Ugrás a tartalomhoz


Windows Vista előretelepített változat


33 válasz érkezett a témában

#21 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 09:59 AM

Hiába megyek rá a c meghajtónál hogy ellenőrzés nem indítja el. ha rámegyek először kiírja hogy : filerendszer hibáinak automatikus javítása, és hogy szektorhibák keresése és kisérlet a javításukra. Hiába pipálom be egyiket vagy mindkettőt mikor rámegyek hogy indítás eltünik az ablak és nem csinál semmit. Ha egyiket se pipálom be akkor viszont dolgozik valamit a gép de nem mutat semmit.

#22 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 11:03 AM

Nah már 100 gigából 98 lett. már a norton se ellenőriz. internetes oldalakat tölt be magától. meg letöltöget file-okat. ez vmi vírus lesz. Melyik jó vírusírtó?

#23 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 11:14 AM

Nyomass Ad-Aware-t.
Ezen kívül javaslom, hogy online vírusírtókkal próbáld eliminálni a szörnyeteget:
Trendmicro
Kaspersky
Bitdefender
Eset
F-Secure

És a Google még segít néhányat találni.. :( De csak megbízhatót használj!

#24 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 15:53 PM

avg-t töltöttem le de csak egy vírust talált valami autorunt vagy mit rögtöna c meghajtón. de azóta is dobál be netes ablakokat meg egy kcsit lassabban indul a win. jah az avg már észlelte a d meghajtót meg azt is hogy 7 giga és abból 2 szabad de más nem észleli.mi a picsa baja lett már ugyan....

#25 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 18:52 PM

Javaslom, hogy CD-ről indíts valami telepítőt vagy ilyesmit, hogy megnézd mi az igazság. Adaware-nek kéne leszednie az ilyen reklámos dolgokat.

#26 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 18. 20:38 PM

Dátum: tomboy013

Hiába megyek rá a c meghajtónál hogy ellenőrzés nem indítja el. ha rámegyek először kiírja hogy : filerendszer hibáinak automatikus javítása, és hogy szektorhibák keresése és kisérlet a javításukra. Hiába pipálom be egyiket vagy mindkettőt mikor rámegyek hogy indítás eltünik az ablak és nem csinál semmit. Ha egyiket se pipálom be akkor viszont dolgozik valamit a gép de nem mutat semmit.

chkdsk ezt ad ki parancssorba és akkor megcsinálja a lemez ellenőrzést a fenti hiba jelenséget meg szerintem azért csinálja mert a merevlemezed kezdi az útolsókat rúgni így ajánlott új merevlemezt venni természetesen a merevlemez csatólója alapján.Ezekbe az új notikba nagy valószínűleg sata csatólójú lemez kell 2.5" méretű lemezt vegyél notiba . Az F paramétert megadva(chkdsk) még a hibát is kijavítja..A merevlemez kerregése is ha furcsa nem megszokott hangot hallasz akkor az is azt jelenti hogy csak a merevlemeznek fizikailag is búcsút inthetsz.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#27 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 09:34 AM

Hát csúnya lenne ha már behalna a vinyóm mivel egy hónapja vettem a laptopot.... amúgy ha be írom amit mondtál akkor is csak egy pillanatra felvillan egy fekete ablak és eltünik...úgyhogy ez se jó.

#28 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 09:41 AM

egyik ismerősöm azt is mondta hogy tegyek fel egy Particion Magic-et és az megjavítja a vinyót, de vistára nem találok PM-et.
Már most elegem van ebből a vistából csak az a gáz xp-t nemtudok a gépre rakni mert nincsenek xp-s driverek a laptopomhoz :( legalábbis én nem találok...

#29 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 12:07 PM

Szerintem nem kellene ilyen dolgokkal szenvednek, szimplán le kéne írtani a vírust és a hasonlókat és/vagy újratelepíteni a gépet. Ezért mondtam, hogy valamilyen független forrással nézd meg a particiók állapotát (boot cd).

#30 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 19. 15:22 PM

Dátum: tomboy013

Nah már 100 gigából 98 lett. már a norton se ellenőriz. internetes oldalakat tölt be magától. meg letöltöget file-okat. ez vmi vírus lesz. Melyik jó vírusírtó?
Én a Te helyedben nem kínlódnék.Az amit Te bekaptál egy downloader nevű vírus mait az életben nem lehet ki írtani mivel az internetből táplálkozik és minden hová befészkeli magát!Úgy van kitalálva,hogy saját magát tölti be minden előtt igy nem lehet meg fogni sajna!Amit javasolni tudok teljes lemez törlés és új partíciók létrehozása majd telepítés!Egy tanács ha elfogadod-mielőtt bármit csinálsz a neten tegyél fel vírusirtót hiszen lényegesen kisebb lesz az esélye az ilyen dolgoknak.A drivereket pedig xp-hez letudod tölteni a netről. Ui.nekem is becsúszott ugyan ez így tapasztalatból beszélek. :(

#31 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 21:39 PM

valahogy szeretném megúszni win újratelepítés nélkül hogy miért az mindegy...
nah a köv a helyzet: (hátha így már tud nekem valaki segíteni)
Beállítottam az avg vírusírtóba hogy rootkiteket is ellenőrizzen és talált négy filet a system 32 mappába: ezen belül a drivers mappába talált egy axv7bc9z.SYS és egy gaopdxsvpyvvei.sys (ebből kettő is szeretpel a nevük ugyanaz megnéztem) nevű filet. Jah és csak simán a system 32 mappába egy gaopdxwbwoyobb.dll-t. Fertőzésnek azt írja ki hogy rejtett file. Törölni nem lehet őket. Nah ezt mondja meg valaki hogy mi!!!

És még egy info: amikor kezdődtek a gondok akkor egyszer csak feljött valami ablak azzal hogy a vista megoldást keres pár problémára. Valami a webcammal volt meg cod4 exe-ével meg még egy pár programmal(ezt már asszem írtam visszább) nah ezis miért volt?

Jah és ezt hogy a neten tegyek fel vírusírtót ezt hogy érted?

És hogy lehet független forrással megnézni a partíciók állapotát. nemnagyon értek én az ilyenekhez :(

#32 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 23:09 PM

Ha minden jól megy ezzel a progival tudod újraindításra ütemezni a fájlok törlését, amikor is elvileg nem használja semmi, de nem biztos, hogy sikerülni fog.

Parancssorba írd be külön mind a négy fájlhoz:
pendmoves "forrásfájlteljeselérése" ""
Végül restart, aztán vagy jó, vagy nem.

A független forrást úgy értettem, hogy pl windows telepítő cd-t berakod, bebootolsz róla, és megnézed, hogy az mit ír a particiókra (nem kell telepíteni, csak megnézni).

#33 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 20. 23:13 PM

Dátum: tomboy013

valahogy szeretném megúszni win újratelepítés nélkül hogy miért az mindegy...
nah a köv a helyzet: (hátha így már tud nekem valaki segíteni)
Beállítottam az avg vírusírtóba hogy rootkiteket is ellenőrizzen és talált négy filet a system 32 mappába: ezen belül a drivers mappába talált egy axv7bc9z.SYS és egy gaopdxsvpyvvei.sys (ebből kettő is szeretpel a nevük ugyanaz megnéztem) nevű filet. Jah és csak simán a system 32 mappába egy gaopdxwbwoyobb.dll-t. Fertőzésnek azt írja ki hogy rejtett file. Törölni nem lehet őket. Nah ezt mondja meg valaki hogy mi!!!

És még egy info: amikor kezdődtek a gondok akkor egyszer csak feljött valami ablak azzal hogy a vista megoldást keres pár problémára. Valami a webcammal volt meg cod4 exe-ével meg még egy pár programmal(ezt már asszem írtam visszább) nah ezis miért volt?

Jah és ezt hogy a neten tegyek fel vírusírtót ezt hogy érted?

És hogy lehet független forrással megnézni a partíciók állapotát. nemnagyon értek én az ilyenekhez :(

Gparted http://gparted.sf.net/ ha jó a cím max a googlival rákeresel a gparted usb-ről is fut unetbootinel felrakható az usb-s kulcsra.
vagy másik lehetőség bartpe vagy fogsz egy linux live cd-t és azzal szedet le a vírust.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#34 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 21. 19:27 PM

Nah mindegy én ilyenekhez nem értek nekem ezt részletesen el kéne magyarázni. Majd ha ráérek újrarakom a wint. Egyelőre jól működik minden. Kivéve hogy néha bevág egy kékképernyőt mikor gta 4 -el játszok és elkezdi számolni a memóriát vagy mit. Viszont sokkal jobban megy a gta. 1024x768-ban elég folyamatop a kép. Eddig 800x600-ba is akadt....





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó