Ugrás a tartalomhoz


RUNDLL


19 válasz érkezett a témában

#1 mmaria

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 13. 12:13 PM

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves: a sz.gép bekapcsolás után ezt a hibát írja ki:

RUNDLL
A következő file nem tölthető be: C:WINDOWSQWEROCAR.DLL
A megadott modul nem található.
A hibaüzenet óta nem tudom használni a MS Outlook-ot

Köszi a segítséget előre is!!!

mmaria

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 13. 23:21 PM

Szia,

elég gyanús ez a "QWEROCAR.DLL" fájlnév, a google semmit sem adott ki rá. Könnyen lehet, hogy valami megfertőzte a gépedet. Próbálj egy javító telepítést az Office-szal, de ettől függetlenül valószínűleg "férges" a géped.

#3 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 14. 02:55 AM

Üdv!Csatlakozom Botihoz:Nagy valószínűséggel bekaptál valamiféle vírust és az okozhatta a problémát.Vannak olyan férgek amiket csak a meg fertőzött fájlal együtt tud törölni a vírusirtó.Nézd meg a naplójában milyen események történtek és akkor talán többet meg tudsz.Esetleg pótolni a dll letöltő központból vagy újra telepítéssel.

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 15. 09:26 AM

Dátum: mmaria

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves: a sz.gép bekapcsolás után ezt a hibát írja ki:

RUNDLL
A következő file nem tölthető be: C:WINDOWSQWEROCAR.DLL
A megadott modul nem található.
A hibaüzenet óta nem tudom használni a MS Outlook-ot

Köszi a segítséget előre is!!!

mmaria

Ahogy a többiek már írták nem árt átnézni a gépet hogy nem mászott e be valami a biztonság kedvért én ez estben újrahúznám a gépet és újrahúzás alatt nem kötném a gépet netre. A legtöbb ilyen jellegű vírus trójai vagy ami bemászott a gépre beírja magát a regystribe is érdemes megnézni a system-volumes könyvtárat is ami alapból rejtett így intézőben kapcsold be a rejtett fájlok mutatását és a system-volumes könyvtárat vedd saját tulajdonba mert nem fogsz tudni belenézni se.Xp vagy Vista van a gépen?
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 mmaria

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 15. 10:51 AM

Szia!

Köszi az ötletet,XP van a gépen

mmaria

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 15. 12:20 PM

Dátum: mmaria

Szia!

Köszi az ötletet,XP van a gépen

mmaria

semmiség ja igen system volume a könyvtár neve nagybetűkkel azért is írtam hogy esetleg érdemes megnézni ott is mert a rendszer legalább is Windowsnál ott van a visszaállítási pontok helye meg úgy mond pillanatkép a rendszer állapotáról alapból a System nevű felhasználóé(azaz maga az operációs rendszer tulajdona).Elég bonyolult meg kicsit nehezebben érthető ha nem ismerjük hogy pl a a Microsoft hogyan oldotta meg az operációs rendszerének a működésének a lényegét de ezek az infok azoknak érdemes tudniuk akik rendszergazdák vagy programoznak vagy esetleg rendszer programozók.
Ezek az Információk fellelhetők a Microsoft oldalain illetve a Googleban is rákereshetők
Helyre állításhoz és javításhoz ajánlom ezt(Bart PE)
http://www.nu2.nu/pebuilder/
http://www.e-corner.hu/bartpe/
a fenti oldal magyar nyelvű változata ami természetesen nem hivatalos hanem a fenti összeállítással foglalkozik

Egy youtube video a bart pe mentő helyreállító lemez készítéséhez.
http://geeklany.wpress.hu/tag/bartpe/
Rövidebb egyszerű lépésekben írja le a Bart PE használatát.
Azért leírtam meg belinkeltem ezeket mert ha ilyen van akkor helyreállítás alatt is tudsz szöveget meg msn ..stb csinálni.
Meg így nem kell nulláról elindulni.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 06. 08:38 AM

Sziasztok!

Volna nekem is egy rundll problémám. A windows elkapott egy elég csúnyácska vírust, mely következtében a rendszer leállításakor az említett dll folyamatosa futott és elég nehezen tudtam kiiktatni, hogy a gép leálljon. Aztán nod32-vel letakarítottam a gépet. Sztem ekkor sikerült is leszedni azt a vírust ami szépen befészkelte magát a rendszerbe. Ekkor minden szép és jó volt. Aztán minden indításkor újra megjelenik egy rundll hibaüzenet panel amin a következő van:

A következő fájl nem tölthető be: C:DOCUME~1NoriKaLOCALS~1Temp76349682920don.dll
A megadott modul nem található.

Gondoltam arra, hogy talán vmi spyware, le is futtattam egy ilyen takarító progit, de nem talált semmit, viszont elég idegesítő, és nem tudom mi hivatkozik ráHa vlakinek volt hasonló problémája egy tud rá megoldást, akkor légyszi segítsen!!!!!
Köszi mindenkinek.

#8 Bohir

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 06. 09:51 AM

Szia
Töltsd le az AutoRuns nevű progit innen:
http://technet.micro...s/bb545027.aspx
Kersed meg benne az említett fájlt és töröld az automatikus indátásból!
Legelőször a Boot Execute; Image Hijacks; KnownDLLs és Lsa Providers fülön nézd meg, ha itt nem látod menj az Everything fülre és a szokásos CTRL+F-fel keresd meg és ha megvan töröld ki úgy ahogy van!
Ezután a rendszert csökkentett módban indítva a hivatkozott helyen vagy ha ott nincs akkor a Windows mappa mélyén -valszínűleg SYSTEM32- keresd meg a fált és töröld.
Ha megvan és nem engedi törölni, használd a korábban említett BartPE-t (CD-ről bootoló Windows-szerű izé).
Ha nem találod a gépeden nézz be a karanténba, hátha a vírusgyilok kidobta.
XP vagy Pista rendszered van?

#9 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 06. 11:26 AM

Dátum: Bohir

Szia
Töltsd le az AutoRuns nevű progit innen:
http://technet.micro...s/bb545027.aspx
Kersed meg benne az említett fájlt és töröld az automatikus indátásból!
Legelőször a Boot Execute; Image Hijacks; KnownDLLs és Lsa Providers fülön nézd meg, ha itt nem látod menj az Everything fülre és a szokásos CTRL+F-fel keresd meg és ha megvan töröld ki úgy ahogy van!
Ezután a rendszert csökkentett módban indítva a hivatkozott helyen vagy ha ott nincs akkor a Windows mappa mélyén -valszínűleg SYSTEM32- keresd meg a fált és töröld.
Ha megvan és nem engedi törölni, használd a korábban említett BartPE-t (CD-ről bootoló Windows-szerű izé).
Ha nem találod a gépeden nézz be a karanténba, hátha a vírusgyilok kidobta.
XP vagy Pista rendszered van?

a legegyszerűbb az az ha az intézőbe bekapcsolja a hogy mutassa a rendszerkönyvtárakat a rejtett fájlokat meg hogy mutassa a kiterjesztéseket is. másik lehetőség meg az hogy saját tulajdonába veszi az adott mappát. mivel másik felhasználói fiókról van szó ezért kerülő utat kell alkalmazni. :D

jelszót ezzel a scriptel tudsz változtatni:
http://gallery.techn...icrosoft.com/Sc ... cc998c362b
Az adott felhasználó letiltása
http://technet.micro....com/en-us/libr ... 75881.aspx
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#10 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 17. 10:12 AM

To Bohir!

Kérdésedre válaszolva csakis XP. Túl soknak tartom azt amit a Pista foglal.
Nem szoktam nagyon mászkálni a regeditben ezért még nem nagyon merek belemászni, nem ismerem túlságosan bolygatni. Egy kicsit meg kellene ismernem, de amit ajánlottál kipróbálom.
Köszi a tippet.

#11 abc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 10:33 AM

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A számítógépem a rendszer felállása után a következőket írja ki (a képernyő úgy néz ki, mintha csökkentet módba lenne):
RUNDLL
A következő fájl nem tölthető be: cpcp.cpo
A megadott modul nem található.
Mit tanácsoltok?
Még egy fontos infó, nem rég volt egy elég csúnya vírusom, amit azt hiszem sikerült is lepucolni.

Előre is köszönök minden hozzászólást!

Üdv, abc

#12 DDs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 80 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 13:50 PM

Van egy érdekes problémám nekem is. Windows 7 van a laptopomon itthon nincs vele semmi gond, de mikor máshol használnám és el akarok indítani egy programot pl. játékot (nem csak 1-nél van ez) 100%-on megy a cpu és semmi sem történik... Megnyitottam a feladatkezelőt és megnéztem hogy mi a nyavalya a baj. És valami rundll32 megy és az eszi 100%-on a cpu-mat, persze bezárom de úgy meg a program nem indul el... Szóval elég idegesítő probléma. Lehet hogy a hálózattal függ össze itthon van wifi kapcsolat és mikor máshol vagyok akkor nincs és csak akkor csinálja itthon sohasem... Szóval érdekes.
Gigabyte GA-EX58-UD5, Intel Core i7 920 (@ 3.10Ghz), Geil 3 GB RAM (@ 1600 Mhz), Sapphire HD 5850 1 GB, Kingston SSD 64 GB + WD 320 GB HDD + WD 500 GB HDD, Windows 7 Ultimate x64

#13 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 14:18 PM

Dátum: abc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A számítógépem a rendszer felállása után a következőket írja ki (a képernyő úgy néz ki, mintha csökkentet módba lenne):
RUNDLL
A következő fájl nem tölthető be: cpcp.cpo
A megadott modul nem található.
Mit tanácsoltok?
Még egy fontos infó, nem rég volt egy elég csúnya vírusom, amit azt hiszem sikerült is lepucolni.

Előre is köszönök minden hozzászólást!

Üdv, abc
Nos ez a cpcp.cpo akármi nem más, mint egy vírus. Milyen vírusirtót használtál? Mert nálam az Avast és a MSE együttesen tökéletes védelmet biztosítanak.
kép

#14 jager

    Újonc

  • Jóváhagyás alatt
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 30. 22:29 PM

Idézet

RUNDLL
A következő fájl nem tölthető be: cpcp.cpo
A megadott modul nem található.

Még egy fontos infó, nem rég volt egy elég csúnya vírusom, amit azt hiszem sikerült is lepucolni.

Üdv, abc

Sziasztok!
Nekem is ugyanilyen a felállás,szintén vírus(sőt! vírusok!)volt,az AVAST szerintem még nem volt elég friss hozzá.Az átvizsgáláskor aztán már megtalálta,karanténba tette a cuccokat,többek között a fentit is.
Ezután persze kereste a rendszer.A registry-ben megtaláltam a hivatkozást,az explorer.exe környékén van.Nem merem törölni! :)
Egyébként okt.23-án szereztem be a vírusokat,hallottam mások is beszedtek ekkor ezt-azt! :)
Régebben ki tudtam ilyen nem létező hivatkozásokat pucolni,még a W95-ös időkben,aztán el is felejtettem az effélét.Most XP-van,évek óta ez az első hibaüzenetem! :)
Orvoslás?
Üdv,jager

#15 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 31. 15:25 PM

Ha nem léteznek a fájlok akkor nyugodtan törölheted a registryből, mert így sem - úgy sem tudja betölteni, ergo teljesen mindegy, hogy megpróbálja-e vagy sem.

#16 jager

    Újonc

  • Jóváhagyás alatt
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 31. 16:46 PM

Dátum: male

Ha nem léteznek a fájlok akkor nyugodtan törölheted a registryből, mert így sem - úgy sem tudja betölteni, ergo teljesen mindegy, hogy megpróbálja-e vagy sem.
.........
Minden OK! :D
CPCP.CPO kiritva a registry bejegyzésből,gép újraindul,-nincs RUNDLL nyivákolása.
Ja,tegnap voltam memóriát venni,vittem a gépet,(ne én tegyem már be,hátha nem jó,vagy én cseszek el valamit :roll: ),nézi a szervizes:hát ilyesmi előfordul,Win. újratelepítés megoldja!(fönti hibát)
Nem álltam le vele vitatkozni,hátha drágábban adja a használt mem.modult! :D
Azért javittatni nem vinném oda a gépet! :lol:

#17 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 31. 17:07 PM

Ha használtat vettél, akkor remélem, hogy egyből egy memtesttel indítottad a géped. Egyszer vettem 2 használt modult, mindkettő hibás volt. Persze kicserélték, de inkább dobozosat veszek mindenből, hiába drágább. Csak akkor vegyél használtat, ha garanciát is vállalnak rá.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#18 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 31. 17:45 PM

Dátum: LoRenZo

Ha használtat vettél, akkor remélem, hogy egyből egy memtesttel indítottad a géped. Egyszer vettem 2 használt modult, mindkettő hibás volt. Persze kicserélték, de inkább dobozosat veszek mindenből, hiába drágább. Csak akkor vegyél használtat, ha garanciát is vállalnak rá.

ez kéne az alapnak lennie ilyenkor:D egy 1napos tesztett mininum rá ereszteni és akkor ha tuti jó akkor érdedmes volt megvenni ha meg nem akkor meg csere. :roll:
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#19 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 31. 18:28 PM

Nem kell annyi idő. 6-7 pass alatt simán ki kell dobnia a hibát, ha van. Persze, sok RAM esetén tovább tart...
kép
i like the sparkle in your eyes!

#20 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 31. 19:11 PM

Dátum: LoRenZo

Ha használtat vettél, akkor remélem, hogy egyből egy memtesttel indítottad a géped. Egyszer vettem 2 használt modult, mindkettő hibás volt. Persze kicserélték, de inkább dobozosat veszek mindenből, hiába drágább. Csak akkor vegyél használtat, ha garanciát is vállalnak rá.
http://WWW.pcpiac.info
Itt adnak használt memóriákat, de mielőtt beveszik, nyomnak egy mem tesztet. Eladáskor 2 hét garanciát adnak, tehát itt nyugodtan vehetsz ramot.
kép





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó