Ugrás a tartalomhoz


Windows telepítése winchesterről


7 válasz érkezett a témában

#1 joni

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 08. 14:42 PM

Üdv! A kérdésem a következő: Megoldható-e az XP illetve Vista telepítése a winchesterről? 9x esetébe ez simán ment de mi van NT vonallal?

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 08. 15:08 PM

Helló!

Én XP-vel úgy csináltam, hogy még az "élő" oprendszer alatt elindítottam a telepítőt (virtuális meghajtóból), utána felmásolta magát valamelyik partícióra és újraindítás után onnan települt.

Egyéb infó: http://support.micro...b;en-us;307848 (i386/winnt.exe-t kell futtatni)

#3 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 09. 15:06 PM

Megoldható se sajna ha NTFS-ről akarod telepíteni akkor ezt max egy PE kötnyezettel tudod egoldani, mivel DOS-os indítólemezről csak akkor megy ha FAT vagy FAT32-n van az I386 mappa.
A telepítő indításához az I386wint.exe (DOS) vagy a I386wint32.exe (NT alapú PE környezet).

#4 papabarkasz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 23. 11:59 AM

Sziasztok!
Lenne egy olyan problemam es egy Acer Aspire 1640 laptopom amin a merevlemezen van rajta a driverek es az Xp-telepito es amikor elsonek bekapcsoltam akkor feldobta maganak a dolgokat (kb 2-2.5 eve).Most viszont ujra kell rakon a rendszert mert mar felhalott allapotban van.Hogyan tudok elinditani egy installt arrol a particiorol ahol vannak a driverek es az Xp telepito?

#5 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 23. 16:48 PM

Ha meg van a telepítőd az királyság nem minden laptoppal adnak. nLite-val csinálj belőle egy komplett telepítő lemezt. Ha akarod akár a drivereket is integrálhatod, de nem muszály. A drivereket mindenképp másold át egy másik partícióra.
Én a helyedben a lemezen lévőt elkezdeném telepíteni legalább addig, míg ki nem derül hogy magyar vagy angol. Ha angol belelehet rakni a magyarnyelvet.
Az SN-t mindenképp írd ki valahova, hogy telepítéskor meg tudd adni.
Aztán hagyományosan kezdheted telepíteni ha minden rendbentalatatott.

#6 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 23. 17:42 PM

Kollega nem vágom mire gondolt h nlite-al csináljon telepítőt a preinstalos partícióból. De elvileg elég egy preinstall kit, vagy bármely CDről bootolható lemez emi látja a pe partíciót (ahol a gyári telepítőd van) és arról talán el lehet indítani egy telepítést.
Mivel konkrétan egyszer sem másztam bele túlzottan az ilyen partíciókba ezért konkrétan nem vágom h működik (csak OEM beégetett telepítő, vagy valami spec cucc) így nem tudok teljesen biztosat mondani.
mindenesetre próbáld meg egy BartPE-vel késziített live CDről elindítani a telepítőt (Azért az mert csak NT alól látod az NTFS tartalmát).

#7 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 23. 17:43 PM

Személyes tipp: szerintem integrálva vannak annak az XP-be a driverek.

#8 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 23. 18:02 PM

Dimitryj

papabarkasz azt írta, hogy: "a merevlemezen van rajta a driverek es az Xp-telepito "
Ez nem az amit te írsz: "preinstalos partíció", hanem konkrétan egy mappa, amiben benne van az xp telepítő állomány. Ettől még lehet a laptopon az is amit te írsz.
Az én laptopomon is volt egy 10Gb-os preinstall partíció rejtve, és a C:x86 mappában a vista telepítő állománya. Igaz hogy angol ver. volt, de egy mappában mellékelték a HU nyelvcsomagot. vLite-vel csináltam belőle teljesértékű telepítő lemezt (integrálások után). Onnan telepítve vistámat ki is törölhettem a preinstalll partíciót.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó