Ugrás a tartalomhoz


Hálózati munkacsoport XP SP3 & Vista SP1


7 válasz érkezett a témában

#1 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 18. 15:08 PM

Ahoj,
egy órája bújom a netet, de semmi használhatót nem találok azzal kapcsolatban, hogy a két M$ oprendszer miért nem látja egymást a hálón... netet gyönyörűen látják WLANon keresztül a a munkacsoportban csak saját magukat... :(
már próbáltam, hogy új nevet adok nekik de semmi:( a vistában beállítottam a hálózat profilt is... a héten várom a házi NAS megérkezését boldog leszek ha azt sem látják:o

Valaki segítsen, mert ez is kezd érthetetlen kategóriába kerülni nálam...

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 18. 15:23 PM

Szia,
Ugyanabban a munkacsoportban vannak?
A számítógép tallózó szolgáltatás fut?
Alap Windows tűzfal van, vagy vmi más?
Vista-ban a "Hálózat felderítés" be van kapcsolva?
"Pingelni" lehet egyik gépről a másikat?

#3 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 18. 15:56 PM

Dátum: Bootor

Ugyanabban a munkacsoportban vannak?
igen
vistával bár lassan, de tiszta vistás hálózatot akkor is láttam, ha nem egy csoportban voltak

Dátum: Bootor

A számítógép tallózó szolgáltatás fut?
igen

Dátum: Bootor

Alap Windows tűzfal van, vagy vmi más?
f-secure client security

Dátum: Bootor

Vista-ban a "Hálózat felderítés" be van kapcsolva?
igen

Dátum: Bootor

"Pingelni" lehet egyik gépről a másikat?
vistát nem, a másik xp gépet igen. és a két xp is látja egymást

#4 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 18. 16:34 PM

"vicces"

Vistával a saját c:UsersPublic konyvtáramat sem látom, ha hálózatról akarom elérni PCPublic néven... a nyomtatóim láthatók és egy Users mappa is de mindre közli, h nincs jogom... pedig direkt kikapcsoltam a jelszó kérést is
Ha meg akarok osztani egy mappát közli, h nem lehet...

cserébe az intéző lelassul, mint az állat
:( :D

#5 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 27. 09:01 AM

A hálózatoknál még mindig nem látják egymást, de az egyik XP prof. SP3mon a WMP bejelentette, hogy látja a Vistán megosztott médiákat:o

ellenben a Vista még mindig nem hajlandó látni saját magát a hálózat felől... mindenre jogok hiányát kapom...

#6 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 14. 18:08 PM

hi. nekem is ilyen gondom van. a netet nem tudom megosztani Vista-ról XP-re. eddig már volt hogy működött, de már mindent megpróbáltam és most sehogy nem akar menni.
a helyi kapcsolatnál jó az ip mindkét gépen és az átjáró is, de mind2 csak küld és nem fogad semmit. azt írja ki a diagnosztika, hogy nem rendekezek érvényes ip konfiggal, de az ip jó a részleteknél, netbios engedélyezve, ics engedélyezve, bejövő dolgok amik kellenek engedélyezve és mégse megy. hiába törlöm, tiltom csinálom meg újra, mindig ugyan ez lesz belőle... mi az amit be kéne állítani vistán hogy lássa az átjárót a másik gép? merthogy varázslót meg értelmes dolgot a súgóba nem igazán találok...
azt írja a kapcsolat tulajdonságoknál hogy korlátozott, a háló központba pedig hogy nem azonosított. nem tudom MSHOME-ba se tenni
tx

#7 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 14. 18:13 PM

Dátum: Kobra

A hálózatoknál még mindig nem látják egymást, de az egyik XP prof. SP3mon a WMP bejelentette, hogy látja a Vistán megosztott médiákat:o

ellenben a Vista még mindig nem hajlandó látni saját magát a hálózat felől... mindenre jogok hiányát kapom...

nem tudom, de hátha itt találsz valamit ami neked kell...
http://lacy.hu/vista/halozat

#8 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 16. 18:09 PM

hiba oka nálunk a hálókártya volt. valamiért csak a 10 megát támogatja tesóm gépe.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó