Ugrás a tartalomhoz


Windows XP 64Bit telepítőről nem tudok be bootolni...


14 válasz érkezett a témában

#1 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 14:02 PM

Sziasztok!

Nemrégiben cseréltem le a konfigomat (478.-ról 775.-re), szóval DualCore Intel Core 2 Duo E7400 procim van és úgy gondoltam kipróbálom az XP 64Bites változatát is. Egy eléggé "érdekes" telepítőt töltöttem le, hogy kipróbáljam, az alábbi linkről : http://rapidshapid.c...grated-key.html és először a "clone cd" programmal, majd a "ImgBurn" programmal írtam ki cd.-re.A B.I.O.S.-t beállítottam, hogy a cd.-n keresse a boot recordokat. Amikor újraindítottam a gépet, hogy "indulhasson" a telepítő, egy rövid időre felpörgött a meghajtó, majd "elhallgatott" és "kifagyott" a NumLock és a CapsLock is! Próbaként áttettem a 32Bites rendszerembe is, hogy ott mi lesz a "hiba", és ott is ugyanez volt a gond.(El sem jutott odáig, hogy figyelmeztetett volna a "kompatibilitásra"... Az alkohol120% és a ImgBurn is "Boot CD".-ként ismerte fel a tükörképfájlt...

Ha valakinek volna valami tippje, hogy mit csináljak, azt nagyon megköszönném! :D

Köszönettel:Laci

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 14:44 PM

Írj kicsit többet a gépedről és ha van rá módód, akkor próbálj ki egy másik képfájlt.

#3 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 15:30 PM

Tippre vagy nem jó az image, vagy az íróddal/olvasóddal lehet gond (esetleg a médiával). Tudom, hogy oda van írva, hogy tesztelve van, de az még a feltöltés előtt került tesztelésre szerintem. Lehet, hogy közben megsérült az image.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#4 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 19:41 PM

Ha már Windows-t töltesz le, eredeti forrásból származó Windows-t tölts le. Azaz olyat, aminek a crc-je és/vagy SHA1-e pontosan megegyezik az itteniekkel: https://msdn.microso...om/en-us/subscr ... fault.aspx

Letöltés után kell ellenőrizned az ISO kép sha1-ét, ha ua., akkor nyugodtan kiírhatod, telepítheted.

Pl.
File Name: en_win_xp_pro_x64_with_sp2_vl_X13-41611.iso
SHA1: CD9479E1DBAD7F26B8BDCF97E4AA71CBB8DE932B

(a "file name" nem olyan lényeges, az más is lehet)

#5 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 05:05 AM

Próbáld meg NÉRÓ-val kiírni mert az legalább figyelmeztet ha hibás a fájl.De mint leírtad abból az vehető ki,hogy az indító boot szektor hibás és a merevlemezre nem tudja elhelyezni a bak fájlt így bootólni sem fog.Ez csak egy tipp.

#6 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 10:51 AM

Dátum: male

Írj kicsit többet a gépedről és ha van rá módód, akkor próbálj ki egy másik képfájlt.

Konfigom:Alaplap neve:Gigabyte GA-EP31-DS3L v2 , CPU típusa:DualCore Intel Core 2 Duo E7400, 2533 MHz RAM:GeIL CL5-5-5DDR2800 2x2 GB(DUAL) DDR2-800 DDR2 SDRAM, Videokártya:ATI Radeon HD 4650 (1024 MB), Lemezes meghajtó:HDS728080PLA380 ATA Device (80 GB, 7200 RPM, SATA-II), Optikai meghajtó:PLEXTOR DVDR PX-800A ATA Device

#7 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 13:34 PM

Dátum: LoRenZo

Tippre vagy nem jó az image, vagy az íróddal/olvasóddal lehet gond (esetleg a médiával). Tudom, hogy oda van írva, hogy tesztelve van, de az még a feltöltés előtt került tesztelésre szerintem. Lehet, hogy közben megsérült az image.

Az image lehet, hogy "ludas"... Először Optiarc AD-7201 Sata DVD/RW, utána Pioneer DVR-115dbk DVD/RW, majd végül a 775.-ös rendszerben Plextor PX-800A DVD/RW.-kel írtam ki egy újraírható CD.-re.(Miután nem akartam "eldobálgatni" az adathordozókat.) Mivel mind három írónál ugyanaz a "tünet", így úgy gondolom, hogy az írókkal nem lehet gond...?!?

#8 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 13:39 PM

Dátum: Bootor

Ha már Windows-t töltesz le, eredeti forrásból származó Windows-t tölts le. Azaz olyat, aminek a crc-je és/vagy SHA1-e pontosan megegyezik az itteniekkel: https://msdn.microso...om/en-us/subscr ... fault.aspx

Letöltés után kell ellenőrizned az ISO kép sha1-ét, ha ua., akkor nyugodtan kiírhatod, telepítheted.

Pl.
File Name: en_win_xp_pro_x64_with_sp2_vl_X13-41611.iso
SHA1: CD9479E1DBAD7F26B8BDCF97E4AA71CBB8DE932B

(a "file name" nem olyan lényeges, az más is lehet)

Szia Bootor! Köszi a linket, de az az igazság, hogy nem tudok eligazodni rajta, hogy "most le kéne töltsek valamit az általad megadott linkről", vagy mit tegyek? Légyszíves majd írd már meg kicsit "bővebben"... Az az igazság én hardveres (műszerész) vagyok, így egy-két dolog a szoftverek világában (nem szégyellem, ha ide írom!) kicsit "hottentotta"... További segítségedet előre is köszönöm! Üdv.: Laci

#9 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 13:43 PM

Dátum: manó

Próbáld meg NÉRÓ-val kiírni mert az legalább figyelmeztet ha hibás a fájl.De mint leírtad abból az vehető ki,hogy az indító boot szektor hibás és a merevlemezre nem tudja elhelyezni a bak fájlt így bootólni sem fog.Ez csak egy tipp.

Köszönöm! Már én is gondoltam arra, hogy az itt (msw.hu) annak idején leírt winXP sp2 integráláshoz hasonló módon készíthetnék egy "új" telepítő lemezt...?!? Na de 64biten is úgy működnének a"dolgok"?

#10 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 14:12 PM

A linken amit adtam, ott vannak felsorolva az MSDN/Technet előfizetők számára elérhető anyagok. Publikusan a CD kulcs és a letöltés opció nem érhető el, de a az ISO ellenőrzőösszege (crc, sha1) igen. (Pl. az md5 is ilyen).
A lényeg, hogy ha valahonnan letöltesz egy iso-t, akkor nézd meg, hogy az sha1 vagy crc ugyan az-e, ami az MSDN-es honlapon van. Ha igen, akkor eredeti forrás, ha nem, akkor vmi buherált szart szedtél le...
Pl. googleben kereshetsz rá egyből az sha1-re vagy crc-re, és úgy töltöd le. Persze a letöltés után NEKED kell ellenőrizni, hogy tényleg az-e az sha1.

#11 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 14:27 PM

Persze, hogy buherált, hát írja, hogy "integrated key" a linkben. MS olyan nem ad ki tudtommal :P Egy biztos: a rapidshare lenne az utolsó hely, ahonnan ilyesmit töltenék.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#12 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 15:04 PM

Dátum: Bootor

A linken amit adtam, ott vannak felsorolva az MSDN/Technet előfizetők számára elérhető anyagok. Publikusan a CD kulcs és a letöltés opció nem érhető el, de a az ISO ellenőrzőösszege (crc, sha1) igen. (Pl. az md5 is ilyen).
A lényeg, hogy ha valahonnan letöltesz egy iso-t, akkor nézd meg, hogy az sha1 vagy crc ugyan az-e, ami az MSDN-es honlapon van. Ha igen, akkor eredeti forrás, ha nem, akkor vmi buherált szart szedtél le...
Pl. googleben kereshetsz rá egyből az sha1-re vagy crc-re, és úgy töltöd le. Persze a letöltés után NEKED kell ellenőrizni, hogy tényleg az-e az sha1.

Köszönöm! Így már értem ezt az egészet. Külön köszönöm a keresési tippeket is. Laci

#13 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 19. 13:09 PM

Üdvözlök Mindenkit! Megoldódott a probléma, hibás volt az iso fájl... Mégegyszer külön Köszönet Bootor, hogy felhívtad a figyelmemet az sha1 és crc adatokra!!! Az alábbi linkről sikerült leszednem az iso fájlt és már telepítettem is és működik (egyenlőre tökéletes) rendesen. Itt a link, ha kell valakinek: http://www.filedownl...ull.com/forums/ ... sdn-764220 :)

#14 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 19. 13:55 PM

de minek innen szede amikor a microsftól le lehet tölteni és az tuti nincs buherálva :)
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#15 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 19. 14:25 PM

ja bocs nem lehet szedni már valamiért....
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó