Ugrás a tartalomhoz


AM2 vs AM3


34 válasz érkezett a témában

#1 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 07. 04:29 AM

Sziasztok!Mivel rengeteg oldalt átböngésztem de érdembeli válaszokat nem kaptam csak részlegeseket ezért fordulok hozzátok segítségért.A kérdésem az lenne ,mi a számottevő különbség az AM2 és az AM3 procik között :) Előre is köszi !

#2 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 07. 09:03 AM

Dátum: manó

Sziasztok!Mivel rengeteg oldalt átböngésztem de érdembeli válaszokat nem kaptam csak részlegeseket ezért fordulok hozzátok segítségért.A kérdésem az lenne ,mi a számottevő különbség az AM2 és az AM3 procik között :) Előre is köszi !

http://search.amd.co....html?url=http% ... 5331_15917^15921,00.html&qt=%2Btopic%3A699239417,+UK+||+am3,+|+language%3Aen&col=&n=1

http://search.amd.co....html?url=http% ... n&col=&n=2

http://search.amd.co....html?url=http% ... 5331_15917^15919,00.html&qt=%2Btopic%3A699239417,+UK+||+am3,+|+language%3Aen&col=&n=3

Annyi a különbség hogy az am3 a phenom feljavított változata és a phenom esetén egy tokban 3db proci van meg mintha nagyobbak lennének a gyorsító tárak mérete is de ettől függetlenül nem a leggyorsabbak már mint egy c2d-hez képest .
az x2 turion az tulajdonképpen egy am2-es proci laptopokba szánt verziója csak melegszik mint egy kályha főleg a nem kiforrott technológia miatt am3-snál már javítottak ilyen téren de még bugos egy kicsit nem azt mondom hogy nem jó csak még nem tökéletes az intelnél is vannak hibbák pl az smm hiba kihasználásával flashelhető a bios és a rendszer még elindulás előtt feltörhető működő exploit van a fenti hiba kihasználásához. Az amd oldalán lévő erratakat érdemes elolvasgatni de ez vonatkozik bármilyen hw elemre is.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#3 4264adam

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 10. 10:42 AM

Ez nem igaz hogy egy dobozban 3 proci van.A különbség:
1.Más a foglalat
2.Az AM3-as DDR3 ramokat kezel (bétán).
3.Az L3 chace 6MB mig az AM2-es régebbinek nincs L3 Chace gyorsito hanem csak L2 chance 2MB.AM2+:AMD Atholn X2 7750 ennek van L3 chace:2MB.
4.Némelyik AM3-as procinál feltudod oldani a 4 magot (ha jó sorozatszámut fogsz ki.
5.Jobban tuningolhatóak (kb:4Ghz-ig).

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 10. 11:08 AM

Dátum: 4264adam

Ez nem igaz hogy egy dobozban 3 proci van.A különbség:
1.Más a foglalat
2.Az AM3-as DDR3 ramokat kezel (bétán).
3.Az L3 chace 6MB mig az AM2-es régebbinek nincs L3 Chace gyorsito hanem csak L2 chance 2MB.AM2+:AMD Atholn X2 7750 ennek van L3 chace:2MB.
4.Némelyik AM3-as procinál feltudod oldani a 4 magot (ha jó sorozatszámut fogsz ki.
5.Jobban tuningolhatóak (kb:4Ghz-ig).

A sima 32 bites core duo 5Ghz-ig bírja hűtő nélkül az intel mérnökei nézték meg hogy mennyit bír a procijuk hűtés nélkül.
A jó szériát azt hogy érted mert egy kis bios hackel megoldható mert nem a prociba rakják a korlátozást azért az amdnél se hülyék ülnek:)Az amd notikba szánt procijai is jól húzhatóak. Én valahogy a mobil procikba több fantáziát látok.
Igen a linkek előzetesében én is olvastam amit írtál csak nem néztem meg teljesen.Csak nem volt kedvem a letölthető dokumentációban kotorászni.De nem az érdekli fórum társunkat hogy melyik procit húzhatjuk jobban hanem a kettő közti külömbségek. :) a dobozt=tokozásban értettem ja igen a 3magos procijuk a phenom lesz abba tényleg 3proci van.
Ha azt szeretnénk hogy a fenti procit 4Ghz-ig húzhasd ahoz már a biost is hackelni kell nem csak a folyékony nitrogént adni a hűtéshez.
Ha extrém pc tunningról akarsz olvasni ajánlom ezt: http://radikalmod.hu/
Azért tunningolhatóak jobban mert a hő elosztását sikerült megcsinálniuk rendesen meg a prociban lévő senzorok is kifort technologiát alkalmaznak az amdnél ez nem mindig volt így pl k6-osnál elég szar volt ilyen szempontból de elég sokat fejlödtek azóta mióta az atit megvette az amd. A proci foglalat az intelnél is változott az i core7-nél .Ja ok kevertem mert intel core duoban meg a c2D-ben van l3. :(
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 10. 12:38 PM

A Core 2-esekben miért lenne L3? Azokban nincs.

Mit értesz az alatt, hogy hűtés nélkül húzták 5ghz-re? Ha hűtés nélkül nyomják 5ghz-en, akkor 2-3ghz-hez hova hűtés? Sőt! Az Atom kemény 2-4W TDP-jéhez? Az is igényel minimális hűtést (elég neki egy normális passzív chipset hűtő is).

Amúgy még az AM3 szerinten nem bétán kezeli a DDR3-at, de attól függ, mit értesz béta alatt. Wikipédia: "The sole principal change from AM2+ to AM3 is support for the AM3 processors' integrated memory controller, which now supports DDR3 in addition to DDR2"

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 10. 12:55 PM

Dátum: male

A Core 2-esekben miért lenne L3? Azokban nincs.

Mit értesz az alatt, hogy hűtés nélkül húzták 5ghz-re? Ha hűtés nélkül nyomják 5ghz-en, akkor 2-3ghz-hez hova hűtés? Sőt! Az Atom kemény 2-4W TDP-jéhez? Az is igényel minimális hűtést (elég neki egy normális passzív chipset hűtő is).

Amúgy még az AM3 szerinten nem bétán kezeli a DDR3-at, de attól függ, mit értesz béta alatt. Wikipédia: "The sole principal change from AM2+ to AM3 is support for the AM3 processors' integrated memory controller, which now supports DDR3 in addition to DDR2"

vá az 5Ghz-st benéztem hülyeséget írtam gyári hűtővel bírná az 5GHz-et:)Gondolom a bétát úgy gondolta hogy mivel még első szériás az am3 ezért még bugzik egy kicsit az elején aztán meg a következő hw revizióban már javítva lesz.Csak már itt a tavasz meg jó az idő és akkor meg nem nagyon figyel az ember eléggé. :) Nekem meg még a nyár elején oszt találkozom is lesz és arra is kell készülni de ez meg már off a téma szempontjából.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 10. 12:57 PM

Én ugy tudom hogy az AM3as Phenomok belemennek néhány AM2+os alaplapba mivel hogy egyszerre támogatják a DDR2őt és DDR3at. AM2es procikban a max L2 az 1MB volt nem? AM2+tól lett L3 mivel azokmár a Phenom procik, X3 és X4. De lehet hogy tévedek. Az Athlon X2 7750 az egy megcsonkitott Phenom X4 amiből csak 2 mag lett aktiválva. Ezt azért csinálták hogy a sok ugymond hibás Phenomot még igy eltudják adni.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#8 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 10. 17:16 PM

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!Igaz kissé elkanyarodtatok a kérdés valós témájától,de sebaj.

#9 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 10. 17:55 PM

Talán a leglényegesebb dolog az , hogy az AM3as proci belemegy az Am2+os alaplapba, de viszont az AM2+os nemjo a az AM3asba mivel nincs benne DDR3 támogatás. AM3as procinak vagy Phenom II az L3 Cache 6mb még az AM2+ 2MB Phenom esetén. És a tuning is jobb egy AM3as Deneb magos Phenom IIvel. 6 Ghz-ig is elment egy teszt erejéig.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 11. 09:26 AM

Dátum: djrobaa

Én ugy tudom hogy az AM3as Phenomok belemennek néhány AM2+os alaplapba mivel hogy egyszerre támogatják a DDR2őt és DDR3at. AM2es procikban a max L2 az 1MB volt nem? AM2+tól lett L3 mivel azokmár a Phenom procik, X3 és X4. De lehet hogy tévedek. Az Athlon X2 7750 az egy megcsonkitott Phenom X4 amiből csak 2 mag lett aktiválva. Ezt azért csinálták hogy a sok ugymond hibás Phenomot még igy eltudják adni.

ennél érthetőbben és szebben én se tudtamvolna megfogalmazni. igen a phenomok 3magosak mert ezt az amd is bejelentette ano. csak itt sokan nem olvasnak szakmai oldalakat ahogy tapasztalom.az am2estől változott a proci foglalat típusa.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 11. 09:34 AM

Dátum: manó

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!Igaz kissé elkanyarodtatok a kérdés valós témájától,de sebaj.

Igen azért is írtam hogy a a hw-vel kapcsolatos dolgokhoz írjanak véleményt és nem ahoz hogy hogyan húzható.Az ilyen témáknál mindig az van hogy elkanyarodik egy kicsit a témától.De ilyen szempontokból is lehet hasznos infokat kapni ha nem megy át személyeskedésbe.csak nem írtad le pontosan hogy mire vagy kiváncsi már mint hw ügyileg tesztek stb.
a lényeg hogy leírta mindegyikünk a saját véleményét ezzel nincs is baj.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#12 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 11. 09:46 AM

Dátum: Black Bird

Dátum: djrobaa

Én ugy tudom hogy az AM3as Phenomok belemennek néhány AM2+os alaplapba mivel hogy egyszerre támogatják a DDR2őt és DDR3at. AM2es procikban a max L2 az 1MB volt nem? AM2+tól lett L3 mivel azokmár a Phenom procik, X3 és X4. De lehet hogy tévedek. Az Athlon X2 7750 az egy megcsonkitott Phenom X4 amiből csak 2 mag lett aktiválva. Ezt azért csinálták hogy a sok ugymond hibás Phenomot még igy eltudják adni.

ennél érthetőbben és szebben én se tudtamvolna megfogalmazni. igen a phenomok 3magosak mert ezt az amd is bejelentette ano. csak itt sokan nem olvasnak szakmai oldalakat ahogy tapasztalom.az am2estől változott a proci foglalat típusa.

Nem csak 3 magos Phenom van hanem van belőlük Quad-Core is azaz 4 magos megoldás. Itt megintcsak arról van szó hogy a 3magos Phenomnál 1 magot letiltottak a 4ből és igy született meg. Itt is voltak gyártás közben hibák ami miatt már a 4magosnak nemlehet eladni az UJ Phenom IIest. Ezért lett belőle egy 3 magos proci, amit ugye már sok tuningolo mester 4 magossá varázsolt. Ha jol tudom akkor AMI biosos alaplapok esetén van erre mód, ha egy olyan procit kifog az ember. Tegnap találtam még azt az AM3ról hogy ezek már csak 938 tüsek még az Am2/AM2+ 940. Ebben is másabb egy AM3 lap vagy proci.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#13 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 11. 10:27 AM

DjRobaa nagyon képben van :D Egyébként 3 magot nem csak a gyártási selejt miatt érdemes piacra dobni, hanem mert van, akinek annyi is elég, vagy négyre nincs pénze.

#14 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 11. 12:44 PM

Dátum: male

DjRobaa nagyon képben van :D Egyébként 3 magot nem csak a gyártási selejt miatt érdemes piacra dobni, hanem mert van, akinek annyi is elég, vagy négyre nincs pénze.

igen elég jó és hasznos infokat írt le.Pl az opteronoknak is a 940-es tokozást akarták használni csak mivel az a +1 láb nem nagyon kellet ezért az első opteronok is 939-es láb tokozású foglalatba kerültek.amd szinten én az atit követem leginkább mert az van a laptoban vga kártyaként.Meg az elején nem teljesített túl jól kicsit bugzott az fpu az elején de azóta javítva van ez a hiba .Természetesen ez bármelyik sorozatú amd és intel procinál a DSDT meghackolásával engedélyezhető vagy tiltható. Én inkább a hálózatos dolgokat + a biztonságtechnikai fejlesztéseket figyelem elsősorban azért szoktam nézni a hw fejlesztéseket is. Hogy azóta hány lábas tokozást használnak amdnél prociknál azt nem tudom megmondani mert nem nagyon néztem utána már mint hogy hány lábas a tokozás csak a hw specifikációnak.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#15 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 12. 02:23 AM

Dátum: Black Bird

Dátum: manó

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!Igaz kissé elkanyarodtatok a kérdés valós témájától,de sebaj.

Igen azért is írtam hogy a a hw-vel kapcsolatos dolgokhoz írjanak véleményt és nem ahoz hogy hogyan húzható.Az ilyen témáknál mindig az van hogy elkanyarodik egy kicsit a témától.De ilyen szempontokból is lehet hasznos infokat kapni ha nem megy át személyeskedésbe.csak nem írtad le pontosan hogy mire vagy kiváncsi már mint hw ügyileg tesztek stb.
a lényeg hogy leírta mindegyikünk a saját véleményét ezzel nincs is baj.
Azért nem konkretizáltam kíváncsiságom tárgyát mert mindenre vevő vagyok ami az AM3 procival kapcsolatos.Igaz itt nem hangzott el de én olvastam,hogy ez a proci kezeli valósan a DDR3 ramokat.Azt is tudom,hogy az AM3 jó AM2 tokba de viszont visszafele már nem igaz.Na meg a 3-ad lagos gyorsító tár ami 6MB.A lényeg,hogy okosabb lettem és épül az új gépem aminél az elsődleges szempontom a DDR3 ram.Az alaplap amit vettem GA-MA790XT -UD4P a proci pedig AMD phenom 2 720 AM3 black edition.Most itt tartok de a hónapban már teljesen összerakom.Mielőtt bárki meg kérdezné miért nem inteles rendszert építek elmondom.Az ára miatt.

#16 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 12. 07:37 AM

Ezt mind leirtam a hszemben. Amugy ha megnézed nekem is AMD gépem van. Teljesen jo szerintem, és amennyiből összeraktam annyiból talán csak egy alaplapra és egy valamien Intel Quad-Core procira tellet volna. És akkor hol a többi minden alkatrész.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#17 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 12. 08:08 AM

Dátum: djrobaa

Ezt mind leirtam a hszemben. Amugy ha megnézed nekem is AMD gépem van. Teljesen jo szerintem, és amennyiből összeraktam annyiból talán csak egy alaplapra és egy valamien Intel Quad-Core procira tellet volna. És akkor hol a többi minden alkatrész.
Bocsi,hogy nem voltam elég figyelmes a hsz-eddel kapcsolatban.Az utóbbi hsz-ben csak reagálni akartam és nem olvastam újra végig az egészet.Még egyszer elnézésedet kérem a figyelmetlenségemért. :D

#18 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 12. 09:05 AM

Ne kérj elnézést... velem is előfordul... :D :D
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#19 bluefish

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 173 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 15. 19:12 PM

A BIOSba a AM2 BOOST mit jelent?

Be vagy kikapcsolva kell lennie?

#20 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 15. 19:52 PM

Dátum: bluefish

A BIOSba a AM2 BOOST mit jelent?

Be vagy kikapcsolva kell lennie?
Az interneten utána néztem, és valami biztonságos tuningolást jelent. Kapcsold be, ha instabilitást veszel észre, akkor kapcsold ki.
kép





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó