Ugrás a tartalomhoz


Vista Media Center


26 válasz érkezett a témában

#1 sangabe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 11. 10:35 AM

Hali Mindenkinek !

Akit érdekel a Media Center alatti EPG, Ajánlom a következõ linket:

http://bzoley.tx.hu/...p?article_id=10

Kipróbáltam, mûködik, csak figyelmesen kell elolvasni és :rolleyes: ül majd az arcokon.

üdv : sangabe

#2 SCOTTY

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 12. 10:10 AM

Üdv!

Nekem olyan gondom van a Tv-s cuccal, hogy azt írja ki a Media Center, hogy nincs tunerkártya, pedig van, és ezt az eszközkezelõben is látja,és fel is ismerte, szal elméleileg minden oké, csakhogy állítólag nincs tunerem...:confused:
Amúgy egy Philips TV7131 WDM Video Capture van benne, szal nem vágom a dolgot, ha valaki tud egy épkézláb megoldást az megköszönném.

Üdv: SCOTT:cool:
..::SCOTT::..:cool:

#3 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 12. 16:50 PM

Nem néztél utánna annak,hogy a kártyád kompatibilis-e a Media Centerrel?Mert ugyanez volt annak idején a Windows XP Media Center 2005 kiadással is,hogy nem minden tipusú kártyát fogadott el a Media Center,hiába látta az eszközkezelõ,ill.önállóan tudtad használni...Javaslom(ha teheted)HAUPPAUGE kártyák használatát,nálam a Vista alatt kitünõen megy..Kompatibilis!
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#4 SCOTTY

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 12. 17:53 PM

Utána járok! Köszi a segítséget!
..::SCOTT::..:cool:

#5 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 13. 17:23 PM

Oké, de mi van azokkal akiknek nem Hauppauge kártyája van? Nekem egy Pinnacle PCTV 110i kártyám van és egy 64 bites Vistám. Ezekbõl következik, hogy TV kártyám van, csak nem látja a Média Center. Írtam már a Pinnacle-nak három levelet, a harmadik egy kicsit "haragos" lett, mire válaszoltak, hogy sorry, majd meg fogják oldani, még dolgoznak rajta. Ilyen cég a Pinnacle. Már lassan egy éve megkapták a Vista kódot, mégsem sikerült összehozniuk egy drivert. Ellenben az Ulead VideoStudio 11 (mely ugye egy videószerkesztõ program), tökéletesen felismerte a kártyát. Csak én nem videószerkesztésre, hanem "centerezésre" szeretném használni.

#6 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 13. 18:38 PM

Nos sajnos sok kissebb cégnél az van,hogy eladják ugyan a termékeiket,de megfelelõ drivert már nem sietnek kiadni a Vistához...Sõt!Pedig igy sok vevõt veszithenek,mondván a vevõ,nekem Vistám van de nem veszem meg a teméket, mert nincs hozzá driver...Ezért érdemes a legnevesebb gyártók(bár a Pinnacle se rossz)termékeit elõnyben részesiteni,ha teheted,mégha drágább is.Erre élõ példa a probléma megoldásában a Creative hangkártyákat gyártó cég.Ugyanis tudvalevõ,hogy a Vista már nem támogatja az 5.1hangzást,csak a sztereót.Ennek a gondnak a megoldását már márciusban(mikor hivatalosan megjelent a Vista)elkészitette a Creative.Nekem is gondom volt ez a fapados sztereó hang.Némi utánajárás következett,majd beszereztem ettõl a cégtõl az Sound Blaster X-Fi Extreme Audio elnevezésü 5.1hangkártyát,bár nem volt olcsó(15600Ft)És láss csodát:Van hozzá Vista driver,gyönyörü 5.1 hangzás stb....Ugyanez a helyzet a Tv-kártyák piacán is.Egyszerüen akinek minõség kell a legujabb elvárások(Vista)szintjén,az szinte rá van kényszeritve,hogy a legnagyobb/legjobb gyártók termékeit vásárolja,ha kezdeni akar a gépével(is)komolyabban valamit........Ez az én véleményem.
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#7 sangabe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 13. 20:03 PM

@Lalo !

Nekem is Pinnacle Pctv pro (110i) kártyám van s tökéletesen mûxik a Vista alatt,
a honlapjukon letõlthetõ drivert próbáld meg:

http://pinnaclesys.c...?mode=documents

Nekem eddig a 4.7 volt és tökéletesen ment Vista Media Center alatt.
Most szedem le a 4.9.1-et, kiváncsi vagyok milyen.

#8 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 21. 11:48 AM

Hy mindenki!
Már több helyen(fórum, levlista,...) is érdeklõdetm de eddig még nem tudtak segíteni... :(
Nincs valahol olyan lista(Microsoft által, vagy valaki által ön szorgalomból készített), ami rajta lenne, hogy melyik tuner használható a M.C.-vel?
Pontosabban ezek érdekelnének:

-MSI DIGI VOX A/D(ez laptophoz kellene!!!)
-Hauppauge WinTV HVR-1100
-Hauppauge WinTV HVR-1300
-Hauppauge WinTV HVR-3000
-Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI

Elõre is köszi!
by apy....

#9 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 21. 12:23 PM

Media Center Edition Logo Partner List, hátha segít.
Próbáld meg a keresõvel is.

#10 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 21. 13:59 PM

Dátum: Bootor;393


Thx!

Már meg is találtam amit kerestem. Most már csak az a kérdés, hogy a tunerhez kapott távirányító vezérli a MediaCentert is?
by apy....

#11 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 21. 14:16 PM

Szerintem nagy valószínûséggel igen.

#12 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 21. 14:25 PM

Dátum: Bootor;395

Szerintem nagy valószínûséggel igen.

Megtaláltam az igazit! :(

Õ lesz az:
Hauppauge WinTV HVR1300 MCE Kit

A kezdetleges német tudásomnak köszönhetõen, rájöttem, hogy kezeli. :-)
Thx még1szer a segítséget a tapasztalatokatmajd megosztom ha érdekelvalakit...
by apy....

#13 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 21. 15:20 PM

Szívesen!
természetesen kíváncsian várjuk a tapasztalatokat!

#14 sangabe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 22. 12:06 PM

Apez !

A következõ linket tudom ajánlani.

http://haupauge.com/

Nekem régebben Haupauge karim volt, nagyon bevált, igaz az egy régebbi típus volt.

#15 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 22. 12:52 PM

Igy igaz.A Hauppauge karik nagyon jók...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#16 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 22. 19:13 PM

Sangabe köszi az infót, de a Vistád 64 bites? 32 bites Vista alatt mükszi a driver, de olyan 64 bitest ami müködik a Vista Média Centerben még mindig nem adtak ki...ha jól tudom.

#17 zolij

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 02. 16:07 PM

Sangabe, Lalo
ti hogy telepítettétek fel 32 bites VISTA alatt a PCTV Pro-t, úgy hogy media center is menjen? Mert nekem a windows felteszi az Audio és a Video capture drivert, de magát az eszközt sehogy sem tudom feltenni és a media center azt írja, hogy nincs tunerem

#18 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 02. 16:38 PM

Mivel nekem 64 bites Vistám van így nem tudom a választ, de több helyen olvastam, hogy létezik 32 bites drivere a Pinnaclenak. Nézd meg az alábbi oldalt: http://www.pinnacles...tName=PCTV+110i
Itt találsz drivert a Média Centerhez.

#19 zolij

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 02. 16:49 PM

Dátum: Lalo;491

Mivel nekem 64 bites Vistám van így nem tudom a választ, de több helyen olvastam, hogy létezik 32 bites drivere a Pinnaclenak. Nézd meg az alábbi oldalt: http://www.pinnacles...tName=PCTV+110i
Itt találsz drivert a Média Centerhez.
A drivert próbáltam, felteszi, de azt írja hogy nem tudja elindítani a hardvert. A Pinnacle PCTV Installer for Windows Media Center 3.1 pedig fel megy rendesen, de nincs változás se az eszközkezelõben, se a media centerben. Windows XP és Ubuntu alatt tökéletesen megy a kártya

#20 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 02. 20:28 PM

Hát akkor vagy vársz,mig kiadnak egy normális Vista drivert,vagy veszel egy 100% kompatibilis kártyát...Én az utóbbit tenném Hauppauge névvel....;)
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó