Ugrás a tartalomhoz


MBR újraírása


6 válasz érkezett a témában

#1 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 13:18 PM

Sziasztok :D

Azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnám újraíratni a merevlemezem boot-rekordját, azért lenne rá szükség meg eltávolítanám a linuxot a helyére a 7-es próbaverziója kerülne, ehhez szükség van a GRUB kiirtására az MBR-ből, ezt a Vista telepítőlemezével meg tudom csinálni?
Úgy mind régen az XP -vel a fixmbr és fixboot parancsokkal, hogy tudom előhívi a javítók konzolt ami tartalmazza az előbbi 2 parancsot?

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 13:25 PM

Szerintem a Windows 7 elintézi ezt a telepítésnél.

#3 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 15:22 PM

Dátum: gthomek

Sziasztok :D

Azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnám újraíratni a merevlemezem boot-rekordját, azért lenne rá szükség meg eltávolítanám a linuxot a helyére a 7-es próbaverziója kerülne, ehhez szükség van a GRUB kiirtására az MBR-ből, ezt a Vista telepítőlemezével meg tudom csinálni?De ahogy bootor is írta nyugodtan
Úgy mind régen az XP -vel a fixmbr és fixboot parancsokkal, hogy tudom előhívi a javítók konzolt ami tartalmazza az előbbi 2 parancsot?

A vista is grubot használ csak az a windowsos logika szerint van megoldva. Linuxból melyik terjesztést raktad fel hátha tudok segíteni ez ügyben mert azt nem írtad le.:D Egyébként meg nyugodtan használhatod a windows7-et ilyen célra.
Meg neked az lenne a legfájdalom mentesebb.Vistanal ez nem tudom mert nem volt szükségem rá.
Esetleg itt néz szét http://hogyan.org/
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#4 YLi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 15:30 PM

Én a Hiren's BootCD 9.9 -et javaslom. Lehet nem full legál, de célnak és sok minden másnak nagyon jó.

#5 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 17:03 PM

OpenSuSe 11.1 x64 -es verziója kerül a szemétbe :D
Szóval elindítom a 7-es telepítését és az majd újraírja az MBR-t mint ahogy az megszokott volt eddig is telepítéseknél ?

#6 veryfery

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 51 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 17:41 PM

Dátum: gthomek

Szóval elindítom a 7-es telepítését és az majd újraírja az MBR-t mint ahogy az megszokott volt eddig is telepítéseknél ?
Így van!

#7 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 30. 21:45 PM

Siker ! :D

A 7229 x64-es verziót raktam fel, észrevettem 1 furcsaságot, induláskor mikor beadja az asztalt, nem lehet használni az asztalon lévő ikonokat, kb 1 percig. A vinyó teker mint az állat, és ha egy ikon fölé viszem az egeret "homokórázni" kezd.
A tálca és a startmenű működik, a tácán lévő progik el is indulnak.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó