Ugrás a tartalomhoz


Vírus vagy sem ?


9 válasz érkezett a témában

#1 JoeMaster

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 09. 21:44 PM

Hello mindenki !

Gondoltam megosztok egy érdekességet és problémát veletek.
Kb. 2-3 hete észrevettem, hogy eléggé lelassult az internetem.
T-online-os vagyok 4mbit/256kbit sebességgel.
Vista ultimate op.rendszerrel. Mozillát használok(3,5 RC). Intel Core2DuoE7300-4 gb Ram(1066).Avast 4.8! és Comodo3.10.
Egy idő után idegesíteően lelassult a böngészés, de néha a gép is percekre lefagyás szerű állapotba került.
Rájöttem, hogy miután a böngészőt bezárom az továbbra is fut a háttérben méghozzá 50%-os CPU kiterheltséggel.
Ha újra indítom akkor már két példány fut és 100%-os-an!!
Gondoltam az add-on-okkal van a gond(legalábbis a mozilla help ezt írta)úgyhogy csökkentett módban futtattam a mozillát.
Eredmény ugyanaz. Gondoltam majd az explorer. Ám a 7-es és a 8-as is ugyanezt műveli.
Csak a böngészők csinálják ezt a jelenséget. Természetesen futtattam a spyboot and search-ot és az avastot is(alapos módban).Megvolt vagy 3 trójai, de a probléma továbbra is ugyanaz.
Talán a vistát kéne SP2-vel megnyomatni?
Ha van ötlet szívesen veszem. :D

#2 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 10. 00:04 AM

Ha ez vírus próbálj meg más vírus írtókkal is keresni a gépeden. A legtöbb vírusírtónak van próbaverziója amit telepítés után le tudsz futtatni. Bár nálam az avast! vált be a legjobban.
Viktor

#3 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 10. 04:26 AM

Dátum: JoeMaster

Hello mindenki !

Gondoltam megosztok egy érdekességet és problémát veletek.
Kb. 2-3 hete észrevettem, hogy eléggé lelassult az internetem.
T-online-os vagyok 4mbit/256kbit sebességgel.
Vista ultimate op.rendszerrel. Mozillát használok(3,5 RC). Intel Core2DuoE7300-4 gb Ram(1066).Avast 4.8! és Comodo3.10.
Egy idő után idegesíteően lelassult a böngészés, de néha a gép is percekre lefagyás szerű állapotba került.
Rájöttem, hogy miután a böngészőt bezárom az továbbra is fut a háttérben méghozzá 50%-os CPU kiterheltséggel.
Ha újra indítom akkor már két példány fut és 100%-os-an!!
Gondoltam az add-on-okkal van a gond(legalábbis a mozilla help ezt írta)úgyhogy csökkentett módban futtattam a mozillát.
Eredmény ugyanaz. Gondoltam majd az explorer. Ám a 7-es és a 8-as is ugyanezt műveli.
Csak a böngészők csinálják ezt a jelenséget. Természetesen futtattam a spyboot and search-ot és az avastot is(alapos módban).Megvolt vagy 3 trójai, de a probléma továbbra is ugyanaz.
Talán a vistát kéne SP2-vel megnyomatni?
Ha van ötlet szívesen veszem. :D
Sajnos ha már sikerült bejutni a trójaiaknak akkor ott szaporodnak.Ki irtani nem igen lehet ezek után.Én egy újra telepítést ajánlok míg nagyobb problémád nem lesz belőle.

#4 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 10. 15:51 PM

Én C-format utáni újratelepitést javaslok SP2-vel...
:D
Jah, és az Avast elég gagyi cucc, próbáld ki a Kaspersky-t,és a Sunbelt Counter Spy-t...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#5 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 10. 18:27 PM

Szerintem az avast nagyon jó vírus irtó!Lazán ver jó pár hasonló kategóriás motyót!Anno nodot használtam és állandóan gondom volt."Megjegyzem nem tört verzió!!"Nem feltétlen jobb az amiért fizetni kell de úgyis mindenki a saját tapasztalatát tudja megosztani.Te miben tapasztaltad,hogy az Avast gagyi cucc?

#6 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 10. 19:41 PM

Onnan tapasztaltam,hogy én is használtam anno..
Be is jött pár "nemkivánatos" cuccos..
Attól mert esetleg ingyenes,nem jelenti azt,hogy a legjobb védelmet nyújtja..
Azt meg ugye mondanom se kell ,hogy a fizetős cuccok(Kaspersky)más forrásból is beszerezhetők....:D)
Amúgy meg a 4.0 NOD32 se rossz,jobb mint az Avast..
Azt azonban ne felejtsük el,hogy 100%-os védelem NEM létezik...
Én maradok a Kaspersky-nél..Üdv!
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#7 Bajgunar

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 11. 17:42 PM

Tedd fel az Eset Smart Security 4.0 -át. Nekem bevált.
Igaz 2 hónapja futtattam totál keresést, nem talált, most futtattam valameik nap ujra.
És olyan file-ok, (telefon játékok közt) talált vírust, amit előzőleg (mult havi totál keresés alkalmával) nem vett észre. A file-okhoz, meg nem nyultam.
Ajánlom, hogy tedd még fel a Ccleaner -t, és futtatgasd le néha.
Én naponta szinte többször is le szoktam, föleg egyes nagyobb Net böngészés után.
Tisztítót 2x is le kell nyomni, h végleg törölje a visszamaradt lomokat.
És a rendszerleírót is tisztithatod párszor.
Ez a program nem fingatja ki az Op rendszeredet. Nyugattan futtathatod többször is.
Beállításoknál állítsd be, haladó résznél, (vedd ki a pipát) a: 48 óránál régebbi ......... -ból.
És töröld a Cook-ikat IE-böl, meg elözményeket, meg a megörzött jelszavakat, stb-ket.
Igaz a ccleaner törli a cookie-kat, de IE-be is rányomhatsz. Ártani nem fogsz neki.
Háát ennyit tudtam ajánlani.
Esetleg ellenörizd le, h mik futnak a háttérben, amiknek nem kéne ott lennie.
http://www.processlibrary.com/
http://processlist.com/
Itt utánna tudsz nézni. De ne tölts le innen semmit se. Felesleges, és semmit se ér.
Csak rá tudsz keresni a futó, boot process-ra.
Nah sok sikert.
Csipesz.
Asus M3N-HT Deluxe HDMI, AMD X4 Phenom 9950 BE, 4*1Gb Geil BD DDR2 1066MHz, XFX GTS250 1GB CORE E, 2*750Gb Samsung Sata2, Thermaltake Soprano FX, Logitech G15 & G9, Roccat Kave 5.1, Samsung XL2370

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 11. 20:00 PM

Dátum: devil666

Onnan tapasztaltam,hogy én is használtam anno..
Be is jött pár "nemkivánatos" cuccos..
Attól mert esetleg ingyenes,nem jelenti azt,hogy a legjobb védelmet nyújtja..
Azt meg ugye mondanom se kell ,hogy a fizetős cuccok(Kaspersky)más forrásból is beszerezhetők....:))
Amúgy meg a 4.0 NOD32 se rossz,jobb mint az Avast..
Azt azonban ne felejtsük el,hogy 100%-os védelem NEM létezik...
Én maradok a Kaspersky-nél..Üdv!

A kaspersky az tényleg jó vírusírtó ezért érdemes egy rootkit keresőt is felrakni a gépre meg egy ids(betörés figyelőt)-t na meg egy normális tűzfalat. Na nekem pl nodnál voltpár dolog amit nod nem vett észre. Abban igazad van hogy 100-os védelem nem létezik mert a vírus írók az összes vírusírót végig próbálják amiket ismernek persze és mindegyikhez raknak olyan védelmet a vírusba amely még a legnevesebb vírusírtók elöl is elrelyti magát. ha védekezni akarunk ez ellen akkor úgy kell gondolkozni mint a vírusíró. amivel jó tapasztalataim vannak még az az f-secure internet security csomagja.na az szerintem még megéri a pénzét.:)Ahogy mondanák mindenki a maga szentje felé hajlik a keze. ez a téma is pont olyan egy rendszer annyira biztonságos mint amilyen a felhasználója.:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 12. 03:37 AM

Dátum: devil666

Onnan tapasztaltam,hogy én is használtam anno..
Be is jött pár "nemkivánatos" cuccos..
Attól mert esetleg ingyenes,nem jelenti azt,hogy a legjobb védelmet nyújtja..
Azt meg ugye mondanom se kell ,hogy a fizetős cuccok(Kaspersky)más forrásból is beszerezhetők....:))
Amúgy meg a 4.0 NOD32 se rossz,jobb mint az Avast..
Azt azonban ne felejtsük el,hogy 100%-os védelem NEM létezik...
Én maradok a Kaspersky-nél..Üdv!
Nekem ugyan ez volt a tapasztalatom a nod-al.Mindig be engedett valamit.Igaz később észre vette de akkor már késő volt.Az avastnál amit nagyon díjazok,hogy már az oldal betöltése közben ,vagy pl:egy torrent letöltésénél rákérdez a kapcsolat megszakítására.Na de ki merre jár mindig mást talál....Köszi a választ!

#10 JoeMaster

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. July 13. 16:11 PM

Köszönöm az értékes hozzászólásokat!

Minden javaslatot kipróbáltam-kivéve a vírusírtó cserét meg az ujrainstallt.
A helyzet változatlan, de végső elkeseredésemben a Goggle Chrome-mal is próbálkoztam.
Láss csodát itt minden rendben van.
Vajon mi lehet az IE8 és Firefox 3.5-ben?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó