Ugrás a tartalomhoz


Pendrive


25 válasz érkezett a témában

#1 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 26. 14:50 PM

Pendrive-ot szeretnék venni, 8-16gbyte méretben. Legyen gyors (min. ~20mbyte/sec olvasási + 10-15mbyte/sec írási sebesség) és megbízható. Kinek milyen tapasztalata van? Kingston datatraveller (2)? Ára ne legyen több, mint ~1000Ft/gbyte.

#2 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2008. November 26. 15:19 PM

Nézz szét itt is! --> http://www.pcx.hu/pendrive

#3 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 26. 17:33 PM

Elsősorban személyes tapasztalokra voltam kivi, egy ilyen oldalt én is végig tudok nézni :) Meg nem mindenhol szerepel a sebesség..

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 26. 17:36 PM

Dátum: male

Pendrive-ot szeretnék venni, 8-16gbyte méretben. Legyen gyors (min. ~20mbyte/sec olvasási + 10-15mbyte/sec írási sebesség) és megbízható. Kinek milyen tapasztalata van? Kingston datatraveller (2)? Ára ne legyen több, mint ~1000Ft/gbyte.

Hát olyan 7-8000Ft között lehet venni ilyen jellegű pendrive-ot saturn media markt meg ilyen jellegűeknél is érdemes megnézni mert ha van akció akkor a fenti sacolt árnál is olcsóbban is hozzá jutsz. én is kingston pendrivot használók igaz 512megás és egy debian hálózati telepítő(net install) van rajta windowson és linuxon is jól működik:) Esetleg néz szét a hupon is(http://hup.hu/)
Érdemes megnézni ezt is: http://hup.hu/node/63716 mert pont témába vág.
És minden kunszt nélkül rendszer indítására is alkalmas ha az isoban benne van a boot rekord biosban ez működik a floppy emulációval és a merevlemezes felismerésel is.Ja és amásik dolog strapabíró tehát a mosást is tulélné:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 08. 09:21 AM

Őt válaszottam: SanDisk Cruzer Contour. Valakinek van esetleg negatív tapasztalata?

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 08. 14:16 PM

Dátum: male

Őt válaszottam: SanDisk Cruzer Contour. Valakinek van esetleg negatív tapasztalata?

Megnéztem a linket és nem is olyan rossz. Azért ha nem titok akkor esetleg leírhatnád hogy kb menyibe fájt mert nekem meg tönkre ment a 4gigás pendrivom vista telepítésére akartam volna használni és ha lesz egy kis pénzem akkor veszek magamnak. :(
A San Disk az megbízható és minőségi termékeket gyárt szóval szerintem nem lesz gond. A flash alapú kártyák gyártását nem most kezdték azaz nem kis pályások e téren ezért nem is kell tartanod attól hogy nem működik vagy ilyesmi .Tönkremenni max akkor menne tönkre ha baltával vagy kalapácsal mennél neki azt hogy a mosást bírja-e azt nem tudom de szerintem biztos van ilyen leírás a neten ha googlevel rákeresel.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 08. 16:40 PM

Nekem éppen ma hozta ki a futár a rendelt portékákat. :( Köztük egy PQI 8Gigás pendrive-ot. Most próbáltam ki, és én nem tudok rá rosszat mondani. Mind sebességre, mind Forintra jó. A írási sebessége 8Mb/s, az olvasási sebessége 10Mb/s. (itt jegyzem meg, hogy nem tudom, hogy ezek a sebességek jónak minősülnek-e, mert én csak a hagyományos adathordozás céljára használom). Ezt én 7800 Ft-ért vettem.
Viktor

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 09. 22:21 PM

Dátum: ViktorBeres

Nekem éppen ma hozta ki a futár a rendelt portékákat. :( Köztük egy PQI 8Gigás pendrive-ot. Most próbáltam ki, és én nem tudok rá rosszat mondani. Mind sebességre, mind Forintra jó. A írási sebessége 8Mb/s, az olvasási sebessége 10Mb/s. (itt jegyzem meg, hogy nem tudom, hogy ezek a sebességek jónak minősülnek-e, mert én csak a hagyományos adathordozás céljára használom). Ezt én 7800 Ft-ért vettem.

Ez elég jó sebbeségnek számít ez függ attól is hogy usb 1.1-esre vagy 2.0-ásra teszed már mint az usb-s vezérlő lapka melyiket támogatja.
Meg meghajtó progi függő is ha windowsról van szó természetesen vagy osx-ről.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 03. 09:13 AM

Az új alaplap csere óta van egy kis problémám. Van 1 pendrive-m, amit ha bedugok, akkor minden tökéletesen működik. Pár perc után, mintha eldobta volna a gép a pendrive-t. Így pedig nem lehet használni csak akkor, ha ki és be dugom az eszközt. Na igen, de vannak lassabb eszközeim, amin tökéletesen működik, és a haverom Samsung Omnia telefon, amin szintúgy megjelent a probléma, de a hiba után usb 1.1-be ment, de tökéletesen. Ja igen a pendrive más gépekben tökéletesen működik. Esetleg találkozott valaki ehhez hasonló problémával?

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: pen hiba1.png
  • Csatolt kép: Pen hiba2.png

kép

#10 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 03. 14:51 PM

Tomyboy2, esetleg távolítsd el az összes usb vezérlőt, és ismertesd fel újra a rendszerrel - talán ez megoldást nyújt a problémádra.
Male, rányomatam a linkedre, de nekem a "404 - Component not found"-ot dobta ki a böngészőm (a sandisk oldalán belül). Egyébként pedig, ha ilyen pendrive-ok sebességével kapcsolatos információkra lenne szüksége valakinek, akkor itt az tulajdonosok által nyilvánosságra hozott teszteredmények közül csemegézhet: USB Flash Drive Speed Tests - Any Drive Size
kép
i like the sparkle in your eyes!

#11 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 19:25 PM

Sziasztok!
Bár ez nem pendrive, de a funkciója ugyanaz. Szóval adott egy külső HDD ház, amihez nincs táp kábelem. Esetleg nincs valakinek fölösleges tápkábelje? De az is jó lenne, ha tudnátok, hogy hol lehet venni tápkábeleket.

Előre is köszi!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: DSC00091.JPG

kép

#12 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 19:31 PM

Dátum: tomyboy2

Sziasztok!
Bár ez nem pendrive, de a funkciója ugyanaz. Szóval adott egy külső HDD ház, amihez nincs táp kábelem. Esetleg nincs valakinek fölösleges tápkábelje? De az is jó lenne, ha tudnátok, hogy hol lehet venni tápkábeleket.

Előre is köszi!
nagy valószínűség szerint ps2-ös kábel jó hozzá a csatlakozó kialakítása miatt is. :) tehát házi barkács is kerülő megoldás lehet de szerintem minden nagyobb számteches boltban kapsz ilyen kábelt. :D ha van kis matrica a jelöléseket illetően vagy kézikönyvében van ilyen akkor házilag olcsóbban kijősz belőle. :D az hogy melyik jó neked te döntsd el.:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#13 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 20:52 PM

Milyen márkájú a ház?

#14 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 08. 22:30 PM

Dátum: male

Milyen márkájú a ház?
Sajnos nem tudom a márkáját, mert az elejére csak "MOBILE HDD" van írva, a tetejére pedig az USB 2.0-nak a jele. De szerintem lényegtelen, hogy korábban melyik mobil hdd tápja volt, csak az a lényeges, hogy a csatlakozása megegyezzen. Érdekességképpen az egyik helyen ps2 csatihoz, a másik helyen s-videó csatihoz hasonlították, de sem ps2, se nem s-videó. Holnap feltöltök képeket.
kép

#15 applause

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 09. 10:48 AM

Dátum: tomyboy2

Sziasztok!
Bár ez nem pendrive, de a funkciója ugyanaz. Szóval adott egy külső HDD ház, amihez nincs táp kábelem. Esetleg nincs valakinek fölösleges tápkábelje? De az is jó lenne, ha tudnátok, hogy hol lehet venni tápkábeleket.

Előre is köszi!
Nekem van egy "coolink" márkáju külső hdd házam, annak ilyen a tápcsatija. Ez csak egy információ.

#16 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 09. 12:59 PM

No ahogy tegnap ígértem, elkészítettem a fotókat.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: DSC00095 (2).JPG
  • Csatolt kép: DSC00096.JPG
  • Csatolt kép: DSC00097.JPG

kép

#17 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 10. 18:37 PM

egy kérdés, az mp3 lejátszó is mondható pendrive-nak? vagyis ha valami program pendrive-ot kér 2gigásat, és csak mp3 lejátszóm volt 2 gigás (1.89 GB) akkor az is jó? mert egyik program nem ismerte fel hogy be van dugva, de a cmd alkalmazásában bevon írva hogy 2gigás kell, ez meg 1.89 ez lehet probléma! am. xp usb-s telepítéshez kellene!

#18 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 10. 19:04 PM

Dátum: Riccardo_G

egy kérdés, az mp3 lejátszó is mondható pendrive-nak? vagyis ha valami program pendrive-ot kér 2gigásat, és csak mp3 lejátszóm volt 2 gigás (1.89 GB) akkor az is jó? mert egyik program nem ismerte fel hogy be van dugva, de a cmd alkalmazásában bevon írva hogy 2gigás kell, ez meg 1.89 ez lehet probléma! am. xp usb-s telepítéshez kellene!
Persze, hogy az mp3 lejátszót is lehet pendrive-ként használni. Bár már kb. 2 ezer Forintért lehet kapni 4 GB-os pendrive-t.
kép

#19 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 22. 15:25 PM

Sziasztok
Adott egy Verbatim Pen drive, de sajnos elérhetetlen, ahogy csatlakoztatom, formattálni akarja, de mégsem sikerül, mert írásvédett, na, most ezt a védettséget, hogy tudnám megszüntetni? Próbáltam már Dos-bol, Windows alatt, Windows telepítés közben, és Linux telepítésnél formázni, ugyan az… valamit tudnátok javasolni?

#20 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 22. 16:32 PM

Nincs valami pöcök rajt, amit el lehet tolni?
kép
i like the sparkle in your eyes!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó