos dolog, amire a mindennapi életed során szükség van (elsősorban mondjuk akármilyen munkához), amit az a szerencsétlen XP nem tud összehozni Neked? (Most ez a kérdés nem csak konkrétan Neked szól.) Az új DX-re sincs szükséged, hiszen nem is játszol. De még csak 4 magos procid sincs, szóval nem hiszem, hogy "on-the-fly"-ban szerkesztenéd a videókat 24/7-ben (mert ahhoz megéri a befektetés egy Q-szériás CPU-ba). Néztem ezt az Aero-s dolgot (kövezzetek meg, mert korábban nem mutatták meg - sose használtam Vistát), és akkor kb. az "ez minden?" reakciót váltotta ki belőlem. Emiatt nem kell XP-nél újabb rendszer. Felesleges, ez csak csicsa. Ilyen modok vannak XP alá is egyébként. Gagdet... Tudom, nagyon fontos látni a procid sebességét 24/7-ben (melyik kocka ne imádná az ilyet? :lol: ), meg, hogy milyen idő van Pesten, mikor 20km-re laksz tőle, és ki se mozdulsz a szobából egész nap, vagy annyira fontos Neked, hogy a parkolóban eljutsz-e a kocsidig anélkül, hogy eláznál azon a 100m-en :P Szóval mégegyszer: nagyon is használható az XP, ha gondolod, szívesen összedobok Neked egy stabil rendszert (nem tart ám fél napig!), hogy megmutassam, hogy igenis használható. (Ami a képaláírásomban szerepel "record uptime", az x64-es XP alatt - vagyis a jelenlegi rendszerem alatt lett beállítva. Elég rendesen használtam a rendszert, nem volt kímélve. Ez tavaly nyáron volt, nem jött ki semmilyen olyan komolyan update akármihez, ami miatt újra kellett volna indítanom a gépem. Azért "csak" ennyi lett, mert be volt jelentve, hogy áramszünet lesz, és sajnos a szünetmentesem csak ~14 percig tudja életben tartani a gépet :P Szóval egy jó konfiggal ki lehet maxolni a rendszer adottságait. Mostanában gyakran előfordul, hogy tesztelgetek ezt-azt - kicsit jobban fellendült a szoftverfejlesztés manapság -, amik megkövetelik az újraindítást.) Emellett - noha nincs konkrét tapasztalatom Win7-tel kapcsolatosan -, teljesítménybeli problémáim biztosan nem lennének vele. De engem sokkolnak ezek a hatalmas ikonméretek még mindig (mintha fogyatékosoknak lett volna kitalálva - biztos valami EU-szabvány ez is), meg ilyen, hogy 2 külső programot is fel kell tenned, hogy visszakaphasd a klasszikus start menüt... Szóval nekem csak vizuális téren vannak problémáim vele. (Ami nem jelenti, hogy idővel ne tudnék hozzászokni.) Persze, ha kétszer jobb teljesítményt produkálna az XP-nél, lényegre törő, letisztult felülettel, az emberek fele rá se nézne szerintem. Az ilyen emberek az orruknál fogva lehet vezetni... Szóval nem hibáztatom a külcsínyért felelős embereket sem. De nekem nem tetszik. Felesleges. Ugyanakkor ettől még nem mondom, hogy nem jó. Viszont egyelőre nem áll szándékom áttérni rá, miért is tenném, ha minden elfut a gépemen? (És kezdem unni, hogy ha valami újat piacra dobnak - általánosságban mondom -, akkor mindig ráveti magát, és a régi, jól bevált dolgok meg mennek a süllyesztőbe - holott azok is maximálisan kielégítenék adott esetben az igényeket. Ez valami olyasmi, hogy "a szemem kívánja az ételt, mert jól néz ki, de mégsem fér több belém" kategória lehet.) Ha majd 4 magos processzorom lesz és/vagy újgenerációs DX-szel rendelkező VGA-m, akkor majd rá leszek szorulva. Addigra meg még mindegyik OS átteshet jelentősebb javításokon :P

Szóval hagyjátok abba a hülyéskedést, és aki kitalálta ezt a topicot, az sűrgössen tegyen bele (konkrétan az én kérésemnek eleget téve) egy x64 XP-s (á'lá szerver alapkon nyugvó) tesztet! :D:D:D
Hadd gyakorolja csak a konfigurálást, hátha a végén majd mesteri szinten fogja tolni :lol:


Közben érkezett egy poszt, amihez annyit fűznék hozzá, hogy teljesen relatív, hogy mihez mennyi ideje fejlesztik a drivereket. Nem fog leállni a fejlesztés a 7-es esetében sem fél éven belül :P
kép
i like the sparkle in your eyes!

#11 veryfery

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 51 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 09:04 AM

Lorenzor! Az E8500 processzorodat eszméletlen módon degradálja a P5B alaplap! Ja, a 64 bitet jelenleg isteníteni..........hát nincs mit hozzá szólnom, gyerekcipőben járó megoldás, tökéletesen kiforratlan!

#12 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 09:38 AM

Dátum: veryfery

Lorenzor! Az E8500 processzorodat eszméletlen módon degradálja a P5B alaplap! Ja, a 64 bitet jelenleg isteníteni..........hát nincs mit hozzá szólnom, gyerekcipőben járó megoldás, tökéletesen kiforratlan!

Ezzel a 64 bites kiforratlansággal azért vitatkoznék kicsit...
Az 3-4 ével ezelőtt még mondhattad volna ezt,ma már azonban más a helyzet.Sorra jönnek ki a x64 programok és driverek..
Nekem még a régi pár éves cuccaimhoz is van már 64 bites driver...
Ja, és ha 4GB vagy több RAM-od van, azt csak a x64 rendszer képes kihasználni.

Lorenzo!
Nem volt rossz az előző hozzászólásod,tartalmazott néhány okosságot.
DE...
Használtam (2hétig)az általad futtatott XP64 bit OS-t anno.
Én is bekonfigoltam,optimalizáltam, mégis "elfáradt" belassult némi idő után...Elég is volt belőle...
Akiket ismerek, és XP van a gépükön,MINDEGYIK érthetetlen lassulásról számolt be némi idő után....
NEM vagyok az XP ellen,de lejárt az idő felette.Régebbi gépeken ideális, oké,de a mostaniakon szart se ér...(és a régi gépek is kikopnak majd egyszer..)
Az meg,hogy nem tetszenek az ikonok stb.,az csupán izlés kérdése.
Speciál én sokkal jobban tudom használni(és kényelmesebb)a Win7-et(a Vista se volt rossz)...
Végül is mindeki azt használja ami a legjobb neki (itt nem a kinézetre gondolok,hanem a használhatóságra),engem holmi FPS-ek,meg felbontások nem hatnak meg...
Tehát vitázhatnánk a végtelenségig,de sok értelme nincsen...
Mint a x64 XP tesztnek se,mivel csak nagyon kevés átlagfelhasználó futtatja.Otthon nem sok "lúzer"...:lol:
Effektive labdába se rúg..
Ez olyan mint ha 2003/2008 Server OS tesztet mellékelnénk a hétköznapi(otthoni) felhasználók által futtatott OS ellen/mellé.
Közel se egy kategória.
A szomszéd Pista bá se használ Win 2003 Server,vagy XP 64 bitet a netes pasziánsz,vagy a mail-jei megtekintésére...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#13 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 11:34 AM

Felvázolnék néhány lehetőséget, miért lassulhatnak be azok a rendszerek.
Gondolom, senkinek sem mondok újdonságot azzal, hogy egy rendszernek minimum 2, azaz kettő partícióval kell rendelkeznie. Én 3-at szoktam csinálni:
1., rendszer
2., temp (minden* ideiglenes tárolt fájl ide kerül, akár a rendszer által, akár felhasználó által rövid ideig használt dolgok - erre betanítom őket)
3., adatok

Az összes* telepítési temp cucc ide kerül, ezek manuális és/vagy automatiálva törölhetők (mondok pár példát, függetlenül attól, hogy ki melyikkel ért egyet: mind a négy rendszerváltozós temp mappa, java tempfájlok, IE ideiglenes fájlok, Adobe update fájlok stb.. Mellesleg, az MSN logok se a rendszermeghajtóra mennek az én konfigurációimnál.) A rendszer particióra csak a tényleges rendszerelemek kerülnek. Swap file is ide kerülhet. Felhasználótól függően már akár 2GB ramtól letiltom egyébként a virtuális memóriát. Tényleg nincs rá szükség. Tudod, mi az egyetlen hátránya? Nem lesz minidump BSOD esetén. Dehát nem emlékszem, hogy elmúlt 2 évben bárki is keresett volna ilyesmi miatt - mármint, hogy BSOD-ja lett volna. Amúgy is szerintem csak lassítja a rendszert. A legjobb amúgy is az lenne, ha egy elkülönített lemezmeghajtóra dolgozhatna, akkor biztosan sokat számítana. De mint tudjuk, netebookoknál elég sűrűn 1 lemezes konfigokkal találkozik az ember :lol:
Szóval temp cuccok mennek szépen külön. Szoktam még mondani nekik, hogy a letöltéseket is erre a meghajtóra csinálják (viszonylag nagyobb partició ez, általában megközelíti esetemben a rendszerpartíció méretét), ami pedig hosszútávon kell nekik, azt tegyék át az adatokhoz. A rendszert is tweakelem majdnem a legvégén. Senki nem panaszkodott rá, hogy lassú lenne, vagy ilyesmi. Sok embernek megcsináltam már, és bizalommal fordulnak hozzám mind a mai napig (itt szögezem le, hogy semmi ellenszolgáltatást nem szoktam kérni érte, nekem ez egy hobbi, amit szeretek csinálni, és az emberek elégedettsége jelenti számomra, hogy jól csinálom a dolgom - mellesleg minden egyes konfignál több-kevesebb új tapasztalatot lehet szerezni, ami felsősoktatási intézményekben folytatott tanulmányaim idejéről nem igazán tudnék felidézni :P ) Ilyen indexelő szolgáltatás letiltásáról meg a társairól már nem is tennék említést, hiszen talán még nálam is jobban tudjátok ezeket a dolgokat :lol:

Veryfery, köszönöm a szakértésed. 3 évvel ezelőtt milyen alaplapot is lett volna érdemes vennem? Ez a proci 1 éve van meg nekem, előtte E6600-asom volt. Bárcsak mondhatnám, hogy ezen az ócskavason ilyen gagyi rendszerrel tök szarul fut minden... :P Jóhogy nem már azzal jössz, hogy miért nem GT295-ösöm van. Ha azt hiszed, hogy ez az alaplap akadályoz bármilyen applikáció használatában, akkor nagyon tévedsz. Egyébként ez DELUXE szériás alaplap. Ezt azért szögezem le, mert a mezei P5B-vel az egyik kedves ismerősöm elég sokat szívott. Az életem fel merném tenni erre a deszkára, annyira megbízható. A sok idióta rekordidő alatt képes hazavágni a gépét - mind szoftveresen, mind hardveresen. Dehát valami ilyesmiből akarunk megélni, nem igaz? :D
Lesz majd jobb alaplapom (1 évet szerintem még lehúzhat nálam, attól függ, mikor leszek olyan anyagi helyzetben), de akkor meg az lenne a "baj", hogy miért csak olyan gyenge procit tetettem bele. Szívesen invesztálnék egy i7-es rendszerbe, de ennyire azért én sem vagyok elengedve anyagilag, és - mivel tényleg minden úgy fut ezen, ahogy elvárom - így az már csak ilyen erőfitogtatás lenne. (Kicsit olyannak érzem, mint a tipikus "kinek van jobb és/vagy jobban tunningolt kocsija" szituáció. Felesleges azért egy versenyautót venned, hogy 100km-es szakaszon 5-10 perccel előbb érj oda - tényleg annyira fontos ez? Jó, biztosan vannak kivételek, de kerüljük most a közhelyeket.)
Mit nyernék egy jobb alaplappal jelenleg? -3sec boot időt vagy +4 fps-t? Nem kell. Ha egy bizonyos generációból a csúcskategóriák közül vásárolsz be, akkor nyugodtan kihagyhatsz 2-3 generációt a fejlesztésben. Régóta így csinálom már, és ez jól bevált módszer nálam. Egyszer kell sokat rákölteni, és sokáig jó lesz. Még tart ez a periódus ennél a konfignál. És most megkérek mindenkit, hogy ne küldjön mindenki 1 soros posztokat erre azzal kapcsolatban, hogy nála ez nem jött be. Tudom, hogy vannak ilyenek is. Ez egyéni probléma, pont úgy, mint ahogy mindenki máshogy építi fel a rendszereit.

Devil, a 4GB RAM miatt használok x64 XP-t. x86-nál nem kell több 2GB-nál.

Jah, igen, a lassulás: úgy hívják, hogy antivirus és tűzfal. Kb. megduplázódik ezek nélkül a rendszer sebessége. De mióta is a sebesség az első? Van egy notebookom, elég jó vásárlás volt. Emelett van egy elsőgenerációs EEEPC (Celeron 900MHz, 512MB RAM, XP Home + 3rd party tűzfal és antivir), szóval tényleg alap cuccokkal, és az öcsém még is azt használja annak ellenére, hogy én simán lassúnak mondanám, de mégis használható - attól függ, kinek mi célja van a rendszerével. Megvan már 1 éve, az első az volt, hogy feltettem rá a biztonsági szoftvereket, és egy pillanatig se fordult meg a fejemben, hogy leszedjem azokat csak azért, mert jelentősen lelassítják a rendszert. Simán használhatná a Core2-es 3GB memóriával rendelkező laptopot, de ő mégis elboldogul a kicsivel. Szóval nekem ne akarjátok megmagyarázni, hogy milyen egy lassú gép, mert az már a rossz konfigon múlik. Nekem soha senki nem mondta, hogy lassú a gépe. Akinek meg sír a szája, mert a WoW 17 másodperccel később indul el, mint másnak, az meg emberileg annyit is ér. Gyors gépet akar az illető? Szedjétek le a biztonsági szoftvereket aztán majd gyors lesz neki - néhány napig biztosan :P

Köszönöm azoknak, akik részben egyetértenek velem. Azokkal sincs bajom, akik más nézetekkel rendelkeznek. Csak azt akartam ezzel a pár poszttal kifejezni, hogy nem kell mindig többet elvenned, mint amire valóban szükséged van. Visszatérve a 64 bites rendszerekre (különösen az XP-re): sokan azzal jöttek régebben, hogy így nincs driver support meg úgy nincs. Ezt ráadásul olyasvalaki mondta, akire felnézek, és nagyon is benne van a szakmában, meg merem kockáztatni, hogy jobban, mint bármelyik regisztrált felhasználó erről az oldalról. Szerintem az idők során igenis elég jól driverek kerültek ki, és mind a mai napig folyamatos jön ki pl. a 2 éves videókarimhoz is, és az X-Fi-m is megfelelően működik. Sose panaszkodtam ilyesmi miatt se. Valószínűleg azért, mert nem zsé-kategóriás hardvereket szoktam beszerezni, hanem inkább hozzávágtam egy ötöst még, és akkor tudtam, hogy rengeteg komplikációtól kímélem meg magam. (Tudom, hogy sokan nem tehetik meg ezt, de higgyétek el, érdemes egy erősebb konfigra gyűjtögetni, mert hosszútávon tényleg megtérülő befektetés lesz.) Amúgy én se vagyok hülye (nem mondom, hogy nem tűnhetek néha annak :P de amilyen posztokat látok néha fórumokon - nem feltétlen itt - okosabbnak tartom magam egy ötödikesnél), szóval, ha használhatatlan lenne a rendszer, naná, hogy lecserélném amint lehetőségem adódna rá (ami most elvileg adott is a Win7-tel). Vannak jó megoldásaik az MS-nek, akár szeretjük, akár nem, és az XP is az. Senkinek nem kötelező bármelyik MS-es cuccot használni, hiszen számtalan (többnyire ingyenes) alternatíva is a rendelkezésre áll, de mégsem válunk meg ezektől a termékektől, ugye? Addig meg főleg nem kéne leosztani őket, amíg ingyen használjátok a dolgaikat. (Tisztelet megintcsak a kivételnek - ezért nem kell feleslegesen posztolnotok.) Ha kifizetnétek azt a rengeteg pénzt érte (tényle nem olcsó), akkor felőlem naponta szídhatnátok 10 kommentben, hogy nem éri meg a pénzét. De azért szokjunk már le az "ingyes" dolgok szidalmazásáról, főleg, ha nem pisztollyal a homlokhoz tartva kényszerítenek a használatára. Egyébként meg a (konkrét példa) Total Commandert is lehet használni kulcsfájl nélkül. Nehogy már azon az 1 klikken múljon, ami kb. 2 másodperccel hátráltat a munkádban. Ennyire azért nem rohanunk, vagy mégis...?

Adnék egy tippet azoknak, akik többnyire másokat szoktak követni: ha használtok valamit, és meg vagytok vele elégedve, nem kell egyből a pajti szavára lecserélni egy másikra, csak azért, mert ő azt mondja. Nem azt mondom, hogy ne próbáljátok ki a dolgokat, de tudjátok, egyesek követnek, mások diktálnak. Ha nincsenek dolgok, amik mellett hajlandóak vagytok kiállni - még az esetleges hibáik ellenére is -, akkor mindig csak ide-oda fogtok ugrálni a dolgok között anélkül, hogy rendesen megtanulnátok érteni akármelyikhez is.

Egyébként én is fogok majd Win7-et használni, legkésőbb, mikor új vasam lesz. Addig nem fogok lemaradni szerintem semmiről (egy-két biztonsági hibától vagy bugtól eltekintve :P ). Örülök, hogy kifejthettem a véleményem, és tisztelet azoknak, akik többnyire egyetértenek velem, és még több tisztelet azoknak, akik nem :lol:


*biztos van néhány alkalmazás, aminél nehéz megkerülni, hogy ne az elsődleges partícióra kerüljenek ezek az rövid ideig használt fájlok - melyeket én se tudok megkerülni esetlegesen
kép
i like the sparkle in your eyes!

#14 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 12:11 PM

Gratula az irásodhoz. :lol:
Részemről nem foglakozok a TEMP-fileokkal külön,amint kész az összes program telepitése,stb. van 1-2 jól bejáratott cuccom, ami szépen megkeresi és-ha úgy akarom-törli is azokat,és a többi "felesleges" szemetet is.
Tisztában vagyok vele,hogy XP x64-et a 4GB RAM-od miatt használsz,ennyire azért nem vagyok lúzer....
Amúgy, meg ha annyira vágod az XP optimalizáciálást(amit nem vonok kétségbe) a saját,és mások gépén a jövöbeli lassulás nélkül,megpróbálkozhatnál a Vista x64-el is...A tudást meg megoszthatnád az oldal tagjaival...
Lehet meglepődnél...
És most tegyük félre a "nemtetsztik"dolgot...
Ha jól tudom, az összes cuccodhoz van X64 Vista driver...
PEACE! :lol:
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#15 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 20. 14:39 PM

Persze, a driverek felől nincs kétségem. De a Vistának köztudottan nagy a hardverigénye, szóval akkor inkább már Windows 7 :lol:
A "nemtetszik" dologról pedig annyit, hogy engem is meg lehet győzni bizonyos dolgokkal kapcsolatosan. Azért egy jópár telepítést meg kellene csinálnom, hogy hasonló szinten boldoguljak akár a Vistával is. A 7-est élesben még nem teszteltem, virtuális gépen alkalmazva viszont jópár program nem viselkedik úgy, mint egy rendes rendszeren. Nagyon nem tudok külön partíciót / hdd-t áldozni a Win7-re, a laptop meg hamarosan elkerül máshova, úgyhogy egy kicsit még halogatom a dolgokat. Addig szépen csendben olvasgatom a 7-es topiknál a hozzászólásaitokat :lol: Ha esetleg közben valami miatt összeomlana a rendszerem (mostanában csináltam hasonló dolgokat vele, de ez 3rd party szoftver miatt van, aminek érdekes módon a valamivel korábbi verzió hibátlanul működnek, és hiába osztottam meg az általam tapasztalt jelenséget, nem történt egyelőre változás. Ez konkrétan egy driver hiba végül is, aminek kikerülése jelenleg egy szolgáltatás letiltásával jár, melynek az én esetemben olyan kihatása van a rendszerre, hogy tovább tart a boot idő. Természetesen vannak más alternatívák, de megvan az okom, amiért ragaszkodom ehhez a bizonyos szoftverhez, és pont ilyesmire írtam korábban, hogy néha igazán le lehet nyelni a békát. Részemről ez még belefér, cserébe van egy ingyenes, ettől az egy dologtól eltekintve nagyon is megbízható szoftver a birtokomban).

Amúgy pedig nem gondoltam, hogy lúzer lennél, de azért írtam oda azt, amit, mert 4GB RAM mellett úgymond "ciki" lenne már x86-os rendszert használni. Még az x86-os Vistánál is csak urban legend-ként emlegették fel ezt a 3GB-os korlát feloldását, mert amennyire utána jártam, az emberek nem tudták elővarázsolni a hiányzó dolgokat. Ma már szinte ingyen hozzávágják az emberhez az extra memóriát (sajnos nem az emberek fejébe valót, pedig ott nagyobb szükség lenne rá :lol: ), szóval miért ne használhatna akárki x64-es rendszert, virtuális memória nélkül? A drivertámogatottság még régi rendszerek esetén is több, mint kielégítő, szoftverek esetén is szinte már mindenre van x64-es alternatíva, amire meg nincs, ahelyett a 32 bites változat is tökéletesen elfut - aki meg még mindig kételkedik ilyenekben, annak lassan fel kéne ébrednie az álomvilágból. Részemről nem is bántam volna, ha már csak 64 bites változat jelenik meg a 7-esből is - ami mondjuk netbookok esetén lett volna egy kicsit hátrányos.

Szóval tervben van művelődés, csak most más dolgok aktuálisak nálam. De ami késik, nem múlik. :D
kép
i like the sparkle in your eyes!

#16 Letty

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 29. 08:51 AM

Érdeklődéssel olvastam végig az eddigi eszmecserét és úgy gondoltam,én is megosztom veletek a tapasztalataimat.
Az én gépem nem egy csúcs kiépítés,de nagyon jól tudom használni arra,ami engem érdekel.
Az alaplap AMD Athlon 64 x86 támogatással.Processzor 3200+,2 GB memória(1+1),Ati Radeon HD 4650 a videokártya.A vinyó három részre osztott 300 GB.Plusz az egyéb eszközök(nyomtató,lapolvasó stb.)
Két elsődleges partíció egyenként 60-60 GB,a maradék a harmadikon.Alapból WP SP3-at használtam,ez van a C-n.Itt csak a rendszer található,mert minden mást,játékokat,külső,nem a rendszerhez szükséges progikat a D-re raktam.A harmadik meghajtóra feltettem a Windows 7-et,de itt is csak a rendszer található.
Az XP-re a VirusBuster és a SpyBot SD vigyáz,a win7-re pedig az Avast a SpyBot SD támogatásával.
Nos ennyit a megldásról és most nagyon röviden a tapasztalat.
XP Sp3.Lassan indul,a boot idő kb.2-3 perc,felállás után stabil rendszert kapok.Előtte az SP2 elég sűrűn kiakadt,de a frissítés megoldotta a gondot.Az illesztőprogramokat automatikusan telepítette,amit nem talált,azt rögtön kereste a neten és meg is találta.A Win7-tel szemben a kiadott utasításokat kérdezés nélkül azonnal csinálja.Ez gyors indítást tesz lehetővé,míg a 7-nél ha rendszergazdaként,vagy más kompatibilis módban használok valamit először megkérdezi,hogy tényleg akarom e futtatni.Gondolom ez biztonsági protokoll.A másolás,áthelyezés vagy átnevezés az XP esetében gyorsan elindítható,míg a 7-nél vacilál egy kicsit,kér egy engedélyt,aztán áll neki a feladatnak.De hát nem ez a legtöbbször használt funkció.
Játék:Age Of..,Settlers és társai.Ezek a játékok futnak a gépemen,ezekkel szoktam játszani.Szépen futnak XP és Win7 alatt is.A Róma tipusú játékokat inkább XP alatt játszom,mert a felbontás miatt nagyon közeli a kép és nem látható be a pálya.
Progik,alkalmazások:A Win7 felrakása után nem akartam mindent újratelepíteni,ezért az XP-hez telepített progikat indítom.A legfontosabbak,mint a revo, ccleaner,HDDa rendesen futnak az eredeti telepítési helyről.A többi XP alá telepített alkalmazást is kipróbáltam a Win7 alatt,egy-két kivétellel mind használható.
Az új rendszernél annyi volt a gondom,hogy a Siemens és a Samsung telefonokhoz kb két napig kerestem a megoldást,de végül sikerült.A legtovább a Lexmark2300-as illesztőprogramjának megtalálása tartott,mert ismeretlen eszközként azonosította be.Volt egy kis gond az usb-vel is,a prolificost kézzel kellet megkeresnem.Most már ez a rendszer is problémamentesen fut.
Hogy melyik a jobb?Nekem mind a kettő megfelel,azt hiszem csak felépítés kérdése a dolog.Bár mind a kettőnek vannak hiányosságai,mindkettő ad olyat is amit a másik nem.
Szerintem az,hogy kinek mi a jó attól függ,hogy mire akarja használni a gépét.

#17 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 29. 10:38 AM

Ez szép leírás volt LoRenZo! Akkor már én is hozzászólnék. A gépem jelenleg:
Alaplap: MSI K9A2GM-F V3
Proci: AMD Athlon 7750 black edition (2,7 Ghz)
Memória: 1 GB ddr2 800 (ebből 896 MB használható)
Videokártya: ATI 2100 (nem HD, és integrált)
HDD: Samsung 160 GB (1 patríció van a lemezen)
OS: Windows 7 x64
Tűzfal: Windows tűzfal
Vírusírtó/kémprogram írtó: Avast, Microsoft Security Essentials
Automatikusan induló programok: WLM, MagicISO, Alcohol 52%

Először is 1 patríció van nálam, nem csinálok többet, így 1 helyre kerül a temp, valamint a személyes adatok és a programok. A tempet a Windows lemezkarbantartóval szoktam kitörölni.
Másodszóra látható hogy 2 vírusírtó program is fel van téve. Inkább legyen több is, minthogy 1 sem. Ráadásul mind2 heurisztikában megy, de egyáltalán nem vehető észre semmilyen lassulás sem, sőt minap böngészés közben (nem pornó és egyéb warez oldalak) az egyik oldalon a Microsoft vírusirtója, a másik oldalon pedig az Avast szólt. Már olvastam olyanokat a fórumokon, hogy "én nem használok semmilyen vírusirtót, mert sosem megyek fel kétes oldalakra". Na persze, már sokszor előfordult, hogy egy ártalmatlan tűnt oldalt megfertőződött (pld. a PC World egyes oldala), és így már értelmét veszti az idézet mondatom.
Harmadszóra pedig azért használom a 64 bites Windowst, mert:
1. megszoktam
2. biztonságosabb
Bár kevés a memóriám, majd 4 GB-ra szeretném bővíteni.
És legvégül alternatívákat használok, azaz az Adobe Reader helyett PDF-Xchange Viewert használok (megsúgom, ebből van 64 bites változata) amit ajánlok mindenkinek, mert ez egy jó program. Daemon Tools helyet Alcohol 52%-ot és MagicISO-t, Nero helyett IMG Burn-t (és Windows beépítet író-t),és Nod32 helyett Avast-ot és Microsoft Security Essentials-t használok.

Szóval engemet is el szoktak hívni, hogy csináljam meg a gépet, és amit megcsinálok, az is olyan, hogy ha nem állítanak át valamit, akkor sokáig elfut. Ezen a héten pld. a Youtub-ról le szerettek volna tölteni zenét és videót. Firefoxot használnak, de nem tudták, hogy hogyan kell kiegészítőt felrakni. És jelenleg (nem a példa miatt írom, hanem általában) az a probléma, hogy a felhasználó kap egy gépet, és csak használja, használja (Word, internet (ami a kék E betű jelenti (jobbik esetben a Firefoxot indítja el), esetleg némi Paint), de nem tudja karban tartani, és amikor már tele van szemetelve a rendszer (sok letöltés, temp és egyebek) akkor a Windows és a gépet okolja, hogy lassú, pedig csak a felhasználó volt a hanyag.
kép

#18 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 29. 11:28 AM

Jobb esetben a Windows-t okolják (többé-kevésbé jogosan), rosszabb esetben a hardvert fikázzák.

#19 Letty

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 29. 12:05 PM

Igaz a megállapításod tomyboy2.Ha csak a környezetemet nézem,de tapasztaltam már máshol is,az emberek zöme leül a gép elé,azt tudja hol kell bekapcsolni,böngészőt indítani és ha a feltelepített rajz,videólejátszó,zenelejátszó programnak ikonja van az asztalon akkor azokat is tudja használni.Hogy azokon túl is kellene csinálni valamit a géppel azt már nem tudják,de nem is érdekli őket.Az azonban nagyon fontos,hogy minden gyorsan és flottul működjön.Az oda vezető útról fogalmuk sincs.Aztán,ha valami gond van,akkor idézem:sz... a gép,a rendszer,a programok.
Sajnos nálunk is ez van.A családban három gép található,a páromé meg a fiamé,meg az enyém.Ha valamit nem jól csinálnak és gond lesz belőle akkor csak csapkodni meg hisztizni tudnak.Elvárják,hogy megcsináljam a gányájukat,de azt már végig sem ülik amíg minden elkészül.A végén meg úgy is csak kritizálni tudnak,mert nincsen olyan jó rendszer ami megfelelne az igényeiknek.

#20 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 29. 12:20 PM

A felhasználónak az a dolga, hogy hanyag legyen. Csak az alapvető dolgokra kell betanítani, hogy azokat csinálja meg (pl. Spybot frissítés is immunizálás - noha ez a kettő valamennyire még automatizálható is, ha maga a felhasználó csinálja meg, akkor legalább képben lesz, hogy mit miért csinál; már ha ezt előtte elmagyaráztuk neki). A legtöbb frissítés persze automaziálható. A Windows karbantartó pedig csak a Win-es részleget tartja tisztán (rendszer által definiált temp mappák), de írtam feljebb pár progit, ami saját tempet használ - ezekt nem fogja tisztogatni, hacsak nem lehet neki megadni, hogy miket vegyen még figyelembe. De akkor már inkább átirányítom ezeket a külső dolgokat egy központi mappába. 2 vírusírtó, ráadásul erős heurisztikával... Mint azt már bizonyos mondtam, nem a vírusok jelentik a legnagyobb veszélyt (már amennyiben nem sorolod ide a nem vírusokat is). Ha van egy jó tűzfalad, ami távol tartja az illetékteleneket (mehetsz xxx oldalra vagy cracket tölteni vele), továbbá, egy olyan aktív védelmed, mely megadályozza, hogy a programok "szó nélkül" fussanak, akkor, ha be is jut valami a gépre, arról tudni fogsz. Emellett a védelem utolsó előtti vonalába sorolnám például a Spybot passzív, böngészőkre kiterjesztett védelmét. Aktív védelmét nem használom, arra a védelmi rendszer többi része van - ne fusson már ugyanaz kétszer... Persze, ez lassítja mondjuk az IE betöltését, de egy normális gépen az a +1 másodperc szerintem belefér. A védelem utolsó vonalát képezi nálam az anti-virus. Ennek nem kell tökéletesnek lennie, hiszen ideáig már igazán kevés dolog fog eljutni. Az egyetlen hátránya a gyengébb keresőknél - amennyire én tapasztalom -, hogy sok a hamis riasztás. Ha tisztában vagy vele, hogy mi számít vaklármának, akkor ez sem olyan vészes dolog. Szóval igazából teljesen mindegy, hogy hány particiót csinálsz, hány víruskeresőt futtatsz, amíg nem származik hátrányod belőle. Ha minden úgy működik, ahogy kell, akkor minden rendben. De részemről én nem szoktam semmit se a véletlenre bízni. És, mielőtt még azt hinnéd, hogy a felhasználok nem képesek semmire, nagyon komolyan képesek megcsinálni azt a néhány dolgot, amire betanítod őket (én csupán a védelem karbantartására szoktam). Egy jó védelmi rendszer mellett pedig akár 4-es verziót is használhatsz a "kék E"-dből, én a böngészőket már nem is sorolnám ebbe a kategóriába. Ha nincs jó tűzfalad, akkor minden ellen úgysem védenek meg. Hiába blokkol 99-et dolgot a 100-ból, ha az az 1 dolog fogja hazavágni a rendszered. A böngésző az arra való, hogy böngéssz, nem pedig arra, hogy telepakold mindenfelé felesleges dologgal, ami már egyszer amúgy is elvileg fut a háttérben. Részemről az egyszerű, testreszabható (temp/letöltések), letisztult kezelőfelülettel rendelkező böngészőket szeretem, amikbe nem kell toolbar meg ilyen hülyeségek. Amint a Spybot képes lesz passzív védelmet nyújtani a Chrome-hoz is, áttérrek arra, addig pedig tökéletesen elvagyok a "kék E"-vel :P

Az 1GB ram sem olyan vészes a x64-es rendszer mellé, csak jóval több virtuális memóriára lesz szükséged - tehát a Te esetedben nem célszerű letiltani :P Ettől függetlenül persze mindenképp szerezd be azt a +3-at. Nem fogja nagyon megterhelni a pénztárcád.

Letty utolsó mondataival pedig azonos véleményen vagyok. Részemről nem szeretem, amikor azért rakják fel szegény analfabétának a Vistát vagy a Win7-et, mert az "újabb és jobb". Szegény pedig csak annyit lát belőle, hogy "de széééép"... közben az XP-vel is vígan ellenne adott esetben. Ha pedig nem felel meg az igényeinek, akkor fel lehet tenni valami újat. De a végén már ott tartunk, hogy mindenkinek az van a gépén, de senki nem vette meg. Annyit fűtnék még hozzá, hogy ilyenkor el lehet nekik magyarázni, hogy egy Szent Istvánért szívesen megcsinálják nekik (alkalmanként) a gépet bármikor, ha ez őket nem zavarja. Meg kell őket egy kicsit fegyelmezni: vagy odafigyelnek a dolgokra, és megbecsülik azt, amit kapnak, vagy fizetnek, mint a katonatiszt! :) (Szerencsére nálam az ilyen esetek ki vannak zárva, ha az illető olyan személyiség, akkor inkább nem vállalom be - de ilyen se volt még szerintem, legalábbis nem emlékszem rá. Arról nem is beszélve, hogy manapság már mindenkinek van egy szakértő ismerőse, függetlenül attól, hogy nem is ilyesmit tanul. Hát, akkor csak forduljanak hozzájuk bizalommal, aztán majd kiderül, kinek mennyit ér a munkája.)
kép
i like the sparkle in your eyes!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó