Ugrás a tartalomhoz


A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó


17 válasz érkezett a témában

#1 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 09:27 AM

A Word 2003 csak csökkentett üzemmódra hajlandó:
"A program futtatása közben hiba lépett fel.... kívánja-e értesíteni MS-t" stb. üzenet jelenik meg, majd kérdezi, hogy akarom-e csökkentett üzemmódban futtatni. Ha a "nem"-re kattintok, újra a hibaüzenet, és ismétli a kérdést. Ha igen, elindul csökkentett üzemmódban. Próbáltam a javítás funkciót: nem használ.
Leszedve és újratelepítve rendesen elindul, de a gép újraindítása után ismét csak csökkentett üzemmódra hajlandó.
(a többi Office progival - pl. Excel - nincs baj)

Próbáltam rátenni a régi Office XP-t, és érdekes módon a Word XP is csak csökkentett üzemmódra hajlandó!
(Természetesen mindkét verzió legális)

Fontos lenne a segítség, mivel fordítóként a legfontosabb munkaeszközömről van szó.

Köszönettel:

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 15:54 PM

Igazából itt csak annyit ír, hogy ha valami gond van, akkor csökkentett módban indul.. Merevlemez/telepítőlemez nem hibás? Valamilyen bővítményt raksz fel?

#3 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 17:44 PM

Esetleg valami bibi van a registry bejegyzésével gondolom én és ezért akar mindig csökkentett módon elindulni ha az office 2003 wordje csak így tud elindulni szerintem egy registry turkálóval nézesd át szed le az office-t és csinálj egy új telepítést és nézd meg hogy hibaüzenetet ad-e ha igen írd le a hibaüzenetet és másold ide be. így csak ezt a tippet tudom adni msnek is van egy ingyenes registry tisztítója. de szerintem a word registtrációs bejegyzésének a javítása is megoldja a problémát természetesen csak tippek a hibajelenség megoldásához.

#4 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 18:13 PM

A hibaüzenet így néz ki:
Csatolt kép: Office Err1.jpgCsatolt kép: Office Err2.jpg

Újratelepítéskor nem ad hibaüzenetet.
Registry turkálóval átnézettem, sok mindent kiszórt, de nem nem értek hozzá, nem tudom csinált-e valamit az Office-szal.

Bővítményt használok:
Trados FL 7
Ezt is leszedtem és újratelepítettem. Eredmény 0.
Ezután leszedtem, és felraktam a Trados 6.5-öt: eredmény u.a.
Ezután szedtem le mindent, és raktam fel az Office XP-t, ami ugyanezt produkálja!!!

Hol, mit nézzek a registryben?

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 18:23 PM

Bővítmények nélkül sem indul?

#6 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 18:24 PM

Másik felhasználói fióknál is jelentkezik a hiba?

#7 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 19:36 PM

Most kipróbáltam....
A másik fiókban működik.
Kikapcsolom a gépet, és újra megpróbálom a másik fiókban is....

#8 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 20:05 PM

1: Töröld az ideiglenes fájlokat: Alapesetben pl.:
C:Documents and SettingsFELHASZNÁLÓNÉVLocal SettingsTemp
És törölj mindent, rejtett fájlokkal együtt.

Word teszt...

A következő műveleteket csak óvatosan, saját felelősségre végezd el, és csak akkor, ha tudod mit csinálsz, különben a rendszered láthatja kárát. Fennáll a veszélye, hogy a Word (vagy más Office alkalmazások) egyes személyre szabott beállításai elveszhetnek. Ennek tudatában kezdj bele:

2: Csinálj rendszermentést (Futtatás: %SystemRoot%system32restorerstrui.exe majd: "Visszaállítási pont létrehozása"), utána turkálj a regedit-ben, a current user-ben, exportáld ezt az ágat:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice

és majd töröld:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOfficeWord
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0Word

Majd bezár, Word teszt, ha nem jó, akkor töröld az egész HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice kulcsot.

Bezár, teszt.

#9 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 20:56 PM

Köszi, hét végén megpróbálom (most határidős munkám van, amit kölcsön laptopon készítek)!
Visszajelzem, ha sikerült.

Temp fájlok törlése nem segített...

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 21:01 PM

Dátum: Bootor

1: Töröld az ideiglenes fájlokat: Alapesetben pl.:
C:Documents and SettingsFELHASZNÁLÓNÉVLocal SettingsTemp
És törölj mindent, rejtett fájlokkal együtt.

Word teszt...

A következő műveleteket csak óvatosan, saját felelősségre végezd el, és csak akkor, ha tudod mit csinálsz, különben a rendszered láthatja kárát. Fennáll a veszélye, hogy a Word (vagy más Office alkalmazások) egyes személyre szabott beállításai elveszhetnek. Ennek tudatában kezdj bele:

2: Csinálj rendszermentést (Futtatás: %SystemRoot%system32restorerstrui.exe majd: "Visszaállítási pont létrehozása"), utána turkálj a regedit-ben, a current user-ben, exportáld ezt az ágat:
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice

és majd töröld:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOfficeWord
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0Word

Majd bezár, Word teszt, ha nem jó, akkor töröld az egész HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice kulcsot.

Bezár, teszt.

Bootor megoldása lesz a jó!
Természetesen ahogy Bootor írja figyelj oda hogy úgy csinálod ahogy Bootor leírta neked. 2003-as office esetén a wordos résznél egy 10-est fogsz látni szóval ne ijedj meg ha a fenti példában nem 11 szerepel.
Ha további kérdéseid vannak nyugodtan tedd fel a fórumban.

#11 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 21:26 PM

Nem bírtam ellenállni, végigcsináltam az utolsó lépésig.
A Word indításakor újrakonfigurál, majd a szokásos hibaüzenet és csökkentett mód :(

Ja, és a másik profilban - bár nem csökkentett módban működik -, nem hajlandó együttműködni a Trados fordítási memóriával, míg az én profilomban, ha csökkentett üzemmódban is, működik a Tradosszal.

???

#12 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 13. 22:06 PM

Töröld az egész HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice kulcsot is.
Majd a C:Documents and SettingsFELHASZNÁLÓNÉV mappában levő "*Office*" mappákat is. Természetesen mielőtt törlöd, biztonsági másolatot készíteni!!! (Másolatok készítése, és a lomtárba töröld, akkor egyszerűbb lesz visszaállítani, ha szükséges.)

A bővítményeket érdemes lenne először még eltávolítani.

#13 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 18. 08:10 AM

Nos, leszedtem a Trados bővítményeket, kiirtva a hozzá tartozó registryt is, leszedtem az Office-t, a teljes Office registryt, a felhasználó alatti Office mappát és a temp fájlokat is.
Majd Office vissza, SP3 vissza (ugyanezt eljátszottam u.i. eredménnyel SP nélkül is), Trados vissza, és minden OK, amíg ki nem kapcsolom, és újra be nem kapcsolom a gépet.
És minden kezdődik előlről: az én profilomban csak csökkentett üzemmód (de így is működik a Tradosszal), a másik profilban OK, viszont nem működik együtt a Tradosszal (a bővítmények között szerepel, az eszköztára megjelenik, de közli, hogy a Trados workbench nincs bekapcsolva (pedig igen)).

Nincs más, mint újra húzni a rendszert??! Nagyon utálnám!

Megjegyzés 1.: Ugyan ezt csinálja az Office XP-vel is!
Megjegyzés 2.: Az összes érintett progi jogtiszta.

#14 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 18. 11:21 AM

Nincs ennek a Trados-nak vmi frissítése? Az Office-t szoktad frissíteni?

#15 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 18. 12:06 PM

A Tradosnak már csak a 790 dolláros új változata kapható.
Az Office-re felraktam az SP3-at.

#16 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 18. 13:14 PM

Dátum: IdPezzo

A Tradosnak már csak a 790 dolláros új változata kapható.
Az Office-re felraktam az SP3-at.
Szia!
Ez a Trados mire is jó?Mert Szerintem ez a kiegészítő kavarhat be a wordnél valamiért a wordel nem nagyon akar együtmükődni vele vagy nem kompatibilis az sp3-as wordel. a hiba leírások alapján.Mert így esetleg lehetne olyan jellegű kiegészítőt javasolni ami nem kavar be a wordnek.

#17 IdPezzo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 18. 16:50 PM

Ez egy fordítási memória, ami direkt arra készült, hogy a Worddel együttműködve használjuk (megjegyzi a forrás-és célnyelvi mondatpárokat, és ha újra előfordul ilyen vagy hasonló mondat, akkor bingó - felajánlja, és nem kell újra lefordítani). Van hasonló progi, de ez a kvázi "ipari szabvány", és a megrendelő ehhez ragaszkodik. Elég bőséges fóruma van, de ott sem találtam semmi használhatót. Az SDL Trados saját supportja zéró, de külön pénzért rendelhetek tőle webes oktatást :(

SP3: A hiba először az SP3 felrakása előtt jelentkezett.

#18 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 18. 21:07 PM

Dátum: IdPezzo

Ez egy fordítási memória, ami direkt arra készült, hogy a Worddel együttműködve használjuk (megjegyzi a forrás-és célnyelvi mondatpárokat, és ha újra előfordul ilyen vagy hasonló mondat, akkor bingó - felajánlja, és nem kell újra lefordítani). Van hasonló progi, de ez a kvázi "ipari szabvány", és a megrendelő ehhez ragaszkodik. Elég bőséges fóruma van, de ott sem találtam semmi használhatót. Az SDL Trados saját supportja zéró, de külön pénzért rendelhetek tőle webes oktatást :(

SP3: A hiba először az SP3 felrakása előtt jelentkezett.

az nem nagyon jó hát igen ez van ha megrendelő nem komplett. Nyugi a Microsoft supportja is ilyen jellegű.Jó mondjuk linuxnál ez úgy működik hogy a support az magad vagy de egy ingyenes rendszernél még azt mondom hogy jól van de ha pl Novel vagy a Redhatot vesz az ember akkor gyárilag kapsz supportot.Sajnos ez van hogy az ügyfél hülyeségeit kell teljesíteni. Tehát akkor nem a szervizcsomagal lesz a bibi meg nem az officeal.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó