Ugrás a tartalomhoz


UAC figyelmeztetés


22 válasz érkezett a témában

#1 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 00:12 AM

Hogy a fenébe tudok megszabadulni tőle pár program esetében... idegesítő, mert olyan is kéri ami rendszerindításkor indul meg a Total Commander is mindig visít FS beépülő miatt

#2 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 07:49 AM

Dátum: Kobra

Hogy a fenébe tudok megszabadulni tőle pár program esetében... idegesítő, mert olyan is kéri ami rendszerindításkor indul meg a Total Commander is mindig visít FS beépülő miatt
Úgy tudom, hogy csak egyféleképpen tudod kikapcsolni, és az minden programra és felhasználóra egyaránt érvényes.
Úgy, hogy csak néhány proginál legyen kikapcsolva úgy nem.
Vezérlőpult/felhasználói fiókok/ "A felhasználói fiókok felügyeletének be- vagy kikapcsolása" katt, és ott tudod állítani.

#3 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 10:20 AM

ezt a módszert én is tudom:)
de épp az lett volna a lényeg, h a többinél azért lássam, h a rendszerhez akar turkálni...

#4 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 12:40 PM

UAC: Minden vagy Semmi.

#5 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 14:02 PM

Sajnos úgy van ahogy Bootor mondja: vagy minden vagy semmi! Én jobbnak tartom, ha idegesít egy kicsit.
Reméljük a Windows Seven-ben már tanítható lesz!
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 16:26 PM

Dátum: die nadel

Sajnos úgy van ahogy Bootor mondja: vagy minden vagy semmi! Én jobbnak tartom, ha idegesít egy kicsit.
Reméljük a Windows Seven-ben már tanítható lesz!
Ha te tudod tanítani, akkor más is.. :) (avagy a kártékony programok)
De talán lesz kis enyhítés benne :?

#7 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 17:09 PM

A tűzfal is tanítható! Vagy azt ne vegyem alapul, mert teljesen más elven működik?
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#8 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 17:15 PM

JÓ az az UAC szerintem..Engem nem idegesit,ki se kapcsolom.Nem semmiért találták ki gyerekek!
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#9 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 29. 20:10 PM

Dátum: die nadel

A tűzfal is tanítható! Vagy azt ne vegyem alapul, mert teljesen más elven működik?
Ki tudja.. Mert én nem :? És lehet azt is be lehet csapni..

Gondolj bele hányan akarnák megfejteni az UAC-t, hogy a saját programjukkal kivételezzen, és a végén semmit sem érne. No meg a buta júzerek mindent bepipálnának, aztán olyan, mintha nem is lenne (jó, most is ki lehet kapcsolni és ész nélkül is lehet engedélyezni mindennek...). Majd pár év múlva meglátjuk mi lett belőle :)

#10 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 12:07 PM

Tényleg nem ajánlatos kikapcsolni, de ha a TC-t úgy indítotd hogy rendstergazdai jogkört kapjon ( jobkatt, futtatás rendszergazdaként) akkor nem fog fojamatosan sikonyálni az UAC.
Egyébként ami baromi idegesítő az UACben az nem az hogy folyamatosan mindenre rákérdez 5x, hanem hogy a képernyőt beszűrkíti és nem tudsz csinálni semmit, amíg nem kattintasz valamire. Ez fiss rendszer telepítésekor baromi idegesítő amikor fut kb 5 telepítő egyszerre és folyamatosan villog a monitor a pofámba. Szal van mit csiszolni rajta.

#11 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 12:13 PM

Én azt csinálnám a rendszer telepítésekor, hogy miután felment a vista, frissítette magát, akkor kihúznám a háló kábelt és kikapcsolnám az UAC-ot. S ha mindent felraktam (az idegesítő figyelmeztetései nélkül), utána visszakapcsolnám a helyedben.

#12 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 16:58 PM

Dimitryj, ha idegesít az "elszűrkülő képernyő", akkor kapcsold ki: "Felhasználói fiókok beállításai: Jogosultságszint-emelési kérés során átváltás biztonságos asztalra", és egy "sima párbeszédpanel" lesz belőle. (Helyi biztonság és házirend)

#13 7alvoo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 01. 22:01 PM

Dátum: Dimitryj

Tényleg nem ajánlatos kikapcsolni, de ha a TC-t úgy indítotd hogy rendstergazdai jogkört kapjon ( jobkatt, futtatás rendszergazdaként) akkor nem fog fojamatosan sikonyálni az UAC.
Egyébként ami baromi idegesítő az UACben az nem az hogy folyamatosan mindenre rákérdez 5x, hanem hogy a képernyőt beszűrkíti és nem tudsz csinálni semmit, amíg nem kattintasz valamire. Ez fiss rendszer telepítésekor baromi idegesítő amikor fut kb 5 telepítő egyszerre és folyamatosan villog a monitor a pofámba. Szal van mit csiszolni rajta.


És ezt Te, hogy csinálod?! Mert a Vista eleve nem hagy több dolgot eggyidőben telepíteni, mondjuk talán egy innó setup -ost még hagy elindítani másodiknak de 99% -ban nem hagy elindítani további setup-ot míg az elöző folyamat le nem zárult.

Egyébként meg ott van a TweakUAC: http://www.tweak-uac.com/ friss intall eleján kinyomod aztán ha mindent feltettél visszanyomod és kész.

#14 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 02. 08:20 AM

Dátum: Dimitryj

Egyébként ami baromi idegesítő az UACben az nem az hogy folyamatosan mindenre rákérdez 5x, hanem hogy a képernyőt beszűrkíti és nem tudsz csinálni semmit, amíg nem kattintasz valamire. Ez fiss rendszer telepítésekor baromi idegesítő amikor fut kb 5 telepítő egyszerre és folyamatosan villog a monitor a pofámba. Szal van mit csiszolni rajta.
Kedves Dimitry!

Ezt ki lehet kapcsolni:
Elindítod a gpedit.msc file-t, ami a Windows, azon belül a system32 könyvtárba van; utánna:

Bal oldali menübe:
1. A Windows beállításai
2. Biztonsági beállítások
3. Helyi házirend
4. Biztonsági beállítások

Utánna jobbközép oldalon:
"Felhasználói fiókok beállításai: Jogosultságszint-emelési kérés során átváltás biztonságos asztalra"-->ezen jobb klikk-->Tulajdonságok-->Pipát "letiltva"-ra teszed-->Ok,ra katt és KÉSZ! 

Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#15 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 02. 19:43 PM

Dátum: Dimitryj

Tényleg nem ajánlatos kikapcsolni, de ha a TC-t úgy indítotd hogy rendstergazdai jogkört kapjon ( jobkatt, futtatás rendszergazdaként) akkor nem fog fojamatosan sikonyálni az UAC.

pont a rendszergazdai jogok miatt csinálja... az meg kell a WinCE FS plug miatt... everestnek is kell... sőt kedvenc játékomnak is kellene csak nem megy fel a kiegészítés:D

#16 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 02. 19:47 PM

Dátum: die nadel

Elindítod a gpedit.msc file-t, ami a Windows, azon belül a system32 könyvtárba van; utánna:
tudnám ki volt az a marha aki kivette path-ról... jah és csak Business-től van

#17 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 08. 12:28 PM

Dátum: die nadel

Dátum: Dimitryj

....
Kedves Dimitry!

Ezt ki lehet kapcsolni:
Elindítod a gpedit.msc file-t, ami a Windows, azon belül a system32 könyvtárba van; utánna:
... 
THX
Ezt eddig nem tudtam:D

#18 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 08. 12:31 PM

Dátum: 7alvoo

Dátum: Dimitryj

... ha a TC-t úgy indítotd hogy rendstergazdai jogkört kapjon ( jobkatt, futtatás rendszergazdaként) akkor nem fog fojamatosan sikonyálni az UAC....

És ezt Te, hogy csinálod?! Mert a Vista eleve nem hagy több dolgot eggyidőben telepíteni, mondjuk talán egy innó setup -ost még hagy elindítani másodiknak de 99% -ban nem hagy elindítani további setup-ot míg az elöző folyamat le nem zárult.

Ha jól értem akkor erre kérdeztél rá? (De oda is van írva,nem értem mit nem értesz) :?

#19 boxingcat

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 05. 16:44 PM

Egy tipp, hogy kattintásra ki és be lehessen kapcsolni:
az alábbi részt egy .reg fájlba menteni, ez kikapcsolja.


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem]

"EnableLUA"=dword:00000000


ez pedig bekapcsolja:


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem]

"EnableLUA"=dword:00000001

#20 oizo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 07. 15:24 PM

http://www.tweak-uac.com/home/





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó