Ugrás a tartalomhoz


IP elrejtése, anonymitás


10 válasz érkezett a témában

#1 Phade

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 35 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 15. 12:13 PM

Sziasztok!
Engem az érdekelne,hogy hogyan tudnám az ip-m elrejteni,vagy ne a saját ip-m mutassa..(nem külön futtatott programból,hanem mondjuk FF alól,valami plug-in útján,használtam az IP-hider nevű progit,de semmit sem ért mindenhol a saját ip-m szerepelt :S)
Hogyan tudnék majdnem teljes anonymitást elérni a weben?
Az FF-hoz most felraktam a FoxyProxy nevű progit,de asszem béna vagyok,beállítottam több IP-t is,de egyetlen oldalt se nyit meg...
A Tor se akart működni,semmilyen oldalt nem nyit meg...
Ez persze mind Windows alól használom..
Lényegében bármilyen leírás,tutorial,jótanács,program érdekel ebben a témában!

UI:nem Hackerkedni akarok(bár egyértelmű,ha az lennék nem tennék fel ilyen kérdéseket:D)
csak majdnem paranoiás vagyok,egészséges szinten..
We shall know no Fear!!!

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 15. 12:28 PM

Helló!

Hálózati ismereteim alapján nem tudod elrejteni az IP-d, különben nem találna célhoz az adatod. Használhatsz proxy-t, de szerintem az sem rejti el teljesen. A plugin fejlesztői szerint sem alkalmas az anonimitás eléréséhez.

#3 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 17. 20:08 PM

Dátum: Phade

Sziasztok!...csak majdnem paranoiás vagyok,egészséges szinten..
Milyen az egészséges szintű paranoia? :)
Valaki vagy egészséges vagy paranoiás. A paranoia egy betegség! :)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#4 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 17. 21:21 PM

Ha csak böngészni akarsz, arra léteznek erre a célra létrehozott weboldalak, melyek lehetővé teszik az anonim böngészést.
Nagyon nem néztem utána, régen láttam egy oldalt, most is találtam egyet, talán ez is segít valamennyit: http://anonymouse.org/anonwww.html
Aztán, hogy ezek mennyire állják meg a helyük a valóságban, azt nem tudom. És persze nem csak ez az egy létezik.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#5 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 11:23 AM

Dátum: Phade

Sziasztok!
Engem az érdekelne,hogy hogyan tudnám az ip-m elrejteni,vagy ne a saját ip-m mutassa..(nem külön futtatott programból,hanem mondjuk FF alól,valami plug-in útján,használtam az IP-hider nevű progit,de semmit sem ért mindenhol a saját ip-m szerepelt :S)
Hogyan tudnék majdnem teljes anonymitást elérni a weben?
Az FF-hoz most felraktam a FoxyProxy nevű progit,de asszem béna vagyok,beállítottam több IP-t is,de egyetlen oldalt se nyit meg...
A Tor se akart működni,semmilyen oldalt nem nyit meg...
Ez persze mind Windows alól használom..
Lényegében bármilyen leírás,tutorial,jótanács,program érdekel ebben a témában!

UI:nem Hackerkedni akarok(bár egyértelmű,ha az lennék nem tennék fel ilyen kérdéseket:D)
csak majdnem paranoiás vagyok,egészséges szinten..

Ezeket nézd meg Windows esetén:
http://technet.micro....com/en-us/sysi ... fault.aspx
http://technet.micro....com/en-us/sysi ... 2c271.aspx
http://technet.micro....com/en-us/sysi ... a80d9.aspx
A fenti problémádra találtam az Microsoft által készítet programokat ha a külső gyártok ilyen jellegű programjaiban nem bízol.
A rootered nat funkcióját nem árt bekapcsolni ilyen esetben.Ha rooteren keresztül mész ki a netre akkor amit te saját ip-ként látsz az a rootered címe.Ilyen esetbern ha nem szeretnéd ezt akkor a rooter elé rakj egy használaton kívüli gépet egy alap free bsd vagy alap linux telepítésel de ajánlom neked a coyote linuxot ami pont erre a célra készült.
Linuxos megoldások esetén ha érdekel a téma innen tudsz kiindulni: http://linux.lap.hu/
Vagy kérdez nyugodtan mert tudok ilyen témában is segíteni.De az se gond ha Windowsos alapon kell megoldani a problémát.
Esetleg érdemes a A Microsoft script centerét is megnézni ez ügyben.
Ezen a linken érheted el a script centert: http://www.microsoft.../technet/script ... fault.mspx
Természetesen ha probléma van akkor írd le ide a topikba.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 11:34 AM

Dátum: die nadel

Dátum: Phade

Sziasztok!...csak majdnem paranoiás vagyok,egészséges szinten..
Milyen az egészséges szintű paranoia? :)
Valaki vagy egészséges vagy paranoiás. A paranoia egy betegség! :)

A paranoia nem betegség hanem egy természetes állapot bizonyos helyzetekben. Részben én is paranoiás vagyok egy kicsit de én a környezetem miatt.Azért egy kis paranoia sosem árt.De megnyugtatlak nem olyan súlyos a helyzet. :)
Az egyik nagyon jó könyv hogy miért jó az ha egy kicsit gyanakvó az ember:
http://libri.hu/hu/k...ek/szamitastech ... das_hacker
A fenti könyvet megvetem magamnak és elég érdekes dolgok vannak benne meg érdemes elolvasni mert nagyon olvasmányos meg szórakoztató is meg elég jó tippeket ad ahhoz hogy ne ejtsenek át.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 16:47 PM

Már bocsánat, de a paranoia nem összetévesztendő az elővigyázatossággal! A paranoia valóban egy betegség: Katt ide
A jobb félni mint megijed az egy egészséges elővigyázatosság. A paranoia ennek a beteges változata.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 17:13 PM

Dátum: die nadel

Már bocsánat, de a paranoia nem összetévesztendő az elővigyázatossággal! A paranoia valóban egy betegség: Katt ide
A jobb félni mint megijed az egy egészséges elővigyázatosság. A paranoia ennek a beteges változata.

Jó akkor fogalmazzunk úgy hogy elővigyázatos vagyok meg a topik nyitó is így gondolta szerintem hogy elővigyázatos.
Egyébként meg ebben az esetben igazad van csak az emberek többségével az a baj hogy ha elővigyázatos valaki akkor már paranoiás az illető de szerintem az se nagyon jó ha valaki feltűnési viszkettetsége(ismerek pár ilyen embert) van.De ez szerintem hogy ki hogy itéli meg az ilyen dolgokat az emberfüggő.Akkor kerüljük el a rendszergazdikat is mert paranoiások ők is.
Ja eszembe jutott egy vicc erről.
Mi a különbség az átlag felhasználó és a rendszergazda között?
A paranoia mértéke.
De a paranoiának is vannak fokozatai ám:).
Melyik a jobb ha egy fontoskodó rendszergazdával vagy egy paranoiás rendszergazdával zárnának össze? :)
Akkor a lényeg az az hogy félreérthető volt nem kell mindent komolyan venni.Én csak az olyanoktól kapok idegbajt akiknek fingjuk sincs hogy mit használnak.
Szerintem inkább koncentráljuk a topik nyitó témájára.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 Phade

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 35 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 19. 14:49 PM

Na vagyok,csak eddig azt írta,hogy nincs jogosultságom megnézni ezt a topicot,nem mellesleg most is csak Male üzenetben elküldött linkjével találtam meg...
Elővigyázatosságos enyhe majdnem paranoiára gondoltam :)
Majd végigböngészem a linkeket,köszönöm szépen a segítséget....
Rájöttem hogy a proxy-s megoldás se jó,mivel a proxynál meg erősen ott vannak a logfájlok..stb...
Teljesen nem tudok eltűnni,csak annyira amennyi ideje van annak aki keresne :)
routerem nincs is mezei UPc-s felhasználó vok,winfos oprendszerrel...
We shall know no Fear!!!

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 19. 21:19 PM

Dátum: Phade

Na vagyok,csak eddig azt írta,hogy nincs jogosultságom megnézni ezt a topicot,nem mellesleg most is csak Male üzenetben elküldött linkjével találtam meg...
Elővigyázatosságos enyhe majdnem paranoiára gondoltam :)
Majd végigböngészem a linkeket,köszönöm szépen a segítséget....
Rájöttem hogy a proxy-s megoldás se jó,mivel a proxynál meg erősen ott vannak a logfájlok..stb...
Teljesen nem tudok eltűnni,csak annyira amennyi ideje van annak aki keresne :)
routerem nincs is mezei UPc-s felhasználó vok,Windows oprendszerrel...

Hát a Windowsnál nem nagyon lehetséges de megoldható.Ha nagyon elakarod rejteni az ip címedet akkor a BSD és a Linux alapú rendszereknél néz szét meg az egyéb Unix variánsokat nézd meg.Ilyen rendszerekkel foglalkozó oldal aminek elég jó a szakmai színvonala az a hup(Hungarian Unix Portal) és a http://hup.hu/ címen érhető el.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 Stalker

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 21. 23:47 PM

Én ip hider-t használtam. Az eredeti ip cím visszaáll rendszer ujratelepítés esetén?





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó