Ugrás a tartalomhoz


Webkamera


8 válasz érkezett a témában

#1 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 09. 11:57 AM

Ahoj!

Van egy érdekes gondom...
Adott egy Logitech QuickCam Messenger meg egy quickcam for notebooks pro, hiába megy fel a legújabb vista driver csak annyit mond a rendszer, ha talált egy kamérát és rohadtul nem hajlandó meghajtani:o

Van valakinek ötlete?

#2 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 09. 12:07 PM

Szerintem ezekkel próbálkozz:
1. Vagy tedd fel azt, amit a Windows Update leszed, az én webkamerámat is ez hajtja meg, pedig már kb. 5 éves (és működik)
2. Vagy pedig azt tedd fel, amit hozzá mellékeltek (persze ha rajta van a Vista drivere).
kép

#3 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 09. 14:08 PM

- Vista WU nem ismeri fel
- XP drivert adtak még csak hozzájuk, ~ 2 éves modellek - XPvel mennek is gyönyörűen

#4 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 09. 17:39 PM

Azt elfelejtettem, hogy lehetséges, hogy XP-s driverrel is el fog menni. Mondjuk az én webcam drivere is xp-s lehet, mivel 2004-es a driver. Próbáld ki. :(
kép

#5 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 09. 18:11 PM

vmi kevésbé triviális ötlet?

#6 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 09. 18:43 PM

Próbáld ezt:

1. Töltsd le a QuickCam 8.4.8 XP-s drivert
2. Csomagold ki a qc848enu.exe -t
3. Ha nincs csatlakoztatva a kamera, akkor csatlakoztasd
4. Hardverfelismerőnél vagy manuális hardver hozzáadásánál add meg a qc848enu.exe kicsomagolt tartalmát manuálisan drivernek (el fogja fogadni a Vista)
5. Töltsd le a 10.5.1 (lehet, hogy működik újabbal is) Vista-s QuickCam drivert, és telepítsd fel (előfordulhat, hogy ki kell hagyni a telepítő végén a kamera detektálását)

És elvileg ezután működnie kell. A forrásban ezek a verziószámok voltak megadva, próbáld meg először ezeket beszerezni, ha esetleg nem megy, akkor próbáld meg mindegyikből (xp/vista) a legújabbat. Remélem, tudtam segíteni! (Amennyire tudom, x64 Vistánál nem működik ez a módszer, de nem mondtad, milyened van.)
kép
i like the sparkle in your eyes!

#7 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 09. 21:54 PM

Tudsz linkeket adni?
a logitechtől csak a 11.5.0.1169 tölthető már le... azt nem fogadja el, telepítés után sem ha megadom neki a könyvtárat és ezt már simán kicsomagolni sem lehet... legalábbis nekem nem sikerült

#8 condrix

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 10. 06:13 AM

Nekem a 11.70.1200.0000. QuickCam cucc van fent, azzal simán megy vista alatt. Logitech oldalon megtalálod.

#9 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 10. 06:39 AM

Dátum: condrix

Nekem a 11.70.1200.0000. QuickCam cucc van fent, azzal simán megy vista alatt. Logitech oldalon megtalálod.
tuti a verziószám? végig néztem egy kamerához sem ajánlja fel... csak a 11.5öt... megtudod osztani vhogy?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó