Ugrás a tartalomhoz


Kotor a HD


12 válasz érkezett a témában

#1 udi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 09:51 AM

Sziasztok.

Hátha tud valaki segíteni: Vista Home premiumot használok (legális).
Mostanra sikerült egész jól beállítani mindent, viszont van egy apró dolog ami nagyon idegesít :lol:
Bekapcsolás után minden autom. progi elindul (ez csak egy virusirtó, és az egér programja) a fölös dolgokat kiszedtem, de a Winyó még kb 10 percig pörög mint az állat.
Semmihez nem nyúlok, egy darab progit nem índítok közben és csak megy a HD ledje folyamatosan világít és hangosan pörög. Legutóbb lemértem 9 perc 28mp ig csinálta :?.
Ha megnézem hogy mi használ processzort akkor az a taskmanager (win feladatkezelő) tehát csak a vista "csinál valamit".
Légyszíves segítsetek, mi lehet ez, illetve mivel lehet megszüntetni.
Köszönöm

#2 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 10:01 AM

Páldául a win. defender, víruskeresőd autómatikus ellenőriz a háttérben. Vagy a win. töredezettség mentesít....
Az nezavarjonmeg, hogy a taskmanagger nem jelzi. Attól még ezek futhatnak a háttérbe.

#3 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 10:59 AM

Helló!

Feladatkezelőben be tudsz rakni olyan oszlopot, hogy I/O olvasások és I/O írások száma. Ott látod, hogy mennyit, akkor még az írt és olvasott bájtokat is be lehet kapcsolni. Emellett a Vista ilyen, sokat "teker" (nem csak) az elején, szóval ezen nem igazán kell meglepődni. Lehet gyorsítótáraz, lehet a késleltetett szolgáltatásokat indítja el, lehet más csinál. De töredezettségmentesíteni csak akkor szokott, ha nyugalomban van a gép (általában nem bejelentkezés után szokott lenni) és ha ez a funkció be van kapcsolva. Nem tudom, hogy nekem mennyit szokott tölteni a gép utána, de szerintem a 10 perc talán kicsit sok. Vagy az is lehet, hogy memória-igényes programokat futtatsz (játékok?) és azokat gyorsítótárazza be.

Ha nagyon zavar a jelenség, akkor megnézheted a Megbízhatóság- és teljesítményfigyelőt és az Eseménynaplón belül az "Alkalmazás- és szolgáltatásnaplók/Microsoft/Windows/Diagnostics-Performance/Operational" ágat. Előbbivel a rendszer aktuális teljesítményét tudod monitorozni, utóbbival pedig inkább a teljesítménycsökkenés okaira lehet fényt deríteni, de hátha találsz benne valami revelánsat.

#4 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 11:56 AM

A Vista eleinte így viselkedik, 1-2 hét múlva beáll. Ilyenkor optimizál, és később sokkal gyorsabb lesz a rendszer válaszideje. Először engem is zavart ez a jelenség (mert ugye XP nem így viselkedett), de megszoktam, és tudomásul vettem, hogy így lesz jobb, gyorsabb a rendszer, és utána már nem is idegesített.

#5 udi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 12:54 PM

Köszönöm a hozzászólásokat, sok sok új dolgot fedeztem fel :lol:, viszont semmit kirívót nem talátam, ami okot adhatna a problémára.
A win. defender ki van kapcsolva, mondjuk az idő tényleg rövidül, most kb 5 perc volt, de még ezt is soknak találom.
Még mindig úgy érzem hogy ez a sok lemezművelet pont emiatt sok információ miatt van amit a statisztikában megmutat nekünk a vista.
Egy a baj hogy a sok lmezűvelet miatt a HD hamarabb tönkre fog menni :?

#6 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 18:08 PM

Ez érdekes,nekem 6GB RAM-mal semmi ilyesmit nem csinál...Betöltődik a rendszer+az automatikusan elinduló programok, és ezzel vége a vinyó "kerregésnek".Talán tegyél a gépedbe még memóriát,más Vistát futtató gépeken láttam ilyesmit,amelyekben"csak" 1-1.5GB RAM volt...Kevés neki!
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#7 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 21:04 PM

Udi: start-> futtatas: services.msc

Windows Search (Windows Kereses vagy Indexeles, nemtom pontosan magyaron hogy van) es Superfetch (Elotoltes?) szolgaltatasokat tiltsd le (duplakatt ra, inditas tipusa: Letiltva, leOKzod), majd restart.

volt-nincs kerreges.

#8 udi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 01. 23:16 PM

- Hú itt elég sok minden van , nem nagyon merek hozzányúlni :lol:, tuti olyat állítanék le ami a rendszer számára nélkülözhetetlen és nincs kedvema reinstallhoz, ha itt van a gond akor kerregni fog, és elkezdek gyűjteni egy új HD ra :?


- 6 GB memória? 64 bit es a vistád ? Nekem csak 32 egyrészt botorság bele annyi mert a 2Gb ram-ot +a vidkártyán lévő 512-nél többet nem tudna lekezelni az oprendszer
másrészt a rendszer szerint cca:40% memóriát használ a rendszer jelenleg, tehát ha akarna még írhatna bele (ezt az infót kerregés közben néztem) :)

#9 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 02. 13:14 PM

ez 2 nem kell a rendszernek, totalisan felesleges, nyugodtan leallithatod. ha nem akarod, szokj hozza a kerregeshez, mashogy nem fog eltunni.

#10 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 02. 17:10 PM

A 6GB RAM-ot 64bites Vistán használom,nem is 32 bitesen....Az meg tévedés,hogy minek annyi...Azért találták ki a 64bites cuccokat(is)..Jah és nekem a rendszer 15-18%-ot használ alapon...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#11 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 03. 12:53 PM

ezzel megnézheted mi kotor ;)

http://technet.micro...653(en-us).aspx
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#12 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 03. 13:04 PM

bocsi ez lesz az

http://download.sysi...nals.com/Files/ ... plorer.zip
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#13 udi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 03. 22:37 PM

Ehh

saladfingers: Kicsit félreértelmeztem az első üzid, most már értem, meg is csináltam, úgy néz ki használ. igazán köszönöm ;)

devil666: Oké hogy neked 6 GB ramod van (64 bites oprendszernél ez jó is. 32 re mondtam hogy minek annyi) de mivel nekem 32 bites van, ezért a te javaslatoddal nem oldódik meg a probléma. És mivel a mostani memóriának is kevesebb mint a felét használja, tutira nem az a gond. Nem minden problémát old meg a tizenhuszonháromezertapottadtizkettő GB memória :)

Köszönöm a(z értelmes) segítségeket, sok új infót tudtam meg.
A vegyé' több ramot meg vegyé' nagyobb proci tipusú hozzászólásokkal meg tele a padlás...





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó