Ugrás a tartalomhoz


Rejtélyes hiba?


30 válasz érkezett a témában

#1 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 15. 21:27 PM

Következő a gondom:Van egy régi PC-m, szeretném csatasorba állitani,csak a következő a gond vele:rendszertelepitésnél addig a pontig, mig meg nem jelenik az XP telepitő ablaka(az újraindulás után)semmi gond.Majd magától kikapcsol a gép....Mi okozhatja ezt????Alaplap?Vagy esetleg beállitás hiba?Az alaplap:P4 45iGL ASROCK.Aki esetleg tudja a megoldást az jelezze,köszi szépen!
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#2 pat08

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 102 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 15. 23:02 PM

esetleg tápegység, vagy elszált a procid hütése, és tul melegszik, habár akkor nem hiszem hogy mindig ott szálna el... de lehet az is hogy videokártya...

#3 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 16. 10:11 AM

Próbáld meg felrakni a Vista-t. Ha ott is jelentkezik a hiba, akkor azok a hibák lehetnek, amit Pat08 mondott.
kép

#4 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 16. 10:22 AM

Ennyiből megnézhetné BIOS-ban, hogy alapon mennyi a proci hőmérséklete (abból már lehet következtetéseket levonni, sőt a proci feszültségét is érdemes akkor már megnézni), továbbá a tápegységgel kapcsolatos alap információkról is tájékoztatást lehet kapni (+3,3V, +5V, +12V).
kép
i like the sparkle in your eyes!

#5 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 16. 16:55 PM

A proci 38 fokon megy,a tápegységgel sincs gond,egy másik gépből lett áttéve,a fesz.adatok mind normálisak.A VGA meg integrált 64Mb-os...Akkor :) ??????
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#6 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 16. 19:11 PM

Amennyire láttam, Hiren's BootCD-vel le lehet tesztelni a különböző hardvereket, esetleg hozzáláthatsz, ha mondjuk van kéznél...
kép
i like the sparkle in your eyes!

#7 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 17. 21:30 PM

99%-ra biztosra lefőtt az alaplap VGA és/vagy IDE vezérlője...Az alaplap sorsa:KUKA :)(
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#8 Jak-ee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 30. 09:14 AM

Sziasztok!

Ma fel akartam telepíteni az ie 8 beta 2-t, de megállt a telepítés, és kiírta, hogy Internet Explorer 8 could not be installed. You must restart your system to confirm that any changes to your system are undone! És persze újraindítottam, megpróbáltam újra, és ismét ezt a problémát kaptam! Megpróbáltam visszatenni az ie 7-et, de nem működik, ugyanezzel a problémával megáll! Ha pedig el szeretném indítani az ie-t, akkor ezt a rendszerüzenetet kapom: A sorszám (11) nem található a DLL-ben (iertutil.dll).! Megpróbáltam az angol troubleshooting alapján megoldani a helyzetet, de egyik módszer sem volt megoldás! Kérem segítsetek, mert kicsit zavaró ez az újra fennálló probléma!

#9 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 30. 10:39 AM

XP vagy Vista? Esetleg nézd meg ezt, hátha találsz benne vmi hasznosat..

#10 Jak-ee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 01. 13:16 PM

XP SP3, de nagyon idegesít! És köszi!

#11 Jak-ee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 01. 13:18 PM

Bocs, ha bunkó lennék, de ezt már olvastam, le is írtam, hogy minden ilyen szarságot elolvastam már, de a legfelháborítóbb az az, hogy a nyamvadt microsot ügyfélszolgálatosok sem írnak vissza, akkor mi a fenének hirdetik az e-mailjüket? :) Ááá, sz@rnak bele az egészbe, én is lassan!

#12 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 01. 13:22 PM

Rendszer-visszaállítást próbáltad?
Javító Windows telepítés?

#13 Jak-ee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 02. 09:45 AM

Minden ilyet csináltam már, sőt néha az xp azt csinálja, hogy indulásnál kiír kék képernyőre valamit, hogy a system mappából nem bírja indítani, és újraindul! Csináltam ilyen javítást, amikor a fixboot, és fixmbr parancsokkal helyreállítom, utána egy hétig működik és megint meghülyül! Ezen kívül most ez az ie beta hiba is! :) Kicsit besokalltam! :) Már kerestem spyware-t, vírust, de semmi! Szóval végképp nem tudom, hogy mi a baja!

#14 sundi58

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 05. 12:06 PM

Ha a gép induláskor kék képernyővel jelentkezik, az már gáz, mert az "kék halál", vagyis lehet, hogy tönkre ment a windows. Lehet, hogy vmi vírus került a gépbe és ez okozta.

Amúgy milyen vírusírtót használsz?

Dátum: Jak$ee

Minden ilyet csináltam már, sőt néha az xp azt csinálja, hogy indulásnál kiír kék képernyőre valamit, hogy a system mappából nem bírja indítani, és újraindul! Csináltam ilyen javítást, amikor a fixboot, és fixmbr parancsokkal helyreállítom, utána egy hétig működik és megint meghülyül! Ezen kívül most ez az ie beta hiba is! :) Kicsit besokalltam! :) Már kerestem spyware-t, vírust, de semmi! Szóval végképp nem tudom, hogy mi a baja!


#15 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 05. 12:13 PM

Kék halál: HW is tönkremehetett, vagy driver probléma. Lehet a Windows-nak semmi baja.

#16 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 15. 19:07 PM

Sziasztok!

Nekem is van 1 rejtélyes hibám. :D Méghozzá az, hogy ha beteszek egy pendrive-t readyboost-ként, majd ha kiveszem (először a leválasztást választom, de sosem engedi, így kihúzom [bár nincs bekapcsolva a gyorsítótározás]). De ha a következő rendszerindítás után beteszem ezt a pendrive-t, akkor kék halált kapok. A gép újraindítás után viszont egy értesítő ablak fogadott, ami ez van beleírva:

További információk a problémáról:
BCCode: 23
BCP1: 00131369
BCP2: 816F3D38
BCP3: 816F3DE4
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:WindowsMinidumpMini091508-01.dmp
C:UsersTamásAppDataLocalTempWER-106859-0.sysdata.xml
C:UsersTamásAppDataLocalTempWERAC43.tmp.version.txt

A problémára rákerestem, de semmit sem talált.
Valakinek ötlete?
kép

#17 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. September 25. 11:33 AM

Akadt egy kis problémám, remélem valaki tud segíteni
Bizonyos időközönként a gép feldob egy hibaüzenetet, hogy "A Windows illesztő program alrendszer működésképtelenné vált, és leállt", ettől függetlenül működik rendesen a gép nem tapasztalok semmi hibát, de nagyon érdekelne hogyan lehet ezt a problémát elhárítani.

Előre is köszi a segítséget.
Viktor

#18 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 15. 15:12 PM

Dátum: devil666

Következő a gondom:Van egy régi PC-m, szeretném csatasorba állitani,csak a következő a gond vele:rendszertelepitésnél addig a pontig, mig meg nem jelenik az XP telepitő ablaka(az újraindulás után)semmi gond.Majd magától kikapcsol a gép....Mi okozhatja ezt????Alaplap?Vagy esetleg beállitás hiba?Az alaplap:P4 45iGL ASROCK.Aki esetleg tudja a megoldást az jelezze,köszi szépen!

Szia ilyen nekem is volt a lapimnál esetleg a merevlemez a végéhez közeledik és azért kapcsol le vagy esetleg túlmelegedik a gép de én nagy valószínűleg hw hibára gyanakszom.Másik lehetséges megoldás az az ha a biosban mindent alapbeállításra teszel vissza.Ha a biosban mindent ész nélkül állítgat az ember akkor elő szokott fordulni az ilyen ez még a jobbik eset volt a rosszabbik meg az ha egyáltalán el sem indul tehát hiába van áram alatt a bekapcsoló gomb nyomogatása ellenére sem kapcsol be?Milyen táp van benne és hány wattos?

#19 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 15. 15:24 PM

Dátum: tomyboy2

Sziasztok!

Nekem is van 1 rejtélyes hibám. :( Méghozzá az, hogy ha beteszek egy pendrive-t readyboost-ként, majd ha kiveszem (először a leválasztást választom, de sosem engedi, így kihúzom [bár nincs bekapcsolva a gyorsítótározás]). De ha a következő rendszerindítás után beteszem ezt a pendrive-t, akkor kék halált kapok. A gép újraindítás után viszont egy értesítő ablak fogadott, ami ez van beleírva:

További információk a problémáról:
BCCode: 23
BCP1: 00131369
BCP2: 816F3D38
BCP3: 816F3DE4
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:WindowsMinidumpMini091508-01.dmp
C:UsersTamásAppDataLocalTempWER-106859-0.sysdata.xml
C:UsersTamásAppDataLocalTempWERAC43.tmp.version.txt

A problémára rákerestem, de semmit sem talált.
Valakinek ötlete?

Szia tomyboy2!
a sysdata xmlt és a txt-s fájt tedd fel valahova és akkor így jobban behatárolható a hiba ilyen probléma xp alatt is előfordul.Gondpolom azért mert mivel gyorsítótárnak használja a vista a pendrive-ot ezért úgy funkcionál mint a hagyományos memóriát mivel nem vártad meg hogy rendesen kimentse az épp memóriában lévő adatokat ezért amikor bedugod a pendriveot a tartalom nem egységes és ezért kifagy gondolom én.
Ha további gondok merülnének fel akkor kérdez nyugodtan.

#20 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 15. 15:29 PM

Dátum: ViktorBeres

Akadt egy kis problémám, remélem valaki tud segíteni
Bizonyos időközönként a gép feldob egy hibaüzenetet, hogy "A Windows illesztő program alrendszer működésképtelenné vált, és leállt", ettől függetlenül működik rendesen a gép nem tapasztalok semmi hibát, de nagyon érdekelne hogyan lehet ezt a problémát elhárítani.

Előre is köszi a segítséget.

Én arra gyanakszom hogy nem a rendszerrel kompatibilis meghajtó programokat raktál fel probálkoz úgy hogy csökkentet módban indítod.A boot logonál nyomj F8-at és akkor a csökkentett módot válaszd ki és ha úgy se megy esetleg megpróbálkozhatsz egy javító telepítéssel.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó