Ugrás a tartalomhoz


Gépfagyás


69 válasz érkezett a témában

#21 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 16. 12:22 PM

Dátum: frosty001

Vista x64-em van. 2GB-rammal tökéletes a rendszer. 4 GB Rammal nem megy a 3D. Állandóan lefagy, meg a videóvezérlő újraindul. ASRock Alive XFire eSata2 lap van, AMD X2 Athlon 64 6000+ proci, ATI HD 4670 videókari. Mindenből a legújabb driver. A gyártó oldalán van hivatalos megoldás, ami két windows frissítés telepítése. Ezek viszont nem települnek fel. Azt írja, "Ez a frissítés nem erre a rendszerre vonatkozik" Frissítések: Windows6.0-KB938194-x64.msu és Windows6.0-KB938979-x64.msu. Valaki nem tudja, h ezek része az SP1-nek? Kössz mindenkinek!
Szia!Nekem is volt ilyen jellegü problémám ugyan úgy kingston ramokkal.Nézd meg everestel az idözitéseket meg föképpen ,hogy mennyi bankosak a ramok.Ugyanis ha eltéröek nagyon lehuzza a gépet.

#22 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 16. 12:41 PM

Es mi volt ra a megoldas?

#23 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 16. 20:54 PM

Ezt a hibát írja:
Product
Windows

Problem
Video hardware error

Date
2009.01.16. 20:46

Status
Not Reported

Description
A problem with your video hardware caused Windows to stop working correctly.

Problem signature
Problem Event Name: LiveKernelEvent
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038

Files that help describe the problem
WD-20090116-2046.dmp
sysdata.xml
Version.txt

Extra information about the problem
BCCode: 117
BCP1: FFFFFA8007A2E4E0
BCP2: FFFFFA6004218C68
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

#24 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 02:30 AM

Dátum: frosty001

Es mi volt ra a megoldas?
Kicseréltem teljesen egyforma ramokra.Azután teljesen meg szűntek a problémák,és a vista 5.1-ről 5.9-re minősítette a ramokat. :(

#25 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 03:06 AM

Dátum: frosty001

Ezt a hibát írja:
Product
Windows

Problem
Video hardware error

Date
2009.01.16. 20:46

Status
Not Reported

Description
A problem with your video hardware caused Windows to stop working correctly.

Problem signature
Problem Event Name: LiveKernelEvent
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038

Files that help describe the problem
WD-20090116-2046.dmp
sysdata.xml
Version.txt

Extra information about the problem
BCCode: 117
BCP1: FFFFFA8007A2E4E0
BCP2: FFFFFA6004218C68
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
http://www.szoftverb....hu/kereses/ind ... ftverbazis Ezen a linken megtalálod az uj everestet ! "UH97RJEV47IHFJBTRREFWLIB2"ezt be írod már látni fogod amit addig nem."remélem érted mire gondoltam?"Szoval ha ez meg van inditod a progit majd katt az alaplapra és utánna az spd-re ott mindent meg találsz a ramokrol.Remélem tudtam valamelyest segiteni.

#26 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 13:08 PM

Hova írom be?

#27 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 15:39 PM

(Serialként)

#28 krilajos

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2009. January 18. 18:25 PM

Mindenkinek szebb napot!
Előre bocsátom hogy nem felhasználó szintű hardver és szoftverismerettel rendelkezem, mivel jó ideje ebből élek. Mivel a cipésznek a legrosszabb a cipője mondást megcáfolva eldöntöttem hogy váltok operációs rendszert, WinXpProSP3-ról Vista Home Premiumra.
A gép:Gigabyte GA-945GCM-S2C frissített stabil F5BIOS-sal
CPU típusa DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)
DIMM: Kingston KTC1G-UDIMM 2db DDR2800Mhz 1GB
PCI E Videokari: ASUS EAH3450 Series 256MB Dx10 kompatibilis
HDD:meghajtó - SAMSUNG HD250HJ (232 GB)
Táp. Chieftec Delta 350W
Hang Creative SoundBlaster Audigy SE PCI

Nos hogy biztos legyek a dolgomban, letöltöttem a Ms oldaláról a Windows Vista Upgrade Advisort, bár ismerem a vasat amit használok, de azért mégis hátha. Futtatásnál semmi probléma, egy két szoftverre visított, de azokat amúgy sem raknám Vistára.

Nos adatmentés, tudni kell a merevlemezen két partíció van egy alapvető C: 60GB és egy logikai D: kb 170GB.
Nos mivel a D-n van minden adatom ezért Vista gyári lemez be, Vista telepítővel C: partíció törlés és telepítés. Telepítés rendben lezajlik, a hangkártyához leszedve a friss vista driver a gyártó honlapjáról, telepítve.
Net keretrendszer2.0 a vistaból telepítve, hozzá a net keretrendszer 3.0, mivel használok pár progit ami ezt igényli és a Microfos szerint ezek mind Vista kompatibilisek. Szóval Vista fel, aktiválás ok, driverek fel, sp1 fel, automatikus frissítés be, Office2007 fel, aktiválás, frissítés, NERO7.9.6.0, PowerDVD8Ultra, Winamp5.531, EasyCDDA Extractor12,KMPlayer,QTime7.5,Total Commander 7.04a,Irfan View 4.23, Picasa3, PhotoFiltre,NokiaPCSuite, nyomtató(EpsonDX4400)driverek,AshampooWinOptimizer6 felrakva és jött a PaintNET legfrissebb, amikor ugyanis a telepítés végén:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop:0x0000000A (0xBBA3B520, 0x00000002, 0x00000000, 0x81AED693) kékképernyő fogadott. Utánna restart, minden ment rendesen egy darabig, aztán egy (ja a gépen Firefox van. mert gyűlölöm az IE-t, és Thunderbird, ami szintén a MIcrosoft szerint compatible.)idő múlva ismét:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop:0x0000000A (0xbBE957F4, 0x00000002, 0x00000001, 0x81B05693)
Aztán megint egy darabig semmi és ismét hasonló hibaüzenet. Rendben, illesztőprogramok legfrissebbre cserélve, RAM-ok tesztelve, hiba nem volt, de lecserélve újra, olyanra amit a lap is támogat, próba és ismét teljesen véletlenszerűen IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop:0x0000000A különböző de lényegében azonos paraméterekkel.
Remdben, videokari csere, de előtte ilesztőprogram lepucolva, új kari be, driver install, minden rendben egy darabig és ismét IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop:0x0000000A stb stb.
Jó rendben hangkártya drivere frissít és átrak másik PCI slotba, de hiba újból ugyanaz.
Jó reinstall és újbóltelepítek, mostmár körültekintőbben, csak a legfrissebb WHQL driverek, kivéve a Soundblaster Audigy, mert annak van ugyan Vista drivere de a Verifier szerint nem aláírt.
Jó működik és egyszercsak megint: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop:0x0000000A és megint IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop:0x0000000A, és a végén, indulásután a bejelentkező képernyő előtt közvetlen:
BAD_POOL_CALLER Stop: 0x000000C2 (0x00000007, 0x110B, 0x0A200201, 0x8C420C38)
Hadd ne meséljem milyen idegállapotba kerültem, ja a gépen a tűzfal ki volt kapcsolva és ESET Smart SEcurity volt fenn, amiről nincs tudomásom hogy okozhatna e problémát.
Jó most Vista le XP vissza, de előtte egy teljes hardware teszt boot cd-vel, semmi hiba, XP eddig szépen fut hiba nélkül.
A kérdés aki járt már így, mi volt a megoldás? Cseréljek le mindent a gépben, mert megvettem ezt az átkozott szoftvert? vagy cseréljem le az egész gépet hogy ismét ez a hibajelenség váratlanul előjöjjön,
A Vistaval chekkoltattam a HDD-t, nincs hiba. Mi a fene ez? Lehet hogy az XPs logikai partíció zavarta be? Hogy ott maradt az XP lapozófájlja? De azt töröltem és átraktam a Vistaét oda talán az?
Egyszóval nem alacsony tudással a hátam mögött negyven évesen a Vista betett nekem rendesen, mert most már semmit nem értek. Minden mindennel kompatibilis, a RAMok egyenként és külön is jók, két videokari után is ugyanaz. Táp esetleg, vagy IRQ hiba a PCI sloton? HDD probléma?
Aki tud valami érdemlegeset, legyen szíves ossza meg velem, mert a fórumokon általános baromságokat találtam. Köszönettel!

#29 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 19:05 PM

Nagyjából egyértelműen driverre tippelnék, ha azt mondod, hogy XP jó. Ha akarsz vele próbálkozni, akkor csinálj olyat, hogy mindent, amit csak lehet WUP-ról telepíts fel, és ami ott nincs, azt egy ideig ne rakd fel.

#30 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 20:52 PM

Szia én a hibaüzik alapján arra tippelek hogy a megszakításoknál ütközések vannak de ahogy male is írta drivereknél lehet a gond nelkem pl nem ilyen de hasonló hibajelenségek voltak csak xp-n nekem olyan volt hogy kék képernyő akkor volt ha felraktam a frissítéseket szabályosan leállítottam az xp-t vártam egy kicsit bekapcsoltam xp elindul mikor jelentkezne be akkor kék képernyő és megint újraindul pedig amin használom laptopon az xp által támogatott érdekes vistaval nem volt ilyen jellegű gondok mivel meguntam az ilyen jellegű szívásokat ezért linuxot raktam rá.
Érdekes mert ahogy nézem a hw leírást működnie kellene rendesen mert a hw adatokból következve vista kompatibilisnek kell lennie. A bios volt frissítve vagy az eredeti van ahogy kijött a gyárból mert általában szokott olyan lenni hogy a bios is bekavarhat ilyen téren természetesen csak egy tipp volt. Esetleg nézd meg ezt a lehetőséget is..
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#31 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 20:53 PM

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop:0x0000000A <----- ez a hiba nálam is előjött elég sokszor. Vista Home Premium 64Bit van nekem. Kicsit tuningoltam a procit mert hát miért ne, és egyszercsak fogta magát netezés közben bejött a kék képernyő ezzel a hibakóddal. Először nemfoglakoztam vele, de mikor már sokadszorra jött elő kicsit kezdett idegesiteni. Visszaállitottam a procimat alapra és lám azota nincs kék képernyő, nemfagynak le a játékok semmi más ilyesmi probléma. Nemtudom mennyit segitettem ezzel.

A gépem: Asus M3N-HT Deluxe; AMD Phenom 9850 BE; 4*1GB Kingmax DDR2-800Mhz; XFX 9800 GTX+; Seagate Barracuda 250GB SATA2
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#32 krilajos

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2009. January 18. 22:04 PM

Köszönöm nektek a sok segítséget, Blackbird segítő válaszára. a BIOST frissítettem a gyártó által ajánlott nem beta driverre, eredetileg F! volt, jelenleg ehhez a vashoz az F5 a stabil verzió. A bios frissítésre a Gigabyte-nak nagyon jó flash-elő progija van a gyári driverlemezén, ezt használtam. A RAM-ok időzítései egyformák és a méretük is. Én gondolkoztam és agyaltam ezen a problémán, most ott vagyok, mivel az alaplapon nem látok semmi hibát és XP pro sp3mal nem is hibázik, semmi baja, hogy lecserélem a lapot, a procit és a merevlemezt is, már ha lesz rá pénzem éa a jelenlegit el tudom sózni valakire. A bosszantó az, hogy az ember megvásárol egy ilyen op. rendszert, hiszen miért ne tenné, minden jel arra utal hogy megbízható és működik, erre négy napig szívtam és teszteltem, ráadásul gerincproblémáim is vannak. Hát b..... meg a Mikrofos.
Szerintetek a merevlemez logikai partíciója összezavarhatja a Vistat? Esetleg a hangkártya a PCI slotban? De ez az xp-nél nem volt gond, tudom a Vista az IRQ-kat teljesen másképp kezeli le, de akkor is. Most fejlődünk vagy nem? Talán ha fix IRQ-ra állítanám a BIOS-ban? De emlékszem én még a Vista alatt lepucoltam a driverét és kivettem, aktiváltam az alaplapi Azaliat, de akkor is ezt produkálta egy idő után. Ha esetleg még valami tamnácsot tudnátok adni, nagyon megköszönném, vagy ha van tapasztalat hogy ez az átkozott Vista milyen vason vagy configon fut, nagyon megköszönném és köszönöm az eddigi segítségeket is.

#33 krilajos

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2009. January 18. 22:09 PM

Djrobaa hozzászólását is nagyon köszönöm, én nem tuningolom a gépemet, mert nem használom sem játékra, sem egyéb extra dolgot nem teszek vele, de átnézem a BIOS-t mert hallottam vhol hogy pár gyártó már élből kicsit felhúzza a vasat, hogy legyen már kicsit látványos vagy vmiért, nem tudom. de köszönöm átnézem, és ha tanács lenne vistával jól működő hardverre, annak nagyon örülnék.

#34 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 22:57 PM

Egy barátomnak majdnem ilyen gépe van mint neked. Gigabyte GA-965GM-S2 lap, Intel Pentium Dual Core E2180, 2*1Gb Kingmax DDR2-800Mhz, Samsung 320Gb SATA2. Neki is Home Premium van, és még nemjött elő ilyesmi probléma. Igaz az integrált hangot és VGAt használja. Neki is minden alapon megy.

Valahol láttam még erre a hibára megoldást, bár nemtudom, hogy segithet e. Lekell venni a prociról a hűtőt és a régi hűtőzsirt alaposan lekell pucolni a prociról és a hűtőről is. Utána bekenni valami ezüstös pasztával és mehet a gépezet. Nemtudom ez segit e, mert nálam csak a processzorért nyavajgott. Azért az fura hogy Vista már ha 2.7ig huzom a procit már problémázik ( aztmondták ez a 64bites Vista problémálya) de ha Xp van fenn ott nyugodtan mehetek 3.2ghz-ig. Szerintem egy probát megér a tisztogatás, hátha bejön. De ennél régebbi konfigra is tettem már Vistat és nemvolt probléma vele.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#35 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 02:35 AM

Hali!Szerintem nem a konfiddal van baj.Köreimben volt már ilyen és nem egy embernek!Mivel a vista telepítésénél igaz van partíció program ,valahogy nem az igazi.Mi úgy tudtuk orvosolni,hogy a c-partit teljesen töröltük utána újra alkalmaztuk és formáztuk majd ezek után jött a telepítés és láss csodát meg javult.Vagy paragon magic-el oldottuk meg ugyanezt és úgy telepítettük.Szóval az a maradvány ami be kavart csak így tudtuk eltüntetni.Ezek után a drivereket pedig mindig Uniblue 2009 driverscanner nevü programmal huztuk fel mivel ez csak a kompatibilis és legfrisebb drivert teszi fel.

#36 krilajos

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2009. January 19. 07:26 AM

Köszönöm ismét a sok jó tanácsot, érdekes én is nagyon sok gépre raktam Vistat és a Linux különböző típusait is, de ilyennel még nem találkoztam, soha nem volt probléma, vagy ha volt is az megoldható volt. Erre pont a saját gépemen futok bele ilyen problémába. Ezen a partícionáláson én is gondolkoztam, nekifutok mégegyszer azt hiszem, lehet veszek egy 80GBos merevlemezt, amúgy is kellene, mert szűkös a hely és megpróbálom azt partícionálni és arra rá a Vistat. Koszonom, letöltöttem az Uniblue Driverscanner 2009 programot, megpróbálom, szerintem ez segíteni fog, ha nem baj majd beszámolok róla, hogy másoknál elkerülhető legyen a probléma. A gond csak ott van, hogy én mint informatikával foglalkozó ember, értem a Windows kékképernyőre írt üzeneteit és értelmezni is tudom, csak az az érzésem hogy ezeknek a hibajelentéseknek a valósághoz semmi köze, vagy legalábbis nem lehet vele sokra jutni. Emlékszem volt olyan hogy a hibát leíró fájlból próbáltam elemezni a problémát IRQL_NOT_LESS_...kékképernyőnél és az eredmény az volt hogy egy driver.dll próbál egy memóriahelyre írni egy rendszer dll-el, és mit adott az isten: merevlemez probléma volt, ami utólag beigazolódott, ugyanis teljesen kilassult a lemez és a teszt is megerősítette a lemezhibát. Ennyit a verem részletes elemzéséről.

#37 krilajos

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2009. January 19. 07:52 AM

Megpróbálkozom a processzor kontaktpasztájának a cseréjével is, csak azt nem értem ehhez a Vistanak mi köze? Most xp alatt az Everesttel mérem a hőmérsékleteket és mindegyik a tűréshatár alatt van jócskán. Nem véletlen hogy a Windows 7-et ennyire tolja a Microfos, szerintem ők nagyon is tudják mi ez a sok érthetetlen probléma a Vistaval.

#38 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 11:30 AM

Dátum: krilajos

Megpróbálkozom a processzor kontaktpasztájának a cseréjével is, csak azt nem értem ehhez a Vistanak mi köze? Most xp alatt az Everesttel mérem a hőmérsékleteket és mindegyik a tűréshatár alatt van jócskán. Nem véletlen hogy a Windows 7-et ennyire tolja a Microfos, szerintem ők nagyon is tudják mi ez a sok érthetetlen probléma a Vistaval.

A windows7betahoz már elérhető a fejlesztőkészlet ms hírlevele szerint.Gondolom ő arra gondolt hogy a kontakpaszta száradhatott ki.Meg a Vista szerintem én azért volt bukás mert még csúsztak is vele meg egy részt csomó mindent kihagytak belőle amit a longhornba igértek anno.
.Igaz nem ebben a formában de azért lesz pár újdonság az eddigi windowsokhoz képest.
Ezt meg azért linkelem be mert szerintem jókat derülnél rajta:
:(
Én szerény véleményem szerint én arra következtetek hogy néha még ők se értik főleg a marketinges részleten:D.Az msnél ami nagyon jó az a hadwereik miért nem gyártanak porszívót inkább az ms billentyűzet egér az jó szokott lenni msnél meg szoftver vonalon a szerver termékek is jók legalább is a server 2003-nál ezt tapasztaltam.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#39 frosty001

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 18:55 PM

Eszközkezelőben ezt írja 2GB Rammal!

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Untitled.jpg


#40 8Pepo8

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 20:07 PM

Sziasztok...van egy problemam most vettem tiszta uj ASUS laptopot home premium van rajta es nem tudom miee de neha nekem lefagy :S:S:S:S tudnatok segiteni mi altal csnalja es mit kene csinalnom elore is koszi





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó