Ugrás a tartalomhoz


Vista Ultimate video hardver probléma


11 válasz érkezett a témában

#1 JoeMaster

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 21. 21:09 PM

Hello mindenki !

Vista ultimate ketyeg a gépemen. Kb. 2008 novembere óta.
Csak egy problémám volt vele-a wi-fi USB-ém nem működött vele, csak cserével tudtam
internetezni.Azóta minden szép és jó. Néha játszom is a géppel.Ez viszont néha problémát okoz.
Rendszertelenül lefagynak a játékprogramok. Sims2(gyermekeim kedvence)-Far Cry2-CoD4-Neverwinter nights 2.
A lefagyás után megnézem a "Problémajelentések és megoldások" programban írt dolgokat. Többnyire váratlan leállást ír, de néha ezt:
[i]Leírás
[i]A videohardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.

[i]Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: LiveKernelEvent
Operációs rendszer verziója: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

Néha ezt:
Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

Leírás
A Windows olyan illesztőprogamot telepített, amely támogatja a(z) Szabványos VGA grafikus adapter alapfunkcióit. A további funkciók eléréshez esetleg a gyártó biztosít szoftvert.

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: PnPGenericDriverFound
Architektúra: x86
Hardverazonosító: PCIVEN_10DE&DEV_0622&SUBSYS_20D0107D&REV_A1
Operációs rendszer verziója: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

Leírás
A Windows hibát észlelt a(z) NVIDIA GeForce 9600 GT eszköz illesztőprogramjainak a telepítése során

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: PnPDriverInstallError
Architektúra: x86
Win32-hiba: 000005B4
Inf név: nv_disp.inf
Illesztőprogram-csomag kivonata: 956519e9cd4dd77e237f9f361e75011902825f68
DDInstall szakasznév: nv_G9x_HD
Operációs rendszer verziója: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

Ezenkívül néha jelenti hogy a windows média player is leállt váratlanul, holott el sem indítottam.
Video drivert szinte naponta cserélek, de nem segít. Benchmark lefut(3Dmark06)

Ez egy kicsit bő lére ereszkedett, de remélem érthető.

Köszönöm.

#2 JoeMaster

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 21. 21:39 PM

Bocs !

A hardverem:

Gigabyte EP43 DS3L
Intel E7300 2,66 GHz
4 Gb Kingmax DDR2 800 MHz
Nvidia Leadtek GeForce 9600 Extrem (720/1900 MHz)
Western Digital 500 Gb 7200rpm 16 Mb RAM

#3 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 22. 16:29 PM

Szed le teljesen a video meghajtóprogramot és rakd fel a legújabb meghajtót az nvidia oldaláról és ajánlom a 64bites vista ultimate használatát nem szopnál annyit vele mert a processzorod 64bites a fenti játékok meg futnának 64bites vistan is.
A Far Cryhoz van javítás amely lehetővé teszi hogy 64bites windowson is hiba nélkül fusson ajánlott még a dx10-et is frissíteni.A sims2 meg ha jól tudom stabilan xp alatt fut ezért kell frissíteni a játékokat a megjelent javításokkal a fenti problémák elkerülése véget. A wifi usbhez gondolom adtak cd-n beállító programot ami egyben a meghajtó programja is linux alatt ilyenekkel nincs szívás.Szóval a probléma megoldása felé a fenti dolgokat kell megnézni amit írtam természetesen csak kiindulásként írtam le hogy mi mentén keresd a megoldást mert azért a hibaüzenet is elég árulkodó.
Gondolom a verziószám alapján én sp1-es vista ultimate-ra tippelek.
Innen szedheted le a legfrissebb drivert vistahoz:
http://www.nvidia.co...ject/winvista_x ... _whql.html
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#4 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 23. 16:47 PM

Való igaz:64bites Vistát kellene felraknod,64 bites driverrel....
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#5 JoeMaster

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 19:01 PM

Köszönöm a tippeket.

A 64 bites Vistáról azt hallottam, hogy nem igazán van hozzá driver.
Egyébiránt a legújabb Nvidia driver van fennt (182.50-es).Viszont. A régebbi drivereket
egyszerűen lehetetlen eltávolítani, mert ahogy uninstallom kéri a gép újraindítását és újraindításnál
kérdés nélkül visszapakolja a Vista saját driverét.
Egyébként nem is a játék a lényeg bár a gyerkőcök éjjel-nappal a sims-et nyomják(lesz ebből még 3-as is!!!)
hanem az office is és a Mozilla is hibaüzenettel áll le mindig.
Csak a gond van vele. Maradtam volna az XP-nél!!
A 3Dmark06 pedig mindig a második tesztnél fagy le(világító fények egy erdőben rohangálnak)ennek van jelentősége?

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 19:42 PM

Dátum: JoeMaster

Köszönöm a tippeket.

A 64 bites Vistáról azt hallottam, hogy nem igazán van hozzá driver.
Egyébiránt a legújabb Nvidia driver van fennt (182.50-es).Viszont. A régebbi drivereket
egyszerűen lehetetlen eltávolítani, mert ahogy uninstallom kéri a gép újraindítását és újraindításnál
kérdés nélkül visszapakolja a Vista saját driverét.
Egyébként nem is a játék a lényeg bár a gyerkőcök éjjel-nappal a sims-et nyomják(lesz ebből még 3-as is!!!)
hanem az office is és a Mozilla is hibaüzenettel áll le mindig.
Csak a gond van vele. Maradtam volna az XP-nél!!
A 3Dmark06 pedig mindig a második tesztnél fagy le(világító fények egy erdőben rohangálnak)ennek van jelentősége?

64bites vistahoz is vannak driverek a mozillából is van 64bites változat windowsra mert érdekes hogy ha 64bites linuxra bsd-re solarisra van akikor nehogy már 64 bites vistara ne legyen. :) ha ms officeból is kell hogy legyen 64bites verzió ha meg még sincs akkor esetleg open office-t probáld ki van A sims az jó játék:)64bites windozra is.Én meg itthon open officet használok mert linuxra nincsen ms office(hál istennek).A benchmark progikban meg nem bizok. nincsen jelentősége
a benchmark progik is fagynak néha mert azt is emberek írják nézd meg hogy van e javítás hozzá és ajánlatos abból is a 64bites verziót használni.A legjobb benchmark program a rendszer újraforgatása igaz ez windózernél nem lehetséges mert nem nyílt forráskódú. egyébként nvidias driverekből már win7-re is elérhető.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 19:51 PM

Megbízható táp? Mármint lead megfelelő teljesítményt?

nVidia driver
DirectX frissítés
Minden Microsoft Update frissítés telepítés
Alaplapi driver, chipset frissítés
Alaplap BIOS frissítés

Lehet, hogy valami más program zavar be, de az is lehet, hogy újra kellene telepíteni

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 26. 13:43 PM

Dátum: Bootor

Megbízható táp? Mármint lead megfelelő teljesítményt?

nVidia driver
DirectX frissítés
Minden Microsoft Update frissítés telepítés
Alaplapi driver, chipset frissítés
Alaplap BIOS frissítés

Lehet, hogy valami más program zavar be, de az is lehet, hogy újra kellene telepíteni

A fenti esetben én újraraknám 64bites vistaval tápot érdemes megnézni meg azt is hogy a processzor körül nem púposodnak a kondenzátorok.Ez is érdekes hiba jelenségeket tud okozni. Tápból érdemes egy kicsit nagyobbat venni még mindig jobb egy kicsit túlméretezni a rendszert mint tulságosan alulra tervezni.Leginkább a te tippedre szavazok. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 JoeMaster

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 30. 20:12 PM

Köszönöm a tippeket.

Végül is feladtam és visszavittem az üzletbe a kártyát. Most tesztelik.
Így talán ki lehet zárni a hardver hibát. A tápom Thermaltake 470W vadiúj.
Azóta a kölcsönkapott 7600GT műkszik a gépben. Semmi probléma.Tesztek lefutnak, játékok hasítanak.
Vista köszöni jól van. Azóta nincs hibaüzenet, lefagyás, újraindulás.

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 30. 20:23 PM

Dátum: JoeMaster

Köszönöm a tippeket.

Végül is feladtam és visszavittem az üzletbe a kártyát. Most tesztelik.
Így talán ki lehet zárni a hardver hibát. A tápom Thermaltake 470W vadiúj.
Azóta a kölcsönkapott 7600GT műkszik a gépben. Semmi probléma.Tesztek lefutnak, játékok hasítanak.
Vista köszöni jól van. Azóta nincs hibaüzenet, lefagyás, újraindulás.

Kezdtem gyanakodni a kártyára gondolom megkérdezem hogy a kártya nem lazult meg a foglalatban.
64bites géphez 64bites oprendszert ajánlott használni ezek szerint a graf kártya volt a hunyó.
Jó hallani hogy megoldódott a problémád. ;-)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 kodaly85

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 25. 10:55 AM

Sziasztok!
Vista ultimate fut a gépemen, de sajnos nincs termékkulcsom hozzá. Kaptam egyet, de azt nem fogadja el. Nagyon jó lenne ha valaki tudna segíteni nekem. Előre is köszönöm!!!
termék azonosító:89580-014-0000025-71495

#12 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 25. 11:14 AM

Dátum: kodaly85

Sziasztok!
Vista ultimate fut a gépemen, de sajnos nincs termékkulcsom hozzá. Kaptam egyet, de azt nem fogadja el. Nagyon jó lenne ha valaki tudna segíteni nekem. Előre is köszönöm!!!
termék azonosító:89580-014-0000025-71495

Problémádra a válasz.
http://www.google.hu...=hu&q=Windows+V ... 1d6f6c484b

Az OEM azonosítódra meg ezt dobta a Google:
http://www.google.hu...=hu&source=hp ... 1d6f6c484b

ennyit tudok segíteni neked. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó