Ugrás a tartalomhoz


A nagy Vista-átverés


20 válasz érkezett a témában

#1 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 05. 18:54 PM

A nagy Vista-átverés

A Vista operációs rendszert "divat" nem szeretni. A gyártó Microsoft most elmés kísérlettel bizonyította be, hogy a Vista-ellenesség alapvetően szubjektív: a programból készítettek egy "új" verziót - amely csak a nevében különbözik az eredetitől -, és az átkeresztelt operációs rendszert a nagyobb felhasználói csoportok reprezentánsaiból verbuvált tesztcsapat kedvezően fogadta.

A kutatásban 140 fő vett részt: őket az USA háztartásaiban átlagosnak mondható számítógép elé ültették. A gépeken a Vista névmódosításon átesett, de egyébként az eredetivel mindenben megegyező változata, a Mojave üzemelt. A tesztalanyok 90 százalékban pozitív benyomásokról számoltak be és az "új" operációs rendszert egy tízfokozatú skálán átlagosan 8,5-re értékelték, miközben a Vistának csak 4,4-es osztályzatot adtak.

A megkérdezettek szerint a Mojave számos hasznos tulajdonsággal és szolgáltatással rendelkezik: korszerű a grafikája, képes megakadályozni a programok lefagyását, maga az operációs rendszer is ritkán fagy le, nagymértékben testreszabható, beépített biztonsági elemeket tartalmaz - vagyis túlmutat az XP-n.

Szakértők szerint a Vista-ellenes közhangulat kialakulása egyrészt a szoftver túlságosan hosszúra nyúlt fejlesztésével (és a negatív sajtóhírekkel), másrészt az agresszív, "veszi, nem veszi, nem kap mást" jellegű marketinggel magyarázható. Az elemzők egyébként úgy vélik, hogy a mostani kísérlet már a szelídebb marketingstratégia része.

Ha többet akarsz tudni az "új operációs rendszerről": Katt ide


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ebből is látszik, hogy nagyon sokan anélkül kritizálnak dolgokat pletykákra alapozva, hogy egyáltalán kipróbálták volna.
Egyvalaki kitalálja az alapot, a többi meg színesíti egy kicsit és mindenki elhiszi és kézpénznek veszi, mert biztos úgy van ha xy azt mondja és utána már saját véleményként mondja tovább anélkül, hogy meggyőződne annak valóságalapjától.
Egy hülye százat csinál effektus.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 05. 19:16 PM

die nadel, en megneztem az oldalukon par videot, es kb ilyen informatikai analfabetakkal csinaltak a tesztet, ilyen egyszeri felhasznalokkal. leul, megnez 2 oldalt meg az emailjeit, ir egy word dokumentumot, kinyomtatja, es kb neki ennyiben ki is merul a gephasznalat, szoval nem teljesen reprezentativ volt ez a teszt, szerintem.

(hozzatennem, nekem is vistam van, en sem gyulolom, de szerintem is sok dolgot elszurtak rajta.)

#3 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 05. 19:36 PM

Idézet

... az átkeresztelt operációs rendszert a nagyobb felhasználói csoportok reprezentánsaiból verbuvált tesztcsapat ...
Az én olvasatomban ez nem azt jelenti, hogy csupa analfabétával teszteltek.
És én nem azt állítottam, hogy a Vista tökéletes. Nem is lehet az, mert mi emberek sem vagyunk egyformák és ami az egyiknek megfelel az a másiknak nem jó.
Itt arról van szó csupán, hogy egyesek (és ebbe sajnos beletartozik jónéhány szakember/szakújságíró is) kipróbálás nélkül teljesen "leírnak" és kritizálnak dolgokat és ehhez még a nevüket is adják. És ez az alapja sok jó dolog bukásának.
És ez sajnos az élet minden területére igaz!
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#4 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 05. 19:40 PM

http://www.mojaveexperiment.com/

itt nezd a videokat. en egy "IT Prot" se lattam koztuk.

#5 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 05. 19:47 PM

Idézet

A kutatásban 140 fő vett részt
Akárhogy számolom ezek az emberek még a felét sem teszik ki a teszten résztvevőknek.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#6 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 06. 15:16 PM

Azért érdekes teszt, bárhogy is nézzük.

#7 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 09:59 AM

a magam nevébe annyit mondhatok, hogy mikor felraktam én is elrontottnak hittem. hiába jó ha elrontják és én még mindig azt mondom, hogy ez a helyzet. biztonság? így? nézz meg egy linuxot. az biztonságosabb kicsit és mégse kell hozzá qc... maga Vista teljesen jó, de ez a biztonság téma rendesen el van rontva benne. sajnos azt én nem tudtam, hogy ha kikapcsolsz egy pár dolgot nem lassul be. miért? mert fél napig szenvedtem a felugrókkal és a lassulás miatt az sp1 is elég kemény mire felment, nameg egy XP-n ami 2 perc volt ezen katasztrófa lett, ezért azzal a lendülettel le is szedtem. erre mit lehet mondani? gáz.. az is, ha nem csinálom meg magamnak... magyarul elrontották és nem az a hibás akinek nem tetszik, hanem aki konfigolta a rendszert. ha csak annyit megtettek volna, hogy gyárilag másképp állítják be, szerintem sokkal másabb lenne sok ember véleménye. az enyém legalábbis biztos, hogy az lett volna. csináltam egy 600 megás telepítőt, hogy azon írjam meg a másikat, amit majd felteszek.. hát ne tudd meg mi a külömbség. szinte semmivel nem lassabb mint az xp csak tele rakták hagyne mondjam mivel. de minek??? nameg azért vannak vicces dolgok. pl témát gyárilag nem tehetsz rá... még a telefonomra is lehet. akkor erre miért nem?? hátha megtetszik valakinek? vagy az uac mire jó? futtatni akarod okézol... akkor minek kérdez? létezik amit ez fog meg azon kívül amit használni akarsz? nem hát. annyi eszem csak van enélkül is, hogy ha elindítok egy programot, akkor azért teszem, mert futtatni akarom. értelme annak lenne, ha ezt szabályokhoz kötném. mint egy normális tűzfallal, nem? ez olyan mint ha az étterembe minden falatnál oda rohanna a pincér és közölné, hogy akár gyomorrontást is kaphatsz ha eszel.. biztos lenyeled? nem. csak vicceltem vazeg..
úgyis lefuttatod és úgyis megkapod a vírust ha van. nem ezen múlik. pláne ha a deffender és a win tűzfal "védi" a géped.
szerintem ez itt a gáz. úgyse jó. akkor minek lassítják le vele a gépet? hátha rosszul leszel tőle? nem értem.

#8 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 12:02 PM

Dátum: oizo

... vagy az uac mire jó? futtatni akarod okézol... akkor minek kérdez? létezik amit ez fog meg azon kívül amit használni akarsz? nem hát. annyi eszem csak van enélkül is, hogy ha elindítok egy programot, akkor azért teszem, mert futtatni akarom. értelme annak lenne, ha ezt szabályokhoz kötném ...
Így nézve igazad van, de nézzük meg egy másik oldalról:
Alaphelyzet: biztonsági programjaid beengedtek valamit (természetesen erről fogalmad nincs).
Éppen netezel vagy mást csinálsz (mindegy) a géppel és felugrik egy ablak melyben kérdezi az UAC, hogy te indítottad-e el egy alkalmazás futtatását vagy valami módosítani akar a rendszereden. De te ilyet nem indítottál el! Természetesen nem engedélyezed. Ha nincs az UAC akkor ez a valami éppen a rendszeredet módosítja a tudtod nélkül.
A tanuló mód meg azért nem jó, mert felveszel egy vagy több programot a kivételek listájára (erre már nem fog rákérdezni az UAC, tehát bármit csinálhat a program) és egy "kis aranyos" ezt használja fel arra, hogy tegye a "dolgát" amire létrehozták.
Ez egy második védelmi vonal a biztonsági szoftverek után. Addig jó, amíg csak egy program telepítésénél vagy elindításánál kérdez. Ha csak úgy hirtelen feljön egy ablak aminek éppen nem kellett volna akkor van egy "kicsikéd" aki nem tud tevékenykedni és még tudomást is szereztél róla.
Szóval innen nézve viszont nem is olyan rossz az az UAC.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#9 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 14:17 PM

UAC: Kapok egy emailt, benne egy pps, vírussal, elindítom, az UAC feljön, hogy ennek a PPS-nek bizony rendszergazdai jog kell, engedem?... Nem értem te miért nyomsz erre igent...

#10 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 14:57 PM

nekem az UACtol felfordul a gyomrom. nem vagyok idiota, hogy ne tudjam mit csinalok a gepen, "veletlenul" meg nem kerul kartekony program egy gepre, csak a felhasznalo idiotizmusabol. a gepem azert ne nezzen mar hulyenek. az UAC elbaszott otlet volt. szerintem.

#11 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 16:28 PM

Dátum: saladfingers

nekem az UACtol felfordul a gyomrom. nem vagyok idiota, hogy ne tudjam mit csinalok a gepen, "veletlenul" meg nem kerul kartekony program egy gepre, csak a felhasznalo idiotizmusabol. a gepem azert ne nezzen mar hulyenek. az UAC elbaszott otlet volt. szerintem.
Nem kötelező használni! Ki lehet kapcsolni ha nem tetszik!
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#12 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 16:40 PM

Dátum: die nadel

Dátum: saladfingers

nekem az UACtol felfordul a gyomrom. nem vagyok idiota, hogy ne tudjam mit csinalok a gepen, "veletlenul" meg nem kerul kartekony program egy gepre, csak a felhasznalo idiotizmusabol. a gepem azert ne nezzen mar hulyenek. az UAC elbaszott otlet volt. szerintem.
Nem kötelező használni! Ki lehet kapcsolni ha nem tetszik!
...De nem ajánlott. :D
kép

#13 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 16:53 PM

Dátum: tomyboy2

Dátum: die nadel

Dátum: saladfingers

nekem az UACtol felfordul a gyomrom. nem vagyok idiota, hogy ne tudjam mit csinalok a gepen, "veletlenul" meg nem kerul kartekony program egy gepre, csak a felhasznalo idiotizmusabol. a gepem azert ne nezzen mar hulyenek. az UAC elbaszott otlet volt. szerintem.
Nem kötelező használni! Ki lehet kapcsolni ha nem tetszik!
...De nem ajánlott. :cry:
Én sem kapcsoltam ki! Engem nem zavar, sőt jó tudni, hogy ott van és bármi akarna tevékenykedni akkor ott lesz az ablak a kérdéssel! :D
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#14 twollah

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 20:11 PM

Anno egy eve a notebookom OEM Vistaval vettem.
Nekem az elso pillanattol kezdve semmi nagyobb bajom nem volt vele.
Kis butykolessel lecsupaszitottam, nincs szuksegem a parasztvakito dologokra, klasszikus Windows GUIra allitottam a kinezetet.
Plusz par finomitas es szepen zorog.

#15 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 23:20 PM

die, Bootor: pontosan erről beszéltem. az igen és a nem édes kevés lehetőség. pps persze hogy tudod hogy nem de egy telepítő vagy egy exe futtatásánál már nem biztos hogy nemet nyomsz... szabály alkotás meg nincsen. magyarul részemről nem életképes a dolog. nem akarok olyat írni amit nem lehet, de én lefuttattam már nem egy exe-t ami fertőzött volt, anélkül hogy beépülne. azért mert tudom szabályozni a dolgokat. másrészt uac nélkül is él a sys fájlvédelem uh nálam off.
nem tudom kinek milyen tűzfala van de nálam az is figyel mindenre. a külömbség csak annyi, hogy az igent megnyomhatom úgy is hogy kategóriákba teszem a programot, amit szintén én állíthatok be, hogy milyen engedélyeket adok hozzá, ha pedig nem teszem sehova akkor egy-egy exe-nél minden mozdulatot külön is felügyelhetek. szóval még mindig nem értem ennél mivel több az uac.

#16 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 23:34 PM

Dátum: twollah

Anno egy eve a notebookom OEM Vistaval vettem.
Nekem az elso pillanattol kezdve semmi nagyobb bajom nem volt vele.
Kis butykolessel lecsupaszitottam, nincs szuksegem a parasztvakito dologokra, klasszikus Windows GUIra allitottam a kinezetet.
Plusz par finomitas es szepen zorog.

én is ezt mondom. maga a rendszer teljesen oké de a piszkálgatás nélkül elég nagyot fog a gépen.

az előzőhöz meg még annyit, hogy a tűzfalam használ még + egy nem gagyi heurisztikát is ami egy két dolgot élből le is szed. nem mondom azt hogy az uac nem állítja meg a dolgokat, hanem csak azt mondom hogy kevés, mert sokmindenre yest kell nyomj, mert más lehetőséged nincsen.

#17 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 10. 12:15 PM

Amióta a Windows megszületett folyamatosan utálják és folyamatosan használják. Még emlékszem, hogy mit kapott az XP mikor megjelent, ma meg sokak szerint jobb mint a Vista. A folyamatos vitát a Linux oldalról is gerjesztik, mert bármennyire is jó, és ingyenes, nem tudott igazából áttörést elérni. A Vista meg biztos, hogy nem tökéletes, mert olyan nincs (esetleg a konkurencia). Nekem másfél éve van meg, munkámból adódóan elég sok multimédiás programot használok, problémák nélkül. Ráadásul épp olyan gyors, mint az elején, ami ugye egy másfél éves XP-n csak álom. Az UAC meg egy szükséges rossz, hiszen az ajtókat sem kéne zárni, ha nem lennének betörők. Meg aztán mikor futsz össze az UAC kellemetlenségeivel? Ha programot telepítesz, vagy rendszermappában akarsz buherálni, vagy valaki a nagy sötétségből úgy gondolja, változtat a géped összeállításán. Átlagos esetben azért ezek nem napi teendők, no meg ki is lehet kapcsolni, ahogy az ajtót is nyitva lehet hagyni a lakásunkban. A Vista értékelésénél sem szabad leragadni az UAC utálálával, mert az tévútra vezet. A fentien túl nem kell sajnálni a Microsoftot a Vista eladásai miatt. Nézzétek meg a cég eredményeit...Még nincs csődveszélyes helyzet.

#18 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 10. 14:24 PM

Dátum: Lalo

Amióta a Windows megszületett folyamatosan utálják és folyamatosan használják. Még emlékszem, hogy mit kapott az XP mikor megjelent, ma meg sokak szerint jobb mint a Vista. A folyamatos vitát a Linux oldalról is gerjesztik, mert bármennyire is jó, és ingyenes, nem tudott igazából áttörést elérni. A Vista meg biztos, hogy nem tökéletes, mert olyan nincs (esetleg a konkurencia). Nekem másfél éve van meg, munkámból adódóan elég sok multimédiás programot használok, problémák nélkül. Ráadásul épp olyan gyors, mint az elején, ami ugye egy másfél éves XP-n csak álom. Az UAC meg egy szükséges rossz, hiszen az ajtókat sem kéne zárni, ha nem lennének betörők. Meg aztán mikor futsz össze az UAC kellemetlenségeivel? Ha programot telepítesz, vagy rendszermappában akarsz buherálni, vagy valaki a nagy sötétségből úgy gondolja, változtat a géped összeállításán. Átlagos esetben azért ezek nem napi teendők, no meg ki is lehet kapcsolni, ahogy az ajtót is nyitva lehet hagyni a lakásunkban. A Vista értékelésénél sem szabad leragadni az UAC utálálával, mert az tévútra vezet. A fentien túl nem kell sajnálni a Microsoftot a Vista eladásai miatt. Nézzétek meg a cég eredményeit...Még nincs csődveszélyes helyzet.

Én nem utálom. Tudod mit utálok? Hogy telerakják automatikusan futó veszélyes, lassító, felesleges és gagyi dolgokkal. Ez az amit nem kéne. Az hiányzik belőle, hogy mondjuk kiválasztod neked mire kell és azt futtassa ami ehhez szükséges. Alapból nekem is nagyon tetszik (4 tweak program után). Szép, stabil, tényleg nem olyan lassú ha megcsinálod. De mindet neked kell megcsinálni. Linuxon ez nem igaz. Az mégjobb rendszer, csak arra nem találsz semmit, mert free az egész és ingyen nem fejleszt senki sem. (már nagyobb cégek) Nameg ez magával hozza azt is, hogy mégjobban hanyagolják az egészet. Sajnos.
Azzal aztán 20x ennyit megtehetsz, csak nem sok értelme van otthoni használatra.
Ráadásul a net is unix alapon nyugszik. Vajon miért? Nem hiszem hogy le kell írni a külömbséget. A windows az ami nem ért még el áttörést mert hiába minden uac meg deffender ha egy sebezhető rendszer van alatta.

#19 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 13. 16:10 PM

Na lefuttattam pár programot. UAC nem kérdez rájuk, csak a saját tűzfalam... Abban engedélyeztem a dolgokat és az UAC onnantól semmire nem kérdezett már rá. Restart, UAC működik tovább.
Hogy mi történt amíg nem működött, azt nem tudom pontosan, de a tűzfal mindent fogott volna, ha nem engedem át...

#20 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 01. 22:59 PM

java malvare neten keresztül lazán beépült az ie-be és sys32-be. uac meg se mozdult rá. ha nincs fenn egy normális tűzfal fogalmam se lenne róla. friss Vista SP1. persze ha meg akarom nézni feladatkezelőbe mi zajlik a gépen, azt blokkolja... :)
nagyon menő





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó