Ugrás a tartalomhoz


Merevlemezem állapota egyre rosszabb


25 válasz érkezett a témában

#1 Div88

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:
  • HelyMagyarország

Elküldve: 2009. July 15. 10:11 AM

Hello.
Szeretnék segítséget kérni.
A merevlemezemen először 4 napja láttam meg hogy 1 hibás szektor van másnapra már 2 volt ma meg mikor bekapcsoltam 4 lett.

Itt a kép:
http://kepfeltoltes....iew/090715/hdd_ ... es.hu_.jpg

Ha valaki tudna segíteni az írjon lécci :/

#2 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 15. 11:38 AM

Dátum: Div88

Hello.
Szeretnék segítséget kérni.
A merevlemezemen először 4 napja láttam meg hogy 1 hibás szektor van másnapra már 2 volt ma meg mikor bekapcsoltam 4 lett.

Itt a kép:
http://kepfeltoltes....iew/090715/hdd_ ... es.hu_.jpg

Ha valaki tudna segíteni az írjon lécci :/

a vinyod kezd tönkre menni engem leginkább a smart üzenetei érdekelnének az a 4 szektor még nem olyan vészes szóval nem kell beparázni szóval ez még nagyon az elejéén van használni még elég sokáig fogod tudni de azért a fontos dolgaidról néha néha csinálj biztonsági mentést. a smart elektronika üzenetei a legárulkodóbbak.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#3 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 15. 11:49 AM

Nekem is Samsung lemezem van, de érdekes módos még 1 hibás szektorom sincsen. Ellenben a hőmérséklete hűvösebb időkben 30-35° körüli, most viszont eléri a 44°-ot is. A HDsentinel szólt is, hogy ez egy kicsit magas a hőmérséklete, de ezen kívül nem volt problémája a lemeznek.
kép

#4 Div88

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:
  • HelyMagyarország

Elküldve: 2009. July 15. 14:19 PM

Hát még 1 éve sincs hogy megvettem de már ki is vettem a gépből nehogy több legyen, majd ha veszek másikat átmásolom a cuccaimat.
És kösz h írtatok :D

#5 Div88

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:
  • HelyMagyarország

Elküldve: 2009. July 15. 14:41 PM

Majd megoldom valahogy amúgy meg több mint 1000 napot ír de ha rosszabbodik akkor kevesebb lesz az élettartama is :S

#6 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 15. 15:19 PM

Nálam elképesztő dolog történt pár napja. A nagy meleg hatására a vinyóm kondicíója 91%-ról 88%-ra csökkent. Kezdtem aggódni, mert hűteni már nem tudtam jobban, és mondom, ha ez így folytatódik, akkor 1,5 héten belül annyi ennek (rendszer hdd). Írta, hogy 2 gyenge szektor van rajta. 1 vagy 2 nappal később azt vettem észre, hogy 88% helyett visszament 90%-ra, és 2 gyenge szektor helyett már csak egyet ír. Azóta így van. Ebből levonhatjuk a következtetést: a winchester gyógyul :D (mellékelek egy ábrát)
Visszatérve a topic idítójának problémájára: 75% felett semmiképp nem aggódnék. Az ilyen programok 48h előbb képesek felhívni a figyelmed arra, ha valami helyrehozhatatlan van készülődőban (értsd: tönkre fog menni). Egyébként nagyon sok HDD megfordult már évek alatt a kezemben (többnyire maxtorok, amelyről köztudott, hogy szeretnek melegedni), de azt biztosan állíthatom, hogy 42 fok alatt az asztali (3,5"-os) HDD-k nem fognak tönkremenni a hőmérséklet miatt, akármilyen fajta is legyen az. Szóval, ha veszel egy új HDD-t, kezdd egyből teljesen felületi átvizsgálással, ha nem ír hibás szektort, és 42 foknál nem engeded jobban felmelegedni, akkor sok csak hosszú idő múlva fog tönkremenni. Továbbá olyan tanulmány is létezik, mely szerint, ha a hardver nem mutat meghibásodást a első 48h-s használt során, akkor csak jóval később fog ilyesmi jelentkezni (normális használat mellett). Tehát vagy nagyon hamar tönkremegy valami, vagy csak sok idő után. Figyelj oda a dolgokra, és nem lesz baja.
Másfelől pedig, a fontos adatokról minden esetben nemhogy célszerű, hanem kötelező backupot készíteni, akár több helyre is (pendrive, cd/dvd/netes tárhely), legyen az akár családi fotó sorozat, vagy munkahely anyag.
Mellesleg, van a gépben egy 200GB-os, szintén Maxtor HDD, mely 98%-os kondíció mellett üzemel, immár több, mint 1583 napja (283 napot ír még hátralévőnek). Nagyon sokat van használva ez a merevlemez. Ezt most csak azért írom le, mert korábban számtalanszor azt kellett hallgatnom, hogy rosszak ezek a HDD-k. Ami pedig a napok mennyiségét illeti (legyen az hátralévő vagy eltelt), ezek azt jelentik, hogy ha 24h-n keresztül használod, akkor ennyi napja megy, vagy ennyi van vissza. Tehát, ha 100 napot írna hátralévő élettartamnak, és Te 12h-kat használod naponta, akkor valójában 200 napig fog működni. Szerintem nem létezik rossz HDD (persze azt állíthatóm, hogy minél újabbak, annál megbízhatóbbak), csak nem figyelnek oda egyesek a használat során felmerülő szélsőséges tényezőkre, és nem tesznek ellenünk semmit. Aki annyira nem ért hozzá, akármelyik gyártótól származó HDD-t hazavághatja 3 nap alatt.
Egyébként pedig egy HDD-nek simán ki kell húznia 2-3 évig. Ezek az én tapasztalataim, remélem, azért néhányan egyetértenek velem. Egyébként ez az első alkalom, hogy olyat láttam, hogy egy merevlemez állapota javult. Valószínűleg az egyik smart paramatér ingadozott egy kicsit, amiből újra lett értékelve a kondíció, majd visszaállt a normális értékére. Azt hiszem, nem hagytam ki semmit.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: hds.PNG

kép
i like the sparkle in your eyes!

#7 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 15. 16:44 PM

Ajánlatos lefuttatni a HDD Regenerator programot.
Néha meglepő(jó)dolgokra képes.
Tapasztalatból mondom..
:D
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#8 Div88

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:
  • HelyMagyarország

Elküldve: 2009. July 15. 18:16 PM

Köszönöm az infókat :D

#9 matador

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 76 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 15. 20:20 PM

Üdv mindenkinek! 3 db. 80 GB Samsung van a gépemben,melegedési gondok voltak,belső ventikkel sem ment a hűtés. Kívül kiszedtem a zsalukat,oda 12 cm ventit tettem kerettel és 10 fokot esett a hőmérsékletük.Jelenleg 40 fok helyet 30-31fok van a HDD-nek.-matador

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 10:21 AM

Dátum: LoRenZo

Nálam elképesztő dolog történt pár napja. A nagy meleg hatására a vinyóm kondicíója 91%-ról 88%-ra csökkent. Kezdtem aggódni, mert hűteni már nem tudtam jobban, és mondom, ha ez így folytatódik, akkor 1,5 héten belül annyi ennek (rendszer hdd). Írta, hogy 2 gyenge szektor van rajta. 1 vagy 2 nappal később azt vettem észre, hogy 88% helyett visszament 90%-ra, és 2 gyenge szektor helyett már csak egyet ír. Azóta így van. Ebből levonhatjuk a következtetést: a winchester gyógyul :D (mellékelek egy ábrát)
Visszatérve a topic idítójának problémájára: 75% felett semmiképp nem aggódnék. Az ilyen programok 48h előbb képesek felhívni a figyelmed arra, ha valami helyrehozhatatlan van készülődőban (értsd: tönkre fog menni). Egyébként nagyon sok HDD megfordult már évek alatt a kezemben (többnyire maxtorok, amelyről köztudott, hogy szeretnek melegedni), de azt biztosan állíthatom, hogy 42 fok alatt az asztali (3,5"-os) HDD-k nem fognak tönkremenni a hőmérséklet miatt, akármilyen fajta is legyen az. Szóval, ha veszel egy új HDD-t, kezdd egyből teljesen felületi átvizsgálással, ha nem ír hibás szektort, és 42 foknál nem engeded jobban felmelegedni, akkor sok csak hosszú idő múlva fog tönkremenni. Továbbá olyan tanulmány is létezik, mely szerint, ha a hardver nem mutat meghibásodást a első 48h-s használt során, akkor csak jóval később fog ilyesmi jelentkezni (normális használat mellett). Tehát vagy nagyon hamar tönkremegy valami, vagy csak sok idő után. Figyelj oda a dolgokra, és nem lesz baja.
Másfelől pedig, a fontos adatokról minden esetben nemhogy célszerű, hanem kötelező backupot készíteni, akár több helyre is (pendrive, cd/dvd/netes tárhely), legyen az akár családi fotó sorozat, vagy munkahely anyag.
Mellesleg, van a gépben egy 200GB-os, szintén Maxtor HDD, mely 98%-os kondíció mellett üzemel, immár több, mint 1583 napja (283 napot ír még hátralévőnek). Nagyon sokat van használva ez a merevlemez. Ezt most csak azért írom le, mert korábban számtalanszor azt kellett hallgatnom, hogy rosszak ezek a HDD-k. Ami pedig a napok mennyiségét illeti (legyen az hátralévő vagy eltelt), ezek azt jelentik, hogy ha 24h-n keresztül használod, akkor ennyi napja megy, vagy ennyi van vissza. Tehát, ha 100 napot írna hátralévő élettartamnak, és Te 12h-kat használod naponta, akkor valójában 200 napig fog működni. Szerintem nem létezik rossz HDD (persze azt állíthatóm, hogy minél újabbak, annál megbízhatóbbak), csak nem figyelnek oda egyesek a használat során felmerülő szélsőséges tényezőkre, és nem tesznek ellenünk semmit. Aki annyira nem ért hozzá, akármelyik gyártótól származó HDD-t hazavághatja 3 nap alatt.
Egyébként pedig egy HDD-nek simán ki kell húznia 2-3 évig. Ezek az én tapasztalataim, remélem, azért néhányan egyetértenek velem. Egyébként ez az első alkalom, hogy olyat láttam, hogy egy merevlemez állapota javult. Valószínűleg az egyik smart paramatér ingadozott egy kicsit, amiből újra lett értékelve a kondíció, majd visszaállt a normális értékére. Azt hiszem, nem hagytam ki semmit.

+1 :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 15:32 PM

Jah, ahogy mondtam már másoknak is: ez a meleg nem embernek való, és a gépeknek sem tesz jót :D
kép
i like the sparkle in your eyes!

#12 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 15:54 PM

Nekem éjjel-nappal megy a gépem soha nincs kikapcsolva!!!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Felvétel1.jpg


#13 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 18:12 PM

Hamár a magas hőről beszélgetünk, akkor megmutatom, hogy mekkora hőség van a gépemben. És a venti is hangos :D Apropó! épp játszottam a Starcraftal, és a hő miatt lefagyott a gép :D

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: hőség.jpg

kép

#14 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 16. 19:40 PM

Ha megnézed az aláírásom, valamennyire látszik abból, hogy én se sűrűn kapcsolom ki... Egyébként ilyen 44-47 fokos hdd hőmérsékletnél én gondolkodás nélkül azonnal kikapcsolnám. Ma is elég meleg van, mondhatni üresjárás mellett 38-42 között mozog a 3 belső hdd-m. Backupolnék már pár napja, de így inkább nem állok neki. Legyen már tél :D
kép
i like the sparkle in your eyes!

#15 Dante

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 00:33 AM

Dátum: tomyboy2

Hamár a magas hőről beszélgetünk, akkor megmutatom, hogy mekkora hőség van a gépemben. És a venti is hangos :P Apropó! épp játszottam a Starcraftal, és a hő miatt lefagyott a gép :(

6000-es fordulattal megy a hűtőventillátorod?!?!?! OMFG. Az rengeteg. Milyen hűtőd van te gyerek? Nincs olyan hangja mint egy repülőgép hajtóművének?
kép

#16 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 04:41 AM

Dátum: tomyboy2

Hamár a magas hőről beszélgetünk, akkor megmutatom, hogy mekkora hőség van a gépemben. És a venti is hangos :P Apropó! épp játszottam a Starcraftal, és a hő miatt lefagyott a gép :(
Vannak nagyon frankó hűtők amire csak ráhelyezed a géped rádugod az USB-ét és már megy is.Szerintem annyit lazán megér,hogy ne menjen tönkre a géped.Az ára sincs az egekben.http://www.ipon.hu/w...tebook/766/-itt találsz egy párat.

#17 Div88

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:
  • HelyMagyarország

Elküldve: 2009. July 17. 08:35 AM

hát vedd lejebb a pörgést a cpunak
van is 1 program: speedfan
itt a link hátha hasznát veszed :P

http://data.hu/get/1...fan435.exe.html

#18 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 17. 08:59 AM

Dátum: Dante

Dátum: tomyboy2

Hamár a magas hőről beszélgetünk, akkor megmutatom, hogy mekkora hőség van a gépemben. És a venti is hangos :P Apropó! épp játszottam a Starcraftal, és a hő miatt lefagyott a gép :(

6000-es fordulattal megy a hűtőventillátorod?!?!?! OMFG. Az rengeteg. Milyen hűtőd van te gyerek? Nincs olyan hangja mint egy repülőgép hajtóművének?
Az a helyzet, hogy sajnos jó hangos, de tervezem a cserét, csak jelenleg még nem állok úgy, hogy cseréljek :( A tervezett ventilátor: http://www.gamechann...64procpuhutojet Tényleg jól hűt, mert az Intel processzoron is hasonló hűtő volt rajta (Alpine 7) és az is halk volt, és a hűtése sem volt rossz.
kép

#19 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 18. 07:45 AM

A mostani nagy melegben nekem 33-34 fokos a HDD-m.
Ezt egy 1200Ft-os hütöegységgel érem el amit a HDD-re kell szerelni.
Van egy kis hangja,de nem érdekel most, mert első a hütés..
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#20 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 18. 08:53 AM

Én is használok ilyet külső egységeknél. Nagyon sokat számít. A problémák sajnos a gépben lévő hdd-knél van. Pedig van, ami ilyen hűtőkeretben van elhelyezve, de így nem sokat ér... Túlságosan meleg van sajnos.
kép
i like the sparkle in your eyes!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó