Ugrás a tartalomhoz


GPRS Internet kérdés


12 válasz érkezett a témában

#1 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 24. 18:11 PM

Én a laptopomon használok szélessávú, és GPRS internetet is. Szeretnék online TV-ket nézni akkor is, ha például éppen a GPRS netet használom. A HírTV pl 157 kb/s-os sebességgel sugároz, ez már nem minden esetben tudja kielégíteni a "mobilos" internet.
Van esetleg valami olyan program amivel lehet egy kicsit rontani ezt a minőséget, vagy csak szimplán valami ötletetek?
Viktor

#2 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 26. 21:42 PM

senkinek semmi ötlete?
Viktor

#3 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 16:04 PM

cfos connect talán javítja ha beállítod de az sose lesz stabil net. elég ha sokan torrenteznek a tornyon amin vagy és buktad is.
de ez már HSDPA :D

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 17:06 PM

Dátum: ViktorBeres

Én a laptopomon használok szélessávú, és GPRS internetet is. Szeretnék online TV-ket nézni akkor is, ha például éppen a GPRS netet használom. A HírTV pl 157 kb/s-os sebességgel sugároz, ez már nem minden esetben tudja kielégíteni a "mobilos" internet.
Van esetleg valami olyan program amivel lehet egy kicsit rontani ezt a minőséget, vagy csak szimplán valami ötletetek?

Szia Viktor!
Ha tv-t akarsz nézni mobilon keresztül akkor az eléggé sok szívással jár ahogyan többen írták ha sokan lognak a tornyon akkor nagyon szagatni fog esetleg wapon keresztül lehetne ezt megoldani de az se biztos hogy ez is működni fog-e.
Lehet hogy sokat fejlödik a mobilos technologia ilyen téren ez nagyon jó meg minden ha a szolgáltatód támogatja akkor az nagyon jó de ha másik szolgáltató területére mész akkor kérdéses a másik dolog az hogy ezért mennyit a fizet az ember a 3madik meg az hogy a mobiltelefonok kijelzője milyen....stb.
Amig az árak nem megfizethetőek addig nem nagyon fognak tartalmat készíteni mobilokra.
Jelenleg jobban jársz ha szélessávon használód de esetleg ha leírnád hogy milyen mobilod van akkor szerintem sokat segítene a probléma megoldásán így tudnék kerülő útakat is mondani tippként.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 21:01 PM

Már annyit változott a helyzet, hogy nem a mobilomat használom, hanem a pannonnál kapható usb-s modemet (a váltást a korlátlan adatforgalom ihlette). Ez ugyan támogatja a szélessávú netet is, de ahol én lakom csak EDGE érhető el.

Én azt mindenképpen úgy képzeltem el, hogy ha kissebb felbontásban is, de a laptopom kijelzőjén nézném a tv-t.

Előre is köszönöm a segítséget!
Viktor

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 21:18 PM

Dátum: ViktorBeres

Már annyit változott a helyzet, hogy nem a mobilomat használom, hanem a pannonnál kapható usb-s modemet (a váltást a korlátlan adatforgalom ihlette). Ez ugyan támogatja a szélessávú netet is, de ahol én lakom csak EDGE érhető el.

Én azt mindenképpen úgy képzeltem el, hogy ha kissebb felbontásban is, de a laptopom kijelzőjén nézném a tv-t.

Előre is köszönöm a segítséget!

Ez esetben esetleg lehetne valamit csinálni ha csak az EDGE elérhető az némi kompromiszumot jelent de megoldható a windows Media Player 11 használható hozzá igaz néha szakadozni fog a kapcsolat sebessége miatt de szerintem nem vészes hm esetleg ha rootera kötöd az usb-s modemet talán gyorsít valamit rajta(nem biztos hogy működik csak egy tipp volt ehez ki kellene próbálni).Azért a rooter gyorsít valamennyit a neten de ne várj tőle nagy mértékű gyorsulást meg talán nem fog szakadozni a kommunikáció(elvileg).Természetesen ez csak akkor működne ha olyan rooteredvan amire lehet usbs cucokat rákötni.A fenti javaslatom max fél megoldásnak jó.:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 21:54 PM

Mit lehet kezdeni a Media Player-rel? Ezt nem igazán értem.

A routeres dologra én is gondoltam, de sajnos a routeremre nem lehet csatlakoztatni usb-s dolgokat, meg ez nekem akkor kellene, ha éppen nem vagyok adsl közelben. Itthon nem probléma, de elég sokat utazom és akkor kellene az "internet TV"

Én gondolkodtam azon is hogy esetleg létezhet-e olyan program amivel a bit rátát lehetne kicsit rontani, és ezzel lehetne kompenzálni az internet sebességét.
Próbálkoztam a minitv gadgettel, de az sem bírja a tempót :D , de talán valami össztettebb programmal meg lehetne ezt csinálni, de nem tudom merre keressem a megfelelő szoftvert, megpróbáltam már néhány progival, de érdemi eredményt nem hozott eggyik sem.
Viktor

#8 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 21:59 PM

Kifejezetten internet TV-t akarsz nézni, vagy sima tévét? Mert utóbbi esetben érdemesebb lenne valamiféle tv tunner-rel próbálkozni.

#9 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 22:04 PM

Inkább internet tv-t szeretnék, mert ott nagyobb a választék, és a tunnernél viszont kellene kábeltv, vagy hasonló gondolom.
Viktor

#10 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 22:06 PM

Nincs tuner-em, de gondolom sima, fogható tévé adás kell :) Majd Bootor pontosít, ha szükséges :D

#11 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 22:07 PM

Dátum: ViktorBeres

Mit lehet kezdeni a Media Player-rel? Ezt nem igazán értem.

A routeres dologra én is gondoltam, de sajnos a routeremre nem lehet csatlakoztatni usb-s dolgokat, meg ez nekem akkor kellene, ha éppen nem vagyok adsl közelben. Itthon nem probléma, de elég sokat utazom és akkor kellene az "internet TV"

Én gondolkodtam azon is hogy esetleg létezhet-e olyan program amivel a bit rátát lehetne kicsit rontani, és ezzel lehetne kompenzálni az internet sebességét.
Próbálkoztam a minitv gadgettel, de az sem bírja a tempót :D , de talán valami össztettebb programmal meg lehetne ezt csinálni, de nem tudom merre keressem a megfelelő szoftvert, megpróbáltam már néhány progival, de érdemi eredményt nem hozott eggyik sem.

Media playerel is lehet tv adásokat nézni de ha még se lenne jó ajánlom próbáld ki ezt:
http://www.mplayerhq...n7/news-hu.html
Az egyik legjobb alternatív médialejátszó protgi elsősorban linux bsd max osx a platform de van windowsos verzioja is. bármilyen forrásból tudsz vele nézni és felvenni is az egyik legnagyobb kedvencem. :)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#12 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 24. 22:23 PM

Egyébként szerintem konkrét nem oldható meg a problémád. Csak úgy tudom elképzelni, hogy egy köztes szerver lerontja a minőséget és továbbküldi.

#13 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 25. 18:20 PM

Dátum: male

Egyébként szerintem konkrét nem oldható meg a problémád. Csak úgy tudom elképzelni, hogy egy köztes szerver lerontja a minőséget és továbbküldi.

Első körben én is valami ilyesmire gondoltam mint te de esetben csak ez lenne járható.
Linksysnek vannak olyan rooterei ami pl média servernek is nagyon jó másik lehetőség szerintem meg az ha pl a médiaszerver letárolja az adot videot és utána meg minőség romlása nélkül átjátszható a gépre.
http://www.linksys.h...dex.php?cPath=2 ... 90eb959a25 média serverből ez a két típus van linksyséknél:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó