Ugrás a tartalomhoz


Nem indulnak a játékok!


32 válasz érkezett a témában

#1 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 27. 23:39 PM

Nem indulnak el az új játékok, a gépemen. Nem tudom, mi ehet a hiba, mert már Windowst cseréltem, nem is egyszer, videókari drivert is raktam fel már sokat. Se XP-vel, sem Vistával nem hajlandóak elindulni. Valami a konfiggal lehet? A gép: Asus A7N8X-E Deluxe alaplap, 2x1GB Kingston ram DDR 400 Dual, Sapphire Radeon X1650pro AGP, 40GB IDE IBM és 200GB SATA Samsung Winchester, Creative Audigy 2 hangkártya, Pinnacle Pctv Stereo TV Tuner, AMD Athlon XP Barton 3200+ proci. Amik el sem indulnak, mert valami hibát írnak ki indításnál: Need For Speed Undercover, Colin DiRT, Call Of Duty World At War.... Ha valakinek volt hasonló gondja, és megoldotta, vagy valami sejtése van az jelezze. Kössz!

#2 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 28. 09:20 AM

Pontosabban mit ír ki, mert így nehéz lesz megmondani, hogy mi a hibád. De így látatlanba annyit mondanék, hogy a videókártyádra frissítsd a drivert, és frissítsd a Directx-et.
kép

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 28. 11:26 AM

Idézet

Amik el sem indulnak, mert valami hibát írnak ki indításnál

Hát sajnos a "valami hibákkal" mi sem tudunk mit kezdeni. Olyan 80% az esély rá, hogy azonnal segíteni lehetne, ha tudnánk mi az a valami...

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 28. 11:29 AM

Dátum: frosty001

Nem indulnak el az új játékok, a gépemen. Nem tudom, mi ehet a hiba, mert már Windowst cseréltem, nem is egyszer, videókari drivert is raktam fel már sokat. Se XP-vel, sem Vistával nem hajlandóak elindulni. Valami a konfiggal lehet? A gép: Asus A7N8X-E Deluxe alaplap, 2x1GB Kingston ram DDR 400 Dual, Sapphire Radeon X1650pro AGP, 40GB IDE IBM és 200GB SATA Samsung Winchester, Creative Audigy 2 hangkártya, Pinnacle Pctv Stereo TV Tuner, AMD Athlon XP Barton 3200+ proci. Amik el sem indulnak, mert valami hibát írnak ki indításnál: Need For Speed Undercover, Colin DiRT, Call Of Duty World At War.... Ha valakinek volt hasonló gondja, és megoldotta, vagy valami sejtése van az jelezze. Kössz!

Szia frosty001!
Ahogy tomyboy2 is írta hibaüzenetet írd ki hogy miért nem akartak elindulni a játékok amit tomyboy2 is írt nem szeretném még egyszer leírni mert így én is csak azt tudnám mondani hogy vga driver és a direct x frissítése?
Ha van még valami a hibához köthető dolog akkor azt is írd le és azt is hogy mivel próbálkoztál a hiba megszüntetése érdekében a felesleges körök lefutásának elkerülésének érdekében.A fenti játékok követelményeit érdemes megnézni. Vistanal és xp-nél nem írtad hogy hányas szervízcsomag van rajta.Esetleg a fenti játékokhoz rakd fel a játék javításait is általában ezek ilyen jellegű hibákat is szoktak javítani bennük tesomnál a need for speed undergrund2 elég jól megy vista alatt igaz én xp sp3 alatt játszok vele. ha nem tudod beírni ide a hibaüzenetet akkor csinálj róla képernyő mentést és rakd be ide a fórumba hogy mindenki tudjon segíteni a problémáddal kapcsolatban.
De az a legjobb ha az összes az alaplaphoz tartozó drivert frissíted.Az a legbiztosabb.
Ha van valami kérdésed szólj nyugodtan.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 28. 21:03 PM

Nah a hibát nem tudom most leírni, de a játék el sem kezd tölteni, mert már mindjárt indításnál kiírja, majd felrakom újra a játékot, és pontos hibaleírást írok. Legújabb DX van mindíg, Websetup-pal rakom fel, XP SP3, a legújabb összes frissítés rendszeresen, Vista SP1 legújabb frissítésekkel. Windows Update-on ami van mindent felrakok. Videókari legújabb driver mindíg. Jelenleg 8.11 Catalyst Ati Driver. Hangkari driver is a legújabb. Már próbáltam SATA vinyóra telepíteni, ahol a windows fut, meg amikor IDE vinyón volt a windows úgy is. Vírusírtóm ESET Smart Security 3.0.672, Windows Defender, Spyware Terminator, System Protect. De amikor nem volt semmi a gépen, csak a videókari, med DX legújabb, akkor sem indultak. Nem tudom, h nem-e a TV Tuner kártya miatt van-e? Lehet? Alaplap drivert is már többet próbáltam. Akkor sem mennek. Régebbi alaplappal, ami egy ASUS A7V880 volt, meg egy Barton 2600+ proci, meg 1GB-ram, Dualban, azzal sem mentek a játékok. Biost defaultra állítom, jumper resettel is, akkor sem indulnak. Hétvégén havernhoz átviszem a játékot. Neki agy Abit KV7-S alaplapja, Nvidia Gforce 7300 GS-je van AGP-s, meg 1GB Ram-ja, de single-ben. Windows XP-je van SP2-vel. Ha neki indul, akkor a hajamat fogom tépni. Akinek volt ilyen problémája, és megoldotta, az írjon. Kösz előre is. Pá!

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 29. 02:11 AM

Dátum: frosty001

Nah a hibát nem tudom most leírni, de a játék el sem kezd tölteni, mert már mindjárt indításnál kiírja, majd felrakom újra a játékot, és pontos hibaleírást írok. Legújabb DX van mindíg, Websetup-pal rakom fel, XP SP3, a legújabb összes frissítés rendszeresen, Vista SP1 legújabb frissítésekkel. Windows Update-on ami van mindent felrakok. Videókari legújabb driver mindíg. Jelenleg 8.11 Catalyst Ati Driver. Hangkari driver is a legújabb. Már próbáltam SATA vinyóra telepíteni, ahol a windows fut, meg amikor IDE vinyón volt a windows úgy is. Vírusírtóm ESET Smart Security 3.0.672, Windows Defender, Spyware Terminator, System Protect. De amikor nem volt semmi a gépen, csak a videókari, med DX legújabb, akkor sem indultak. Nem tudom, h nem-e a TV Tuner kártya miatt van-e? Lehet? Alaplap drivert is már többet próbáltam. Akkor sem mennek. Régebbi alaplappal, ami egy ASUS A7V880 volt, meg egy Barton 2600+ proci, meg 1GB-ram, Dualban, azzal sem mentek a játékok. Biost defaultra állítom, jumper resettel is, akkor sem indulnak. Hétvégén havernhoz átviszem a játékot. Neki agy Abit KV7-S alaplapja, Nvidia Gforce 7300 GS-je van AGP-s, meg 1GB Ram-ja, de single-ben. Windows XP-je van SP2-vel. Ha neki indul, akkor a hajamat fogom tépni. Akinek volt ilyen problémája, és megoldotta, az írjon. Kösz előre is. Pá!

Még mi elött leszednéd a játékot rakd fel a játékokhoz a frissítéseit is. Amikor elindítod a játékot a játék cd-je illetve dvd-je is benn van a meghajtóban mert az is lehet hogy azért nem indul el mert nincsen benne a játék dvd-je vagy cdje induláskor.
Ez is szokott ilyet okozni ha a játék nem indul.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 29. 18:36 PM

Vista alatti hibát tudtam csak produkálni. Nem olyan részletes, XP alatt részletes, de most Vistám van fenn. Valaki segítsen!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Képkivágás.JPG


#8 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 29. 19:42 PM

Eredeti játékokról van szó? Vagy vmi másolt, tört? Ez meg sajnos nem hibaüzenet. A "Problémajelentések és megoldások" részben nézz utána.

#9 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 00:05 AM

Dátum: frosty001

Vista alatti hibát tudtam csak produkálni. Nem olyan részletes, XP alatt részletes, de most Vistám van fenn. Valaki segítsen!

az xp-s hibaüzenetről is csináltál képernyő mentést mert akkor az alapján is eltudnánk indulni a need for speed melyik részéről van szó mert ez is sokat segítene nekünk?Mert az underground2 megy Vista alatt tesom azzal játszik leginkább és ő is vistat használ ha esetleg parancssorban indítanád a játékot és azt is belinkelnéd annak is nagyon tudunk örülni( hm és azon gondolkodom hogy Windows alatt ez miért ilyen kiforratlan Unix szerű rendszereknél ez nagyon is jól működik)
Mert akkor googleval rá lehetne keresni a megoldásra és a hiba okára is.Máskor mielött segítséget kérsz bármilyen fórumon keres rá a hiba jegyre a googleval és az ott megadott lehetséges megoldásokat próbáld ki és utána meg kérdezd meg egy fórumon természetesen írd le azt is hogy milyen elgondolások mentén csináltad és mire jutottál vele metrt így jobban lehetne segíteni a problémád megoldásában. Csak warez szerű dolgokkal nem foglalkozunk itt ezen a fórumon.Csak nem szeretnénk ha baj lenne emiatt:DBootor is ezért kérdezte hogy meg van-e véve a játék vagy másolt.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#10 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 00:10 AM

Első blikkre rossz az az NFS (crack???).. Nem hiszem, hogy alapból konzolból akarna indulni..

Más játéknál mi a hibajelenség?

#11 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 02:07 AM

Szia!Ezek a játékok elég nagy rendszer igényűek,szerintem!Mint olvasom a ramod 400mhz-es.Nézd meg mennyi most az indulás után elfoglalt és felhasznált mennyiség,és korlátozd le.Talán segít mert ilyen esetekben pláne vistánál előforduló probléma.Tehát csökkentsd az induló programokat teljesen minimumra.Aztán meglátjuk. :)

#12 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 12:38 PM

Dátum: manó

Szia!Ezek a játékok elég nagy rendszer igényűek,szerintem!Mint olvasom a ramod 400mhz-es.Nézd meg mennyi most az indulás után elfoglalt és felhasznált mennyiség,és korlátozd le.Talán segít mert ilyen esetekben pláne vistánál előforduló probléma.Tehát csökkentsd az induló programokat teljesen minimumra.Aztán meglátjuk. :)
Te! Most egy kicsit hülyeséget írtál. A ramokat nem sebességben (mhz), hanem méretben (MB vagy GB) mérik. A 2X1 GB, azaz összesen 2 GB elegendő a játékok futtatásához (jelenleg).
kép

#13 axsika

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 13:46 PM

Nekem is csinált anno ilyen hibákat...de a vistához amit kiadtak kompatibilitás frissités az megoldotta..Nézd végig a frissitési előzményekbe,nem-e maradt ki véletlenül pont az a frissités.
Amugy az Undercover tényleg konzolból indul.:)

#14 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 17:14 PM

Dátum: tomyboy2

Dátum: manó

Szia!Ezek a játékok elég nagy rendszer igényűek,szerintem!Mint olvasom a ramod 400mhz-es.Nézd meg mennyi most az indulás után elfoglalt és felhasznált mennyiség,és korlátozd le.Talán segít mert ilyen esetekben pláne vistánál előforduló probléma.Tehát csökkentsd az induló programokat teljesen minimumra.Aztán meglátjuk. :)
Te! Most egy kicsit hülyeséget írtál. A ramokat nem sebességben (mhz), hanem méretben (MB vagy GB) mérik. A 2X1 GB, azaz összesen 2 GB elegendő a játékok futtatásához (jelenleg).
Én is tudom mibe mérik a ramokat!!!!Remélem azt tudod,hogy a vista alapból 1,1gb-ot emészt fel?!Nem virtuálisból hanem fizikaiból!Na most ha még hozzáadod a játék igényét meg az induló programjaidat na és mellé teszed a lassú ramodat akkor lehet rájössz mire gondoltam?!Felejtsük el ,hogy segíteni próbáltam!!!

#15 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 17:41 PM

Dátum: manó

mellé teszed a lassú ramodat akkor lehet rájössz mire gondoltam?!
Való igaz... De ettől nem kellene kifagynia a programnak, maximum brutál lassan kéne működnie.. És a jelenség XP-n is fent áll.

#16 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 21:21 PM

Nah itt a hibajelentés Vista alatt. Felrakom XP-t, azt megnézem, h ott mi a hibajelenség pontosan.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Képkivágás.JPG


#17 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 22:34 PM

Dátum: frosty001

Nah itt a hibajelentés Vista alatt. Felrakom XP-t, azt megnézem, h ott mi a hibajelenség pontosan.

Na ez már egy fokkal jobb én ez esetben egy debugerel(hiba kereső) megnézném hogy futás közben hol akad el.Igaz nem legális módszer de azért jobb eredményt ad.Az xp-s eredményeket is linkeld be majd ha felraktad az xp-t. Aztán a hibajelenségnek nekiesümk mint a vajas kenyérnek.:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#18 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 22:40 PM

Dátum: manó

Dátum: tomyboy2

Dátum: manó

Szia!Ezek a játékok elég nagy rendszer igényűek,szerintem!Mint olvasom a ramod 400mhz-es.Nézd meg mennyi most az indulás után elfoglalt és felhasznált mennyiség,és korlátozd le.Talán segít mert ilyen esetekben pláne vistánál előforduló probléma.Tehát csökkentsd az induló programokat teljesen minimumra.Aztán meglátjuk. :)
Te! Most egy kicsit hülyeséget írtál. A ramokat nem sebességben (mhz), hanem méretben (MB vagy GB) mérik. A 2X1 GB, azaz összesen 2 GB elegendő a játékok futtatásához (jelenleg).
Én is tudom mibe mérik a ramokat!!!!Remélem azt tudod,hogy a vista alapból 1,1gb-ot emészt fel?!Nem virtuálisból hanem fizikaiból!Na most ha még hozzáadod a játék igényét meg az induló programjaidat na és mellé teszed a lassú ramodat akkor lehet rájössz mire gondoltam?!Felejtsük el ,hogy segíteni próbáltam!!!

Szia manó!
Ne foglalkozz vele tudta mire gondolsz csak kicsit nyersen fogalmazott én is szoktam ökörségeket írni. Van a mondás tévedni emberi dolog másra kenni még emberibb.Szóval nem kell komolyan venni nem akart megbántani csak javítani próbálta a figyelmetlenségedet egyszer kétszer én is elnéztem dolgokat meg előfordul a legnagyobb koponyákkal is.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#19 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 30. 22:43 PM

Dátum: Black Bird

Na ez már egy fokkal jobb én ez esetben egy debugerel(hiba kereső) megnézném hogy futás közben hol akad el.
Persze, disassembler hol marad? :)

#20 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 01. 18:21 PM

Dátum: male

Dátum: Black Bird

Na ez már egy fokkal jobb én ez esetben egy debugerel(hiba kereső) megnézném hogy futás közben hol akad el.
Persze, disassembler hol marad? :)

Értem a viccet meg az iróniát de csak javasoltam nem a játék feltörése a lényeg mert under coverhez óceánnyi törést lehet találni a neten ha a hibajelentésel ezt is elküldi az ea felé akkor szerintem gyorsabban javítják a hibát.Van egy Fast Driver nevezetű játék és annak a demojában volt egy képkezelési hiba az egyik felbotást nem tudta rendesen kezelni és hibát dobott rá mindig megnéztem melyik memória címnél akadt el debbuger megfelelő címre elbaktat megfelelő hiba kijavítva változások elmentve játék újraindít és örül .Azért jó ha van egy nyomkövető progi a gépen már mint nem trójaira meg keylogere gondolok mivel rendszergazdai végzetségel rendelkezem ezért nekem nem árt ha van valamilyen hibakereső cucc a gépemen.Ebben a játékban kispolskit kell vezetned és van benne 10pályja.Nagyon egy mókás játék ajánlom kipróbálásra.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó