Ugrás a tartalomhoz


Nem lehet csatlakozni az FTP szerverhez. Mi az oka?


15 válasz érkezett a témában

#1 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 31. 10:30 AM

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem, és ha tudtok segítsetek légyszi! Előre is köszönöm! Szóval! Az a problémám, hogy használni szeretnék egy FTP-programot egészen pontosan "BPFTP Server" a neve. Az internet-hozzáférésem WAN PPPoE protokolt használ, tehát gyakorlatilag nincs modemem, hanem egyből bejön nekem egy UTP-kábel (nem tudom ez mennyire lényeges) A fent említett progit amikor Kábelnetem volt akkor is használtam, és nem volt vele gond. Amióta ez a netem van nem akar működni Beállítottam mindent (jogosultság, tárhely jelszavak stb.) Az IP-cím legördülőmenüben található két IP-cím is, de semelyikhez sem lehet csatlakozni, kívülről. TC-vel "saját magamhoz" tudok csatlakozni :). Több ismerősöm megpróbált már a kérésemre csatlakozni, de nem sikerült. Aztán jöttek az okosságok, hogy "át kell fordítani belsőre a külső IP-címet, és így csatlakozni" meg ilyesmi. hm! Én ezeken csak pislogok, mint a szemafor :lol: Nem értek ehhez. mellékeltem két képet, hátha abból egy hozzáértő többet tud. Hogy lehet beindítani az átvitelt? A képekből az is kitűnik, hogy háromféle IP-cím is van, de ebből a BPFTP, csak kettőt lát. Az IP-címem nem fix, de eddig sem volt az.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: ftp~1.JPG
  • Csatolt kép: ftp~2.JPG


#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 31. 23:25 PM

Hello!

Első körben javasolnám, hogy ne a 21-es portot próbáljátok. Második kört majd alvás után kitalálom :)

UI: csak 1 netes IP címed van, a kép alapján: 78.131.76.124

#3 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 01. 07:42 AM

Hát ha nem fix az ip-d akkor marhára feleslges beállítani ip cimeket a józan paraszti eszem ezt súgja :)
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#4 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 01. 09:39 AM

őőő ....hát! Elvileg az mindig változik? Nem tudom! Ha viszont nem állítok be IP-t, akkor mi alapján csatlakoznak? :) ...Okés megpróbálom átbuherálni a portot első körben ...aztán majd visszanézek a második körbe is :lol:

#5 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 01. 17:11 PM

Esetleg tűzfal beállítás?
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#6 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 01. 18:02 PM

áh nincs blokkolva ...amikor elindítom az ablakot, már bejön a windowsos tűzfal kérdése, hogy engedélyezem-e, vagy pedig fent tartom a blokkolást.

#7 boxingcat

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 05. 16:05 PM

Kérdések:

Otthoni gép? Windows tűzfal teljesen ki van kapcsolva? Másik tüzfal nincs? Ha változik az IP-d, akkor egy No-ip vagy Dyndns-t kéne feltenni, azzal lesz egy állandó hostod és azalapján eléred a géped kivülröl. Ha a tüzfal ki van kapcsolva, és mégsem megy, egy portmon-nal megnézheted a portok állapotát, vagy egy külsö hostról megpróbálhatod pingelni a géped, esetleg be-telnetelni az ftp portján. Másik ftp serverrel nem próbálkoztál?

#8 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 06. 10:10 AM

Igen, otthoni gép, a tűzfal nincs kikapcsolva, és más tűzfalat nem használok. Amúgy a tűzfal átengedi, amikor elindítom az ftp-t, akkor meg is kérdezi, hogy engedélyezem-e. Írtad ezt: "No-ip vagy Dyndns-t kéne feltenni" Ezt hogy tudom megcsinálni? :D Ez nekem már tényleg kínai. Két féle FTP-programot próbáltam, és mindegyikél ez a probléma jelentkezett.
Nem értem, hogy miért! Sima kábelnettel ment. mióta bekötötték ezt a LAN-t azóta nem akar menni. Amúgy a portokra visszatérve, mindig a 21-es porton indítja el. Feltöltöttem egy képet, hátha mutat valamit. A képen látható IP-khez nem lehet csatlakozni. Amikor Kábelnetem volt, akkor sem volt fix-IP címem, és mégis működött.

#9 boxingcat

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 07. 09:41 AM

Nos, a no-ip.com és a dynnds.com ingyenes dns hostingot szolgáltatnak.
Annyit jelent hogy beregisztrálsz náluk egy hostnevet, mondjuk akarmi.no-ip.com, ez lesz a gépneved.
A kliensüket meg letöltöd és beállitod hogy inditákor induljon mindig, mondjuk service-ként. Ez az aktuális IP-det szinkronizálja a serverrel és a hostnéven eléred a géped. Persze ehhez is be kell löni a tüzfalat. Szerintem a Windows tűzfalat felejtsd el mert egy nagy kalap *-t sem ér, nulla a beállitási lehetöség.
Megpingeletem az IP-det, a válasz nem igazán jön meg. Nincs valami router a környéken? Telnetelni próbáltál?

A.

#10 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 08. 17:38 PM

Router... hát igazábol ez úgy van megcsinálva, hogy nekem be a lakásba már csak egy utp-kábel jön, ami csatlakozik közvetlenül a hálókártyához. Elvileg kint a lépcsőházban, routerről jön. Van ott kint (pont az ajtó előtt) a szolgáltatónak egy jó nagy faliszekrénye, ami le van lakatolva, és onnan jön az utp kábel. Telnetelni nem próbáltam, mert az nincs is a windows telepítőmben, így nincs a gépen sem jelenleg. Mindenesetre megnézem azt a címet, ahol lehet regelni, hátha az hoz valami eredményt. Köszi a segítségedet! Majd valszeg még jelentkezem. :D

#11 boxingcat

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 08. 21:42 PM

A telnet beépitett program, minden Windows XP-ben és egyéb Windowsban van.
Nyitsz egy cmd parancssort és beirod:
telnet hostnév port
pl. telnet freemail.hu 23 tehát neked: telnet ipcimed 21 fog kelleni. Ha sikerül, látod a servered tipusát, és usernevet kér, ha nem megy akkor tüzfal gond van.

Egyébként légyszives nézd meg ezt is:
https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2
majd Proceed gomb, és "All service ports"
Az eredményen látszik ha van valami eltérés.

A.

#12 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 09. 12:31 PM

Megnéztem azt a linket, amit írtál. Megvizsgálta a portokat, de semmi. Egyetlen portot nem talált nyitva, illetve mindegyiket zöld négyzettel jelölte. Ez nem tudom mit jelent. Megpróbáltam telnetelni, de nem tudott úgy csatlakozni. Mindig kiírta, hogy rossz jelszó, meg felhasználónév. A próba idejére kikapcsoltam a jelszót/felhasználónevet. TC-vel amúgy tudok csatlakozni, de ez "helyben" van (ha lehet így fogalmazni. Nem tudom mennyire lényeges szempont)

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: portok.JPG


#13 boxingcat

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 11. 09:25 AM

A zöld azt jelzi, hogy a géped mondhatni láthatatlan, tehát valahol útközben van egy tüzfal. Megpróbálnád esetleg hogy a Windows tüzfalat lekapcsolod és ugy ismét egy tesztet? Akkor pedig kéknek kell lennie. Ugyancsak tüzfal kikapcsolt állapotban megy az ftp?

üdv,
A.

#14 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 11. 10:34 AM

pfff! :oops: Teljesen kikapcsoltam a Windows tűzfalat, és megvolt az egész "RGB" színskála :D . Kipróbálom így az ftp-t is.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Az komoly!!!.JPG


#15 pinterc

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 11. 10:55 AM

Áh hallod. Ez kész! nem a tűzfal volt a hibás! Most már megy! az ftp programon belül generáltattam egy véletlenszerű user/pass-t, és érdekes módon ezt megadva megy! szerinted? :D Ennyit bénázni valamivel. Jah és úgy, hogy a tűzfal is aktív

Én csak azt nem értem, hogy akkor a másik hasonló progi miért nem ment. Annak is ez volt a baja? :oops:

Mindenesetre köszönöm az eddigi segítségedet!

#16 boxingcat

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 11. 12:48 PM

Az hogy a másik progival is a random user/passt állitottad be, sztem kicsi az esély. De az eredmény is érdekes, egy teljesen láthatatlan, a másik meg nyitott. Fő hogy müxik.

A.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó