Ugrás a tartalomhoz


Új, OS nélküli Notebook


4 válasz érkezett a témában

#1 Diabolic

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 22. 20:36 PM

Diabolic: Szasztok mindenki!
ASUS X50Z Notebook, AMD Athlon X2 QL62, 2Gb Ram, 250GB S-ATA winchester, ATI Radeon HD 3200
Probléma: Windows XP SP3 telepítéskor nem látja a winchestert: BIOS-ban IDEACHI
Vista simán felmegy, de nekem nem kell!
Teendő ?? Ha tud valaki segíteni, előre is köszi!!

#2 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 22. 20:55 PM

http://winportal.net/?id=11

Rengeteg leírás van a neten, ez csak egy a sokból!
Viktor

#3 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 23. 16:52 PM

Dátum: Diabolic

Diabolic: Szasztok mindenki!
ASUS X50Z Notebook, AMD Athlon X2 QL62, 2Gb Ram, 250GB S-ATA winchester, ATI Radeon HD 3200
Probléma: Windows XP SP3 telepítéskor nem látja a winchestert: BIOS-ban IDEACHI
Vista simán felmegy, de nekem nem kell!
Teendő ?? Ha tud valaki segíteni, előre is köszi!!

http://laptop.hu/ ott vehetsz os nélküli laptopot is.
Nem tudom mi a baj a vistaval nekem nagyon jól működött igaz nekem nem egy erőgép a laptopom az xp-vel meg csak szívás van. N-lite-s topickot nézd meg hogy hogyan kell sata meghajtót beleintegrálni a telepítőbe.Azt megsúgom neked hogy 2010-től már semmiféleképen nem fogsz kapni xp-t max a netről lehúzód.Vistaval nem kell annyit szórakozni mint xp-vel. Amit ViktorBeres fórum társ is javaolt linket olvasd el azért a kérdés feltevés előtt illet volna utána nézni a megoldásnak.Jó mondjuk én linuxot használok mert nekem az kényelmesebb mint a Windows meg Linuxnál tök mindegy hogy satas vagy patas a merevlemez mert mindegyikre simán felmegy.Esetleg hupon néz szét ez ügyben illyen szempontból a Windows egy hulladék már mint hogy nagyon rugalmatlan ilyen szempontból.Azért körül nézhetnél esetleg a fórumon is mert csomó ilyen téma van már az oldalon is.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 23. 20:40 PM

IDE/AHCI szerintem nem jó. Valami compatible mód nincs? Milyen lehetőségek vannak még?

Az a jó, hogy ASUS oldalán nem találok ilyen gépet..

#5 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 24. 09:54 AM

Dátum: male

IDE/AHCI szerintem nem jó. Valami compatible mód nincs? Milyen lehetőségek vannak még?

Az a jó, hogy ASUS oldalán nem találok ilyen gépet..

A hivatalos szabványban az ide/ahci lenne a kompatibilitási mód sata esetén elvileg de nem nagyon alkalmazkodnak a gyártók a szabványhoz így elég nagy szopás szokott lenni esetleg én is javasolnám hogy nézzen a gépe körül szét információ után mert a kérdésből itélve nem nagyon nézett utána.Elsősorban a kézi könyvben kellene megnézni elektronikus vagy nyomtatott formában biztos adtak hozzá.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó