Ugrás a tartalomhoz


DirectX 10


7 válasz érkezett a témában

#1 moby81

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 07:19 AM

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Windows Vista Business op.rendszerem van a gépemen, amire alapból Directx 10 van telepítve. Viszont a videókártya nem támogatja csak a Directx9-et, így szeretném lecserélni. Letöltöttem az új (novemberi) Directx9-et, de hiába telepítettem, nem cserélte le, továbbra is a 10-es van fenn.
(Egy-két játékot feltettem ugyanis a gépre, amelyeknek nem olyan nagy a gépigénye, nekem meg 2 magos proci (2Ghz-es), + 2Gb memória van, videókártya meg Ati Radeon X1250, és így is eléggé akadozik.)
Hogyan tudnám ezt lecserélni, ha egyáltalán lehetséges?
Vagy más is okozhatja a lassúságot?
Előre is köszi a segítséget!

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 11:21 AM

Szia!

A Vista támogatja a dx9-et is, felesleges azzal vesződnöd, hogy a dx10-et eltávolítsd. Lehet, hogy a videókártya driverét kellene frissítened, vagy ott állítani nagyobb teljesítményre, vagy kisebb felbontásban, minőségben játszani.

#3 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 14:49 PM

milyen tipusú a laptopod ?

#4 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 15:34 PM

moby:
nem tudom, hogy milyen jatekokat probaltal, de az a VGA nem tul izmos, lehetseges, hogy amit tapasztalsz, az a max kraft, amit tud. azert dobd ra a legujabb catalyst-et, hatha az segit.
http://ati.amd.com/support/driver.html

#5 moby81

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 07. 19:56 PM

Köszi a válaszokat, majd megpróbálom alacsonyabb felbontásban játszani.
Egyébként kérdés volt, hogy milyen a gépem: HP Compaq 6715b.
És a videókártya AtiRadeon X1250. Ezt tudom, hogy nem egy izmos videókártya, de én a kalandjátékok szerelmese vagyok, amelyeknek azért nincs szüksége erős videókártyára. Amúgy a Sinking Island-del próbálkoztam. Végül is megy, de kicsit szaggat néha.

#6 Gades

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 12. 10:52 AM

Ez a DirectX 10 kell a gépre egyáltalán? Mire jó?

#7 Kronosz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 23:08 PM

Ha lehetne,eltávolítanám én is.Mert a videókártyám nem támogatja.

#8 Birs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 30. 10:35 AM

Van egy olyan dolog, amit el kell fogadni. A DX10 a Vista része, sőt elméletileg aki XP-t használ, az sosem fogja megtapasztalni a DX10-et, mert nem lehet XP-re felrakni. Viszont a Vista kezeli a DX9-es cuccokat is minden gond nélkül. Nem az a megoldás, hogy megpróbáljuk törölni a DX10-et, hanem, hogy nem Vista-t használunk.
Ha belegondoltok, ez nem volt másképp a Win98 és Xp között sem. Volt gép ami Win98-al tökéletesen futott, XP-vel meg beszaggatott, ha egyáltalán hajlandó volt elindulni az XP. Jelen esetben el kell fogadni, hogy ugyan a Vista szépen-lassan javul és optimalizálódik, de régebbi hardveren vagy akár újon is az XP most még gyorsabb.
A DX10 meg igenis egy jó dolog.
Ez nagyon kifigurázva olyan mintha azt kérdeznéd hogy jobb -e egy 3 ghz-es P4 mint egy 133mhz-es P1. Persze hogy jobb, mert ezt nevezik fejlődésnek, de akkor mikor még mindenkinek P1-e volt, akkor csak a NASA-nak voltak olyan gépei amelyek 1 Ghz környékén tudtak számolni. Ehez képest a mai helyzet jobb, mert már elég sokan vannak akik megtehetik, hogy DX10-re alkalmas gépet vegyenek. Szóval nem kell sírni. El kell fogadni, hogy aki lépést akar tartani a technika fejlődésével, az bizony mélyebben a zsebébe kell hogy nyúljon, vagy várjon amíg olyan alacsony árakon lehet majd kapni a hő áhított technikát amit nem sajnálunk rá. (persze akkor már a hőn áhított technika az elavult kategóriába fog tartozni)
Amit írtam az addig teljesen jó is amíg nem egy laptop-ról van szó, mert nem tudom, hogy minek köszönhető a gyártók ilyen mértékű felelőtlensége, de olyan gépekhez adnak Vista-t (és csak Vista drivereket) amelyek nem igazán erre lettek kitalálva. Ezért mielőtt bármit is megveszünk azelőtt igenis tájékozódjunk a témában mert nagyon csúnya meglepetés érhet bennünket. No de már így is túl sokat téptem a számat.
Uff... beszéltem...
Gigabyte GA-P35-DS3R (rev 1.0, BIOS: F8)
Intel Core2Duo E6550 (7*333Mhz=2,33hz@7*450Mhz=3,15Ghz)
4*1Gb Geil Ultra 800 2Kit (@900Mhz@5-5-5-15@2,24V)
Sapphire ATI Radeon HD3870 512Mb GDDR4 (775/2250@850/2522@fix 65% fanspeed)
BlueStorm2 400W





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó