Ugrás a tartalomhoz


ADSL probléma


25 válasz érkezett a témában

#1 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 06. 14:51 PM

Szia!

Megvettem a VistaHomePremium változatát, mindent jól be tudtam állítani ((hardverek)), viszont az ADSL nagyon "kutyául" mûködik... Egy-két mondatban: - Hogyha elkezdek bármit letölteni ((driver,film,vírusdefiníciós leírás stb...)) akkor 2-3perc elteltével leáll a böngészõ. Utána nem is lehet újraindítani a kapcsolatot sem, csak, hogyha leállítom és utána újraindítom a "rendszert". Próbáltam úgyis, hogy letiltottam a tûzfalat, a defendert, a biztonsági központot, valamint a hibajelentési szolgáltatást is... Mégis ugyanúgy "ledob" a hálózatról, ha letöltést kezdeményezek! Hogyha csak "böngészésre" használom, akkor mûködik valamennyi ideig, de akkor sem tudok "korlátlan ideig bögészgetni"...

Légyszíves, ha módodban áll írd már meg mi errõl a véleményed...

#2 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 06. 16:10 PM

Hello! Nekem is ugyan ez a problémám mint Neked! De nem csak Vistan jelentkezik a probléma hanem Xpn is! Van amikor orák hosszat netezek aztán jó minden van amikor meg 20perc mulva magátol bontodik a kapcsolat! Szerintem nem az oprendszerekkel van a baj hanem az ADSL szolgáltatással!
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 06. 20:45 PM

eventlogot nézd meg, eseménynapló.

#4 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 18:10 PM

Bocsika, de csak most jutott eszembe ez a hozzászólásom "június óta"...
Szóval még másnap megoldottam ezt az "ADSL" "gondot"... Az volt a gond, hogy a Realtek8139 LAN adapter gyári drivere "szórakozott velem", ahogy visszaállítottam a drivert a "Vista integrált" saját meghajtójára, egybõl oké lett minden!

Egyszóval: VISTÁZÓK FIGYELEM! Hogyha Realtek8139 Chipsetes hálókártyáról "neteztek" a Vista alól, akkor ne telepítsétek a gyártó által kiadott meghajtó progit addig, amíg meg nem gyõzõdtök róla, hogy az "adott verzió" mûködik-e rendesen...!

#5 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 21. 09:45 AM

Szevasztok!
Segítséget szeretnék kapni egy UPC dsl internet és egy DI-604-es router összekötéséhez.
A probléma a következő:
Utcáról bejövő vezetékes telefon kábelére be van dugva a UPC dsl-modemje. A router lan portjaira rá van dugva három gép. A router webes felületén be van állítva a PPPoE opció a névvel és jelszóval. Viszont ha a router WAN portjára dugom a modemet akkor a gépeken nincs net. A gépek látják egymást, de net nincs sehol. Viszont ha a modemet is egy LAN portra dugom a routeren, akkor van net a gépeken. A sebesség pedig szét oszlik a három gép között. Ez így normális vagy a dsl modemet a wan portra kell dugni? Ha oda, akkor miért nincs net a gépeken?
Köszi a válaszokat.

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 21. 18:06 PM

Helló!

Mindenképpen a WAN portra kellene dugni, mert azért van. Biztosan PPPoE kell? Gyanús, hogy nem.. UPC-nek hol van ADSL-e?

#7 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 21. 18:17 PM

Dátum: rozoli

Szevasztok!
Segítséget szeretnék kapni egy UPC dsl internet és egy DI-604-es router összekötéséhez.
A probléma a következő:
Utcáról bejövő vezetékes telefon kábelére be van dugva a UPC dsl-modemje. A router lan portjaira rá van dugva három gép. A router webes felületén be van állítva a PPPoE opció a névvel és jelszóval. Viszont ha a router WAN portjára dugom a modemet akkor a gépeken nincs net. A gépek látják egymást, de net nincs sehol. Viszont ha a modemet is egy LAN portra dugom a routeren, akkor van net a gépeken. A sebesség pedig szét oszlik a három gép között. Ez így normális vagy a dsl modemet a wan portra kell dugni? Ha oda, akkor miért nincs net a gépeken?
Köszi a válaszokat.

szia!
na szóval kicsit zavaros amit írsz de kivehető a problémád ahogy nézem d-link modemed van nekem is csak nem ez a típus. Van egy nagyobb csatlakozó a rooteren cat5-ös modemkábel kell bele de olyat adnak a d-linkhez azt bedugod a legnagyobb méretű(rj45-ös) csatlakozóba a másikat meg összekötöd a géped ethernet portjával és elvileg simán megy a dolog nekem az a gyanúm hogy nem cserélted meg a szűrön a modem és a telefon kábelt mert nálunk akkor nem volt net esetleg a modem hátuljárol rakj ide be képet mer így könnyen tudnék segíteni ez ügyben.
Adok még egy jó tanácsot is ha esetleg áramszünet esetén vagy ha hosszabbítón van és a hosszabbítót kihúzód automatikusan nem fog elindulni ilyenkor reseteled a modemet ezt úgy csinálod hogy ha a hosszabbító be van dugva akkor a modem tápegységét kiveszed a konektorból és utána meg vissza így működni fog d-linknél nem nagyon kell mert amint visszajön az áram reseteli magát a beállításaid megmaradnak a modemen természetesen nálunk a adsl modemre pluszban van egy vezeték nélküli rooter is na ott pl szükséges a fenti művelet. Esetleg nézd meg a a hibaelhárító kézikönyvét is a modemnek kell kapnod hozzá egy ilyen könyvet is.Ha valami még mindig nem lenne érthető akkor kérdezd meg nyugodtan. Ja eszembe jutott nekünk DI-360-as modemünk van a vicc hogy d-link már nem is gyárthja illetve nem is ad ki hozzá frissitéseket se és olyan oltári nagyokat tud fagyni. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#8 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 21. 18:58 PM

http://www.webenny.h...in/webaruhaz/do ... 6d83111eaa

#9 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 21. 19:01 PM

Dátum: male

Helló!

Mindenképpen a WAN portra kellene dugni, mert azért van. Biztosan PPPoE kell? Gyanús, hogy nem.. UPC-nek hol van ADSL-e?

Hali!
A UPC telekomnak van. Én helyileg Üllőn lakom.
A UPC modem hátulján van egy vonali és egy telefon bemenet a telefon-vezetéknek. aztán van egy lan portja és egy usb-s kimenet. Ez egy Zhone típusú modem. És a matricájára még rá van az is írva, hogy ADSL2+ bridge/router. Pontosabb modell azonosítót nem látok rajta.
Szóval ez a modemem van upc dsl előfizetéssel. Hiába dugom a modemet a DI-604-esem WAN portjára, nincs internet egy gépen sem. Csak akkor ha a router lan portjára dugom.
Nem a modemem lehet a ludas? Találkoztatok már ilyen modemmel?

Közben megtaláltam:
http://www.zhone.com/products/6211/

#10 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 22. 18:52 PM

Hali!
Örömmel tudatom, hogy összejött a problémám, azaz megoldódott. Valószínű, hogy a routerem volt a ludas, nem adtam fel, szét szedtem kipucoltam, összeraktam és most jól működik.

#11 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 22. 20:54 PM

Dátum: rozoli

Hali!
Örömmel tudatom, hogy összejött a problémám, azaz megoldódott. Valószínű, hogy a routerem volt a ludas, nem adtam fel, szét szedtem kipucoltam, összeraktam és most jól működik.

úgye hogy a takaritás csodákra képes:D
nekem pl most volt egy rövidke áram szünetem eléggé megviselte az asztali gépet xp van rajta(anyám használja) az ubuntumnak meg se kotyan meg a többi linux terjesztéseknek se.

ez jó hír hogy sikerült:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#12 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 23. 07:23 AM

Jaja. Egyszer-kétszer ráálltam, az öklömmel is megismerkedtettem. Így legalább nem kell másikat vennem. Most viszont azon gondolkodom, hogy hogyan kellene újra vezetékeznem a házat, hogy rá tudjam dugdosni a többi gépet. Mert most vezetékek között kell szlalomozni. Gondolkodtam, hogy legyen vezeték nélküli, de azt nem tudom, hogy gyorsaságban és biztonságban hogyan is lehetne megoldani a legköltségtakarékosabban. Ezért úgy döntöttem, hogy inkább újra vezetékezem a falakat.

#13 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 23. 10:50 AM

Dátum: rozoli

Jaja. Egyszer-kétszer ráálltam, az öklömmel is megismerkedtettem. Így legalább nem kell másikat vennem. Most viszont azon gondolkodom, hogy hogyan kellene újra vezetékeznem a házat, hogy rá tudjam dugdosni a többi gépet. Mert most vezetékek között kell szlalomozni. Gondolkodtam, hogy legyen vezeték nélküli, de azt nem tudom, hogy gyorsaságban és biztonságban hogyan is lehetne megoldani a legköltségtakarékosabban. Ezért úgy döntöttem, hogy inkább újra vezetékezem a falakat.
Nem kell újra fúrni meg ilyesmi egyszerűen használhatsz műanyag vezető síneket pach dobozokkal természetesen pontosan mérd le hogy milyen hosszú mert akkor nem kell később szívni vele és így kb tudni fogod mi mennyiből kell és így kb tudni fogod hogy mennyibe fog ez fájni pl a fenti sínes módszerrel van a tv adások elosztása a lakásba is vezeték nélküli hálózat is megoldható de lehetőleg minimum wpa2-t használj mert az elég biztonságos annak ellenére hogy az is feltörhető de az meg elég időigényes a wepet meg kerüld mert az meg elég gyorsan törhető szóval nagyon felejtős:)
Nálunk pl még az ajtók borítása mögött is fut a modem kábel modem kábelből cat5-öset vegyél mert az alapból 100megabites sebességre van tervezve de meg van a lehetőség az 1gigabites hálózatok építésére is .
A vezeték nélküli hálózatoknál az egyik hátrány a lehallgathatóság az interferencia és a kis hatótáv meg hogy felmerülhet némi kompatibilitási gond az eszközök között de ha nem akarsz kábelezni akkor a vezeték nélküli hálózat is nagyon jó.Természetesen kisérd figyelemmel a rootered modemed frissítéseit mert ha a rootered/modemed megtörik esetleg akkor felesleges volt minden védelem.

A különböző hálózati kábelekről itt van egy régi leírás de ettől függetlenül aktuális kicsit részletesebben taglalja a kábel típusokat hogy melyik kábel melyik hálózathoz jó és melyikhez nem ajánlott a használata.
http://szabilinux.hu/konya/index.html
http://rendszergazdaleszek.blog.hu/
http://blackware.hu/
http://www.admin-portal.hu/
http://hup.hu/
http://blackhat.com/
http://defcon.com/
így hírtelen ezek jutottak eszembe:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#14 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 23. 14:03 PM

Hali!
Azt már eldöntöttem, hogy mellőzöm a vezeték nélküli hálózatot. Fő a biztonság, ki tudja, az ember nem ismerheti eléggé a környezetében élőket.
Vagyis maradok a vezetékezésnél. A falakban lévő utvonalak adottak, csak a kábeleket kell behúzni. A kérdés csak az hogy milyen kábelt érdemes behúzni? Olvastam, hogy az utp cat5e az tömör réz, csak kevésbé hajlékony, viszont kibírja a falba való behúzást. De az ftp kábel viszont árnyékolás szempontjából jobb választás lenne. Erről véleményetek? Melyiket használjam? És esetleg tudtok-e valami helyet, ahol kapok is baráti mennyiségben? Mert ugye nekem nem kell egy doboz, amiben van 305 méter. Max. 50 méter kellene.
Ja és csak annyi, hogy egy sima, mezei lakásba kellene.
Köszi

#15 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 23. 15:13 PM

Dátum: rozoli

Hali!
Azt már eldöntöttem, hogy mellőzöm a vezeték nélküli hálózatot. Fő a biztonság, ki tudja, az ember nem ismerheti eléggé a környezetében élőket.
Vagyis maradok a vezetékezésnél. A falakban lévő utvonalak adottak, csak a kábeleket kell behúzni. A kérdés csak az hogy milyen kábelt érdemes behúzni? Olvastam, hogy az utp cat5e az tömör réz, csak kevésbé hajlékony, viszont kibírja a falba való behúzást. De az ftp kábel viszont árnyékolás szempontjából jobb választás lenne. Erről véleményetek? Melyiket használjam? És esetleg tudtok-e valami helyet, ahol kapok is baráti mennyiségben? Mert ugye nekem nem kell egy doboz, amiben van 305 méter. Max. 50 méter kellene.
Ja és csak annyi, hogy egy sima, mezei lakásba kellene.
Köszi

Az utp az nem tömör réz hanem több vezetékpár egymásra csavarva. tök ugyan olyan mint a sima telefonkábel csak egy kicsit vastagabb amire te gondolsz az a koax kábel na az tényleg tömör réz.Biztonságtechnikailag a vezetékes annyibban jobb ugye hogy ha leakarnák hallgatni a hálózatot fizikailag akkor rácsaphatsz az illetőre. :D
http://www.remote-ex.../backtrack.html
A fenti linux terjesztés tömve van a legjobb biztonságtechnikai cucokal ha felakarod mérni milyen biztonságos a hálózatod:)
http://buhera.blog.hu/tags/backtrack
http://hadmernok.hu/...7_2_takacs.html
A wifi is lehet biztonságos ha wpa/wpa2 titkosítást használsz és rendesen van beállítva a rooter modem.
Ethernet kábelt hát nem tudom hol lehet olcsón venni esetleg hupon néz szét ez ügyben vagy csinálhatod magad is ha van krimpered(ethernet kábelek sajtolásához jó a nagyon ocsó olyan 2000Ft) Az ethernet kábelek is olyan pár száz forint és kb olyan 5méternyit adnak alapból a legtöbb helyen hosszúságban de ez bolt függő.Esetleg ismerősöket is kérdezd meg hogy ők hol tudnak olcsón kábelt szerezni vagy hogy honnan szokta venni.
Kicsit fáradt vagyok a sok googlezestől:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#16 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 08:13 AM

Nem vágom a kábelek belső összetételét, de nem a koaxra gondoltam. Az utp-ből is van több fajta, asszem. Cat5, Cat5e, Cat6, nagyon nem tudom mi a különbség közöttük, no meg van az FTP kábel. Ezt nem tudom, hogy ezek közül melyik a leg ideálissabb a falba való behúzáshoz. Ugye a koax az eleve nem jó, mert az aljzatba azt nem lehet bekötni. Tehát a kérdés az, hogy utp cat5e vagy ftp kábel? Az is világos, hogy az aljzatból a gépbe patch kábel megy. És hogy a színsorrendre is figyelni kell, hogy ne keresztbe legyen bekötve, hanem egyenesen. És hogy lehetséges-e, hogy a falban a 220-as vezeték mellett megy, ez mennyire okozhat interferenciát? Ez ellen viszont az ftp kábelt ajánlják leginkább.

#17 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 08:51 AM

Dátum: rozoli

Nem vágom a kábelek belső összetételét, de nem a koaxra gondoltam. Az utp-ből is van több fajta, asszem. Cat5, Cat5e, Cat6, nagyon nem tudom mi a különbség közöttük, no meg van az FTP kábel. Ezt nem tudom, hogy ezek közül melyik a leg ideálissabb a falba való behúzáshoz. Ugye a koax az eleve nem jó, mert az aljzatba azt nem lehet bekötni. Tehát a kérdés az, hogy utp cat5e vagy ftp kábel? Az is világos, hogy az aljzatból a gépbe patch kábel megy. És hogy a színsorrendre is figyelni kell, hogy ne keresztbe legyen bekötve, hanem egyenesen. És hogy lehetséges-e, hogy a falban a 220-as vezeték mellett megy, ez mennyire okozhat interferenciát? Ez ellen viszont az ftp kábelt ajánlják leginkább.

Szia!

Akár a gép és a fali aljzat közé, akár a "falban" vagy falon kívül vezetékcsatornában akarsz UTP kábellel szerelni, MINDENKÉPPEN A TÖMÖR VEZETŐJŰ UTP CAT 5 + tipusú kábelt használd.Sokkal jobb az "érzékenysége" a tömör vezetőnek köszönhetően, mint a sodrott tipusú kivitelűeké. Elméletben eléggé jól tűri ez a kábel az interferenciális zajokat is... De én azért semmiképpen sem vezetném egy "csőben" vagy egy "csatornában" a 240V.-os hálózat váltakozó áramot "szállító" vezetékeivel! A bekötéssel kapcsolatosan: mindig az egymással szemben lévő érpárokat kell azonos funkcióra bekötni. Ja, és elvileg 100méter távolságig bírnia kell tökéletesen, persze ha túl közel megy a 240V.-hoz, akkor ez a távolság lecsökkenhet,de min. 50méterig jónak kéne lennie...

#18 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 10:27 AM

Helo!
Igen, pont ez az amire gondolok. Köszönöm

#19 Maralin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 10:33 AM

Nincs mit! Nagyon szivesen!

#20 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. April 24. 15:27 PM

Dátum: Maralin

Dátum: rozoli

Nem vágom a kábelek belső összetételét, de nem a koaxra gondoltam. Az utp-ből is van több fajta, asszem. Cat5, Cat5e, Cat6, nagyon nem tudom mi a különbség közöttük, no meg van az FTP kábel. Ezt nem tudom, hogy ezek közül melyik a leg ideálissabb a falba való behúzáshoz. Ugye a koax az eleve nem jó, mert az aljzatba azt nem lehet bekötni. Tehát a kérdés az, hogy utp cat5e vagy ftp kábel? Az is világos, hogy az aljzatból a gépbe patch kábel megy. És hogy a színsorrendre is figyelni kell, hogy ne keresztbe legyen bekötve, hanem egyenesen. És hogy lehetséges-e, hogy a falban a 220-as vezeték mellett megy, ez mennyire okozhat interferenciát? Ez ellen viszont az ftp kábelt ajánlják leginkább.

Szia!

Akár a gép és a fali aljzat közé, akár a "falban" vagy falon kívül vezetékcsatornában akarsz UTP kábellel szerelni, MINDENKÉPPEN A TÖMÖR VEZETŐJŰ UTP CAT 5 + tipusú kábelt használd.Sokkal jobb az "érzékenysége" a tömör vezetőnek köszönhetően, mint a sodrott tipusú kivitelűeké. Elméletben eléggé jól tűri ez a kábel az interferenciális zajokat is... De én azért semmiképpen sem vezetném egy "csőben" vagy egy "csatornában" a 240V.-os hálózat váltakozó áramot "szállító" vezetékeivel! A bekötéssel kapcsolatosan: mindig az egymással szemben lévő érpárokat kell azonos funkcióra bekötni. Ja, és elvileg 100méter távolságig bírnia kell tökéletesen, persze ha túl közel megy a 240V.-hoz, akkor ez a távolság lecsökkenhet,de min. 50méterig jónak kéne lennie...

igen amit mondasz az így is van ebben egyetértek veled. :)
ha túl tömör akkor a baj az a vele hogy könnyen törik a sajtoláshoz meg a vámpir csatlakozó kell hozzá a lényeg az hogy ne nagyon legyen érzékeny mert a 240volt mellet eléggé felveszi az elektromos zajt ha mindenképpen a fenti megoldást választjuk ami nem is rossz de én a biztonság kedvért az árnyékoltabb megoldást választanám ez esetben.
Mert így az interferencia esetén az ellenkező de ugyanolyan frekvenciás jelek kioltják egymást.Max kijavítasz.
Mi is hasonló módon csináltuk meg ahogy rozoli szeretné csak mi néhány centivel a padló felett vezettük el egy sínben a tv kábelel együtt interferencia nem lépet fel a hálózat nagyon faszán működik. :)A sodort érpáras megoldás azért jó mert eleve egymásra vannak csavarva(az utp is ilyen) olcsó könnyen beszerezhető és egyszerűen sajtolható egyszerű annak aki tudja a színsorrendet erre is két fajta szabvány van egyet a telefonosok alkalmaznak meg van egy másik is csak nem jut az eszembe mert már régen tanultam de a neten megtalálható.A másik megoldás az is lehet hogy nem a 220as vezetékek mellet húzza és akkor nem kell sokat szívni vele.Asszem hupon is volt róla szó .
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó