Ugrás a tartalomhoz


Windows Vista előretelepített változat


33 válasz érkezett a témában

#1 @ntistuff

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 17. 12:40 PM

HOgyan tudok illesztő programot eltávolítani a /windows/oem mappából?
jelen esetben az AMD USB audio filter-t szeretném eltávolítani, futtatható állományok nincsenek. csak .cat és .inf kiterjesztésűek!

segítséget előre is köszönöm!

#2 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 17. 19:15 PM

Dátum: @ntistuff

HOgyan tudok illesztő programot eltávolítani a /windows/oem mappából?
jelen esetben az AMD USB audio filter-t szeretném eltávolítani, futtatható állományok nincsenek. csak .cat és .inf kiterjesztésűek!

segítséget előre is köszönöm!

Szia @ntistuff!
Eszközkezelőben ha látod a drivert akkor job kat tulajdonság és driver eltávolítása vagy programok telepítése eltávolítása driver kiválaszt eltávolítás gombra rámész driver eltávolítása után gép újraindít és ha minden jól megy akkor örül.
Ha nem világos valami kérdez nyugodtan.

#3 @ntistuff

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 20. 07:56 AM

üdv!
az a problém, hogy az eszközkezelőben nem szerepel ilyen:
AMD USB audio filter :(

ugyhogy ha lehet más mófdon kellene eltávolítani...

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 20. 11:00 AM

Dátum: @ntistuff

üdv!
az a problém, hogy az eszközkezelőben nem szerepel ilyen:
AMD USB audio filter :(

ugyhogy ha lehet más mófdon kellene eltávolítani...

Driver cd van hozzá?
Mert ha van akkor amikor telepíted az usb-s audio drivert akkor fel kell ajánlania hogy el akarod-e távolítani és akkor eltávolításra mész és akkor eltávolítja gép újraindítás és akkor nem lesz fen az a driver amit nem szeretnél hogy fenn legyen.
Csak azért kérdezem mert van amikor adnak a géphez driver cd-t ha nem akkor van biztios valami progi amivel tudsz driver cd-t gyártani és azzal esetleg leszedhető (érdekes nálam xp-alatt jelzi a telepített programok közt a driver meghajtókat) esetleg meglehet csinálni azt hogy megnézed hogy van-e új driver a géped gyártójának honlapján és azzal szeded le vagy v-lite-al csinálsz egy olyan telepítőt ami nem tartalmazza a fenti drivert most így csak ezek a lehetséges ötletek jutottak eszembe. Esetleg ha leírod hogy milyen alaplap van a konfigban akkor lehet agyalni hogy akkor most hogyan tovább így csak ezeket a tippeket tudtam így adni hátha a megoldás közelébe kerülsz.
Csak én ég egy ideig xp-t használok főleg a vista kiforratlansága miatt sp2-megjelenése után esetleg használhatónak mondhatjuk a vistat.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 @ntistuff

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 20. 12:51 PM

A konfig egy Acer noti előre telepített Vista Home Premiummal.
van egy EISA konfig partició, amin (gondolom én) az előre telepített OS van.
Eszköz kezelőben nincsen csak a windows oem mappában van oem9.inf néven az az állomány, ami a program files/amd/usb filter -ben
található...
megpróbáltam kitörölni az oem mappábol is, de nem sikerült. ujraindítás után sem tudtam nyomtatni!

kissé idegesítő probléma! a segítségedet köszönöm!

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 20. 13:52 PM

Dátum: @ntistuff

A konfig egy Acer noti előre telepített Vista Home Premiummal.
van egy EISA konfig partició, amin (gondolom én) az előre telepített OS van.
Eszköz kezelőben nincsen csak a windows oem mappában van oem9.inf néven az az állomány, ami a program files/amd/usb filter -ben
található...
megpróbáltam kitörölni az oem mappábol is, de nem sikerült. ujraindítás után sem tudtam nyomtatni!

kissé idegesítő probléma! a segítségedet köszönöm!

Szia ha acer noti akkor amit adtak hozzá cuccot amivel kitudod írni a vistat azzal kiírod és ha lehetséges akkor egy másik cd-re meg a drivereket írod ki amire te gondolsz az a helyreállító patrició van ami azért van ott ha valamiért megsérülne a vistad akkor ő újra húzza onnan magát. A fontos adataidat mentsd le és az általad kiírt vistát rakd újra a kimentet cd-ről vagy dvd-ről és a szükséges drivereket ami kell az acer honlapjáról letudod szedni.(Apámnak is accar notija van és nála is úgy van hogy nem adtak hozzá telepítő dvd-t meg driver cd-t. Ez esetben nálad ez lenne a járható út esetleg az acer ügyfél szolgálatát kérdezd meg elötte mielött esetleg legyalulnád a vistat.
Én pl úgy csináltam amikor tesom megkért hogy tegyek xp-t a vistaja mellé szintén előteleppített vistas notija van(fusi) vista leszed xp felrak összes vistas particiót töröltem mert fusi laptopokhoz kap az ember vista telepítő dvd-t meg külön meghajtó cd-t. xp-t felraktam utánam eg vistanak is csináltam külön particíót felraktam és azóta minden gond nélkül használja az xp-t meg a vistat.
Szóval ha további segítségre van szükséged akár privátban is írhatsz ha gondolod.Az oem mappából azért nem tudod törölni mert nincs jogosultságod hozzá hiába vagy rendszergazda fiókkal bejelentkezve.De szerintem a többiek is mondanak valamit ezzel kapcsolatban akik vistat használnak ameddig vistat használtam nekem leginkább a háttértár vezérlővel gyűlt meg a bajom leginkább nem erőltetem vissza raktam az xp-t :( Nem rossz a vista csak sok macera van vele:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 @ntistuff

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 21. 08:16 AM

Megoldottuk!
ujra lett pakolva a vista és most már jó! :(

amugy az oem mappábol tudsz törölni! (rendszergazda jogokkal)

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 21. 13:55 PM

Dátum: @ntistuff

Megoldottuk!
ujra lett pakolva a vista és most már jó! :(

amugy az oem mappábol tudsz törölni! (rendszergazda jogokkal)

Örülök hogy sikerült megoldani. :)
Igen rendszergazda joggal igen de alapból a sima felhasználót is rendszergazda joggal ruházza fel a vista(kiemelt felhasználó)
Gondolom azért nem tudtad az elején törölni mert akkor sima felhasználóként próbáltad..
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 neogotik

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 11:25 AM

A fentebb említett rendszer használat közben időnként lefagy. Reagálninem reagál semmire csak a hosszan nyomva tartott bekapcsoló gombra.
Minden sw eredeti, azokat a progigat amiket nem használnak, kivettem az automatikus indításból.
Valakinek ötlet, vagy hasonló probléma?

Üdv

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 12:36 PM

Dátum: neogotik

A fentebb említett rendszer használat közben időnként lefagy. Reagálninem reagál semmire csak a hosszan nyomva tartott bekapcsoló gombra.
Minden sw eredeti, azokat a progigat amiket nem használnak, kivettem az automatikus indításból.
Valakinek ötlet, vagy hasonló probléma?

Üdv

Szia neogotik!
Egy konfig adatot írhatnál hogy laptop vagy asztali gép-e mert így nem megyünk semmire sem.:D
Mert én arra gyanakszom hogy meghajtó program zavarhat be de ha leírod hogy milyen vason fut a vista akkor tudunk segíteni és akkor szájba rágósan eltudnám magyarázni hogy mi lehet a gond.Esetleg frissítsed a meghajtó programokat így konfig adatok nélkül ezt tudnám javasolni.
Ha van még valami kérdésed ezzel kapcsolatban akkor írd le nyugodtan.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 neogotik

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 25. 08:27 AM

Acer Travelmate 5530-as notebook-on fut a rendszer.

#12 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 25. 18:15 PM

Dátum: neogotik

Acer Travelmate 5530-as notebook-on fut a rendszer.

Ok
A bios dátuma milyen?
Mert így megnézheted hogy van e frissebb bios a rendszere a bios-ok tökéletlensége folytán felléphetnek ilyen jellegű hibák is esetleg az is lehetséges hogy valamelyik progi nagyon vissza fogja a rendszert és ezért lasúl be a vista. az automatikusan induló progiknál nézd meg hogy milyen progik indulnak ell az msn messenger is eléggé letudja lassítani a vista indulását.Ezt a lassúlás mikor jön elő amikor indítod a rendszert vagy amikor már használod?
Mert ezen a gépen nem kéne lassúnak lennie a vistanak. http://www.olcsobbat...szamitastechnik ... 0_702g16n/
Azt nem tudom hogy az msconfig működni fog-e vista alatt de egy próbát megér xp alatt így tudtad beállítani azt hogy mely programok induljanak el automatikusan és melyek azok a programok amelyeket nem szeretnél hogy elinduljon.
Egyébként meg nem rossz kis gép:D
Ha továbbra is kérdésed van kérdezd meg.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#13 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 17:48 PM

Helló!

Lenne egy problémám! Van egy HP laptopom előretelepített vistával. Van rajta alapból 2 partíció C és D. nah a D meghajtón volt a vista telepítője, olyan 14 gigás volt az a partíció. most futattam egy töredezettségmentesítést, de csak a C meghajtón. Azóta a commander kiírja a D meghajtót de ha rámegyek azt írja nincs ilyen meghajtó. és azt is észrevettem hogy a C meghajtó üres réséből elvett 14 giga helyet kb. Nah most az a gyanúm hogy ő most ezt a D partíciót eltüntette és átette a tartalmát a C-re. De ez hogy a rákba lehet???????
Legyen már valaki szives magyarázza el ezt nekem mi a fenért csinál ilyet a gép??? Legközelebb mit fog csinálni poénből letörli a játékaimat? vagy esetleg megeszi az egeret??

#14 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 17:51 PM

Jah meg dobott még olyat is hogy kiírta hogy nemtud futtatni pár programot. Csak így a semmiből!! Az egyik a webcam volt a másika cod4 meg még volt pár. Nah megnéztem a camot is meg a cod4-et is és működött!! Elég lol

#15 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 18:35 PM

Dátum: tomboy013

Helló!

Lenne egy problémám! Van egy HP laptopom előretelepített vistával. Van rajta alapból 2 partíció C és D. nah a D meghajtón volt a vista telepítője, olyan 14 gigás volt az a partíció. most futattam egy töredezettségmentesítést, de csak a C meghajtón. Azóta a commander kiírja a D meghajtót de ha rámegyek azt írja nincs ilyen meghajtó. és azt is észrevettem hogy a C meghajtó üres réséből elvett 14 giga helyet kb. Nah most az a gyanúm hogy ő most ezt a D partíciót eltüntette és átette a tartalmát a C-re. De ez hogy a rákba lehet???????
Legyen már valaki szives magyarázza el ezt nekem mi a fenért csinál ilyet a gép??? Legközelebb mit fog csinálni poénből letörli a játékaimat? vagy esetleg megeszi az egeret??

Nem rakta át a c-re hanem az azért tünt el már mint a d mert az alapból nem lenne látható mivel az egy rejtett partició azért van ott ha megsérül a vista vagy letörlödik akkor biosbol gombnyomásra vissza tudod rakni a vistat pl érdekes tesomnak fusi laptopja van és ott 3 partició volt 2 látható meg egy ami rejtet.Azért van így hogy egyszeri semmit sem tudó user én inkább az ilyet lusernek írnám akik digitálisan írástudatlanok azért van a fenti problémád is mert az ms így csinálta meg azt hogy nagyon átlag felhasználó is tudja használni a gépet(ha nem windows van a gépen akkor a gép elromlot meg nem megy a zinternet) írd ki a telepítő cd-t és telepítéskor ezt a particiót is le tudod szedni az átlag usert nem rád értettem csak általánosságban írtam hogy miért van ez így és épp ebbe a galibába ütköztél. Az intézőbe kapcsold be a rejtett fájlok meg a rendszermappák mutatását és vedd ki a pipát a a fájlkiterjesztések elrejtése elől.Vistas telepítőről bebootolsz és csak annyit csinálsz hogy amit elrejtett particiót azt leformázod a c-t meg békény hagyot ha meg telepíteni akarna akkor meg a mégsére nyomsz és rendszert újraindítod vagy hasznáhatod a a partition magicet is e célra.ez esetben a parttition magic a partició varázsló célravezetőbb lenne.Én nem szívok ilyennel mert az aláírásomban szereplő rendszert használom ha nem akarsz vista cd-vel szórakozni akkor egy linuxos live cd-vel is levakarhatod a rejtett particiót amin a vista telepítője van.:( Cod4 meg fut wineval is linux alatt:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#16 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 18:46 PM

Na de nekem eddig látszott a D partíció és meg lehetett nyitni. Igaz nem láttam benne semmit csak ha bekapcsoltam a rejtett file láthatóságot. És ugyebár azt is írtam hogy a c-ből levette a helyet ami ereditileg a d meghajtó volt. ez miért van? ez mind töredezettségmentesítés előtt még jó volt. Csak utána nem lehetett megnyitni a d-t. A d-t nem is töredezettségmentesítettem csak a c-t. Most a mentesítőbe már nem is ír d meghajtót csak c-t :(

#17 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 19:25 PM

Dátum: tomboy013

Na de nekem eddig látszott a D partíció és meg lehetett nyitni. Igaz nem láttam benne semmit csak ha bekapcsoltam a rejtett file láthatóságot. És ugyebár azt is írtam hogy a c-ből levette a helyet ami ereditileg a d meghajtó volt. ez miért van? ez mind töredezettségmentesítés előtt még jó volt. Csak utána nem lehetett megnyitni a d-t. A d-t nem is töredezettségmentesítettem csak a c-t. Most a mentesítőbe már nem is ír d meghajtót csak c-t :(

Hát ahogy írtad az tényleg nagyon lol nem is csodálkozom hogy miért az ms-n-röhög mindenki na gondoltam illetve jól tippelted hogy az rejtet partició lesz. Hát ezen én is meglepődtem mert pl amikor a laptopomra telepítettem vistat na nézük meg milyen alapon nem csinált rejtett particiót eredetileg xp volt hozzá de mivel nem kell ezért nem is használom meg ha van win helyett más is akkor használom azt a pingvin bejött nekem ezért is pingvint használom.Szerintem egy kis registry trükkel vagy ha vissza kapcsolod a rejtett fájlok mutatását akkor mutatni fogja a rejtett particiót és akkor esetleg tudod töredezettség mentesíteni a d-t is remélem a win7-et nem fogják így elszúrni mint a vistat.Érdekes hogy miért csinálja ezt. Gondolom egy fizikai vinyó van a laptopba és az van ketté particiónálva.A d-t még parancssorból se tudod töredezettség mentesíteni?Ilyenkor tudnám az illetőt a napba küldeni aki kitalálta a fenti ötletet hogy rejtett particióra rakjuk a telepítőt és ne adjunk telepítő dvd-t.Ennek pl nagy cégek esetén még értelmét látom de laptopon telepítő dvd nélkül hát nem is tudom hogy lenne értelme.Ezért is nem nagyon vagyok oda az előtelepített zistaért Aki windowst nem tud telepíteni(már mint olvasni és gondolkodni) meg nincs tisztában az alapokkal az ne vegyen gépet.Ha nem működik valami és megkérdezi hogy a fenti hiba esetén mi a teendő azzal nincs semmi bajom csak ha fingja sincs róla és okoskodik.
Steve Ballmer jöjjön vissza Budapestere hogy megdobhassuk tojással .:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#18 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 20:19 PM

Hát én komolyan mondom ez a vista egy barom...vagy nem is! a gépeknek van külön életük! az asztali gépemen is észrevettem hogy mikor pl vírus mászott a memóriába nem tudta leírtani az írtó de aztán egy idő után eltünt. meg volt hogy kattogott a vincseszter és nem jött be a win meg ha be is jött megfagyott és nem csináltam vele semmit és szépen folyamatosan megjavult magától! K.rva ésdekesek ezek a gépek!!! legalább annyira mint amennyire fel tudják b.szni a fejem :(

#19 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 22:16 PM

Nah ujabb fejlemények!!
Most már 82 giga helyett 101 gigát mutat a c meghajtóra úgy hogy semmit nem töröltem!!!! a d-vel ismét semmi. ha rámegyek kiírja hogy nincs ilyen meghajtó!
És a legjobb ha rámegyeka töredezettségmentesítőre azt írja hogy ajánlott egy mentesítés, de ha elindítom elemzi a c-t aztán megint kiírja hogy a filerendszer javítandó ajánlott egy tör,mentesítés. és ezt csinálja akárhányszor elindítom. Tehát nem működik ez se. Ha valaki tudja mivan légyszives segítsen már mer kinyír ez a meleg vista!

Nah már nem 101 giga hanme csak 100 és folyamatosan mozog fel le!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#20 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 17. 23:35 PM

Egy lemezellenőrzés (scandisk) nem ártana.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó