Ugrás a tartalomhoz


Nav N Go - iGO


5 válasz érkezett a témában

#1 BigVogel

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 07. 21:31 PM

Sziasztok!

Vettem egy Tilborg GP 900i navigációs készüléket.
Tudna valaki segíteni, hogy lehetne az Igo8-as térképszoftvert átmenteni egy nagyobb SD kártyára? Az eredeti 2 GB-s kártyán nem sok hely maradt mellette, ezért vettem egy 4 GB-ost.
Ha csak simán átmásolom akkor meg nem indul el.

#2 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 08. 19:17 PM

Dátum: BigVogel

Sziasztok!

Vettem egy Tilborg GP 900i navigációs készüléket.
Tudna valaki segíteni, hogy lehetne az Igo8-as térképszoftvert átmenteni egy nagyobb SD kártyára? Az eredeti 2 GB-s kártyán nem sok hely maradt mellette, ezért vettem egy 4 GB-ost.
Ha csak simán átmásolom akkor meg nem indul el.

A gyári kártya amin a térkép szoftver van milyenre van megformázva?Csak kérdezem mert lehet hogy az lehet a gond hogy nem ugyan azzal a fájlrendszere van megformázva a kártya és azért nem tudja elindítani.Vagy nem adtak valami cd-t a fenti gps-hez(a navigációs rendszerek egyik közismert rövidítése).Mert ha igen akkor azzal a progival feltudod rakni a térkép szoftvert a kártyára.Természetesen csak egy lehetséges tipp volt a fenti probléma megoldása felé.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#3 Robchy

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 09. 11:12 AM

Szia!
Szerintem azért nem indul el, mert így már nem eredetinek látja. Ha mindenképpen nagyobb kártyát szeretnél, tegyél fel egy hackelt igo-t, az elmegy mindenen.

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 09. 14:59 PM

Talán előbb meg kéne kérdezni a Nav N Go-t, ha már magyarok. Biztos tudnak valahogy segíteni :D

#5 Robchy

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 10. 07:15 AM

Persze az sem árt! :D
De ha jól tudom, akkor egyáltalán nem másolható, az eredeti kártya azonosítójával van regisztrálva, másikkal nem működik.

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 10. 15:29 PM

Dátum: Robchy

Persze az sem árt! :)
De ha jól tudom, akkor egyáltalán nem másolható, az eredeti kártya azonosítójával van regisztrálva, másikkal nem működik.

Csak azt kellene kideríteni hogy az igo8 honnan veszi a kártya azonosítóját esetleg még segíthet egy jól bevált Unixos trükk a dd(bájt szinten tudsz vele másolni merevlemezt meg minden eszközt amire írni és olvasni lehet és amin tárolhatok az adatok)
http://en.wikipedia.org/wiki/Dd_(Unix) itt meg egy bővebb leírás a wikipedian angolul hogy mi is a dd. :)
http://uranus.chryso...rite/dd-old.htm
A fenti linkről tudod leszedni a windowsra fordított binárist természetesen megtalálható a letöltési linken a használata is a fenti cucc egy parancssoros program.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó