Ugrás a tartalomhoz


Túlmelegszik a gépem?


22 válasz érkezett a témában

#1 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 07:17 AM

Az a helyzet áll fenn, hogy feltettem a Speedfan nevü progit, és azt mutatja hogy a proci hőmérséklete 50-55 C fok között mozog, és mutat mellette egy kis lángnyelvet. Ez azt jelenti gondolom, hogy túlmelegedett. Egyébként egy Asus F3-as laptop-ról van szó, 2 Gb ram, 64x, 2,2 Ghz-es AMD turion proci van benne.

Hány fokon optimális a processzor hőmérséklete?
Ha meleg a proci mit lehet tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!
Viktor

#2 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 07:43 AM

Szia!

Ha alapon (idle) ennyi, akkor sem problémás, laptopoknál - felépítésüknél fogva - egy picit nehezebb a hűtést megoldani.
A procid paraméterei: http://www.amd.com/u..._docs/30430.pdf

#3 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 13. 08:38 AM

Köszi a gyors választ.
Viktor

#4 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 17. 16:55 PM

Az 50-55 fok tényleg nem sok. Egyébként a Speedfanban a beállításokban be tudod lőni a hőmérsékletek fülön hogy mik a normák és akkor aszerint fogja jelezni a hőmérsékletet. :wink:

#5 timoboy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 24. 18:44 PM

Sziasztok!

Én proci hűtéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. C2D E6700-as procit lehűtené e egy Spire DiamondCool SP507B7-U 3,8GHz S775 (http://www.megadrive...u-3-8ghz-s775-3) típusú hűtő?
Nagyon fontos lenne, mert most még a régi procim (P4 Prescott 2M 3000 MHz) gyári hűtője látja el eme nemes feladatot, és hát nem az igazi... Pl ha megy az Azureus, és játszom, akkor egy idő után kikapcsol a gép... Szerintem a táppal nincs gond, egy Q-Tec 500 W-os látja el a gépet.

Előre is köszi a segítséget!

#6 rien

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 28. 20:08 PM

Timoboy
Háát nem tudom! Jól néz ki de az nem minden! Én személy szerint a Zalman hűtőkre esküszöm(procin és video karin is ez van nekem) tehát én inkább abban gondolkodnék.Az ára lehet kicsit magasabb de megéri azt az 1 max 2 ezer plusszt rászánni.
Azt javaslom nézz szét itt: http://www.computerm...hu/index.dw?mit ... kat1_id=12
Persze ez csak az én véleményem! Nézz szét és dönts :lol: (de ha jót akarsz a procidnak siess :? )

#7 Rolii-16

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 29. 15:09 PM

nekem max 67 fokra megy fel jatekkozbe. amugy 53 mikor semmi se megy. 4 eve igy megy es semi baja a CPU-mank :lol:

#8 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 31. 02:00 AM

Asus V60 nem lesz túl hűvös de olcsó és jó. Nekem a E6650 hátán figyel és ahhoz képest hogy 6 ropi elég jó a 45-56 fokos hőm. miközben 2,3-ról 2,7-re van húzva minden nemű fesz állítás nélkül. (400as FSB)
Ha komolyabbat akarsz 12-15 közt lehet kapni a Silent Kinight v2-t tudom ajánlani (ja és universal socket-es).
De nem árt ha a ház szellőzésére is odafigyelsz, ugyanis szart sem ér a jó prochűtő ha a házból semmi nem viszi ki a meleget!!!

#9 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 31. 10:27 AM

Most találtam egy aranyos jószágot : http://prohardver.hu...coolingtol.html
Nemtom mikortól lehet kapni, de ha az AC olyan jó áron szállítja mint a freezer 7et és olyan jó is akkor mindenképp ++ ajánlott.

#10 erdeklodo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 07. 07:52 AM

Szervusztok!
Egy hőmérséklet mérő szenzor azonosításával van problémám.

A tesztprogramokban (Sandra, Everest stb.) a szenzor Auxiliary Temperature néven jelentkezik be. Az már egy külön rejtély számomra, hogy a fent nevezett két tesztprogramban más-más hőmérséklet jelenik meg ugyanolyan gépterhelésnél.
Beszúrok két képernyőképet a fenti jelenségről.
http://www.cig.canon...kXLV3pK9L1c.jpg
http://www.cig.canon...kXLV3pK9L1c.jpg
Milyen hardvert jelölhet az Auxiliary név? Mi lehet az oka, hogy más-más hőmérsékletet jelez a két program?
Üdvözlettel: erdeklodo

#11 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 07. 12:10 PM

Dátum: erdeklodo

Szervusztok!
Egy hőmérséklet mérő szenzor azonosításával van problémám.

A tesztprogramokban (Sandra, Everest stb.) a szenzor Auxiliary Temperature néven jelentkezik be. Az már egy külön rejtély számomra, hogy a fent nevezett két tesztprogramban más-más hőmérséklet jelenik meg ugyanolyan gépterhelésnél.
Beszúrok két képernyőképet a fenti jelenségről.
http://www.cig.canon...kXLV3pK9L1c.jpg
http://www.cig.canon...kXLV3pK9L1c.jpg
Milyen hardvert jelölhet az Auxiliary név? Mi lehet az oka, hogy más-más hőmérsékletet jelez a két program?

Szia erdeklodo!
Esetleg ha bizonytalan vagy akkor nézd meg esetleg a biosban hogy a biosban lévő cucc miket mutat.Esetleg az alaplapod típusát megkérdezhetném mert így kicsit könnyebb lenne válaszolni az érzékelős furcsaságaira amit az alaplapod csinálhat az alaplaphoz a legfrissebb driverek is fenn vannak beleértve az érzékelőkét is.Csak kérdezem mert így a képek alapján nem nagyon lehet megállapítani hogy akkor most mitől csinálhatja ezt.A fenti tesztprogramok legfrissebb verziója van fenn?Ha kérdésed van vagy nem értesz valamit akkor nyugodtan szólj.

#12 erdeklodo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 07. 12:51 PM

Hello Black Bird!

Köszönöm a gyors választ.
Felvetésedre az alábbiakat derítettem ki:
Az alaplap:
http://www.asrock.co...el=P4i65G&s=478
Alaplap azonosítója 63-133-0000010-00101111-073107-INTEL$P4I6G133_P4I65G BIOS P1.40
A tesztprogramok:
1./ Everest Ultimate Edition 4.20.1170
2./ SiSoftware Sandra Pro Business win 32 2008.1.12.30
A fenti programok azt hiszem egy verzióval régebbiek, mint a legfrissebb program
A Bios Setup - ban csak a processzor és az alaplap hőmérsékletével foglalkozik.
Az "Auxiliary Temperature" megnevezés sehol.

Az alaplap röviddel ezelőtt került beépítésre és a szerelést végző fiúk azt mondták, hogy a bios friss. Ha van még olyan kérdésed, ami segít a probléma felderítésében, várom
Üdvözlettel: erdeklodo

#13 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 07. 12:52 PM

Dátum: ViktorBeres

Az a helyzet áll fenn, hogy feltettem a Speedfan nevü progit, és azt mutatja hogy a proci hőmérséklete 50-55 C fok között mozog, és mutat mellette egy kis lángnyelvet. Ez azt jelenti gondolom, hogy túlmelegedett. Egyébként egy Asus F3-as laptop-ról van szó, 2 Gb ram, 64x, 2,2 Ghz-es AMD turion proci van benne.

Hány fokon optimális a processzor hőmérséklete?
Ha meleg a proci mit lehet tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia Viktor!
Az amd turion az ilyen szempontból kiforratlan már mint energiagazdálkodás meg hőmérséklet szempontjából ennek ellenére nagyon jó proci ha olcsón akarsz 64bites 2magos procit venni az a 50-55c fok nem vészes volt olyan nem vicc hogy a procim 85 c fokra ment fel igaz ezt linux alatt néztem meg(debian lenny)A legtöbb amd fan is azt mondja ha laptopot venne az nem amd lenne .Az amd nagyon jó desktop szinten meg esetleg szerverekbe de nagyon rossz a laptopoknál az x2-es mobil verziója az már egy fokkal jobb amiket néztem róla doksikat mivel ahogy többen is írták a laptopokat elég nehéz rendesen hűteni ezért ott picit magasabb a hőmérséklet egyébként xp sp2 de szerintem sp3nál is belehet kapcsolni az energiagazdálkodást tehát ha nem terheled a procit akkor vegyen vissza a sebességből amit elvileg automatikusan kellene megcsinálnia esetleg egy bios frissítés megoldja a problémát de szerintem ezzel kapcsolatban volt egy windows frissítés is . Szóval pánikra semmi okod nincs.
Esetleg néz szét itt: http://asus.hu/
Mivel én elég egy őskővületet használok ezért nem lepődök meg rajta hogy forró lesz mint a kazán de automatikusan vissza veszi ha nem terhelem és olyan langy meleg lesz.(igaz általában egész nap megy de bírja rendesen és nagyon masszív is) Én pl egy fs amilo l1310g típusú laptopot használók jelenleg:D

#14 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 07. 13:25 PM

Dátum: erdeklodo

Hello Black Bird!

Köszönöm a gyors választ.
Felvetésedre az alábbiakat derítettem ki:
Az alaplap:
http://www.asrock.co...el=P4i65G&s=478
Alaplap azonosítója 63-133-0000010-00101111-073107-INTEL$P4I6G133_P4I65G BIOS P1.40
A tesztprogramok:
1./ Everest Ultimate Edition 4.20.1170
2./ SiSoftware Sandra Pro Business win 32 2008.1.12.30
A fenti programok azt hiszem egy verzióval régebbiek, mint a legfrissebb program
A Bios Setup - ban csak a processzor és az alaplap hőmérsékletével foglalkozik.
Az "Auxiliary Temperature" megnevezés sehol.

Az alaplap röviddel ezelőtt került beépítésre és a szerelést végző fiúk azt mondták, hogy a bios friss. Ha van még olyan kérdésed, ami segít a probléma felderítésében, várom

Megnéztem a fenti linket és nekem az a gyanúm hogy a mérő programok nem frissek és ez kavarhat be ha a tesztporogram lehetőséget ad arra hogy frissítse magát a legújabb verzióra ahogy felrakod vagy felraktad időnként nézesd meg vele hogy van -e frissítés mert általában ilyen dolgokat is javítani szoktak. azért kérdeztem hogy a proci meg ezeknél a bios mit mutat és azt hasonlítsd össze a fenti két program által mutatott értékre hogy így ellenőrizd ,hogy a senzor jól mér-e mert az is lehet hogy pl hűtőborda nem illeszkedik jól és akkor a szenzor felmér pár fokkal és elég érdekes értékeket tud így mutatni.->("A Bios Setup - ban csak a processzor és az alaplap hőmérsékletével foglalkozik.")
Mert az is lehet hogy a progi érzékeli rosszul a hőmérsékleti értékeket meg mindegyik ilyen program általában más módszerrel mér és ezért látsz különböző értékeket.
De ez csak egy feltevés valamilyen szórás azért szokott lenni nézd meg a legfrissebbel is hogy az azzal mért értékek is ennyire eltérnek-e.
Az "Auxiliary Temperature" jelentésére jó megoldás lehet az az ha pl megnézed az alaplaphoz kapott könyvet hogy mit ír róla de esetleg megnézheted a hozzá adott cd-n lévő doksiban is hátha ott van info ezzel kapcsolatban így hírtelen ez jutott eszembe.

#15 erdeklodo

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. October 07. 14:54 PM

Hello Black Bird!
Köszönöm a javaslataidat. Végignézem azokat a beállításokat, paramétereket és program-frissítéseket, amelyeket említettél.
Ha e jelenlegi helyzethez képest valami újat megtudok, visszatérek a topicba és leírom (esetleg mások is hasznosíthatják).
Üdvözlettel: erdeklodo

#16 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 20. 18:01 PM

Helló!

Van egy HP Pavilion Dv5 1160eh laptopom. Ha játszom vele elég durván feltud melegedni. Azt szeretném kérdezni hogy milyen tipusú laptop hűtőt vehetnék hozzá. Abszolút nemértek az ilyen dolgokhoz, hogy pl elbírja-e a gép még azt a plusz hűtőt meg ilyenekre gondoltam. Szal segíthetne nekem valaki hogy 4-5000 ft körül milyen hűtőt tudnék venni?

#17 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 21. 17:00 PM

Ez biztos jó lehet(ne) a laptopodhoz:http://www.ipon.hu/hir/thermaltake_xaser_s1000_uj_notebook_huto/4901
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#18 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 21. 20:50 PM

Nem hinném hogy ez 4-5000 ft-ba kerülne. meg árat se találok róla sehol. Esetleg vmi olyan tipp amit most meg is tudok venni?

#19 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 24. 13:45 PM

THX

#20 tomboy013

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 10. 21:52 PM

Megnéztem everestel a gépem hőfokát:
alapból a kétmagos intel procim 55 fok körül van meg a videókártyám(9600M GT) is 50 fok körüli. 5 perc játék után minkettő 70 fok közelébe megy. az normális?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó