Ugrás a tartalomhoz


Gépfagyás


69 válasz érkezett a témában

#41 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 02:09 AM

Dátum: 8Pepo8

Sziasztok...van egy problemam most vettem tiszta uj ASUS laptopot home premium van rajta es nem tudom miee de neha nekem lefagy :S:S:S:S tudnatok segiteni mi altal csnalja es mit kene csinalnom elore is koszi
Ebből nem lehet tanácsot adni.Valami konkrétabb és közelebbi kellene.Pl.mikor stb. Ui.ezzel a kérdéssel új témát kellene inkább nyitnod mert így nem sok válasz fogsz kapni.

#42 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 02:17 AM

Dátum: krilajos

Megpróbálkozom a processzor kontaktpasztájának a cseréjével is, csak azt nem értem ehhez a Vistanak mi köze? Most xp alatt az Everesttel mérem a hőmérsékleteket és mindegyik a tűréshatár alatt van jócskán. Nem véletlen hogy a Windows 7-et ennyire tolja a Microfos, szerintem ők nagyon is tudják mi ez a sok érthetetlen probléma a Vistaval.
Szerintem az ég világon semmi köze a pasztának a vistához.A másik ,hogy azt halottam hiába van eredeti windowsod ha már valakinek egy creckelt változatban fut ugyan az a széria szám őt részesíti előnyben.Ez is egy lehetőség.Szóval igaz az utolsó közé tartozik de lehet.

#43 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 15:27 PM

krilajos
Csak egy kérdés nem kevés az mellé a kártya mellé a 350es táp???

A paszta max akkor játszana be ha nagyon meleg lenne a procid és nem tudna rendesen hűlni, kb 5-10 fokot is számíthat.

Nekem az Asus P5Bvel volt bajjom XP alatt: Realtech hálókari driver szívatott és random kékhalálokkal szívatott. Lehet szintén hasonló probléma merült fel a te esetedben is.

8Pepo8
Esetleg RAM probléma?
Asus rühelli a samsung ramokat!!!

#44 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 16:03 PM

Dátum: thomas434

Annyit tettem,hogy a BIOS-ban a RAM MH-ét visszaraktam 800MH és úgy működik fagyás nélkül!Ez is érdekes,hogy 1066 és 1333MH-en nem lehet használni :(

Én ara tippelek hogy a chipset nem támogatja a fenti fsb-t. A kézikönyve az alaplapnak mit ír ezzel kapcsolatban ha tunningolod a gépedet nézd meg hogy a kézikönyv mit ír hogy milyen memoriát illetve hogy milyen sebességet támogat max mármint hogy az fsb+a proci belső órajelét meddig változtathatod meg a rendszersín sebességét meddig lehet kihúzni úgy hogy nem omlik össze a rendszer.Ha meg igen akkor nem ártana frissítened a biost.A fenti sebességen azért nem tudod használni mert a memoria modul nem támogatja ezek szerint ha még is húzni akarod akkor a memoriákra tegyél passzív hűtést.
A memtestet futtasd le mindig ha húzod a memot meg a rendszert. Természetesen csak ez egy tipp mivel én nem húzom a gépet ezért nem szoktam ilyen problémába ütközni a hw-t hiáb tunningolod ha nincsen az oprendszer+az alkalmazások hozzá optimalizálva a hardverhez.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#45 8Pepo8

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 17:08 PM

SZiasztok nem reg vettem uj laptopot ( Notebook ASUS F5SR-AP027C/ C2D T5900/ 15.4" WXGA CS/ 3GB/ A3470 512MB/ 320GB 5.4k/ DVD/ WF/ BT/ CAM/ DVI/ VIS HP ) es Home Premium van rajta...sajna lefagy neha nekem :S es hol jatek kozbe vagy netezes kozbe es nem tudom az okat...pedig az uj verziokat mindig toltam ra szoval nem ertem mi lehet a gond :S valaki tudna valami tippet lecci irjon...kosz

#46 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 18:35 PM

A VISTA-ba bizonyos dolgokat át kell állítani,hogy jó legyen mert nekem is zabálta a memóriát,nyekegő hangot adott,fagyott! http://lacy.hu/ itt nézz körül és biztos találsz megoldást!Sajna bonyolult lenne leírnom,hogy mit kéne csinálni mert most az XP van fenn és nem tudok képlopóval képeket küldeni,hogy mit csinálj!

#47 8Pepo8

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 19:05 PM

kosz szepen...olvasgatom az oldalt..de eleg sokk minden van ott :( nem tudnal nekem irni par pl hogy mit kapcsoljak ki ami segitene nekem ?

#48 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 19:22 PM

Eredeti Windows?
Mióta fagy le? Amikor megvetted, akkoris is fagyott, vagy csak később. Valamit telepítettél a fagyások előtt?
Driver, crack?
Antivírus program van? Tűzfal be van kapcsolva?

#49 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 21. 12:10 PM

Én a felhasználói felügyeletet szoktam kikapcsolni!A hibernálást: Kikapcsoláshoz: powercfg -H off , meg az előtöltő szolgáltatást:Start menü keresőjébe írjuk be: services.msc , Keressük meg az Előtöltés szolgáltatást és katt rá duplán! Az Indítás típusa legyen Letiltva, majd katt a Leállítás gombra. Aztán a merevlemez kikapcsolását szoktam 20perc helyett 999999percre állítani!Ezek pedig rendszerkarbantartó programok:Vista Manager , Glary Utilities , TuneUp Utilities 2008 ezekkel tisztán lehet tartani a rendszert,gyorsít,stabil lesz minden a sok szemetet eltünteti ez pedig egy automata töredezetségmentesitő Ashampoo Magical Defrag 2

#50 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 21. 12:19 PM

A Windows Vista Premium operációs rendszert futtató PC legalább a következőket tartalmazza (minimum konfiguráció):

1 GHz 32 bites (x86) vagy 64 bites (x64) processzor1.
1 GB rendszermemória.
DirectX 9 kezelésére képes grafikus processzor WDDM-illesztőprogrammal, 128 MB grafikus memóriával (minimum)2, Pixel Shader 2.0 és 32 bit/képpont.
40 GB merevlemez-kapacitás 15 GB szabad tárhellyel.
DVD-ROM meghajtó.
Audiokimeneti lehetőség
Internet-hozzáférési lehetőség.

#51 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 20. 13:34 PM

Adott egy Asus notebook ami időnként befagy nem teljes fagyás hanem pár percre minden megáll néha filmnézés néha játék közben és nincs összefüggés a fagyások között, túlmelegedésre gondoltam, csak ezzel az volt a gond, hogy pár perccel a bekapcsolás után is volt ilyenfajta fagyás ultimate x64es 7-es fut rajta.Kérdés az, hogy mi okozhatja ezt és esetleg hogyan lehetne orvosolni?

#52 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 21. 08:32 AM

Szerintem driver problémája van, de igazából passz.

#53 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 21. 19:08 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: pat08 - Dátum: 2011. June 20. 13:34 PM

Adott egy Asus notebook ami időnként befagy nem teljes fagyás hanem pár percre minden megáll néha filmnézés néha játék közben és nincs összefüggés a fagyások között, túlmelegedésre gondoltam, csak ezzel az volt a gond, hogy pár perccel a bekapcsolás után is volt ilyenfajta fagyás ultimate x64es 7-es fut rajta.Kérdés az, hogy mi okozhatja ezt és esetleg hogyan lehetne orvosolni?
A hang is megakad? mert az nálam is elő szokott fordulni, igaz, más laptopom van.
kép

#54 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 22. 17:01 PM

Igen az is megáll

#55 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2013. March 09. 20:48 PM

Újraindításkor lefagyott a gép már másodszorra, olyan állapotba kerül mintha készenlétben lenne villog a monitor ledje. Esemény napló ezt írja ki:

kép



Spoiler

Stay hard with latest stable version! ;-)

#56 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2013. March 10. 23:42 PM

Most működik a gép vagy nem?
Nekem valamilyen registry-s problémának tűnik.

#57 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2013. March 11. 10:25 AM

működik csak most is újraindításnál kifagyott ugyanúgy
Stay hard with latest stable version! ;-)

#58 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2013. March 11. 23:17 PM

Nem változott semmi sem a gépben? Hardver, szoftver? A HDD állapotát megnézhetnéd egy HDSentinel programmal.

#59 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2013. March 12. 10:35 AM

nem,

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra.
Stay hard with latest stable version! ;-)

#60 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2013. August 04. 09:17 AM

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Olyat csinál a gépem, hogy benyomom a bekapcsoló gombot, búg, mint ha bekapcsolna, de a monitor nem kapcsol be. ezt 2x 3x eljátsza, utána bekapcsol rendesen. De valamikor azonnal bekapcsol egy nyomásra. Menet közben minden jó. Elég nagy játékkal próbáltam, nem fagy be semmi. IDE kábel okozhat ilyet? Én arra tippelek.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó