Ugrás a tartalomhoz


Sony Ericsson W200i USB Internet


9 válasz érkezett a témában

#1 csimpee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 11:54 AM

Üdv.

Egy kérdéssel fordulok hozzátok lehet hogy nem ide kellene de azért leírom.
Meg szeretném tudni hogy a Sony Ericssonommal usbn keresztül csatlakozhatok-e valahogy a netemre!
Ha igen akkor legyenszives valaki írja le hogyan, vagy milyen programmal!
Előre is köszi a válaszokat.

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 12:08 PM

Helló!

Nekem K800-am van, azzal biztosan meg lehet csinálni. Az eljárás menetét nem tudom, mivel még nem csináltam, de ha jól tudom, akkor a CD-n lévő cumókkal valahogy össze lehet lőni.. :D

Amúgy ez a W200 eléggé low-end, lehet nem is tud ilyet..

#3 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 12:15 PM

Azt hiszem félreértettelek.. Én úgy gondoltam, hogy a gépeddel használnád a telefon netkapcsolatát, nem pedig fordítva. A K800-at bluetooth-on keresztül sikerült így összelőnöm, USB nem (talán nem is próbáltam eléggé, már nem emlékszem rá).

#4 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 12:27 PM

Havernak K700-a van neki sikerült eddig odáig eljutni, hogy a telót rákötöttük gépre és Ericson szoftverével (most nem jut eesszembe hogy is híják) lehet hálózatot csinálni, de ahhoz hogy működjön a telón is be kell lőni a netet meg az előfizetésnek is aktívnak lennie.

#5 veryfery

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 51 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 13:46 PM

Z310 is ló end mégis megy vele a mobil internet blútuszon keresztül, modemfunkciót tudja oszt csá. Honlapról letölthető hozzá a magyarnyelvű szoft amit bárki tud használni még akár akaratán kívül is annyira hikomat.

#6 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 17:17 PM

Azt úgy lehet megoldani, gogy amikor először összedugtad a telefont a géppel, akkor feltelepítette a modemét. Utána pedig a Windows-ban létrehozol a hálózatoknál egy új kapcsolatot, ahol kiválasztod a te modemedet. (Vigyázz, hogy csak az legyen kipipálva) Utána beírod a szolgáltatódtól kapott felhasználónevet, és jelszót. Aztán tárcsázol és megy a net.
Viktor

#7 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 17:19 PM

Persze aktívnak kell hogy legyen az internet előfizetésed.
Viktor

#8 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 02. 20:25 PM

sony ericsson pc suite magától beállítja a kapcsolatot (elvileg) és driver is van benne ha minden igaz a telóhoz. kézzel elég bonyolult és driver akkor is kell hozzá. milyen szolgáltatónál vagy?

#9 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 02. 20:48 PM

Dátum: ViktorBeres

Azt úgy lehet megoldani, gogy amikor először összedugtad a telefont a géppel, akkor feltelepítette a modemét. Utána pedig a Windows-ban létrehozol a hálózatoknál egy új kapcsolatot, ahol kiválasztod a te modemedet. (Vigyázz, hogy csak az legyen kipipálva) Utána beírod a szolgáltatódtól kapott felhasználónevet, és jelszót. Aztán tárcsázol és megy a net.


szerintem net előfizetéssel nem kell jelszó és név , mivel az (ha van) akkor a teló profilba van, amit betárcsáz a gép. az apn-t kell megadni a modemeknél egy inicializáló parancsba és a net kapcsit létrehozni a telóba. lényeg, hogy a szám *99# vagy *99***x# legyen. az utóbbiban az x helyére a telefonban a betárcsázandó profil CID számát kell megadni. tehát ha az 5. profil a net profil (nem mindegy, hogy wapos vagy netes és az sem, hogy kártyás vagy előfizetéses) akkor *99***5# szám lesz, amit be kell tárcsázni. a legelején a modemet kell, hogy felismerje a gép, aztán a vez. pult "telefon és modem beállításainál" (megadsz egy körzetszámot ha kell, mindegy mit), aztán dupla katt a modemre (tulajdonságok) és speciális fülön a "további inicializáló parancsok"-nál beírod ezt :
AT+CGDCONT=1,"ip","a szolgáltató APN-je" (ezt macskakörmökkel együtt, csak az apn-t kell megadni)
(vitamaxnál: vitamax.internet.vodafone.net ; voda előfiz.: internet.vodafone.net ; pannonnál net vagy snet. utóbbi gyengébben de gyorsabban hozza be az oldalakat ; t-mobilnál meg nemtom :D szolgáltatóktól profilt és iesmiket meg lehet kérdezni)
ezután tudsz új kapcsolat varázslót futtatni.
azt meg úgy, hogy: kapcsolódás az internetre-> kapcsolódás modem segítségével-> kézzel állítod be->
és asszem csak kiválasztod a modemet és befejezés.. :)
aztán ha kidobja az ablakot, akkor a tulajdonságoknál leveszed a beállítások alatt minden pipát (ne kérjen számot és jelszót) csak az ikont tegye ki ha kell.. így nem kell nyomkodni.
a vez pult internet beállításoknál a kapcsolat alatt jelöld alapértelmezettnek és a középső pipa (lejjebb) az automatikus tárcsázás. ha ezzel megvagy és jók a profilok akkor csak rádugod és semmi más dolgod nem lesz vele. ÉRDEMES AZ EGÉSZ ELŐTT MINDEN LÉTEZŐ MODEMET ÉS KAPCSOLATOT TÖRÖLNI mert rengeteg szívást kerülhetsz el vele! :)
nameg ajánlom a bluetooth portot mert azzal még rádugni se kell és a blue soleil progi alapból telepíti a kapcsit is! néhány dolog a win updwte-től is függ.. remélem semmit nem hagytam ki és jól emléxem... :)

#10 Rolii-16

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 13. 15:39 PM

Aki kivancsi hogyan fuggetlenitse INGYEN, otthon adatkabelel SE telefonjat ~5 perc alatt az forduljon hozzam... :)

vagy szoftozas (pl K550i-bol W610i vagy V630i-bol W660i stb.)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó