Ugrás a tartalomhoz


Hálókártya probléma


11 válasz érkezett a témában

#1 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 10:54 AM

Sziasztok!
Sűrgős segítséget szeretnék kérni a hálókártyám telepítéséhez. Ez egy Compaq Netelligent 10/100 TX Intel UTP controller. típusú, legalábbis ez van rá írva. Szerintem még az őskorból maradt itt, és újra kellett raknom a gépen a rendszert. Na most a probléma, hogy nem találok hozzá telepíthető drivert. Kerestem én a Compaq honlapján, de xp-hez nem volt.

kép

#2 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 11:00 AM

Szia!Itt-http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://members.driverguide.com/driver/detail.php%3Fdriverid%3D80691&ei=SaYjSt_1LMiR_Qbszr3CBg&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3DCompaq%2BNetelligent%2B10/100%2BTX%2BIntel%2BUTP%2Bdriver%26hl%3Dhu%26rlz%3D1B3GGGL_huHU329HU329%26sa%3DG-megtalálod.

#3 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 11:09 AM

Dátum: manó

Szia!Itt-http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://members.driverguide.com/driver/detail.php%3Fdriverid%3D80691&ei=SaYjSt_1LMiR_Qbszr3CBg&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3DCompaq%2BNetelligent%2B10/100%2BTX%2BIntel%2BUTP%2Bdriver%26hl%3Dhu%26rlz%3D1B3GGGL_huHU329HU329%26sa%3DG-megtalálod.

Ide a címből is kitűnik, hogy be kell regelni, azt meg minek????????? Egy driver letöltéséhez, amit nem frissítettek kábé 2001 óta, minek kell regisztrálni???
Amúgy meg néztem már ezt az oldalt is, de nem sikerült le töltenem.

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 11:17 AM

Szerintem az XP felismeri magától.. Vagy tévedek?

#5 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 11:27 AM

Hát nem ismerte fel.
Azt írja, hogy PCI egyszerű kommunikásiós eszköz. És nem tudok hozzá drivert telepíteni XP alá. Mindenféle driver van 2000 alá, novell alá, DOS alá (lehet ez fog neki kelleni, nem tudom), NT4.0 alá. Mindegyikre azt írja a telepítő, hogy az os nem támogatott.

#6 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 12:10 PM

Próbáld meg ezt: http://www.zdnetasia...9498096s,00.htm Ide még regelni sem kell.
kép

#7 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 12:20 PM

Dátum: tomyboy2

Próbáld meg ezt: http://www.zdnetasia...9498096s,00.htm Ide még regelni sem kell.

Ezt is próbáltam. DOS alapon akar települni. de aztán leáll, mert nem támogatott hardware-t talál. ?????? Rejtély.

Az összes guglis találatot kipróbáltam már, idáig semmi eredmény.

#8 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 12:23 PM

A Windows 2000-es driver telepítő formájában van meg, vagy maguk a fájlok is (inf, sys, dll, stb)?

#9 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 13:01 PM

Dátum: rozoli

Ezt is próbáltam. DOS alapon akar települni. de aztán leáll, mert nem támogatott hardware-t talál. ?????? Rejtély.

Az összes guglis találatot kipróbáltam már, idáig semmi eredmény.
No akkor próbáld ki a következőket:
1. a kiterjesztést nevezzük át "rar"-ra
2. csomagold ki a Netflx könyvtárat
3. a hardware hozzáadónál (ahol be lehet adni a drivereket) kikeresed ezt a könyvtárat, és az "netflx.inf"-et megnyitod
4. ha minden jól megy akkor már működni fog az eszközöd.
kép

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 14:14 PM

Megnéztem a linket amit tomyboy2 linkelt be és a te kártyádat is támogatja amint a képen is látható inteles proci van rajta meg neked ahogy elnézem nincsen rajta a biosa az a kis téglalap a sarokban a proci mögött.Természetesen csak egy tipp volt.Xp-n hányas sp van?
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 14:34 PM

No gyerekek, ilyet még nem láttam. amit leszedtem drivereket a netről innen-onnan, azok csak .exe fájlok voltak. Az xp sp3-mal van fenn. Viszont megoldódott a probléma.
Fogtam a gépet, és kivettem belőle az alaplapot, hogy egy kicsit megpucolom a dolgoktól amik az évek folyamán rárakódtak. kivettem az összes kártyát, memóriát, procit mindent. Aztán nézem a PCI-s foglalatot, amiben a hálókártya volt és találtam benne egy egy-két centis, szerintem valamilyen rágcsáló, szőrcsomót. Mondom, bakker belemászott a gépbe egy hosszúszőrű egér? Vagy mi a szösz? Jó régen volt már kinyitva ennek a gépnek a háza.
Ezek után vissza minden gép bezár, XP rendszer feláll. Hopsza, új hardware-t találtunk. Méghozzá a hálókártyát. Fel is telepítette rendesen az XP. Úgyhogy most pöpecül működik.
Azért köszönöm a segítségeket.

#12 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 15:05 PM

Dátum: rozoli

No gyerekek, ilyet még nem láttam. amit leszedtem drivereket a netről innen-onnan, azok csak .exe fájlok voltak. Az xp sp3-mal van fenn. Viszont megoldódott a probléma.
Fogtam a gépet, és kivettem belőle az alaplapot, hogy egy kicsit megpucolom a dolgoktól amik az évek folyamán rárakódtak. kivettem az összes kártyát, memóriát, procit mindent. Aztán nézem a PCI-s foglalatot, amiben a hálókártya volt és találtam benne egy egy-két centis, szerintem valamilyen rágcsáló, szőrcsomót. Mondom, bakker belemászott a gépbe egy hosszúszőrű egér? Vagy mi a szösz? Jó régen volt már kinyitva ennek a gépnek a háza.
Ezek után vissza minden gép bezár, XP rendszer feláll. Hopsza, új hardware-t találtunk. Méghozzá a hálókártyát. Fel is telepítette rendesen az XP. Úgyhogy most pöpecül működik.
Azért köszönöm a segítségeket.

semmiség.
ezért kell a gépet minimum félévenként megnézni hogy nem piszkos-e mert az ilyen dolgok is tudnak ám elég érdekes hibákat produkálni néha néha én is szétszedem a laptopot venti tisztitás céljából.Laptopoknál ez elég macerás dolog szokott lenni.:D Nekem pl laptopnál volt olyan szétszedem a laptopot nézem proci hűtőnél egy kb újbegy nagyságú és sűrűségű portörmelék volt lasan majd megint ránézek a laptopra hogy mennyi port kell kitakarítani belőle a procinak meg a hűtőnek széleségben és hosszában csak annyi hely van mint egy kisebb doboz. Szervizben nem volt mert a laptopon mindent én magam javítok.Én pl ha ilyen jellegű hibákat tapasztalok első dolgom megnézni hogy érintkezik-e rendesen az adott hw az alaplapban.Gondolom annyira betömörült a por az adot helyen hogy úgy nézettt ki mint ha szakállat növesztet volna. :?
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó