Ugrás a tartalomhoz


Net sebesség mérési probléma


9 válasz érkezett a témában

#1 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 08:38 AM

Sziasztok !
Mitől van az , hogy az xp-vel 100%-os a netem sebessége , ha vistát használok meg csak a fele van meg ? Négy speedtes-et is kipróbáltam különböző időpontokban , de az eredmény ugyan az ;) Az erdmények valósak voltak , mert a próba letöltéseknél ugyanazok voltak a sebességek , mint amit a mérések mutattak ... A vista sp1-es és csak az avast van fent. Köszi a segítséget előre is .

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 09:31 AM

Kábelnet, ADSL, más? Router van? Tűzfal volt az XP-n is? Egyéb szoftveres eltérések? Valójában hány megabites a csomag?

#3 spyrro

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 32 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 10:24 AM

Digikábel , router nincs 30/20-as net , tűzfal az xp-n a nortoné .

#4 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2009. April 06. 11:56 AM

Helló! Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy változtasd meg (XP alatt) a foglalható sávszélesség korlátozást, hogy ne legyen engedélyezve.. :)
valamennyire érzik, hogy gyorsabb lesz a net (nem sokkal :) )

csak egy tipp volt... ;)

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Vágólap01.jpg


#5 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 14:11 PM

Dátum: spyrro

Sziasztok !
Mitől van az , hogy az xp-vel 100%-os a netem sebessége , ha vistát használok meg csak a fele van meg ? Négy speedtes-et is kipróbáltam különböző időpontokban , de az eredmény ugyan az :( Az erdmények valósak voltak , mert a próba letöltéseknél ugyanazok voltak a sebességek , mint amit a mérések mutattak ... A vista sp1-es és csak az avast van fent. Köszi a segítséget előre is .

ez leginkább azért lehet mert pl a vista tcp/ip stackje az elsőre nem az igazi ahogy msnél szerették volna a kapcsolatokat kezelő részt átírták és gyárilag le van korlátozva mert volt egy olyan hiba a vistaban ha egyszerre netezet és hallgatott az illető zenét vagy nézett filmet akkor a film nézésénél illetve zene hallgatásnál akadozott a film és a zenelejátszás.

Esetleg itt néz körül:
http://www.microsoft.../technet/script ... x?mfr=true
De érdemes ezt is megnézni sok kis hasznos trükk van windowshoz.
http://www.microsoft.../technet/script ... x?mfr=true

A példa scriptekből kiindulva már úgy szabályozhatod az internet sebességét ahogy szeretnéd. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 14:16 PM

Dátum: FSzabolcs

Helló! Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy változtasd meg (XP alatt) a foglalható sávszélesség korlátozást, hogy ne legyen engedélyezve.. :(
valamennyire érzik, hogy gyorsabb lesz a net (nem sokkal :D )

csak egy tipp volt... :)

ez is egy lehetséges megoldás kép alapján xp proff lesz a home-ból kihagyták ezt a lehetőséget.A QoS az ara jó hogy így lehet szabályozni a csomagok fontosságát pl a nem fontos csomagokat eldobjuk ha egy magasabb prioritású csomag jön a háló kártyához pl.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 aiminet

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 18:35 PM

www.speedmeter.hu

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 18:50 PM

Dátum: aiminet


Na megnéztem és kaptam egy ilyet:
http://www.speedmete...20091313252.png :)
ez meg a letöltés esetén:
http://www.speedmete...20091313260.png :(
windowsnal meg még a fenti értéket megkell szórozni 0,10-el mert a windows a fenti sávszélből 10%-kot lefoglal a QoS-nak.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 19:00 PM

Az a 10% nem oszt nem szoroz, mivel legalább 100Mbps-on LAN-on vannak a modemek, routerek, és abból levesz 10%-ot az még bőven belefér az internetsebességbe. Tehát 90Mbps marad az internetnek, de kinek van ennél gyorsabb nete (otthon)?:) A QoS is csak akkor fogalja le, amikor a Windows Update-ről tölt, különben nem.

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 06. 19:22 PM

Dátum: Bootor

Az a 10% nem oszt nem szoroz, mivel legalább 100Mbps-on LAN-on vannak a modemek, routerek, és abból levesz 10%-ot az még bőven belefér az internetsebességbe. Tehát 90Mbps marad az internetnek, de kinek van ennél gyorsabb nete (otthon)?:) A QoS is csak akkor fogalja le, amikor a Windows Update-ről tölt, különben nem.

igen ebben az esetben igazad van hogy a QoS csak win update esetén működik de pl ha valaki video hívásal chatel msn-en akkor itt is közbejön a QoS. UPC-nél sáv szél emelés történt ez ügyben a legtöbb helyen minimum 2 max 8megás a net átlagban nézve.Természetesen beállítható winél is hogy mennyit foglaljon le a sávszélből a windowsnál a QoS esetén nem a win updatnek foglalja le azt a 10%-ot hanem a hálózati szolgáltatásoknak msn skype meg minden olyan dolog ami netet használ. a fenti infot Kis Balázs Windows Xp haladóknak c könyv alapján írtam. a fenti felvetéseddel csak akkor van bibi ha az alaplapba gigabites kártya van elég sok ilyen alaplap van amiben alapból gigabites kártya van. ilyen szempontból számít hogy mennyit bír a rooter. ha dél-koreában laknál ott a minimum 80megabites net lenne az általános ami nem vicc mert tényleg így van most megcsinálták azt hogy felnyomták sávszélt 120megabitre ne véletlen hogy a wcg egyik fő helyszíne szöul ha lan partyról van szó. :( a lan partynál meg számít a sávszél. :D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó