Ugrás a tartalomhoz


Távoli asztal 6.0 kliens - Miért nincs hang?!


2 válasz érkezett a témában

#1 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 04. 15:35 PM

Üdv, mindenki...

Egy olyan problémám van, amitől már lassan a falra mászok, nevezetesen: amióta az MSRDP 6.0-os klienst használom, azóta hiába állítom be, hogy a hangok "kerüljenek át erre a gépre", egyszerűen nem megy, csak síri-csend-szinróma van. "Bad DirectSound driver" és hasonló hibákat kapok. A korábbi verzióval viszont minden tökéletesen működött, de mivel az XP SP3-ban alapból ez van, sajnos már nem tudom a régit használni... ;)

Netán más TCP/UDP-portot használ a hang, mint korábban? Esetleg a terminálszervert kellene frissíteni? Sajnos nem tudom, hogy mi lehet az oka, de nagyon kellene az a hang. Ha valaki tud valami orvosságot erre, akkor legyen szíves ossza meg velem.

Előre is köszönöm...
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 14. 18:37 PM

Szia,
Más output választás?
Vagy driver frissítés?

#3 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 18. 12:42 PM

Dátum: Bootor

Szia,
Más output választás?
Vagy driver frissítés?
Sajna távoli asztalnál csak 1 output van, méghozzá a "Microsoft RDP audióillesztő", amivel így önmagában sokmindent nem tudok kezdeni, mert ez egy virtuális valami.

Azért is nélkülözhetetlen a hang, mert nagyméretű RAW hanganyagokat kell vágnom, és sajnos nem mindig van időm átcaplatni a városon a laborig. De például FTP-n letöltve RAW formátumban iszonyatosan nagy méretű lenne, a forrás miatt. (Ráadásul utána esetleg visszatölteni dupla pazarlás.) Mindemellett a szoftverekre saját használatú lincenszem sincs, kizárólag a stúdiónak.

Így sajnos nem igazán tudom nélkülözni a "távoli" hangot, de az SP3 telepítéséig a régi RDP-klienssel tökéletesen működött. Szóval tanácstalan vagyok... :(
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó